Najlepsze kompilatory C++ dla Windows 10

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze kompilatory C++ dla Windows 10

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy ekspertem, znalezienie najlepszego kompilatora C++ dla Ciebie może być bardzo trudne. Wybór kompilatora zależy od rodzaju projektów, nad którymi będziesz pracować i jakie funkcje są dla Ciebie niezbędne, musisz także wybrać taki, który świetnie działa w Twoim obecnym systemie operacyjnym. W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych kompilatorów C++ dla systemu Windows 10.

Zalecenia te zostały starannie wybrane, biorąc pod uwagę ich mocne i słabe strony. Użyj dowolnego z tych kompilatorów, aby napisać kilka kodów C++ na swoim laptopie lub komputerze, a masz gwarancję niesamowitych wrażeń z kodowania.

Najlepsze kompilatory C++ dla systemu Windows 10 — oto nasze zalecane opcje

  1. Borlanda C++
  2. Dev C++
  3. Szczęk
  4. Microsoft VisualC++
  5. MinGW
  6. GNU ANTYLOPA

Borlanda C++

Naszym pierwszym produktem na tej liście najlepszych kompilatorów C++ dla Windows 10 jest kompilator Borland C++. Ten kompilator jest kompilatorem C i C++ dla systemu Windows 10. Wytrzymał próbę czasu, będąc najstarszym i jednym z najlepszych dostępnych kompilatorów. Jest to również bezpłatna aplikacja i doskonale współpracuje z MSDOS, Windows 98, XP, 7, 8, Vista i 10.

Kompilator Borland jest wyposażony w pliki binarne i biblioteki kompilatora. Niestety nie ma IDE, więc będziesz potrzebował edytora i poleceń powłoki. Ten kompilator ma proste funkcje edycyjne, które sprawiają, że jest łatwy w użyciu, ostatecznie poprawiając doświadczenie związane z kodowaniem. Borland C++ można łatwo pobrać, jest odpowiedni dla każdego, ale jest wysoce zalecany dla początkujących ze względu na swoją prostotę.

Dev C++

Drugim kompilatorem C++ dla systemu Windows 10 na naszej liście jest kompilator Dev C++. Ten kompilator jest kompilatorem C i C++ dostępnym tylko dla systemu Windows. Jest to w pełni funkcjonalny kompilator, jest bezpłatny, szybki, prosty i przenośny. Może go używać każdy, ale jest również polecany dla początkujących. Rozpoczęcie pracy z tym kompilatorem zagwarantuje płynny i prosty start w Twojej karierze programistycznej.

🔥 Zalecana:  Najlepsze stawki kont oszczędnościowych RRSP w Kanadzie na rok 2023

Kompilator Dev C++ może być również IDE i łączy GCC i Cygwin w celu edycji i kompilacji plików zasobów. Jest również kompatybilny z każdym innym kompilatorem opartym na GCC. Ten kompilator jest dostarczany z DevOps i jest napisany w Delphi. Jest to odpowiedni kompilator do rozpoczynania lub ulepszania programowania.

Szczęk

Następnym na naszej liście najlepszych kompilatorów C++ dla systemu Windows 10 jest kompilator Clang C++. Ten kompilator został zaprojektowany w oparciu o projekt infrastruktury kompilatora LLVM, dostarczany z interfejsem użytkownika i może być używany dla języków z rodziny języków C, w tym C, C++, OpenCL, Objective C/C++ i CUDA. Jest kompatybilny z komputerami z systemem Windows i Linux. Jest również kompatybilny z GCC, ma szybszą i bardziej zredukowaną pamięć zmodyfikowaną licencją BSD. Jest znany jako domyślny kompilator dla większości kompilatorów C/C++ – co oznacza, że ​​można go z łatwością używać z większością platform kompilatorów i IDE, w tym kodu VS, CLion, CodeBlocks, Dev C++ itp.

Kompilator Clang został zbudowany w celu zapewnienia lepszej analizy kodu, szybszej kompilacji i łatwych do zrozumienia funkcji. Działa dobrze dla każdego i jest świetny dla początkujących. Kompilator występuje w trzech różnych fazach; parser na froncie, optymalizator i back-end. Kompilator Clang doskonale nadaje się do tworzenia narzędzi lub projektów oraz ponownego wykorzystania lub integracji z innymi projektami.

Microsoft VisualC++

Czwarty kompilator C++ dla systemu Windows 10 na naszej liście to Microsoft Visual C++ kompilator. Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych kompilatorów. Jest to kompilator C++/C#, który jest dostarczany z Visual Studio Code IDE i jest dostępny zarówno dla Windows, jak i Linux. Zapewnia zintegrowane środowisko dla ekspertów lub profesjonalnych programistów C++ i jest jednym z najlepszych kompilatorów na początek, ponieważ oferuje kilka opcji kodowania i funkcji swoim pierwszym użytkownikom.

Jedną z godnych uwagi cech Visual C++ są jego superszybkie pliki wykonywalne podczas tworzenia aplikacji Windows. Ta funkcja jest dostarczana przez rozwój architektury MFC. Kompilator Visual C++ doskonale nadaje się do tworzenia większości projektów lub narzędzi, ale jest wysoce zalecany do tworzenia aplikacji Windows. Jest świetny dla początkujących, średniozaawansowanych lub ekspertów i jest zgodny ze standardami Clang.

🔥 Zalecana:  Jak ustawić konto na Twitterze jako prywatne 2023: Wypróbuj tę metodę

Przeczytaj także: Najlepsze laptopy do gier i programowania

MinGW

Naszym kolejnym kompilatorem C++ dla systemu Windows 10 jest MinGW kompilator C++. Ten kompilator obsługuje C, C++ i FORTRAN, jest również kompatybilny tylko z komputerami z systemem Windows. Jest to rozwiązanie typu open source, szybkie, proste i łatwe w użyciu. Nie ma wymagań innych firm i jest kompatybilny z GCC.

Jest często polecany zwłaszcza dlatego, że zapewnia wysoki poziom dostępnej przenośności w GCC i wymaga bibliotek DLL.

Przeczytaj także: Czy laptopy do gier są dobre do programowania?

GNU ANTYLOPA

Ostatnim kompilatorem C++ dla systemu Windows 10 na naszej liście jest kompilator GNU C++. Został wyprodukowany przez projekt GNU i pierwotnie opracowany dla systemów operacyjnych Unix, Linux i GNU, ale teraz jest również kompatybilny z systemem operacyjnym Windows przy użyciu symulatorów MinGW lub Cygwin Linux. Obsługuje języki takie jak C, C++, Java itp.

Jest to darmowe oprogramowanie, zgodne ze standardami Clang i może być używane z kodem VS, CodeBlocks, Dev C++, PowerShell i Command Prompt. Ten kompilator jest wydajny do każdego zastosowania i jest idealnym wyborem dla początkujących, średniozaawansowanych lub ekspertów.