Najlepsza wycieczka z Winnipeg do Vancouver: jazda przez Kanadę z dziećmi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsza wycieczka z Winnipeg do Vancouver: jazda przez Kanadę z dziećmi

Istnieje wiele zasobów online na temat podróży drogowych z Calgary do Vancouver lub Toronto do Vancouver. O preriach mówi się niewiele lub wcale, stąd potrzeba napisania tego artykułu na temat naszej letniej trasy podróży z Winnipeg do Vancouver (zachodnie wybrzeże) iz powrotem.

Wcześniej w lutym przygotowałem ogólny plan naszej planowanej letniej podróży przez zachodnią Kanadę w sierpniu. Zasadniczo w tym czasie sprawdzałem mapy Google, aby zorientować się, jak długo potrwa podróż, i korzystałem z Hotels.com, aby rezerwować pokoje hotelowe z wyprzedzeniem.

Nawet w lutym byłbyś zaskoczony, jak ograniczone i drogie było zakwaterowanie w hotelach w Kolumbii Brytyjskiej, zwłaszcza w rejonie Vancouver. Lubię Hotels.com, ponieważ strona ułatwia rezerwację pokoi z dużym wyprzedzeniem w przyszłości z opcją zapłaty, kiedy rzeczywiście się pojawisz. Ponadto większość rezerwacji można anulować (bez kary) do 24 godzin przed przyjazdem.

Po tym nie robiliśmy żadnych innych przygotowań, aż do zapukania sierpnia.

Czytaj dalej, aby zobaczyć nasz 10-dniowy plan podróży po Kanadzie dla dwóch osób dorosłych i dwojga dzieci (w wieku 5 i 3 lat) oraz niektóre miejsca, które zdecydowanie powinieneś odwiedzić, jadąc przez prerie i Kolumbię Brytyjską.

Streszczenie

Całkowity pokonany dystans: 5560 km

Używany pojazd: 2014 Toyota Sienna

Długość podróży: 10 dni

Całkowity koszt podróży: 3760,30 $

Koszt gazu: 702,52 USD

Koszt zakwaterowania: 1757,61 USD

Scotty the T-rex: Royal Saskatchewan Museum Centre

Dzień pierwszy: Wycieczka samochodowa z Winnipeg do Calgary

Wyruszyliśmy z Winnipeg o 6:52 rano w sobotę, 17 sierpnia 2019 r. Nasz plan na dziś to podzielić podróż do Vancouver na dwie części, dojeżdżając do Calgary i zostając na noc. Jedziemy Toyotą Sienna z 2014 roku i po drodze będę śledzić nasze zużycie paliwa i ceny benzyny.

Winnipeg do Saskatchewan

Ruch uliczny na wyjeździe z Winnipeg był niewielki, jak to zwykle bywa w weekendy około wczesnych godzin porannych. Po wjechaniu na autostradę Trans-Canada jest to prawie prosta jazda.

Winnipeg jest największym miastem w Manitobie i ma ponad 700 000 mieszkańców. Po raz pierwszy założone w 1738 roku jako Fort Rouge, miasto Winnipeg zostało włączone w 1873 roku.

Niektóre z atrakcji turystycznych, które musisz sprawdzić podczas wizyty w Winnipeg to:

 • Park i ogród zoologiczny Assiniboine
 • Kanadyjskie Muzeum Praw Człowieka
 • Galeria sztuki Winnipeg
 • Muzeum Dziecięce Manitoba
 • widelce
 • Royal Canadian Mint, żeby wymienić tylko kilka.

Jazda z Winnipeg do Saskatchewan była w dużej mierze spokojna. W drodze do Reginy mijaliśmy senne miasteczka Virden, Elkhorn, Moosomin, Wapella, Whitewood, Grenfell, Wolseley i Qu’Appelle.

Niekończące się równiny prerii nie przestają mnie zadziwiać, bo nie dorastałem na terenie, gdzie widać jak okiem sięgnąć!

Odległość od Winnipeg w Manitobie do Reginy w Saskatchewan: 605 km (~ 6 godzin jazdy).

Saskatchewan do Calgary

Ta część podróży była prostą przejażdżką. Dzieci były zaskakująco wspaniałe. Poza jedną godziną czasu spędzanego przed ekranem, na który ich mama pozwalała na gry, resztę czasu spędzali na szydzeniu sobie nawzajem, wspólnym śpiewaniu, wpatrywaniu się w horyzont, jedzeniu smakołyków i spaniu.

Saskatchewan bardzo przypomina Manitobę. Gdy zbliżaliśmy się do Alberty, płaskie pola uprawne na preriach przekształciły się w mieszankę równin i pofałdowanych krajobrazów.

Na tym etapie naszej podróży nie zatrzymywaliśmy się na żadne zwiedzanie. Plan jest taki, że w drodze powrotnej spędzimy noc w Saskatoon lub Reginie i zwiedzimy, gdzie się da. Nie zarezerwowałem jeszcze pokoju na naszą ostatnią noc, ponieważ planuję wykorzystać mój bezpłatny pokój (po 10 pobytach) za pośrednictwem Hotels.com.

Potencjalne zabytki, które zapisałem dla Reginy, to Wascana Centre Park i Royal Saskatchewan Museum. A jeśli wrócimy przez Saskatoon, Saskatoon Forestry Farm Park and Zoo.

Po dwóch przerwach na toaletę i postoju na kurczaka Nandos peri-peri (pyszne!), dotarliśmy do naszego hotelu w Calgary – Hampton Inn and Suites.

Jazda do Calgary trwała dłużej niż oczekiwano z powodu opóźnień na wielu placach budowy dróg. W końcu to Kanada, a lato sprzyja budowie dróg!

Pierwszego dnia naszej podróży ceny benzyny wahały się od 1,149 USD/litr (Medicine Hat, AB) do 1,199 USD/litr (Morse, SK).

Dzień drugi: Wycieczka samochodowa z Calgary do Vancouver

Zaczęliśmy wcześnie od bezpłatnego śniadania o 6:55, a o 8:15 uzupełniliśmy paliwo na najbliższej stacji benzynowej Esso i udaliśmy się do Park Narodowy Banff.

To moja druga wizyta w Banff od czterech lat. Wcześniej spędziliśmy 3 dni w Banff w 2015 roku. W tym czasie w Kolumbii Brytyjskiej wybuchł ogromny pożar lasu, a przy całym napływającym dymie widoczność była naprawdę słaba.

Piękno tego miejsca jest nie do przecenienia. Spojrzenie na piękne pasma górskie i grzbiety Gór Skalistych jest doskonałym przypomnieniem, dlaczego musimy zachować tę ziemię dla przyszłych pokoleń.

Porażka! Po raz drugi z rzędu wjechałem do parku złym pasem i będę musiał znaleźć centrum informacyjne, aby kupić przepustkę do parku. Nie ma mowy, żebyśmy przepuścili widok Lake Louise po raz drugi.

Kupiliśmy karnet dzienny, który wygasa 19 sierpnia o 16:00 za 19,60 USD (dzieci wchodzą za darmo).

Jak zwykle o tej porze w sierpniu, Park Narodowy Banff był pełen turystów. Parking w Lake Louise był pełny i po kręceniu się w kółko w poszukiwaniu miejsca parkingowego w końcu zdecydowaliśmy się na parking oddalony o około 2 km i poszliśmy do Lake Louise.

🔥 Zalecana:  Nowa recenzja sztucznej inteligencji 2023 (najlepsza recenzja + przykłady)

Niektóre z najważniejszych punktów każdej wizyty w Banff to:

 • Gondola Banff
 • Jezioro Luiza
 • Kolumbijskie pola lodowe
 • Gorące źródła Banff
 • Muzeum Parku Banff
 • Jezioro Moraine i kilka innych miejsc.

Nie wypróbowaliśmy jeszcze wielu dostępnych tutaj możliwości raftingu, jazdy na nartach lub wspinaczki górskiej. Będą musieli poczekać, aż dzieci podrosną.

Czas i odległość z Calgary do Banff: 1,5 godziny (130 km).

Banff do Burnaby Drive

Jazda do Kolumbii Brytyjskiej była zabawna i trochę przerażająca w niektórych miejscach. Był jeden moment podczas ostrych zjazdów tuż przed Wiejską Gminą Nadziei, kiedy żona prowadziła i była niezdecydowana, jak zarządzać prędkością furgonetki, która pędziła w dół zbocza i prawie w zapomnienie.

Drugim przerażającym punktem na tym etapie podróży było to, że zapomnieliśmy zatankować poniżej ćwiartki baku, a następna stacja benzynowa była oddalona o około 125 km!

Słońce znikało za horyzontem, kiedy w końcu dotarliśmy do Burnaby, gdzie spędzimy 4 noce w hotelu Best Western Plus Burnaby. To będzie nasza platforma startowa, gdy od jutra rozpoczniemy naszą wycieczkę po niektórych widokach i dźwiękach Kolumbii Brytyjskiej.

Ceny benzyny drugiego dnia wahały się od 99,9 centów za litr (Calgary, AB) do 1,359 USD za litr (Golden, BC).

Dzień trzeci: Rejsy po porcie i Muzeum Kopalni Britannia

Po zjedzeniu bezpłatnego śniadania wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta i niektórych jego atrakcji.

Rejsy portowe

Lokalizacja: 501 Denman Street, Vancouver, BC V6G 2W9

Jedna godzina opowiadana Wycieczka do portu w Vancouver jest świetny do oglądania wielu zabytków Vancouver z daleka. Rejs odbywa się codziennie o 11:00, 12:15, 13:30 i 14:45.

Dostępnych było wiele miejsc parkingowych, a 2,5-godzinny pobyt kosztuje około 13 USD opłat parkingowych. Kupiłem bilety do Britannia Mine Museum, Sea to Sky Gondola, Capilano Mine Museum i Harbour Cruises od marca z 30% zniżką w pakiecie.

Opublikowane stawki w czasie naszej wizyty w rejsie po porcie w Vancouver wynosiły: osoba dorosła: 38,95 USD, młodzież (12-17): 32,95 USD, dziecko (5-11): 12 USD i dziecko (4 lata i mniej): bezpłatnie.

Muzeum Kopalni Brytanii

Lokalizacja: 1 Forbes Way, Britannia Beach, BC V0N 1J0

Do tego miejsca prowadzi malownicza przejażdżka autostradą Sea-to-Sky narodowe miejsce historyczne. W czasach swojej świetności 20-piętrowa kopalnia była jedną z największych na świecie.

Wycieczka obejmowała krótką przejażdżkę podziemną kolejką przez kopalnię, pokaz różnych rodzajów wierteł, prawdziwe płukanie złota, 15-minutowy film fabularny o historii Wielkiej Brytanii, sklep z pamiątkami i wiele innych eksponatów.

Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około 45 minut.

Dostępny był bezpłatny parking, a ceny wstępu były następujące: dorośli: 34,95 USD, młodzież (13-17): 28,95 USD, dziecko (5-12): 19,95 USD, a dziecko (4 lata i młodsze): bezpłatnie.

Cena benzyny trzeciego dnia wynosiła 1,359 USD za litr (Vancouver, BC).

Dzień czwarty: most wiszący Capilano, park wodny Granville Island i ogród chiński dr Sun Yat-Sen

Park mostu wiszącego Capilano

Lokalizacja: 3735 Capilano Rd, North Vancouver, BC V7R 4J1

The Most wiszący ma 450 stóp (137 metrów) szerokości i 230 stóp (70 m) nad rzeką Capilano. Atrakcją jest także kilka totemów i wzniesiony kręty spacer po lesie.

Nazwa Capilano pochodzi od Narodu Squamish i oznacza „piękną rzekę” – Kia’palano. Ich sklep z pamiątkami to miłe miejsce na wydanie kilku dolarów i przekroczenie budżetu, co właśnie zrobiłem.

Parkowanie wokół tego parku może być trudne, więc rozważ przyjazd bezpłatnym transportem z centrum Vancouver lub skorzystanie z transportu publicznego, jeśli planujesz odwiedzić w godzinach szczytu.

Stawki za wstęp w czasie naszej wizyty były następujące: osoba dorosła: 53,95 USD, studenci: 39,95 USD, młodzież (13-16): 29,95 USD, dziecko (6-12): 16,95 USD, a dziecko (6 lat i młodsze): bezpłatnie.

Ogród/park klasycznego chińskiego ogrodu Dr. Sun Yat-sena

Lokalizacja: 578 Carrall St, Vancouver, BC V6B 5K2

Wybudowany w 1986r ogród nosi imię dr Sun Yat-sena, który jest uważany za ojca współczesnych Chin. Zatrzymaliśmy się na chwilę, aby odwiedzić park, który jest bezpłatny.

Budynki są zaprojektowane w wyraźnie chińskim stylu, aw stawie jest dużo koi i żółwi. Sekcja ogrodowa ma następujące opłaty za wstęp: osoba dorosła (14 USD), student (10 USD), senior (11 USD) i rodzina (28 USD).

Nie ma wydzielonych miejsc parkingowych dla chińskiego ogrodu; można jednak łatwo zaparkować w parkingu po drugiej stronie ulicy przy 180 Keefer Street.

Park wodny Granville Island

Lokalizacja: 1318 Cartwright St, Vancouver, BC V6H 3R8

Nasi chłopcy naprawdę potrzebowali wydać trochę energii, więc udaliśmy się do Park wodny Granville Island na 2 godziny zabawy.

W tym parku wodnym znajduje się zabawna zjeżdżalnia oraz wiele natrysków i fontann dla dzieci. Zjeżdżalnia wymaga wysokości 3 stóp i 6 cali (106 cm), a niektóre 3-latki mogą nie być w stanie na niej zejść. Istnieje jednak wiele innych sprayów i fontann odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych.

Park wodny Granville Island jest bezpłatny i czynny od 10:00 do 18:00 przez cały tydzień od lipca do września. Znalezienie parkingu może być bardzo trudne i kosztuje 3 USD za godzinę. Nasz pojazd utknął między innymi samochodami i wydostanie się z tego obszaru wymagało trochę kreatywności.

Będąc na wyspie Granville koniecznie odwiedź Targ dla dzieci z siedzibą pod adresem 1496 Cartwright St, Vancouver, BC V6H 3Y5.

🔥 Zalecana:  Zespół badawczy Nvidia AI przedstawia podejście oparte na uczeniu się przez głębokie wzmacnianie (RL) w celu tworzenia mniejszych i szybszych obwodów

Dzień piąty: Vancouver Aquarium i Grouse Mountain

Prognoza na dziś (21 sierpnia) przewidywała deszcz przez cały dzień, więc planowaliśmy skoncentrować nasz poranek na zajęciach w pomieszczeniach.

Akwarium w Vancouver

Lokalizacja: 845 Avison Way, Vancouver, BC V6G 3E2

The Akwarium w Vancouver zostało założone w 1951 roku i jest największym akwarium w Kanadzie. Znajduje się w nim tysiące różnych zwierząt wodnych i powinieneś przeznaczyć co najmniej 3 godziny lub więcej, jeśli planujesz zobaczyć wszystkie niesamowite zwierzęta tutaj.

Zapłaciliśmy za 3 godziny parkowania i nadal musieliśmy się śpieszyć, aby dostać się do naszego pojazdu, ponieważ 3 godziny skończyły się bardzo szybko.

Nie przegap filmów 4-D – dzieciaki pokochały Reef Reborn 4-D.

Vancouver Aquarium jest otwarte latem od 9:30 do 18:00, a stawki w czasie naszej wizyty były dla dorosłych (38 USD), młodzieży (30 USD), dzieci (w wieku od 4 do 12 lat: 21 USD) i dzieci w wieku 4 lat i poniżej (bezpłatnie). Było warte każdego grosza!

Skyride na Grouse Mountain

Lokalizacja: 6400 Nancy Greene Way, North Vancouver, BC V7R 4K9

Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Vancouver, odwiedzana przez ponad 1,3 miliona osób rocznie. Ta atrakcja jest również nieco droga.

Niestety mgła była tak gęsta z powodu deszczu, że nie mogliśmy w pełni wykorzystać naszej wycieczki w góry na Skyride. Dzieciom bardzo spodobało się jednak siedlisko niedźwiedzia grizzly, słynny na całym świecie pokaz drwali i pokaz ptaków w ruchu.

Podstawowy bilet dzienny kosztuje: osoba dorosła: 59 USD, dziecko (5-16): 32 USD, a dziecko (0-4): bezpłatnie.

Możesz dodać inne zajęcia za dodatkową opłatą, takie jak przygoda surfingowa Skyride (25 USD), wycieczka tyrolką (89 USD), przygoda z linami górskimi (39 USD), wycieczka helikopterem po wybrzeżu (199 USD) i przygoda z baldachimem drzewa dla dzieci (10 USD) dla dzieci w wieku 3-8 lat (zamknięte podczas naszej wizyty).

Darmowe rzeczy do zrobienia w Vancouver

Oto kilka zajęć i rzeczy, które powinieneś wypróbować w Vancouver:

 1. Park Lynn Canyon: ma most wiszący, który jest darmową alternatywą, jeśli nie chcesz płacić za most wiszący Capilano.
 2. Park Stanleya: spaceruj wzdłuż falochronu, baw się na plaży, jedź rowerem po polnych szlakach, obserwuj ptaki i nie tylko.
 3. Miejsce Kanada
 4. Muzeum wioski Burnaby
 5. Lion’s Gate Bridge: otwarty w 1938 roku i mierzy ponad 5000 stóp.
 6. Uniwersytet British Columbia
 7. Targ Lonsdale Quay

Gondola od morza do nieba

Zapłaciliśmy za Gondola od morza do nieba jeździć od marca; jednak kable zostały zdewastowane około 2 tygodnie przed naszymi wakacjami, co spowodowało zamknięcie gondoli do wiosny 2020. Opłata ta została później zwrócona po tym, jak zadzwoniłem do TicketOps.

Dzień szósty: Vancouver do Jasper Drive

Kolumbię Brytyjską opuściliśmy 22 sierpnia 2019 roku z planami dotarcia do Jasper i zatrzymania się na dwa dni. Nasza jazda na wschód przebiegała głównie autostradą nr 5 (Yellowhead), dopóki nie wjechaliśmy na autostradę nr 16 w okolicach góry Robson do Jasper.

Ze wzgórzami, dolinami i górami porośniętymi osikami, jodłami, sosnami i świerkami ta przejażdżka była nie mniej malownicza niż nasza jazda do Kolumbii Brytyjskiej.

Krótki objazd zaprowadził nas do rzeki Clearwater, gdzie spędziliśmy kilka minut, zanim wznowiliśmy podróż, która zakończyła się 890-kilometrową jazdą do naszego hotelu w Hinton w Albercie.

Ceny benzyny na tym odcinku wahały się od 1,259 USD/litr do 1,199 USD/litr.

Dzień 7: Park Narodowy Jasper

The Park Narodowy Jaspisu jest wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i największym parkiem narodowym w kanadyjskich Górach Skalistych.

Ten park ma wszystko… górskie szczyty, kaniony, wodospady, szlaki turystyczne, dzikie zwierzęta i nie tylko. Dzienna opłata za wstęp do parku do Jasper wynosi 9,80 USD za osobę dorosłą. Zapłaciliśmy 19,60 USD opłaty rodzinnej / grupowej.

Oto niektóre z atrakcji, które podobały nam się podczas tej wycieczki.

Klasyczny rejs po jeziorze Maligne

Nasz dzień rozpoczął się 2-godzinną jazdą z Hinton do jeziora Maligne na 14-kilometrowy 1,5-godzinny rejs z przewodnikiem na Spirit Island iz powrotem.

Jezioro Maligne znajduje się na wysokości ponad 1600 metrów nad poziomem morza, a jego wody mają piękny turkusowy lub szmaragdowozielony kolor. Przyjrzałem się temu i doszedłem do wniosku, że ten wyjątkowy kolor jest spowodowany pyłem kamiennym, który towarzyszy topnieniu lodowca i pozostaje zawieszony w wodzie jeziora.

Rejs interpretacyjny prowadzi przez wiele postrzępionych szczytów górskich i kilka lodowców.

Łódź zacumuje na Spirit Island na około 15 minut przed powrotem. Szybkie okrzyki dla kapitana (Nick) i przewodnika (sierpień) za wspaniały rejs!

Klasyczny rejs po jeziorze Maligne kosztował nas:

 • Dorosły: 79 USD
 • Dziecko: 40 USD
 • Dziecko (5 lat i młodsze): bezpłatnie

Kanion Maligne

To najgłębszy kanion w Parku Narodowym Jasper i trzeba go zobaczyć. Jest to również brama do wielu łatwych szlaków, które można pokonać z małymi dziećmi.

Trzymaj kurtkę, ponieważ może być tu trochę chłodno, nawet latem. Generalnie warunki pogodowe w parku mogą się zmieniać bez ostrzeżenia, dlatego najlepiej ubrać się warstwowo.

Gwałtowny spływ wody w kanionie był muzyką dla moich uszu.

Jezioro Lekarskie

Pomiędzy kanionem Maligne a jeziorem Maligne zatrzymaliśmy się, aby zobaczyć jezioro Medicine. Uważaj na łysych orłów, wydaje się, że jest ich dużo w tej okolicy.

🔥 Zalecana:  Uwierzytelnianie biometryczne przez zgrzytanie zębami

Pośród całego piękna tego podjazdu natkniesz się także na przypadki dewastacji, jak ta spowodowana pożarami lasów w ciągu ostatnich kilku lat.

Wodospady Athabasca

Przy autostradzie 93A wodospad Athabasca był niesamowitym widokiem i doskonałym miejscem na doskonałe zdjęcia. Przyjechaliśmy około 17:00, a parking był ciasny. Jednak ludzie zawsze przybywają i wychodzą, więc cierpliwość się opłaca.

Wodospad Athabasca ma spadek 80 stóp i szerokość 60 stóp. Siła wodospadu, który płynął i znikał w kanionach poniżej. Po prostu. Niesamowity.

Wodospady Athabasca

Icefields Parkway

Icefields Parkway (Highway 93N) biegnie przez 232 km między Jasper i Lake Louise. Chociaż przejechaliśmy tylko część drogi, ten odcinek drogi zapewnia zapierające dech w piersiach widoki na liczne lodowce.

Podczas podróży przez Icefields Parkway nie ma zasięgu sieci komórkowej i pamiętaj, aby zatankować!

Aby uzyskać bardziej wciągające wrażenia, rozważ wskoczenie na jedną z wycieczek w okolicy, takich jak Columbia Icefields Tour przez Sun Dog Tours.

Jasper Skytram

The Skytram wznosi się na wysokość ponad 2260 metrów i jest najdłuższą i najwyższą kolejką linową w Kanadzie. Zapewnia widoki jak żadne inne i możesz zobaczyć całe miasto Jasper, sześć pasm górskich (w tym Mt. Robson), lodowce i wiele innych.

Cena biletu wynosiła: dorośli (49,30 USD), dziecko w wieku 6-15 lat (26,20 USD), dziecko w wieku 6 lat i poniżej (bezpłatnie).

Niesamowite zajęcia, których nie mogliśmy wypróbować podczas naszej wyprawy do Jaspera:

 • Wycieczka kulinarna Jaspera
 • Spacer pod lodowcem
 • Jezioro Piramida
 • Miette Hot Springs i kilka innych.

Jeśli zatrzymujesz się w jednym z hoteli w Hinton, koniecznie sprawdź Bobrowa promenada.

Jeśli planujesz spędzić trochę czasu w tym parku, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się różnym wędrówki po Parku Narodowym Jasper.

Dzień ósmy: Sherwood Park, Alberta

24 sierpnia spędziliśmy dzień z rodziną w Sherwood Park w Albercie.

Dzień dziewiąty: Drumheller

Dziewiąty dzień naszej podróży zaprowadził nas do Drumheller, światowej stolicy dinozaurów.

Gdy zbliżyliśmy się do miasta, łatwo było zauważyć zmianę terenu, gdy pojawiły się popularne Badlands (podobne do Badlands w Południowej Dakocie).

Dzieciom bardzo podobał się mierzący 86 stóp największy dinozaur na świecie, który jest około 4,5 razy większy niż prawdziwy Tyrannosaurus rex. Jestem pewien, że pokonali 106 schodów wewnątrz modelu dinozaura, aby w rekordowym czasie dotrzeć do obszaru widokowego w jego pysku.

Wstęp do największego dinozaura świata kosztuje 4 USD dla dorosłych, a dla dzieci do lat 6 wstęp jest bezpłatny.

Drumheller jest pełne wciągających atrakcji i zdecydowanie warto zaplanować tu spędzenie 2-3 dni, aby w pełni cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania.

Niektóre z miejsc, które trzeba odwiedzić w Drumheller to:

Nasz dzień zakończył się 7-godzinną jazdą powrotną do Reginy w Saskatchewan, gdzie spędziliśmy noc. Cena gazu wahała się od 1,029 USD/litr do 1,149 USD/litr.

Dzień dziesiąty: Regina na Winnipeg Drive

Dziś ostatni dzień naszej wakacyjnej wycieczki po zachodniej Kanadzie.

Namoczony! Waterpark Travelodge Hotel & Conference Centre, Regina

The hotelu Travelodge w którym mieszkaliśmy w Regina (4177 Albert Street) jest połączony z naprawdę schludnym parkiem wodnym z dwiema zjeżdżalniami, basenem, natryskiem, wanną z hydromasażem i strefą dla maluchów.

Po śniadaniu nasze dzieciaki spędziły ranek na moczeniu się. Park wodny jest bezpłatny, jeśli zatrzymujesz się w hotelu.

Bardzo polecam ten hotel, a ich bezpłatne śniadanie w formie bufetu jest również bardzo dobre (wiele opcji jedzenia do wyboru).

Królewskie Muzeum Saskatchewan

Królewskie Muzeum Saskatchewan znajduje się w pięknym parku Wascana i jest muzeum historii narodowej z atrakcjami od dinozaurów po nauki o ziemi i historię Pierwszych Narodów.

Został założony w 1906 roku i jest domem dla „Scotty”, największej skamieliny T Rex, jaką kiedykolwiek znaleziono.

Nasze dzieci uwielbiają dinozaury, więc było to dla nich wspaniałe doświadczenie, w tym animatroniczny dinozaur. To naprawdę niesamowite, jak duże były dinozaury!

Osobiście podobał mi się spacer po ścieżce historii dotyczącej ludów tubylczych, ich kultury i podpisania Traktatu 4.

Wstęp do Królewskiego Muzeum Saskatchewan jest bezpłatny; jednak zalecana jest darowizna w wysokości co najmniej 5 USD na osobę. Pamiętaj, aby trzymać trochę gotówki.

Nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby w pełni zwiedzić Wascana Park, który jest jednym z największych parków miejskich w Ameryce Północnej i jest domem dla popularnych atrakcji w Saskatchewan, takich jak:

 • Uniwersytet Reginy
 • Królewskie Centrum Nauki Saskatchewan
 • Galeria sztuki Mackenzie
 • Budynek legislacyjny Saskatchewan

Wniosek

Proszę bardzo – nasza 10-dniowa wycieczka z Winnipeg do Vancouver iz powrotem.

Po przejechaniu 5560 km wróciliśmy do Winnipeg i już nie możemy się doczekać, kiedy znów będziemy mogli odbyć taką długą podróż. Może następnym razem spróbujemy dotrzeć na wschodnie wybrzeże!