Na ile domu mogę sobie pozwolić (praktyczna zasada)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Na ile domu mogę sobie pozwolić (praktyczna zasada)

Kupno domu to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmujesz w swoim życiu. Jeśli nie podejmiesz mądrej decyzji w tym przypadku, możesz wpaść w duże kłopoty, a nawet stać się biedakiem.

W tym krótkim artykule pokażę Ci praktyczną zasadę i powiem, na ile tak naprawdę możesz sobie pozwolić.

Na co możesz sobie pozwolić w oparciu o swoje dochody?

W zależności od tego, ile zarabiasz, może to wyglądać inaczej. Musisz jednak wydać około 30 procent swojego wynagrodzenia netto lub wynagrodzenia na koszty mieszkania. Obejmuje to takie rzeczy, jak podatki od nieruchomości, kredyty hipoteczne, ubezpieczenia i tak dalej. Można zapytać, dlaczego tak jest? Cóż, tego właśnie szukają banki.

Tutaj jest Dokładnie ile dom, na który możesz sobie pozwolić ze swojej pensji

Powinieneś mniej więcej wydać czterokrotność swojej pensji na dom. Dobrze słyszałeś! Załóżmy, że jeśli zarabiasz 50 000 $, powinieneś pomnożyć je przez 4 i generalnie do tego możesz się kwalifikować.

Różne pensje oznaczają różne ceny mieszkań

Więc jeśli zarabiasz 50 000 $, możemy założyć, że stać Cię na dom za 200 000 $. Za taką cenę można kupić mały dom o powierzchni około 1300 stóp kwadratowych. Możesz jednak uznać to za dom startowy.

Jeśli zarabiasz około 80 000 $ rocznie, stać cię na dom za 320 000 $. Dochód z pensji w wysokości 125 000 USD byłby jak dom za 500 000 USD. W tej cenie można sobie pozwolić na dość duży dom, który ma ponad 3000 metrów kwadratowych.

Możesz sprawdzić własną pensję i pomnożyć ją przez cztery i zobaczyć, na jaki dom cię stać.

Wniosek

W tym krótkim artykule pokazałem ci dobrą praktyczną zasadę. Jednak to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie domu. Musisz dokładnie spisać wszystkie swoje wydatki, a następnie zobaczyć, ile wynosi twoje wynagrodzenie netto lub wynagrodzenie za dom. Wtedy możesz podjąć odpowiednie działania, uważaj tylko, aby nie stać się biednym domem, podejmując wszystkie niezbędne działania.

🔥 Zalecana:  Ile kosztuje 5 cyfr? Najlepsze prace, które mogą dać Ci 5-cyfrowy dochód