Muzyka na Instagramie nie działa? 10 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Muzyka na Instagramie nie działa? 10 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Do napraw niedziałającą muzykę na Instagramie w swojej relacji, zaktualizuj aplikację Instagram, wyloguj się i zaloguj ponownie, a jeśli to nie zadziała, spróbuj przełączyć się z konta firmowego na konto osobiste lub konto twórcy.

Większość użytkowników skarży się, że nie może dodawać muzyki do Instagrama ani używać naklejek z muzyką w relacjach. Jeśli korzystałeś z tej funkcji do dodawania muzyki do swoich historii, ale muzyka na instagramie nie działamożesz to łatwo naprawić.

W tym artykule dowiesz się jak naprawić niedziałającą muzykę na Instagramie na swoim telefonie i tablecie. Dowiesz się też, dlaczego nie możesz skorzystać z biblioteki muzycznej na Instagramie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Posty na Instagramie się nie ładują? 10 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Co zrobić, gdy muzyka na Instagramie nie działa?

Jeśli podczas próby opublikowania posta w relacji zobaczysz na swoim koncie błąd „Nie działa muzyka na Instagramie”, może to być błąd bolesna chwila. Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby szybko to naprawić.

A jeśli muzyka z historii na Instagramie nie działa na Twoim koncie, musisz najpierw sprawdzić, czy inni to widzą błąd zbyt.

W większości przypadków błąd oznacza, że ​​aplikacja Instagram nie została zaktualizowana lub wystąpił problem techniczny.

Czasami może się zdarzyć, że muzyka na Instagramie nie jest dostępna w Twoim regionlub ze względu na typ konta profesjonalnego, którego używasz w aplikacji.

Jeśli jesteś jedyną osobą, która doświadcza tego błędu na Instagramie, możesz spróbować wylogować się i zalogować ponownie na swoje konto

Gdy muzyka na Instagramie nie działa, musisz zaktualizować aplikację do najnowszej wersji z Apple App Store lub Google Play Store.

Jeśli funkcja muzyki na Instagramie nadal nie działa na Twoim koncie, musisz to zrobić przełącznik na konto osobiste lub konto twórcy. To rozwiąże problem z naklejką muzyczną.

W aplikacji można używać tylko naklejki z historią muzyczną na Instagramie, ta funkcja nie jest dostępna w Internecie na Instagramie.

Aby naprawić niedziałającą muzykę w historii na Instagramie, przejdź do aplikacji Instagram, a następnie zmień ustawienia konto biznesowe do twórcy lub konta osobistego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak naprawić błąd „Nie można załadować obrazu. Dotknij, aby spróbować ponownie” na Instagramie (9 poprawek)

Dlaczego moja muzyka na Instagramie nie działa?

Naklejka muzyczna na Instagramie to jedna z najlepszych funkcji opowiadań. Gdy dodasz naklejkę do dowolnej relacji, zobaczysz dużo muzyki z biblioteki.

Ale co, jeśli muzyka historii na Instagramie nie działa, jaki jest tego powód? Istnieją różne powody, dla których muzyka nie działa w historii na Instagramie.

Może to być spowodowane połączeniem internetowym, używasz przestarzałej aplikacji Instagram na swoim urządzeniu lub piosenka ograniczony z Twojego regionu.

Instagram nie działa w Twojej lokalizacji, masz problemy z urządzeniem mobilnym lub używasz konta firmowego w aplikacji.

Jeśli naklejka z muzyką na Instagramie nie działa, oto powody.

  • Przestarzała aplikacja Instagram
  • Słabe połączenie internetowe
  • Twoje urządzenie ma problem
  • Serwer padł
  • Muzyka niedostępna w Twojej lokalizacji
  • Problem z kontem firmowym na Instagramie

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak naprawić problem z ładowaniem wiadomości na Facebooku (szybka poprawka)

Jak naprawić błąd niedziałającej muzyki na Instagramie

Ponieważ znasz powód, dla którego muzyka z Instagrama nie działa na Twoim urządzeniu, możesz to teraz naprawić za pomocą tego przewodnika.

🔥 Zalecana:  Jak wyłączyć Znajdź mój iPhone na swoim urządzeniu [2 Ways To Do It]

Poprawka 1: Zmień dostawcę Internetu

Innym problemem, który może powodować błąd, że muzyka na Instagramie nie działa, może być twój dostawca Internetu, który może doświadczyć przerwy w zasięgu.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz teraz zrobić, jest zmiana sieci komórkowej. Przełącznik do innej sieci internetowej i sprawdź, czy muzyka z Instagrama będzie działać.

Możesz także zmienić połączenie na Wi-Fi, jeśli w urządzeniu nie ma dostępnej innej karty SIM.

Jeśli wcześniej korzystałeś z Wi-Fi jako połączenia internetowego, zmień je na swoją sieć komórkową.

Naprawi to naklejkę z muzyką na Instagramie, a funkcja muzyki na Instagramie znów zacznie działać.

Poprawka 2: Wyloguj się i zaloguj

Najbardziej podstawową rzeczą, którą możesz zrobić, jeśli naklejka muzyczna nie działa na Twoim koncie, jest wylogowanie się i ponowne zalogowanie.

Jeśli wylogujesz się z konta i zalogujesz ponownie, pozwoli to odświeżyć i załadować naklejkę muzyczną Instagram w historii i załadować ją z serwera.

Aby wylogować się z konta na Instagramie zarówno na Androidzie, jak i na iPhonie.

Otwórz aplikację > Stuknij ikonę swojego profilu w prawym dolnym rogu > Stuknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu > Stuknij w Ustawienia > Przewiń w dół i stuknij Wyloguj.

Poczekaj kilka sekund, a następnie zaloguj się ponownie na swoje konto. Zobaczysz, że będziesz mógł ponownie korzystać z tej funkcji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak nawiązać połączenie audio i wideo z kimś na Instagramie

Poprawka 3: Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli muzyka z Instagrama nie działa, możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

Raz ty ponownie uruchomić swoje urządzenie i otwórz aplikację Instagram, problem zostanie rozwiązany i będziesz mógł korzystać z funkcji naklejek muzycznych na Instagramie.

Aplikacja może mieć po prostu drobną usterkę, powodującą nieprawidłowe działanie i nie ładowanie funkcji muzycznej zgodnie z oczekiwaniami.

Ponowne uruchomienie iPhone’a lub urządzenia z Androidem może rozwiązać problem.

Możesz dotknąć przycisku zasilania i dotknąć opcji ponownego uruchomienia lub możesz go wyłączyć i odczekać kilka minut przed włączeniem.

Na iPhonie możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a. Spowoduje to usunięcie usterek i zatrzymanie działających aplikacji w tle.

Poprawka 4: Zmień typ konta na Instagramie

Korzystanie z konta firmowego jest jednym z nich powody w przypadku problemu z muzyką w historii na Instagramie nie działa.

Większość użytkowników Instagrama skarżyła się, że przyczyną problemu jest konto firmowe.

Po zmianie typu konta na Instagramie na konto firmowe ta funkcja nie będzie działać.

Instagram nie pozwala kontom firmowym na używanie naklejek z muzyką w relacjach z powodu problemów z prawami autorskimi.

Jeśli korzystasz z konta firmowego, nie będziesz mógł korzystać z naklejki muzycznej na swoim koncie.

Aby rozwiązać ten problem, musisz przełączyć się na osobę lub twórcę konto. Gdy to zrobisz, będziesz mógł ponownie korzystać z funkcji muzyki.

Aby zmienić konto na Instagramie, przejdź do strony swojego profilu > dotknij trzech poziomych linii w prawym górnym rogu > Ustawienia > Konto > przewiń w dół i dotknij Zmień typ konta i wybierz konto osobiste lub konto twórcy.

Poprawka 5: Zaktualizuj aplikację Instagram

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji Instagram, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment na rozwiązanie problemów.

Stara wersja aplikacji Instagram może nie działać poprawnie lub funkcja nie jest tam dostępna. I musisz zaktualizować do najnowszej wersji.

Aby zaktualizować aplikację Instagram na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store. Gdy zobaczysz aktualizację, kliknij ją, aby od razu ją zaktualizować.

🔥 Zalecana:  Czy Buyback Boss jest legalny? Dowiedz się, dla kogo jest przeznaczony i jak działa

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy połączenia z Instagrama pojawiają się na rachunku telefonicznym? (Odpowiedziano)

Poprawka 6: Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację

Jeśli próbowałeś zaktualizować aplikację, a muzyka na Instagramie nadal nie działa zgodnie z oczekiwaniami.

Musisz usunąć aplikację z urządzenia i odczekać około 3 minuty przed jej ponowną instalacją.

To rozwiąże problem z funkcją muzyki w aplikacji i będziesz mógł ponownie korzystać z aplikacji, aby dodawać muzykę do swojej historii na Instagramie.

Aby odinstalować aplikację z telefonu.

Dotknij i przytrzymaj aplikację Instagram, a zobaczysz opcję odinstalowania u góry, przeciągnij i upuść, a aplikacja zostanie usunięta na Androida.

W przypadku iPhone’a: ​​dotknij i przytrzymaj aplikację Instagram, a następnie w małym wyskakującym menu dotknij opcji Usuń aplikację. Aplikacja zostanie usunięta z Twojego urządzenia.

Po usunięciu aplikacji z telefonu musisz odczekać około 3 minuty, a następnie ponownie uruchomić telefon przed ponowną instalacją aplikacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak przestać obserwować osobę, stronę lub grupę na Facebooku

Poprawka 7: użyj VPN

Ponieważ jednym z powodów, dla których muzyka z Instagrama nie działa na Twoim koncie, jest to, że jest niedostępna w Twoim regionie, możesz użyć VPN, aby zmienić swoją lokalizację.

Jeśli Instagram mówi, że utwór nie jest dostępny w Twojej lokalizacji, możesz użyć VPN, aby odblokować funkcję Instagram Music.

Użyj VPN, aby zmienić lokalizację na swoim urządzeniu mobilnym, aby móc dodać naklejkę muzyczną do swoich relacji.

Użyj usługi VPN, takiej jak Windscripe lub NordVPN, aby zmienić lokalizację, w której dostępna jest funkcja muzyczna.

Możesz wybrać Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Australię, Kanadę, Nową Zelandię, Norwegię, Francję, Holandię, Finlandię itp.

Poprawka 8: poczekaj, aż problem zostanie rozwiązany

Jeśli muzyka z Instagrama nie działa na Twoim koncie, może to dotyczyć całej aplikacji lub tylko określonej lokalizacji.

A ponieważ jest to problem techniczny, nic nie można zrobić, aby go rozwiązać. Wszystko, co możesz zrobić, to po prostu czekać.

Jeśli występuje ten problem, może to oznaczać, że Instagram może nie działać w tym konkretnym regionie i nie będziesz w stanie nic zrobić, aby to naprawić.

Jedyne, co możesz zrobić, to poczekać, aż zespół Instagrama rozwiąże problem i opublikuje aktualizację aplikacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego nie mogę publikować na Instagramie? Jak rozwiązać problem (rozwiązany)

Poprawka 9: Użyj innego urządzenia

Jeśli wypróbowałeś już wszystko i nic nie działa, możesz użyć innego urządzenia i sprawdzić, czy możesz korzystać z funkcji muzyki na Instagramie.

Początkowo powinieneś być w stanie to zrobić, ale jeśli to nie działa, oznacza to, że wystąpił problem z Twoim kontem. Musisz skontaktować się z ich zespołem obsługi klienta.

Poprawka 10: Skontaktuj się z obsługą Instagrama

Jeśli nadal masz problemy z korzystaniem z funkcji muzycznej w relacji, może to oznaczać problemy z kontem.

A teraz musisz skontaktować się z ich zespołem pomocy technicznej, aby rozwiązać problem z niedziałającą muzyką na Instagramie.

Możesz wysłać zgłoszenie z aplikacji Instagram, przechodząc do strony swojego profilu, a następnie stuknij w trzy linie > Stuknij w Ustawienia > Pomoc > Zgłoś problem > Zgłoś problem > Wpisz swoje słowa i dodaj zrzut ekranu, jeśli jest dostępny.

A teraz czekasz, aż zespół prześle Ci odpowiedź dotyczącą zgłaszanego problemu.

Co oznacza komunikat „Piosenka nie jest dostępna dla Twojej lokalizacji”?

Jeśli zobaczysz komunikat, że ten utwór jest obecnie niedostępny, oznacza to, że wykonawca ograniczył dostępność swojej muzyki w Twoim regionie.

Tymczasem nie będziesz mógł używać go w swojej historii na Instagramie, ale istnieje pewien sposób, w jaki możesz go użyć, aby to ominąć.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na prowadzeniu bloga dla siebie lub klientów (10 legalnych sposobów)

Co więc robisz, gdy muzyka z Instagrama nie jest dostępna w Twoim regionie, zamiast tego korzystasz z VPN. Możesz użyć tego i zmienić kraj, w którym dostępna jest muzyka.

Możesz także wstępnie nagrać wideo oraz edytować i dodać dźwięk przed przesłaniem go do swojej historii.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego brakuje skrótów do grup na Facebooku? I jak to naprawić

Wniosek

Instagram ma wiele błędów i powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby je naprawić.

Jeśli funkcja naklejek muzycznych nie działa na Instagramie, możesz zmienić typ konta i zaktualizować aplikację, aby to naprawić.

Jeśli widzisz błąd na swoim koncie, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy serwer Instagrama nie działa.

Może to również oznaczać, że aplikacja jest nieaktualna lub używasz konta firmowego na Instagramie.

Aby szybko rozwiązać problem, możesz zmienić typ konta na konto osoby lub twórcy albo zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

Często Zadawane Pytania

Jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

Aby dodać muzykę do historii na Instagramie: Stuknij ikonę naklejki u góry, gdy chcesz opublikować historię, a następnie wybierz dowolną muzykę z biblioteki.

Dlaczego muzyka na Instagramie nie działa?

Jeśli muzyka na Instagramie nie działa, oznacza to, że używasz przestarzałej aplikacji lub konta firmowego albo funkcja nie jest dostępna na Twoim blacie. Może to być również drobna usterka w aplikacji.

Dlaczego moja muzyka nie jest dostępna na Instagramie?

Powodem, dla którego muzyka z Instagrama nie jest dostępna na Twoim koncie na Instagramie, jest to, że albo utwór jest dostępny w Twoim kraju, albo funkcja Instagram Music nie jest dostępna w Twoim kraju.

Jak udostępnić moją muzykę w moim regionie na Instagramie?

Jeśli chcesz korzystać z muzyki niedostępnej w Twoim regionie lub lokalizacji, musisz skorzystać z VPN. Umożliwi to ukrycie adresu IP i zmianę kraju, w którym dostępna jest muzyka.

Jak naprawić muzykę na Instagramie?

Aby szybko rozwiązać problem, możesz zmienić typ konta na konto osoby lub twórcy albo zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

Dlaczego nie mogę umieścić muzyki w moim Instagram Story 2022?

Ponieważ masz przestarzałą aplikację Instagram, muzyka nie jest dostępna na Twoim koncie. Korzystasz z konta firmowego na Instagramie. Aplikacja ma usterkę.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie