Mój telefon umarł i nie chce się włączyć ani naładować – poprawki robocze dla Samsunga i iPhone’a

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Mój telefon umarł i nie chce się włączyć ani naładować – poprawki robocze dla Samsunga i iPhone’a

„Mój telefon padł i nie chce się włączyć ani naładować”. To częste zapytanie użytkowników Samsunga i iPhone’a. Ale kto nie był wcześniej w takiej sytuacji? Krótko mówiąc, częstą przyczyną śmierci telefonów komórkowych jest wyczerpanie baterii.

Grałeś w grę mobilną lub oglądałeś film i nie sprawdzałeś poziomu naładowania baterii. Poziom naładowania baterii spadnie poniżej 1% i automatycznie się wyłączy. Zwykle telefon powinien rozpocząć ładowanie, gdy tylko podłączysz ładowarkę i włączysz ją po kilku sekundach lub minutach. Ale jednym z powodów, dla których nie ładuje się ani nie włącza, może być to, że podłączyłeś złą ładowarkę po tym, jak bateria była już wyczerpana. W rezultacie bateria zamiast się ładować, wyczerpuje się. Następnie osiąga punkt, w którym do włączenia urządzenia potrzeba więcej niż pozostałego soku.

Jeszcze gorzej, jeśli posiadasz telefon z wbudowaną baterią. Ale w tym artykule, jak zawsze, omówimy, dlaczego jesteś w takiej sytuacji i jak możesz naładować i ponownie włączyć telefon.

Przeczytaj także: iPhone nie ładuje się, ale włącza się po podłączeniu? Najlepsze poprawki

Najważniejsze powody, dla których Twój telefon umarł i nie chce się włączyć ani naładować

Zanim pokażemy Ci, jak rozwiązać problem, oto powody, dla których Twój telefon przestał działać i nie chce się włączyć ani naładować:

1. Za mało baterii do naładowania lub włączenia

Trzy razy mój telefon padł i nie włącza się ani nie ładuje podczas moich dni na uniwersytecie. Przyczyną we wszystkich przypadkach była zła ładowarka i dalsze użytkowanie po wyczerpaniu baterii. Pamiętaj, że telefon, który nie działał przez kilka dni, tygodni lub miesięcy, również może się nie włączyć lub naładować. Kiedy bateria spadnie poniżej poziomu, może się naładować; żadna ładowarka nie może go ożywić, chyba że bezpośrednio doładujesz akumulator.

Większość urządzeń elektronicznych, które nie mają mechanicznego sposobu uruchamiania, wykorzystuje system baterii do uruchomienia. Dlatego też, gdy akumulator przenośnego generatora jest rozładowany, należy go uruchomić ręcznie za pomocą rozrusznika rewersyjnego. Podobnie, jeśli akumulator w twoim samochodzie jest rozładowany, musisz poprosić kilka osób, aby go popchnęły. Ale smartfon nie ma alternatywnego mechanizmu uruchamiania bez baterii.

Musisz tylko znaleźć sposób na „szybkie uruchomienie” baterii. W moim przypadku zrobiłem to w warsztacie. Ale pokażę ci kilka sztuczek, które pomogą twojej baterii otrzymać trochę soku potrzebnego do naładowania lub uruchomienia.

🔥 Zalecana:  Jak długo utrzymuje się odznaka „Właśnie dołączył” zawiasu

2. Twoja ładowarka jest zła

Jeśli bateria Twojego telefonu wyczerpie się i nie chce się naładować ani uruchomić nawet przy podłączonej ładowarce, być może najwyższy czas zmienić ładowarkę. Gdy niektóre ładowarki są spalone lub kable są uszkodzone, mogą nie być w stanie dostarczyć wystarczającego napięcia do akumulatora. Tak więc w tym przypadku bateria kończy się rozładowaniem lub rozładowaniem. Jeśli telefon nie wykazuje oznak ładowania, może się nie włączyć. I nawet jeśli wydaje się, że zła ładowarka ładuje telefon, po włączeniu telefon wkrótce się wyłączy. A czasami bateria nie dodaje więcej soku.

3. Port ładowania jest uszkodzony

Od ostatniego ładowania telefonu do chwili obecnej mogło się wydarzyć wiele rzeczy. Na przykład źle włożone złącze kabla mogło uszkodzić port ładowania telefonu. A teraz, gdy jest martwy, po prostu się nie ładuje. Mamy artykuł, który pokaże Ci inne oznaki, że Twój port ładowania Androida lub iPhone’a jest zły i wskazówki, jak to naprawić.

4. Telefon upadł lub wpadł do wody

Jeśli upuściłeś telefon na twardą podłogę lub do wody i nie chce się włączyć, musisz zanieść go do serwisu. Prawdopodobnie ma problem ze sprzętem. A może nie widzisz, że się ładuje lub jest włączony, ponieważ ma zepsuty ekran. Ekran mógł również odłączyć się od złącza na płycie głównej po upadku.

5. Bateria jest zła

Czy bateria cieknie lub jest spuchnięta? Czy doszło do przegrzania? Czy zauważyłeś kiedyś, że poziom naładowania baterii spada z 90% do 10% w ciągu kilku minut? Jeśli Twój telefon już się nie włącza lub nie ładuje, problemem może być również bateria. Problem z baterią zwykle pojawia się stopniowo, ale może też wystąpić nagle, zwłaszcza jeśli bateria jest spuchnięta lub cieknie. Sprawdź tył telefonu. Czy wygląda na spuchniętą lub nieco cięższą?

Jeśli istnieje sposób na otwarcie tylnej części smartfona, obejrzyj baterię pod każdym kątem, aby sprawdzić, czy jest w dobrym stanie.

Przeczytaj także: iPhone pokazuje ładowanie, ale procent baterii nie rośnie? Najlepsze poprawki

6. Problemy z oprogramowaniem

Czy Twój telefon wykazuje jakiekolwiek oznaki problemów z oprogramowaniem? Czy się zawiesił lub zauważyłeś, że czasami się nie włącza? Przyczyną może być również problem z oprogramowaniem. Problem z oprogramowaniem może również spowodować nagłe rozładowanie baterii. Pomogłoby, gdybyś uruchomił telefon w trybie awaryjnym, naciskając i przytrzymując przyciski zasilania i zmniejszania głośności. Gdy możesz go ponownie uruchomić, wykonaj aktualizację oprogramowania układowego lub systemu operacyjnego.

🔥 Zalecana:  Cerebras wypuszcza 7 dużych modeli językowych opartych na GPT dla generatywnej sztucznej inteligencji

Telefon padł i nie chce się włączyć ani naładować? Oto kilka wskazówek do naprawy

Naprawienie problemu powinno być teraz łatwiejsze, ponieważ wiemy, dlaczego Twój telefon się zepsuł i nie chce się włączyć ani naładować. Ale podam więcej szczegółów, jak naprawić jakikolwiek problem tutaj.

1. Pozostaw akumulator do naładowania na maksymalnie 30 minut

Oczywiście pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy telefon automatycznie się wyłączy z powodu rozładowanej baterii, jest naładowanie telefonu. Znajdź więc ładowarkę lub kabel, podłącz urządzenie i naładuj telefon. Załóżmy, że bateria wyczerpała się (być może Twoje dziecko włączyło ją ponownie po początkowym wyłączeniu). W takim przypadku ładowanie telefonu może zająć kilka minut, zanim będzie gotowy do włączenia. Zostaw więc telefon podłączony na 10 do 30 minut, aby sprawdzić, czy się naładuje. Jeśli problem nadal nie został rozwiązany, wypróbuj drugą wskazówkę.

2. Wymuś ponowne uruchomienie telefonu

Wymuszone ponowne uruchomienie telefonu może również przywrócić go do życia, ponieważ może się zawiesić. Aby to zrobić, naciśnij przycisk zasilania przez co najmniej 10 sekund. Na ekranie powinno pojawić się logo startowe. Jeśli nie, może to oznaczać awarię sprzętu.

Przeczytaj także: Jak naprawić brak ładowania Samsunga A70 i A71

3. Zmień ładowarkę

Jeśli telefon nadal się nie ładuje, może być konieczna zmiana ładowarki lub kabla USB. Tym razem upewnij się, że masz odpowiednią moc znamionową, szybką ładowarkę lub kabel. Dla użytkowników Androida z telefonami, które ładują się przez USB C (szczególnie dla użytkowników Samsunga Galaxy), polecam to Kabel szybkiego ładowania 3A od SMALLelectric, a dla jeszcze szybszego ładowania wypróbuj to Superszybka ładowarka typu C do typu C I sznur. Jednak dla użytkowników urządzeń iPhone lub USB A to Kabel ładujący z certyfikatem MFi jest bestsellerem online. Jeśli nie masz pewności, oto dlaczego kabel ładowarki iPhone’a nie działa.

4. Wyjmij i wysusz akumulator oraz port ładowania, jeśli są mokre

Jeśli telefon wpadnie do wody, może się nie naładować, jeśli woda przedostanie się do obwodów. Musisz pamiętać, że niektóre funkcje telefonu nie pozwalają na ładowanie telefonu. Jednym z nich jest powiadomienie o wilgoci w niektórych seriach Samsunga. Jeśli telefon wykryje wilgoć w porcie ładowania, nie będzie się ładować.

Najpierw upewnij się, że telefon jest wyłączony. Następnie wyjmij baterię, jeśli to możliwe, i wyczyść widoczne krople wody na telefonie i portach. Na koniec spróbuj wepchnąć telefon z baterią lub bez do pojemnika z suchym ryżem. Suchy ryż może wchłaniać wilgoć. Pozostaw w ryżu na 48 godzin lub przynajmniej na noc. Załóżmy, że problemy z wykrytą wilgocią pojawiają się nawet po wyczyszczeniu i osuszeniu portów, mamy artykuł na temat wyłączania wykrytej wilgoci, który okaże się pomocny.

🔥 Zalecana:  Ponad 10 najlepszych kodów do Shopkick, aby zarobić więcej kopnięć (2023)

5. Ożyw baterię

Jeśli bateria jest rozładowana i nie można jej naładować lub włączyć telefonu, przed przystąpieniem do ładowania baterii spróbuj ją ożywić. Jeśli jest to wymienna bateria, masz szczęście!

Jak ożywić rozładowaną baterię

  1. Jeśli masz wyjmowaną baterię telefonu, wyjmij ją z telefonu.
  2. Umieść baterię w plastikowej torbie, a następnie w większej szczelnej torbie z zamkiem błyskawicznym
  • Owiń nadmiar plastikowej torby wokół akumulatora.
  • Wstawić do zamrażarki na 12 godzin lub na całą noc
  • Następnego dnia wyjąć z zamrażarki
  • Zetrzyj wilgoć, która może znajdować się na akumulatorze
  • Włóż baterię do telefonu. Ale nie włączaj go
  • Włóż sprawdzoną ładowarkę, która powinna się naładować

Wskazówka

  • Jeśli bateria się nie ładuje lub nie włącza, możesz ją również uruchomić za pomocą zewnętrznej uniwersalnej ładowarki do telefonu, np ten.
  • Jeśli masz niewymienną baterię, istnieje kilka sposobów na szybkie uruchomienie baterii. Ale jeśli nie jesteś technikiem telefonicznym, istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia telefonu. Dlatego zalecam zabranie go do centrum napraw lub oficjalnego centrum serwisowego Twojej marki telefonu.

6. Wymień baterię

Ostatnią deską ratunku jest zakup zastępczej baterii. Możesz skontaktować się z marką swojego telefonu, aby zamówić baterię wymienną, jeśli jest to bateria wymienna. W przeciwnym razie możesz udać się do certyfikowanego centrum zatwierdzonego przez markę Twojego telefonu, aby wymienić baterię. Jeśli telefon ma niewymienną baterię, udaj się do certyfikowanego centrum naprawczego, aby wymienić baterię, naładować ją i włączyć.

Przeczytaj także: Czy warto wymienić baterię iPada?