Messenger nie wysyła wiadomości? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Messenger nie wysyła wiadomości? Najlepsze poprawki

Messenger był kiedyś funkcją Facebooka, dopóki nie stał się samodzielną aplikacją. Choć aplikacja może być niesamowita w łączeniu Cię z przyjaciółmi i rodziną, nie jest odporna na błędy.

Jednym z najczęstszych problemów napotykanych przez użytkowników Messengera jest problem „Messenger nie wysyła wiadomości”. Może to być dość frustrujące, zwłaszcza gdy masz ważną wiadomość do wysłania lub odebrania. Rozumiemy Twoją frustrację i dlatego ten artykuł zawiera kilka typowych przyczyn i najlepsze rozwiązania problemu „Messenger nie wysyła wiadomości”.

Messenger nie wysyła wiadomości? Powoduje

Jedną z najczęstszych przyczyn problemu „Messenger nie wysyła wiadomości” jest przeciążona lub uszkodzona pamięć podręczna. Aplikacja Messenger tymczasowo przechowuje niektóre dane, aby przyspieszyć jej działanie przy następnym uruchomieniu. Jednak ta pamięć podręczna może zostać uszkodzona lub przeciążona, co może spowodować nieprawidłowe działanie komunikatora.

Przestarzała aplikacja/system operacyjny

Innym powodem, dla którego możesz napotkać problem „Messenger nie wysyła wiadomości”, jest to, że aplikacja jest nieaktualna. Aktualizacje aplikacji zwykle zawierają poprawki błędów i ogólne ulepszenia wydajności, a jeśli aplikacja nie zostanie zaktualizowana w odpowiednim czasie, zacznie działać nieprawidłowo. Może to być również Twój system operacyjny, a nie sama aplikacja, jeśli Twój system operacyjny jest przestarzały, może to spowodować nieprawidłowe działanie telefonu, a aplikacje mogą nie działać tak, jak powinny.

Problemy z siecią

Twój komunikator nie wysyła wiadomości? Może to być problem z siecią. Jeśli nie możesz wysyłać ani odbierać wiadomości na komunikatorze, być może masz zły odbiór w bieżącej lokalizacji lub możesz nie mieć połączenia z Internetem.

Problemy z innymi aplikacjami

Niektóre ostatnio zainstalowane aplikacje mogą powodować nieprawidłowe działanie aplikacji Messenger. Może to być jakiś bloker aplikacji lub VPN lub cokolwiek, co wpływa na prawidłowe działanie aplikacji Messenger.

🔥 Zalecana:  Jak korzystać z VPN na Androidzie [Best Free and Paid VPN Apps]

Tryb oszczędzania danych

Być może masz włączony tryb oszczędzania danych w aplikacji Messenger, co może powodować problemy z wysyłaniem wiadomości przez aplikację. Wbudowany tryb oszczędzania danych w aplikacji Messenger ma na celu pomóc w zarządzaniu danymi, czasami może to spowodować, że niektóre funkcje nie będą działać.

Dla osób korzystających z trybu oszczędzania danych Androida z ograniczeniami wykorzystania danych może to w ogóle uniemożliwić działanie aplikacji Messenger.

Zablokowany

Jeśli próbujesz wysłać wiadomość do kogoś w Messengerze, a wiadomości nie są wysyłane, powinieneś wziąć pod uwagę, że ta osoba mogła zablokować Cię w aplikacji. Jeśli zostałeś zablokowany, nie będziesz mógł wysyłać wiadomości do tej osoby.

Messenger nie wysyła wiadomości? Najlepsze poprawki

Pierwszą poprawką do wypróbowania problemu „Messenger nie wysyła wiadomości” jest sprawdzenie połączenia internetowego. Potwierdź, że masz połączenie z Internetem, sprawdzając inne aplikacje w telefonie, aby zobaczyć, czy internet działa. Możesz także rozłączyć i ponownie połączyć się z Wi-Fi, jeśli masz połączenie przez Wi-Fi, a jeśli masz połączenie z siecią komórkową, po prostu włącz tryb samolotowy, odczekaj kilka sekund i wyłącz go lub wyłącz połączenie transmisji danych WYŁĄCZONY, odczekaj kilka sekund i włącz go ponownie.

Poprawka 2: Wyczyść pamięć podręczną

Możesz także spróbować naprawić problem „Messenger nie wysyła wiadomości”, czyszcząc zapisaną pamięć podręczną w aplikacji Messenger. W tym celu wykonaj poniższe czynności:

 • Otwarty ‘Ustawienia’ w telefonie i przejdź doAplikacje i powiadomienia‘ Lub ‘Aplikacje
 • Znajdź aplikację Messenger na liście wszystkich swoich aplikacji
 • Otwórz go i kliknij „Przechowywanie i pamięć podręczna
 • Kliknij ‘Jasne składowanie’ aby wyczyścić pamięć podręczną, a następnie spróbuj ponownie uruchomić aplikację

Przeczytaj także: Aparat na Instagramie nie działa? Najlepsze poprawki

Poprawka 3: Aktualizacja

Możesz spróbować zaktualizować aplikację lub telefon. Nowa aktualizacja, jeśli taka istnieje, może zawierać poprawki błędów, które mogą pomóc rozwiązać napotkany problem. Aby zaktualizować aplikację komunikatora:

 • Iść do ‘Sklep Play
 • Kliknij swój profil w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierać ‘Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami
 • Pod ‘Dostępne aktualizacje‘, znajdź aplikację Messenger i zaktualizuj ją
🔥 Zalecana:  Dlaczego nie mogę śledzić więcej niż 10 000 kont na TikTok?

Aby zaktualizować telefon:

 • Iść do ‘Ustawienia’
 • Wybierać ‘System’Następnie ‘Aktualizacja systemu
 • Tutaj zobaczysz wszelkie dostępne aktualizacje, po prostu pobierz je i zainstaluj

Poprawka 4: Odinstaluj i zainstaluj ponownie

Innym rozwiązaniem do wypróbowania jest zresetowanie aplikacji na telefonie poprzez odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji. Po wykonaniu tej czynności wystarczy ponownie zalogować się do aplikacji, a wszystkie dane będą tam na Ciebie czekać. Aby zresetować aplikację:

 • Iść do ‘Sklep Play‘ i wyszukaj aplikację Messenger
 • Na stronie podglądu kliknij „Odinstaluj’
 • Gdy to zrobisz, dotknij „Zainstalować’ aby go odzyskać
 • Po ponownej instalacji możesz spróbować uruchomić aplikację i sprawdzić, czy problem został rozwiązany

Przeczytaj także: Jak stać się wirusowym na TikTok

Poprawka 5: Wyłącz tryb oszczędzania danych / Zezwól na wykorzystanie danych

Jeśli masz WŁĄCZONY tryb oszczędzania danych dla komunikatora, może to być winowajcą uniemożliwiającym wysyłanie wiadomości. Po prostu wyłącz go, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Aby wyłączyć tryb oszczędzania danych w Messengerze:

 • Otworzyć ‘Posłaniec’ aplikacja w telefonie
 • Iść do Ustawienia w aplikacji, a następnie kliknij „Preferencje”
 • Wybierać ‘Oszczędzanie danych‘ i przełącz go WYŁĄCZONY

Jeśli masz tryb oszczędzania danych Androida NA dla Twojego telefonu, może być konieczne przyznanie aplikacji Messenger nieograniczonego dostępu, aby móc ponownie wysyłać wiadomości. Aby to zrobić:

 • Otwórz komunikator ‘Informacje o aplikacjimenu ‘ w aplikacji ustawień w telefonie
 • Pod ‘Stosowanie’Kliknij ‘mobilny dane’
 • Następnie włącz „Zezwól na transmisję danych, gdy włączone jest oszczędzanie danych

Przeczytaj także: Dlaczego nie otrzymuję powiadomień Snapchata

Poprawka 6: Wymuś zatrzymanie

Możesz spróbować wymusić zatrzymanie aplikacji Messenger, a następnie uruchomić ją ponownie, aby działała poprawnie. Aby to zrobić:

 • Otwórz komunikator ‘Informacje o aplikacjimenu ‘ w aplikacji ustawień w telefonie
 • Kliknij ‘Wymuszone zatrzymanie‘ w prawym dolnym rogu ekranu
 • Następnie uruchom ponownie aplikację, aby sprawdzić, czy została naprawiona
🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na klikaniu reklam (najlepsze sposoby vs niewypały)

Wniosek

W przypadku problemu „Messenger nie wysyła wiadomości”, te poprawki są pierwszymi, które należy wypróbować. Jeśli żadna z tych poprawek nie sprawi, że Twoja aplikacja będzie działać poprawnie, serwery Facebook Messenger mogą działać nieprawidłowo. Po prostu poczekaj chwilę, a powinny zostać ponownie uruchomione.