Mam pomysł na wynalazek, ale nie mam pieniędzy – 8 sposobów, aby to zrobić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Mam pomysł na wynalazek, ale nie mam pieniędzy – 8 sposobów, aby to zrobić

Czy jesteś kreatywnym i innowacyjnym typem osoby? Masz pomysł na wynalazek, ale nie masz pieniędzy? Nie musisz iść daleko. To jest właściwe miejsce na Twoje pomysły i wynalazki.

Jeśli jesteś wynalazcą i kochasz dreszczyk emocji związany z pomysłami i wynalazkami, nowe pomysły na produkty mogą być Twoim powołaniem.

Proces wynalazczy wymaga wielu burz mózgów, testów i prób oraz ochrony patentowej, zanim będzie można uruchomić swój pomysł. Może to być wyjątkowy pomysł, który naprawdę może wpłynąć na życie innych ludzi.

Wszystko to wymaga dużo czasu, wysiłku i pieniędzy, nawet po to, aby przyspieszyć swój pomysł na wynalazek.

Świetny pomysł to tylko punkt wyjścia. Musisz opracować wszystkie inne procesy wymagane do zrealizowania swojego marzenia.

Zróbmy to krok po kroku. Masz już pierwszy krok do pomysłu na wynalazek. Musisz tylko wiedzieć, jak możesz przekształcić swój pomysł w maszynka do robienia pieniedzy Dowiedzmy się, jak zarabiać na swoich wynalazkach i opcjach dla nowych pomysłów.

Co powinienem zrobić z pomysłem na wynalazek, ale bez pieniędzy?

Posiadanie niesamowitego pomysłu na wynalazek to początek. A zanim będziesz mógł zamienić to w zysk, będziesz musiał najpierw wydać pieniądze na zbudowanie swojego nowego wynalazku.

Ale co, jeśli nie masz pieniędzy w pierwszej kolejności?

Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby dzielić się różnymi pomysłami jak zrobić pieniądze z twojego wynalazku Od sprzedaży swojego wynalazku po założenie firmy i promowanie swoich pomysłów, istnieje wiele sposobów na zarabianie.

Oto kilka pomysłów, które zainspirują Cię do przeforsowania nowych pomysłów na produkty:

1. Sprawdź swój produkt lub usługę

Wyjątkowy pomysł jest bardzo ważny. Mogło to wynikać z osobistych doświadczeń lub twoich badań. Opracowując szczegóły swojego wynalazku, musisz rozważyć, czy jest to naprawdę przydatne i czy ludzie będą chcieli za to płacić.

Możesz przeprowadzić dalsze badania nad swoim nowym wynalazkiem poprzez badanie rynku ankiety, Grupa badawcza, lub udostępnianie informacji zwrotnych. Ma to na celu większe docenienie specyfikacji twoich wynalazków, ponieważ możesz wychwycić nowe pomysły na ulepszenie swojego produktu.

Znajdź odpowiednich ludzi lub swój rynek docelowy, analizując swoje pomysły, aby uzyskać bardziej wiarygodne dane.

Po zebraniu wystarczającej ilości danych możesz wyświetlić wyniki i zobaczyć, jak odnoszą się one do Twoich pomysłów na wynalazki. Ich odpowiedzi pomogą Ci zweryfikować istotę Twojego wynalazku, dzięki czemu nie zmarnujesz żadnych pieniędzy.

2. Sprzedaż bezpośrednia

Innym sposobem zarabiania pieniędzy na swoich wynalazkach jest ich bezpośrednia sprzedaż. Oznacza to, że zrzekasz się swoich ogólnych praw i trwale przenosisz własność na inną osobę lub firmę za uzgodnioną opłatą.

Wszystko, od nadchodzących możliwości komercyjnych po przyszłe zmiany, w tym tantiemy, nie należy już do Ciebie. To pewny sposób na zarabianie na swoim pomyśle na wynalazek. Jednak nie zarobisz na nim więcej pieniędzy, ponieważ nie jesteś już właścicielem.

Powinieneś więc dobrze się zastanowić, zanim rozważysz sprzedaż swoich innowacji. Kiedy sprzedajesz, nie ma odwrotu.

3. Uzyskaj licencję na swój wynalazek

Jeśli zdecydowałeś się nie sprzedawać swoich wynalazków, licencjonowanie to kolejny sposób na zarabianie pieniędzy. Licencjonowanie wynalazku oznacza, że ​​nadal będziesz mieć do niego prawa i możesz je wynajmować lub sprzedawać.

Możesz udzielić licencji wyłącznej firmie, jednej stronie lub licencji niewyłącznej więcej niż jednej stronie. Możesz także ustawić limit czasowy licencji lub nie, w zależności od umowy.

W zamian za prawo do używania lub sprzedaży swoich wynalazków możesz pobierać ryczałt lub gromadzić tantiemy za każdą sprzedaną jednostkę.

Podczas patentowania możesz poprosić Urząd ds. Własności Stanów Zjednoczonych o zatwierdzenie twojego patentu licencją praw w rejestrze patentów. Oznacza to, że wyraziłeś zgodę na udzielenie licencji na swój patent.

🔥 Zalecana:  Jak zrobić przerwę na Instagramie?

Jeśli oferujesz swój patent określonym osobom lub firmom, możesz:

 • Promuj swój produkt lub patent w firmach produkujących media
 • Zwiększ swoje kontakty, biorąc udział w wydarzeniach lub targach poświęconych innowacjom
 • Wyszukaj producentów lub prawdopodobnych użytkowników wynalazku

Zazwyczaj po znalezieniu potencjalnej strony będziesz musiał wynegocjować wszelkie prawa użytkowania i opłaty licencyjne w ramach umowy licencyjnej. To jest punkt wyjścia, z którego napływają potencjalne pieniądze.

4. Utwórz prototyp

Najwyższy czas urzeczywistnić swoje marzenia, a aby to zrobić, będziesz musiał zbudować model. Prototypowanie to stworzenie pierwszej próbki Twojego produktu konsumenckiego. Posiadanie działającego prototypu jest ważnym krokiem w uczynieniu pomysłu opłacalnym i wartościowym.

Posiadanie namacalnego produktu dla swojego pomysłu to świetny sposób na zwrócenie się o pomoc finansową w celu dalszego wprowadzenia produktu na rynek.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się poprosić o pomoc, czy nie, musisz dokładnie przemyśleć zastosowanie umowy o nieujawnianiu lub zakazie konkurowania, zwłaszcza jeśli Twój wynalazek nie ma jeszcze zdolności patentowej. Ma to na celu ochronę własności intelektualnej Twojego nowego produktu.

To uczucie, gdy masz w rękach stworzony przez siebie produkt. Doszedłeś już tak daleko!

5. Złóż wniosek patentowy

Jeśli to możliwe, zdobądź patent. Amerykański system patentowy jest systemem „first-to-file”. Więc upewnij się, że Twój produkt został opatentowany tak szybko, jak to możliwe.

Nie ma teraz znaczenia, kto pierwszy wpadł na pomysł, ale zamiast tego osoba, która jako pierwsza ujawnia go publicznie lub jako pierwsza składa wniosek o patent, jest właścicielem produktu. Więc zgłoś swój patent przy pierwszej nadarzającej się okazji, dobrze?

Konkurencja w tej dziedzinie jest duża, więc zanim podzielisz się swoimi pomysłami, upewnij się, że podjąłeś odpowiednie kroki w celu ochrony swoich pomysłów przed naśladowcami.

Istnieją dwa rodzaje patentów, patent użytkowy i patent na projekt.

Patent użytkowy jest tworzony w celu uwzględnienia nowych procesów i maszyn, podczas gdy patent projektowy ma na celu tworzenie nowych, nieoczywistych projektów.

Wypełnienie dokumentacji do zgłoszenia patentowego może wymagać pomocy specjalisty patentowego i ustalenia wykwalifikowanego specjalisty patentowego, który będziesz musiał:

 • Upewnij się, że wszystko jest ustawione. Takie jak twoje dzienniknotatki i prototyp.
 • Sprawdź, czy ekspert figuruje w rejestrze i jest należycie wymieniony w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (PTO).
 • Porozmawiaj o ich honorarium przed rozpoczęciem procedury. Jeśli nie masz wystarczającego budżetu, możesz zwrócić się do mniejszych firm.
 • Wykonaj wszystkie niezbędne badania, aby zgłosić swoją markę.

6. Stwórz biznesplan

Następnym na liście jest opracowanie biznesplanu, niezależnie od tego, czy Twój projekt został ukończony. Określ, ile pieniędzy możesz wydać i jakie kroki należy podjąć podczas opracowywania i wprowadzania na rynek swoich wynalazków.

Jeśli masz problem, od czego zacząć ze swoim biznesem, możesz sprawdzić WYNIKorganizacja wolontariacka, która za darmo doradza ludziom i doradza małym firmom i start-upom.

Możesz również skontaktować się z US Small Business Administration lub SBA, aby dowiedzieć się o ich usługach dla ludzi z wynalazkami. Witryna Small Business Administration zawiera informacje o biznesplanach, finansowaniu i innych pokrewnych tematach, które pomogą Ci w Twoim zadaniu.

7. Szukaj inwestorów

Jaki jest najlepszy sposób zarabiania pieniędzy na swoim wynalazku? Znajdź inwestorów lub sponsorów. Załóżmy, że masz już ukończony i dopracowany prototyp. Nadszedł czas, aby przekształcić go w opłacalny pomysł.

Wiemy, że poszukiwanie inwestorów lub sponsorów może być trudne, ale zamiast znaleźć jedną lub dwie osoby do zainwestowania dużej ilości gotówki, dlaczego nie rozważyć finansowania społecznościowego? Finansowanie społecznościowe to najnowszy sposób wyszukiwania osób, które chcą zainwestować w Twoją firmę, projekty i wiele innych.

Witryny takie jak Crowdfunder i Fundable to tylko kilka przykładów finansowania społecznościowego.

Oprócz crowdfundingu, oto kilka pomysłów, w jaki sposób możesz sfinansować swój pomysł:

 • Sprawdź swoją sytuację finansową i sprawdź, czy możesz sfinansować z własnych środków. Spróbuj użyć Kapitał osobisty śledzić swoje finanse i powiązać konto bankowe z aplikacją.
 • Poproś o pomoc rodzinę i przyjaciół.
 • Szukaj dotacji prywatnych i rządowych.
 • Szukać Anioł Biznesu które mogą wesprzeć twój wynalazek.
🔥 Zalecana:  13 sposobów zarabiania na oglądaniu Netflix w 2023 roku (zarabiaj 25 USD za godzinę)

[Related Read: I Need Money Now & Desperately – 23 Ways To Get Fast Cash]

8. Zabezpiecz swój wynalazek kredytem bankowym

Użyj swojego patentu jako zabezpieczenia, gdy poprosisz o pożyczkę w banku. Tak to mozliwe.

Możesz być zaskoczony, wiedząc, że używanie patentów jako zabezpieczenia pożyczek jest normalne. Wiele firm, takich jak JP Morgan, Bank of America, Kodak i Alcatel Lucent, wydaje patenty jako zabezpieczenie.

Większość właścicieli patentów jest zainteresowana wykorzystaniem wartości swoich zasobów zamiast udzielania na nie licencji lub tworzenia z nich biznesu. Gdy bank zakwalifikuje twój patent jako zabezpieczenie, zgodzi się, że ma on znaczenie i pozwoli ci wziąć od nich pożyczkę.

Wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa. Masz teraz pieniądze i możesz rozpocząć swój pomysł na biznes.

9. Uzyskaj pożyczkę osobistą

Jeśli nie możesz znaleźć inwestora, zdaj się na bezpośrednich pożyczkodawców. Dlaczego oni? Ponieważ istnieje wysoki wskaźnik akceptacji dla wszystkich typów konsumentów.

Na przykład, jeśli potrzebujesz pieniędzy na swój wynalazek, ale masz niski wynik FICO, możesz ubiegać się o Pożyczka $5000 ze złą historią kredytową wyniki. Ta kwota może pomóc ci zdobyć kapitał początkowy na swój wynalazek bez polegania na inwestorach.

Nazwij to pożyczką biznesową lub pożyczką osobistą – to zależy od Ciebie. Zanim zdobędziesz te pieniądze, rozejrzyj się i zobacz, którzy pożyczkodawcy są dostępni w twoim stanie. W niektórych stanach niektóre pożyczkowe produkty finansowe są zabronione. Ale wiele z nich udziela pożyczek osobom, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą z wynalazkiem. Spróbuj szczęścia!

Co to jest patent i jak może ci pomóc?

Omówiliśmy z Tobą kilka sposobów, co zrobić ze swoim wynalazkiem i jak możesz na nim zarobić. Zauważyłeś, ile razy padło słowo patent? Czy masz pojęcie, co to jest? Porozmawiajmy o patentach i o tym, w jaki sposób mogą one pomóc w tworzeniu wynalazku.

Patent to wyłączne prawo przyznane na wynalazek, który jest produktem oferującym ogólnie nowy sposób robienia czegoś lub nowe techniczne rozwiązanie problemu.

Proces ubiegania się o patent wymaga ujawnienia informacji technicznych o swoim dziele opinii publicznej w zgłoszeniu patentowym. Uzyskanie patentu polega na złożeniu niezbędnych dokumentów w formie publicznego ujawnienia obejmującego wynalazek i szczegóły produktu.

Ubieganie się o patent na swoje wynalazki to najlepszy sposób na powstrzymanie konkurencji przed wytwarzaniem tego samego produktu i sprzedawaniem go. Zgodnie z ustawą Patent Act 35, Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) udzieli wynalazcy patentu, który jest głównie wyłącznym prawem własności do wynalazku.

Należy pamiętać, że nie wszystkie wynalazki można zgłosić jako patent, niezależnie od tego, czy są one przydatne, czy interesujące. Kreacje spełniające określone kryteria jako jedyne mogą zostać zakwalifikowane i objęte patentem. Istnieje wiele rodzajów patentów zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych i musisz upewnić się, że twoje wynalazki dobrze pasują do jednego z nich.

Czy płacą mi za moje wynalazki?

Tak, możesz zarabiać na swoich wynalazkach. W zależności od swojego wynalazku możesz na nich zarobić poprzez sprzedaż, zamieniając ją w biznes, i więcej. Wynalazcy zwykle pozwalają producentowi je wytwarzać i sprzedawać w zamian za płacenie wynalazcy tantiem.

Tantiemy mogą stanowić procent przychodów netto lub opłatę za każdą sprzedaną jednostkę. Z drugiej strony inwestor może sprzedać całość praw do wynalazku za ryczałtową cenę.

Licencja może być wyłączna, jeśli jest tylko jeden licencjobiorca na opracowanie wynalazku, lub niewyłączna, jeśli jest kilku producentów uprawnionych do jej wytwarzania. Inwestorzy mogą z nich korzystać poprzez sublicencje w zależności od warunków umowy między wynalazcą a licencjobiorcą.

Ile pieniędzy mogą zarobić wynalazki?

Jednym z głównych powodów, dla których wynalazcy decydują się podążać za swoim wynalazkiem, jest potencjalny dochód, jaki mogą z niego zarobić.

Urzeczywistniając pomysł, udany i unikalny wynalazek może zarobić miliony dolarów, a nawet więcej. Na przykład podstawowa podkładka do szorowania kuchni firmy Scrub Daddy zarobiła dziesiątki milionów dolarów ze sprzedaży zarówno online, jak i w sklepach. Choć ten produkt był prosty, miał potencjał, by się rozwijać, chociaż tylko kilku inwestorów mogło go wtedy zobaczyć.

🔥 Zalecana:  Jak przerzucić 500 dolarów – 9 uzasadnionych pomysłów na przerzucenie pieniędzy!

Inwestorzy są biegli w poszukiwaniu unikalnego produktu i prowadzą badania, rozwój i promowanie go, aby zarabiać na swoich wynalazkach. Więc musisz to uwzględnić, kiedy próbujesz sprzedawać swój produkt potencjalnym inwestorom.

Jak przedstawić swój pomysł na wynalazek firmie producenckiej?

Uzyskanie zgody od potencjalnych inwestorów lub firmy produkcyjnej może czasem być wymagające i trudne. Jest to powszechne, ponieważ niektóre firmy zajmujące się opracowywaniem produktów nie grają o zyski, wytwarzając niesprawdzone i ryzykowne produkty komercyjne. Tylko dlatego, że jest to nowy pomysł, nie oznacza, że ​​wiele osób może go przyjąć.

Udzielanie komercjalizacji nowych produktów wymaga wielu zgód różnych osób. Dlatego też, jeśli myślisz o zaprezentowaniu swojego wynalazku potencjalnym inwestorom, musisz rozważyć te kolejne kroki.

 • Twój produkt powinien być oryginalny – wyjątkowe pomysły to takie, których jeszcze nie było na rynku. Podczas tworzenia wynalazku zaleca się najpierw przeprowadzić dochodzenie, aby upewnić się, że nie ma produktów identycznych z Twoimi.
 • Skonsultuj się z wykwalifikowanym inżynierem – po udowodnieniu, że Twój pomysł jest oryginalny, musisz zapytać wykwalifikowanego inżyniera, który jest ekspertem w zakresie rozwoju i projektowania produktów.
 • Zabezpiecz swój pomysł na wynalazek – w tym celu nigdy nie dziel się w sposób jawny swoimi ideałami produktu z innymi. Zawrzyj umowę o zachowaniu poufności z inżynierem lub firmą, aby chronić swój produkt i swoje prawa własności.
 • Stwórz model produktu – Po skonfigurowaniu umowy o zachowaniu poufności (NDA) możesz teraz utworzyć projekt wspomagany komputerowo (CAD). Model twojego produktu to zwykle model 3D, który zademonstruje wymiar twojej koncepcji i określi jej możliwości produkcyjne.
 • Plan biznesowy – Po wykonaniu modelu i prototypu możesz teraz przedstawić swój biznesplan. Po tym, jak firma zatwierdzi produkcję twojego produktu, następną rzeczą, o którą zapytają, będą ilości twojego produktu, kanał dystrybucji i związane z tym koszty.

Lepiej przygotować się z wyprzedzeniem i być gotowym, gdy dyrektorzy wykonawczy zaczną bombardować cię pytaniami i planami na przyszłość z twoimi wynalazkami.

Podsumowując – mam pomysł na wynalazek, ale nie mam pieniędzy

Czasami trudno jest wpaść na świetne i oryginalne pomysły. Ale kiedy to zrobisz, upewnij się, że wykorzystasz ten pomysł do nowego produktu, który może przynieść korzyści Tobie i innym. Ponieważ tylko wtedy, gdy jest zbywalny, może być dla Ciebie opłacalny na dłuższą metę.

Może to być trochę trudne, frustrujące, ale jednocześnie niezwykle satysfakcjonujące, ponieważ uczysz się nowych rzeczy, które możesz dalej wykorzystać w swoim życiu.

Bycie innowatorem nie jest łatwe. Wynalazczość nie jest dla każdego. Korzyści powinny przeważać nad wszystkimi wyzwaniami, które mogą pojawić się po drodze.

Jak większość rzeczy w życiu, nie jest za darmo. Aby zrealizować swój pomysł, musisz najpierw wydać pieniądze. A jeśli nie masz na to pieniędzy, nigdy nie przestawaj wierzyć, że możesz to zrobić. Postępuj zgodnie ze sposobami wymienionymi w tym artykule, a wkrótce możesz zrealizować pomysł, który tak się złożyło, że pewnego pięknego dnia pojawił się w twojej głowie.