MacBook Air nie ładuje się, ale ma zielone światło na ładowarce po podłączeniu? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: MacBook Air nie ładuje się, ale ma zielone światło na ładowarce po podłączeniu? Najlepsze poprawki

MacBook Air zapewnia użytkownikom wspaniałe wrażenia jako przenośny laptop. Jednak to doświadczenie może stać się kwaśne i frustrujące, jeśli zauważysz, że MacBook Air się nie ładuje.

Jeszcze bardziej frustrujące jest, jeśli lampki ładowarki wskazują, że jest podłączona, ale MacBook Air nie ładuje się.

Jeśli zauważysz, że Twój MacBook Air, który nie ładuje się, ma zielone światło na ładowarce po podłączeniu, może to być spowodowane uszkodzeniem ładowarki. Sporządziliśmy listę możliwych przyczyn i najlepszych rozwiązań.

Co oznaczają lampki kontrolne ładowarki MacBooka

Gdy po raz pierwszy podłączasz ładowarkę do kompatybilnego komputera, lampka zasilacza przez chwilę miga na zielono, aby pokazać, że zasilanie jest dostępne.

Następnie lampka adaptera zaświeci się bursztyn Lub zielony. Jeśli lampka świeci stałym bursztynowym światłem, bateria się ładuje, a jej poziom jest niższy niż 100%.

Ale kiedy wskaźnik baterii pozostaje zielony, oznacza to, że bateria jest w pełni naładowana (100%).

Wielu użytkowników napotyka problem polegający na tym, że lampka ładowarki MacBooka Air pozostaje zielona, ​​ale MacBook nie włącza się i nie ładuje lub świeci na zielono po podłączeniu, ale nie ładuje się. W przypadku innych ładowarka MacBook Air nie świeci się na zielono i nie ładuje się po podłączeniu. Czy masz do czynienia z którymś z tych problemów?

Przyjrzyjmy się, co może powodować te problemy i jak je naprawić.

MacBook Air nie ładuje się, ale ma zielone światło na ładowarce po podłączeniu? Powoduje

Istnieje wiele powodów, dla których laptop MacBook Air nie ładuje się; oto kilka prawdopodobnych przyczyn:

Uszkodzona ładowarka

Elementy ładowarki mogły się przepalić. Wtyczka lub adapter mogą wymagać naprawy lub wymiany, a kabel może być uszkodzony i wymagać wymiany. Ponadto złącze mogło zostać zerwane lub niewłaściwie włożone do portu ładowania komputera, przerywając przepływ prądu do akumulatora.

Uszkodzone gniazdko ścienne

Być może podłączyłeś komputer do wadliwego źródła zasilania, które zasila ładowarkę niewłaściwą mocą; w takim przypadku należy spróbować naładować komputer w innym gniazdku z innym złączem zasilania.

🔥 Zalecana:  David Beckham zanurza się w Metaverse dzięki partnerstwu z DigitalBits

Wadliwy akumulator

Rozładowany akumulator nie ładuje się. Dlatego warto rozważyć przeprowadzenie testu baterii.

Błąd oprogramowania

Aby przedłużyć żywotność baterii, komputer automatycznie wyłącza ładowanie na krótki czas, jeśli bateria jest w złym stanie. Możesz wyłączyć zarządzanie stanem baterii w opcjach oszczędzania energii, a następnie wznowić ładowanie. Nieaktualne oprogramowanie na komputerze może również przyczyniać się do problemów z ładowaniem.

Uszkodzona płyta logiki

Wahania napięcia lub skoki napięcia mogą mieć wpływ na płytę główną, zwaną również płytą główną. W rezultacie MacBook Air może się nie ładować, nawet jeśli po podłączeniu świeci się zielona lampka na ładowarce. Wymiana tego wymaga specjalistycznej wiedzy, podobnie jak wykrywanie.

MacBook Air nie ładuje się, ale ma zielone światło na ładowarce po podłączeniu? Najlepsze poprawki

Poprawka 1: Sprawdź komponenty sprzętowe

Sprawdź port ładowania w MacBooku Air, aby upewnić się, że nie jest zepsuty ani uszkodzony. Następnie sprawdź, czy w porcie ładowania laptopa nie ma kurzu. Jeśli jest, wyczyść port ładowania w MacBooku Air, lekko go dmuchając, uważając, aby go nie zamoczyć, ponieważ może to uniemożliwić nawiązanie czystego kontaktu między komputerem Mac a złączem ładowania.

Za pomocą bawełnianego wacika usuń kurz, uważając, aby nie uszkodzić metalu. Jeśli port ładowania Twojego MacBooka Air jest uszkodzony, konieczna będzie jego wymiana przez fachowca.

Poprawka 2: Sprawdź ładowarkę pod kątem spalonych części i uszkodzonych przewodów

Oto kolejna rzecz, którą zalecamy, jeśli zauważysz, że Twój MacBook Air nie ładuje się, ale po podłączeniu świeci się zielona lampka na ładowarce. Jeśli zostanie wykryta jakakolwiek usterka, zaleca się wymianę wadliwych elementów sprzętowych. Zamienniki są dostępne i najlepiej kupować je w zweryfikowanych sklepach Apple.

Poprawka 3: pozwól laptopowi ostygnąć

Twój laptop się przegrzewa? Jeśli komputer nadmiernie się nagrzeje, może to skrócić żywotność baterii urządzenia. Gdy czujniki termiczne Twojego laptopa wykryją nagły wzrost temperatury, uniemożliwią dostęp do zasilacza. Sprawdź także adapter i dotknij go, aby zobaczyć, czy jest gorący. Zasilacz może się nagrzewać podczas typowego użytkowania. Proszę przechowywać go w dobrze wentylowanym miejscu.

Zawsze używaj wtyczki sieciowej, aby podłączyć zasilacz do gniazdka sieciowego lub ustawić go na stole lub w innym dobrze wentylowanym miejscu. Unikaj umieszczania adaptera w miejscach, które nie są dobrze wentylowane. Nie zaleca się przykrywania adaptera kocem lub inną izolacją.

🔥 Zalecana:  Recenzja najtańszych laptopów 4K (nasze najlepsze rekomendacje)

Poprawka 4: Uruchom ponownie MacBooka Air

W większości przypadków proste ponowne uruchomienie może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby rozwiązać problem z komputerem i przywrócić działanie komputera. Przytrzymaj jednocześnie przyciski sterowania, shift i zasilania przez pięć do dziesięciu sekund przy podłączonym zasilaczu i WYŁĄCZONYM komputerze. Zwolnij je, a następnie włącz komputer.

Jeśli lampka ładowarki MacBooka Air nadal świeci na zielono, ale nie ładuje się po wykonaniu powyższych czynności, wykonaj dodatkowe czynności i sprawdź stan baterii komputera Mac.

Poprawka 5: Zresetuj SMC

Kontroler zarządzania systemem (SMC) MacBooka Air komunikuje się z baterią za pośrednictwem pary linii danych zwanych magistralą SM. Solidne obwody wykrywające prąd w tym systemie śledzą ilość prądu wpływającego i wypływającego z akumulatora w czasie rzeczywistym. Steruje również kontrolkami.

Zresetowanie SMC może być następnym rozwiązaniem, jeśli zauważysz, że MacBook Air nie ładuje się, ale po podłączeniu świeci się zielona lampka na ładowarce. Przed zresetowaniem SMC wypróbuj każdą z tych czynności w podanej kolejności. Po każdym kroku przetestuj problem, aby sprawdzić, czy został rozwiązany.

 • Odłącz zasilacz komputera Mac od gniazdka na kilka sekund przed ponownym podłączeniem
 • Poczekaj na wyłączenie komputera Mac po wybraniu menu Apple >> Zamknij
 • Jeśli akumulator można odłączyć, wyjmij go i wymień
 • Aby włączyć komputer Mac, naciśnij ponownie przycisk zasilania

Jeśli to nie zadziała, zresetuj SMC; poniższe kroki dotyczą niewymiennych baterii Maca.

Postępuj zgodnie z tymi procedurami, jeśli baterii MacBooka Air nie można odłączyć.

 • Poczekaj, aż Mac się wyłączy, wybierając menu Apple >> Zamknij
 • Naciśnij przycisk zasilania, jednocześnie naciskając opcję Shift-Control po lewej stronie wbudowanej klawiatury. Przez 10 sekund przytrzymaj te klawisze razem z przyciskiem zasilania, a następnie zwolnij je. Przycisk Touch ID jest również przyciskiem zasilania, jeśli masz MacBooka Pro z Touch ID.
 • Aby włączyć komputer Mac, ponownie naciśnij przycisk zasilania

Przeczytaj także: Ładowarka do MacBooka nie działa, brak zielonego światła – najlepsze poprawki

🔥 Zalecana:  Miękkie roboty staną się szybsze dzięki mechanizmowi spinki do włosów

Poprawka 6: Sprawdź stan baterii

Bateria w MacBooku Air będzie miała jeden z czterech stanów:

 • Normalny: Akumulator jest w dobrym stanie.
 • Wymień wkrótce: Twoja bateria może wkrótce wymagać wymiany, ponieważ nie utrzymuje tak wysokiego poziomu naładowania jak kiedyś.
 • Wymień teraz: Akumulator nie może utrzymać wystarczającego poziomu naładowania. Baterię należy wymienić tak szybko, jak to możliwe.
 • Akumulator serwisowy: akumulator jest zużyty i nie może dłużej utrzymywać ładunku. Aby uchronić MacBooka przed uszkodzeniem, musisz go wymienić.

Skąd mam wiedzieć, czy moja ładowarka do MacBooka jest zła?

Jeśli ładowarka Maca nie działa, podłącz ją i sprawdź, czy laptop się ładuje. Czy jest reakcja ze strony kontrolki?

Sprawdź ponownie, korzystając z innego gniazdka, o którym wiesz, że działa. Jeśli problem będzie się powtarzał, pożycz podobną ładowarkę od znajomego, podłącz ją i sprawdź ponownie. Jeśli laptop się ładuje, najprawdopodobniej ładowarka jest uszkodzona i należy ją wymienić. Jeśli tak się nie dzieje, najprawdopodobniej masz problem z baterią lub inne problemy ze sprzętem.

Jak przetestować moją ładowarkę MacBook Air?

Sprawdź, czy używasz odpowiedniej ładowarki do MacBooka Air. Podłącz ładowarkę, sprawdź, czy ładowarka do komputera Mac ładuje laptopa. Sprawdź, czy złącze ma lampkę kontrolną i sprawdź, czy się świeci.

Jeśli wszystkie te kontrole i laptop naładują się do 100%, ładowarka MacBooka Air jest w porządku.