Losowe zdjęcia pojawiające się na moim telefonie? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Losowe zdjęcia pojawiające się na moim telefonie? Zobacz, jak to naprawić

Być może pytasz dlaczego losowe zdjęcia pojawiają się na moim telefonie. Może ci się to przytrafić jako użytkownikowi systemu iOS lub Android i czasami zaskakujące są zdjęcia, których nie znasz na swoim urządzeniu.

Jeśli masz problem z wyświetlaniem losowych zdjęć na telefonie, sprawdź bezpieczeństwo swojego iCloud i Zdjęć Google.

Cóż, powinieneś rozważyć sprawdzenie, czy zalogowałeś się na swój adres e-mail lub konto iCloud na innym urządzeniu.

Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego losowe zdjęcia pojawiają się na Twoim telefonie. Ty też będziesz wiedzieć jak naprawić wyświetlanie losowych zdjęć w telefonie.

PRZECZYTAJ TEŻ: AirPods grają tylko w jednym uchu? Zobacz, jak to naprawić

Co zrobić, gdy losowe zdjęcia pojawiają się na moim telefonie?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy na telefonie pojawiają się losowe zdjęcia, jest sprawdzenie, czy tak jest Zapisany na swoje konto Google lub konto iCloud, aby inne urządzenie.

To mogło być przyczyną, więc aby to sprawdzić, musisz iść i zobaczyć urządzenia, które masz poprzednio zaloguj się i który jest aktywny.

Wtedy będziesz musiał Wyloguj się z tych urządzeń. Gdy to zrobisz, nie będziesz już widzieć losowych zdjęć na telefonie.

Jeśli nie wiesz, jak wyświetlić urządzenia, na których wcześniej się logowałeś, sprawdź poniższe poprawki na stronie przewodnik krok po kroku. Zobacz, co zrobić, jeśli nadal widzisz zdjęcia na telefonie iPhone lub urządzeniu z systemem Android.

Upewnij się, że przejrzyj swoje konto bezpieczeństwa, sprawdź je nieznane urządzenia i zobacz, jak radzą sobie urządzenia z Twoim kontem Google i włącz weryfikację dwuetapową.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego moja ładowarka do iPhone’a jest gorąca? Zobacz, jak to naprawić

Dlaczego na moim telefonie pojawiają się losowe zdjęcia?

Jeśli widzisz losowe zdjęcia na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS, powinieneś o tym wiedzieć kilka czynników powodują tę nietypową aktywność na Twoim telefonie.

To zawiera automatycznie pobierane zdjęcia i filmy z WhatsApp do swojej galerii lub rolki z aparatu. Może to być również Twoja zasługa śpiewać w swoim iCloud lub konto Google na inne urządzenie.

Jeśli ty sprzedał urządzenie bez jego resetowania do domyślnych ustawień fabrycznych, a Twoje konto jest nadal dostępne na urządzeniu, możesz zobaczyć zdjęcia dostępne na urządzeniu.

Dzieje się tak, jeśli skonfigurowałeś Google Kopia zapasowa i synchronizacja lub zdjęcia iCloud kopię zapasową w telefonie, aby przesłać zdjęcia na konto.

Jeśli korzystasz z aplikacji innej firmy, zwłaszcza na urządzeniu z Androidem, mogła ona mieć dostęp do Twojej galerii i dodawać obrazy, o których nie wiesz.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć kogoś z listy najlepszych przyjaciół na Snapchacie (krok po kroku)

Czasami mogą to być zdjęcia, które masz zapisane z mediów społecznościowych pobranych lub automatycznie zapisanych z wiadomości wysłanych przez inne osoby lub grupy, w której należysz.

masz swoje zrzuty lub Bluetooth włącz, więc może ktoś po prostu wyśle ​​ci zdjęcie. Masz dostęp do czyjejś kolekcji zdjęć lub ktoś ma dostęp do Twojego telefonu.

Innym sposobem, w jaki prawdopodobnie zobaczysz zdjęcia na telefonie, są aplikacje. Te obrazy mogą pochodzić z aplikacje, które przechowują obrazy w pamięci podręcznej do ich użytku. Czasami zdjęcia są dostarczane z zainstalowaną aplikacją.

Jeśli pobierzesz plik A plik zip i rozpakujesz go, zobaczysz zdjęcia związane z pobranym plikiem. Będziesz mieć dostęp do tych obrazów za pośrednictwem aplikacji do zarządzania plikami.

PRZECZYTAJ TEŻ: AirPods łączą się w przypadku? 12 najlepszych sposobów naprawy (ROZWIĄZANE)

Jak to naprawić, gdy na telefonie pojawiają się losowe zdjęcia

Aby naprawić losowe zdjęcia pojawiające się na telefonie, musisz zatrzymać funkcję automatycznego pobierania obrazów w WhatApp i upewnić się, że nie jesteś zalogowany na innym urządzeniu.

Poprawka 1: Wyłącz aplikacjom dostęp do zdjęć

Należy wyłączyć wszystkim aplikacjom na urządzeniu z systemem Android lub iOS dostęp do galerii lub rolki z aparatu.

Spowoduje to zatrzymanie automatycznego zapisywania zdjęć w galerii telefonu przez wszystkie aplikacje, w tym WhatsApp. Jeśli tak się stanie, możesz zapobiec losowym zdjęciom z urządzenia.

Dla iphone: Przejdź do Ustawienia > Przejdź do Prywatność > Zdjęcia > Sprawdź, czy widzisz odczyt i zapis w pobliżu aplikacji > Teraz wyłącz im dostęp do swoich zdjęć.

Dla Android: Przejdź do Ustawienia > Wybierz Aplikacje i powiadomienia > Menedżer uprawnień > Plik i multimedia > Wyłącz aplikacje, które mają dostęp do Twojej galerii/mediów/aparatu.

Poprawka 2: Usuń nieznany obraz

Po wyłączeniu aplikacjom dostępu do galerii następną rzeczą jest usunięcie wszystkich losowych obrazów z rolki z aparatu.

Dzięki temu dowiesz się, skąd pochodzą obrazy, na wypadek gdybyś nadal widział nowe nieznane obrazy w swojej galerii.

Dla iphone: Przejdź do Zdjęcia > W prawym rogu stuknij Wybierz i wybierz obrazy, które chcesz usunąć > naciśnij przycisk usuwania > Następnie Usuń zdjęcie.

Dla Android: Przejdź do Zdjęć Google/Galerii/Menedżera plików > Naciśnij i przytrzymaj obraz, który chcesz usunąć > I stuknij ikonę usuwania.

Poprawka 3: Wyłącz automatyczne pobieranie w WhatsApp

Funkcja automatycznego pobierania w WhatsApp to główny powód, dla którego możesz zobaczyć losowe zdjęcia w swojej galerii.

Musisz wyłączyć tę funkcję, aby uniemożliwić automatyczne pobieranie zdjęć do galerii z WhatsApp.

Dla iphone: Uruchom WhatsApp > Wybierz Ustawienia > Kliknij Czaty > Wyłącz przełącznik Zapisz w aparacie.

🔥 Zalecana:  Rynek bitcoinów gwałtownie spadł, ale wydaje się, że jeszcze się nie skończył

Dla Android: Uruchom WhatsApp > Przejdź do Więcej opcji [three dots] > Stuknij Ustawienia > Stuknij Pamięć i dane > Wyłącz automatyczne pobieranie multimediów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Brak wiadomości tematycznych na Samsungu? Zobacz, jak to naprawić

Poprawka 4: Sprawdź urządzenia zalogowane do iCloud

Możliwe, że nie jesteś jedyną osobą, która ma dostęp do iCloud na swoim urządzeniu z systemem iOS.

Dlatego musisz sprawdzić, ile osób zalogowało się do Twojego iCloud i ma dostęp do Twoich zdjęć.

Iść do Ustawienia> Stuknij w swój profil> Sprawdź urządzenia zalogowane do Twojego iCloud> wyloguj urządzenia, których nie rozpoznajesz.

Poprawka 5: Wyłącz udostępnianie partnerom w Zdjęciach Google

Dostępna jest funkcja umożliwiająca udostępnianie partnerom w Zdjęciach Google, która umożliwia innym osobom przesyłanie zdjęć do Twoich Zdjęć Google.

Jeśli tak się stanie, otrzymasz losowe zdjęcia, których nie znasz, prawdopodobnie przesłane przez drugą osobę.

Aby wyłączyć udostępnianie partnera na koncie. Przejdź do Zdjęć Google > Stuknij Ustawienia > Stuknij Wyłącz udostępnianie partnerowi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Połączenie kończy się natychmiast po wybraniu numeru? Zobacz, jak to naprawić

Poprawka 6: Sprawdź, czy Twoje urządzenie zostało zhakowane

Być może widzisz te losowe zdjęcia w swojej galerii, ponieważ ktoś ma dostęp do Twojego telefonu, którego nie znasz. Twój telefon może zostać zhakowany.

Zwykle ludzie zakochują się w linkach, które widzą w swoich wiadomościach lub zwykłej aplikacji do obsługi wiadomości, i to przez ich urządzenia, które zostały zhakowane. Może się również zdarzyć, że poprzedni telefon nie został prawidłowo zresetowany przed jego sprzedażą.

Jeśli Twoje zdjęcia automatycznie zapisują się na Twoim iCloud lub zdjęciach Google, a ktoś inny korzysta gdzieś z kont, na pewno będziesz narzekać, że widzisz losowe zdjęcia w rolce z aparatu.

Możesz przełączyć iPhone’a w tryb aktualizacji oprogramowania układowego urządzenia (DFU), aby usunąć wszystkie wirusy z urządzenia.

Podłącz iPhone’a do komputera> Otwórz iTunes> Wyłącz urządzenie> Przytrzymaj przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności przez 10 sekund> Sprawdź, czy ekran urządzenia robi się czarny, aby pokazać tryb DFU.

Poprawka 7: Odwołaj dostęp do Zdjęć Google

Być może ktoś wysłał Ci zaproszenie do udostępnienia swojej galerii, a Ty się zgodziłeś, nie wiedząc zbyt dobrze.

To sprawia, że ​​udostępniacie te same zdjęcia, które przesyłacie na swoje telefony, w wyniku czego zobaczycie zdjęcia, których nie znacie.

Możesz cofnąć dostęp i nie będziesz już udostępniać tych samych zdjęć innemu użytkownikowi.

Otwórz Zdjęcia Google > Idź do Udostępnione albumy > Stuknij w Osoby > Usuń innych użytkowników > Wyłącz współpracę.

🔥 Zalecana:  Jak tworzyć spersonalizowane e-maile, które angażują i konwertują

Poprawka 8: Sprawdź aplikacje klawiatury

Kilka klawiatur ma GIF-y i memy, które mogą być automatycznie pobierane do Twojej galerii, gdy nadal korzystasz z aplikacji klawiatury i korzystasz z GIF-ów i naklejek, które dostarczają.

Kiedy używasz tych memów lub naklejek z aplikacji klawiatury, trafiają one do Twojej galerii i nie masz innego wyjścia, jak tylko je usunąć, gdy się dowiesz.

Aby całkowicie uniknąć losowych obrazów z tych aplikacji klawiatury, najlepszą opcją jest usunięcie aplikacji klawiatury z urządzenia i użycie domyślnej klawiatury telefonu.

Poprawka 9: Zresetuj urządzenie do ustawień fabrycznych

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe opcje i nadal widzisz nieznane zdjęcia w swojej galerii, najlepszą rzeczą do zrobienia jest przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia.

Spowoduje to zatrzymanie wszystkich możliwych przyczyn tego problemu, któremu należy zapobiec, ponieważ zamierzasz usunąć wszystkie dane z urządzenia.

Dzięki temu Twoje urządzenie będzie działać tak, jakby było nowe i nie będziesz już widzieć przypadkowych zdjęć w swojej galerii, tak jak je kupiłeś.

Dla iphone: Przejdź do Ustawienia > Stuknij w Ogólne > Stuknij w Resetuj wszystkie dane

Dla Android: Przejdź do Ustawienia > Stuknij System > Stuknij Opcje resetowania > Stuknij Reset do ustawień fabrycznych > Stuknij Usuń wszystkie dane.

Wniosek

Powody, dla których zastanawiasz się, dlaczego na telefonie pojawiają się przypadkowe zdjęcia, mogą być dziwne, ale można je rozwiązać, korzystając ze wskazówek zawartych w tym artykule.

Musisz uniemożliwić wszystkim aplikacjom dostęp do Twojej galerii. Możesz także usunąć wszystkie przypadkowe zdjęcia, które widzisz w swojej galerii.

Wyłącz automatyczne pobieranie multimediów w mediach społecznościowych i aplikacjach do przesyłania wiadomości, jeśli logowałeś się na swoje konto Google lub konto iCloud na innym urządzeniu, usuń to urządzenie.

Bezpieczeństwo Twoich Zdjęć Google i iCloud musi być odpowiednio sprawdzone, aby przypadkowe zdjęcia nie pojawiały się na Twoim telefonie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie