Lewy lub prawy AirPod wciąż się rozłącza? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Lewy lub prawy AirPod wciąż się rozłącza? Przyczyny i najlepsze rozwiązania

Chociaż Apple AirPods są ulubieńcami od czasu ich premiery, nierzadko słyszy się skargi dotyczące problemów z rozłączaniem.

Sporadyczne rozłączenia mogły początkowo nie stanowić wielkiej przeszkody (ze względu na początkowe podekscytowanie, z jakim przyjęto innowację), ale z czasem stało się to bardziej irytujące.

Bez wątpienia może to być uciążliwe – i kłopotliwe, gdy lewy lub prawy AirPod ciągle się rozłącza. Wyobraź sobie, że dzieje się to w trakcie ważnej rozmowy telefonicznej lub spotkania w biurze. Prawdopodobnie przegapiłbyś kilka ważnych szczegółów, a tego nie możesz mieć.

Ale nie martw się, zapewniamy Ci ochronę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co może powodować takie problemy i jak je naprawić.

Lewy lub prawy Airpod wciąż się rozłącza? Możliwe przyczyny

Twój lewy lub prawy AirPods może się rozłączyć z (między innymi) następujących powodów.

Niski poziom baterii

Jest to często najczęstszy powód, dla którego Twój AirPod ciągle się rozłącza. Twoje AirPods automatycznie odłączą się od dowolnego sparowanego urządzenia, gdy się rozładują, po powiadomieniu o poziomie naładowania baterii. W niektórych przypadkach może się to również zdarzyć losowo, jeśli bateria jest prawie wyczerpana. Dlatego zaleca się ich ładowanie, aby zapobiec słabej wydajności.

Niekompatybilne wersje Bluetooth

AirPods dobrze współpracują z urządzeniami Bluetooth 5.0, ale jeśli Twój komputer z systemem Windows lub inne urządzenia korzystają ze starszej wersji Bluetooth, AirPods są zmuszone ograniczyć połączenie, aby dopasować je do urządzenia audio. W rezultacie zasięg i jakość połączenia będą niższe niż optymalna pojemność słuchawek AirPods.

Problem sprzętowy

Problem w elektronice słuchawek AirPods może powodować ich losowe rozłączanie. Może się to zdarzyć, jeśli Twoje AirPods doznały fizycznego uszkodzenia, przez co elektronika wewnątrz nich uległa uszkodzeniu i działała nieregularnie.

🔥 Zalecana:  Uczenie się z Przeszłości w celu Poprawy Przyszłości: Jak Techniki Sztucznej Inteligencji Ulepszają Duże Modele Językowe

Problemy z oprogramowaniem układowym

Przestarzałe oprogramowanie układowe może powodować ciągłe rozłączanie słuchawek AirPods. Niektórzy użytkownicy AirPods, którzy mają ten problem, zwykle narzekają na wiele problemów z dźwiękiem, w tym między innymi wyłączanie AirPods po około 30-45 minutach odtwarzania muzyki, rozłączanie AirPods po kilku sekundach podczas połączeń, rozłączanie AirPods podczas przełączania z odtwarzania muzyki na rozmowy.

Lewy lub prawy Airpod wciąż się rozłącza? Najlepsze poprawki

Dlaczego mój lewy lub prawy AirPods ciągle się rozłącza? Niektóre przyczyny tego problemu zostały omówione powyżej, ale jak naprawić AirPods i sprawić, by działały normalnie? Sprawdź kilka poprawek opisanych poniżej.

POPRAWKA 1: Sprawdź baterię AirPods

Ilekroć Twoje AirPods losowo odłączają się od urządzenia, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić stan baterii. Baterie lewego lub prawego AirPodsa mogą być słabe. Dzieje się tak, gdy używasz jednego AirPods przez dłuższy czas.

Aby sprawdzić baterię słuchawek AirPods, przejdź do centrum sterowania na swoim iPhonie >> a potem karta muzyczna >> wtedy dotknij ikony znajdującej się w prawym górnym rogu aby wyświetlić stan baterii >> Po tym, włóż AirPods z powrotem do etuii wtedy poczekaj kilka sekund >> Następnie sprawdź, czy AirPods działają dobrze, czy nie.

POPRAWKA 2: Ponownie sparuj AirPods

Jeśli lewy lub prawy AirPods wciąż się rozłącza, możesz spróbować zapomnieć o nim z listy urządzeń Bluetooth w telefonie iPhone i ponownie go sparować.

Otwórz Bluetooth w ustawieniach telefonu, aby zobaczyć swoje AirPods na liście urządzeń podłączonych do Bluetooth twojego iPhone’a, a następnie stuknij „I‘ po prawej stronie i stuknij „zapomnij o tym urządzeniu” na dnie.

Teraz włóż oba AirPods z powrotem do etui i ponownie sparuj od początku. Otwórz pokrywę i przytrzymaj przycisk obudowy przez kilka sekund. Następnie sparuj, gdy zobaczysz AirPods na liście urządzeń Bluetooth swojego iPhone’a. Po sparowaniu sprawdź, czy obie słuchawki AirPods działają.

🔥 Zalecana:  Meta przejmuje firmę Gary Sharp Innovations zajmującą się optyką VR

Przeczytaj także: Dlaczego moje słuchawki AirPods migają na czerwono, pomarańczowo, biało, zielono i niebiesko?

POPRAWKA 3: Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods

Przestarzałe oprogramowanie układowe może być przyczyną rozłączania lewego lub prawego AirPods.

Musisz sprawdzić, czy oprogramowanie układowe jest aktualne, najpierw podłączając AirPods do iPhone’a, a następnie przejdź do Ustawienia >> dotknij „Bluetooth” >> znajdź swoje AirPods na liście urządzeń i dotknij „I” obok nich >> Na następnej stronie sprawdź, czy wersja oprogramowania układowego jest aktualna.

Jeśli nie jest aktualne, zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods, umieszczając je w etui ładującym i podłączając je do źródła zasilania, a następnie umieść iPhone’a bardzo blisko ładujących się słuchawek AirPods w celu przeprowadzenia automatycznej aktualizacji. Poczekaj około 30 minut, a następnie możesz teraz używać słuchawek AirPods, które powinny były zostać zaktualizowane w tym czasie.

POPRAWKA 4: Zachowaj słuchawki AirPods i telefon Cnieudacznik

Upewnij się, że odległość między telefonem a słuchawkami AirPods nie przekracza 30 stóp, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że słuchawki AirPods nie pozostaną połączone, jeśli oddalisz się zbyt daleko od telefonu.

POPRAWKA 5: Zresetuj swoje AirPods

Jeśli Twoje AirPods nadal losowo się rozłączają, możesz spróbować je zresetować. Włóż słuchawki AirPods do etui i przytrzymaj przycisk stanu, aż wskaźnik zacznie migać na pomarańczowo. Następnie wyjmij je i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie iPhone’a, aby ponownie je podłączyć.

POPRAWKA 6: Zaktualizuj swój system iOS

Najnowsze aktualizacje iOS dla iPhone’a zawierają poprawki błędów, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów z łącznością ze słuchawkami AirPods.

Przejdź do ustawień telefonu, dotknij „Ogólny” >> następnie dotknij „aktualizacja oprogramowania”, aby zaktualizować iPhone’a. Jeśli nie ma żadnych oczekujących aktualizacji, spróbuj ponownie uruchomić iPhone’a. Po wyłączeniu telefonu odczekaj około 30 sekund przed jego uruchomieniem.

🔥 Zalecana:  Jak Go pomogło mi przyspieszyć obliczenia związane z uczeniem maszynowym — w kierunku sztucznej inteligencji

Ważne jest, aby pamiętać, że słuchawki AirPods zostały zaprojektowane jako przedmioty przenośne, więc możesz je nosić ze sobą w dowolnym miejscu i czasie. Powinieneś jednak zaopatrzyć je w futerał ochronny, aby mogły w nich mieszkać, a także regularnie je czyścić, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez nagromadzone zanieczyszczenia lub gromadzenie się wosku, które mogą powodować usterki sprzętu.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiązać problem rozłączania lewego lub prawego AirPods.

Jesteśmy pewni, że co najmniej jedna z sugerowanych powyżej poprawek pomoże rozwiązać problemy ze słuchawkami AirPods, ale jeśli po ich wypróbowaniu lewy lub prawy AirPod nadal się rozłącza, możesz skontaktować się z Wsparcie Apple o pomoc, ponieważ prawdopodobnie masz do czynienia z defektem sprzętowym. Mogą nawet wymienić AirPods na nowe, jeśli wadliwe są nadal objęte gwarancją.