Lenovo kontra Dell kontra HP — co jest lepsze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Lenovo kontra Dell kontra HP — co jest lepsze

Clash of Kings, bitwa gigantów, jakkolwiek to nazwiesz – porównanie Lenovo vs Dell vs HP jest nieuniknione każdego roku. Recenzje takie jak ta zostały napisane milion i jeden raz wcześniej i zostaną napisane jeszcze kilka później.

Te trzy firmy są największymi, odnoszącymi największe sukcesy i najpopularniejszymi markami komputerowymi na świecie i stale ze sobą konkurują, znajdując coraz to większe i lepsze sposoby, by zachwycić swoich klientów i jeszcze bardziej poszerzyć ich bazę.

Nic dziwnego, że zdecydowana większość ma trudności z wyborem między markami – przy tak wielu podobieństwach i czynnikach do rozważenia, kto nie byłby zdezorientowany?

W tym artykule omówiono podobieństwa, różnice, mocne i słabe strony wszystkich trzech marek w ogólnych porównaniach komputerów stacjonarnych, laptopów do gier i monitorów. Jeśli próbujesz zdecydować, który kupić, ten artykuł będzie najlepszym pierwszym krokiem.

Lenovo kontra Dell kontra HP — porównanie marek

Choć mogą się wydawać podobne, kilka różnych cech sprawia, że ​​każda marka jest inna. Projekt, wydajność, ceny i grafika każdego z nich mają określone różnice, które sprawiają, że jeden jest bardziej odpowiedni do określonych potrzeb niż drugi. Z tego i wielu innych powodów nadal będziemy oglądać porównanie Lenovo vs Dell vs HP.

Lenovo

Chińska marka założona w 1984 roku, produkując i sprzedając szeroką gamę laptopów, inteligentnych telewizorów, tabletów, smartfonów, drukarek i różnych innych urządzeń elektronicznych. Większość ich laptopów jest wyposażona w procesory Intel; trzymają się również Intela dla procesorów graficznych.

Ich laptopy mają szeroki wybór rozmiarów ekranu i 6-ogniwowe baterie. Są zbudowane głównie z myślą o produktywności, trwałości, wygodzie i są znane z wyjątkowej żywotności baterii i wydajności.

Żywotność baterii to jeden z obszarów, w którym Lenovo błyszczy w porównaniu do swoich rywali i traci kilka punktów dzięki ekranom o wysokiej rozdzielczości. Baterie Lenovo słyną z lepszej wydajności i najdłuższej żywotności – od 6 do 10 godzin.

Laptopy Lenovo są również dość przenośne, co czyni je najlepszym wyborem dla studentów i osób pracujących w podróży. Jednak te laptopy zwykle nie mają ekranów o wysokiej rozdzielczości.

Jeśli chodzi o ceny, początkowe laptopy Lenovo mogą kosztować już od 140 USD – idealne dla osób z ograniczonym budżetem, które wciąż chcą wystarczająco przyzwoitej wydajności. Laptopy Lenovo mają również ceny tak wysokie, jak 2500 USD za laptopy do gier. Lenovo kosztuje trochę więcej niż laptopy HP, głównie dlatego, że są bardzo innowacyjne.

Kolejny punkt przyznamy firmie Lenovo za jej niekończące się innowacje. Niektóre z nowszych modeli laptopów Lenovo są tak innowacyjne, że chciałbyś kupić każdy z nich”.

Lenovo stara się budować laptopy dla każdego możliwego użytkownika i jego specyficznych potrzeb – profesjonalistów, studentów, graczy, do użytku osobistego, a nawet laptopy budżetowe. Mają jedne z najlepiej zaprojektowanych laptopów.

Ta wszechstronność jest jednym z wielu sposobów, dzięki którym z dnia na dzień przyciągają coraz więcej klientów. Laptopy Lenovo są najbardziej odpowiednie dla pracowników, studentów i do użytku osobistego.

🔥 Zalecana:  32 Praca w domu dla mam

Dell

Dell to amerykańska marka należąca do firmy macierzystej Dell Technologies, również założonej w 1984 roku. Firma znana jest z produkcji, dystrybucji, marketingu i naprawy komputerów i akcesoriów komputerowych.

Laptopy firmy Dell wykorzystują procesory takie jak Intel/AMD i słyną z jakości wykonania, elastyczności, wydajności i możliwości dostosowywania. Są zbudowane z materiałów wyższej jakości i mogą wytrzymać upadki, których nie są w stanie przetrwać laptopy HP lub Lenovo.

Laptopy firmy Dell są elastyczne w tym sensie, że akumulatory i ładowarki można wymieniać między różnymi modelami. Ułatwia to znajdowanie i wymianę części w laptopie firmy Dell.

Zwykle są wyposażone w standardowe porty ładowania, co oznacza, że ​​niektóre mogą nawet korzystać z ładowarek HP. To kolejny obszar, w którym Dell wygrywa z laptopami HP i Lenovo. Większość ich laptopów ma specjalne ładowarki i baterie.

Możesz także łatwo dostosowywać i aktualizować swoje laptopy firmy Dell, a jeśli nie możesz znaleźć laptopa firmy Dell, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom, firma Dell wykona go dla Ciebie. Czyż to nie wspaniałe? Zazwyczaj kosztują one więcej – zgodnie z oczekiwaniami – ale jest to świetny sposób na przyciągnięcie klientów z wyższej półki.

W porównaniu do Lenovo, laptopy Dell są wyposażone w baterie 3-ogniwowe, które są wystarczająco dobre, ale mają tendencję do znacznie szybszej amortyzacji.

Wydajność i wyświetlacz to dodatkowe punkty dla firmy Dell. Laptopy firmy Dell nie tylko charakteryzują się lepszą i lepszą wydajnością, ale także oferują różnorodne opcje przechowywania i pamięci. Mają też najlepszy wyświetlacz spośród trzech marek z wysokiej klasy ekranami i HDR w większości swoich modeli, a także opcję łatwej aktualizacji do wyświetlacza 4K.

Laptopy Dell znajdują się w górnej części cennika. Chociaż mają dostępne różne budżetowe laptopy, nie są tak tanie jak tanie laptopy HP lub Lenovo. Dzieje się tak głównie dlatego, że laptopy Dell są lepiej zbudowane – wyższa jakość nie jest tania. W zasadzie dostajesz to, za co płacisz.

Jeśli chodzi o konstrukcję, laptopy Dell są w większości zbudowane z uproszczonymi konstrukcjami. Są wysoce zalecane do intensywnego użytkowania i złożonych/intensywnych zadań graficznych, takich jak gry i edycja wideo. Jeśli nie chcesz czegoś do intensywnego użytkowania, mają też Chromebooki, które są bardziej niż wydajne do lekkiego użytkowania.

Modele z wyższej półki zapewniają niesamowitą grafikę i są zbudowane w celu zapewnienia doskonałej wydajności. Laptopy firmy Dell ze średniej półki nadają się do zastosowań biznesowych i lekkich gier, podczas gdy laptopy z niższej półki są zwykle zalecane do użytku osobistego, ale doskonale nadają się również do pracy.

HP

Ze wszystkich trzech HP jest najstarszą firmą. HP, amerykańska firma założona w 1939 roku, jest najpopularniejszą marką komputerową na świecie, produkującą szeroką gamę komputerów, telefonów, serwerów i akcesoriów komputerowych. W ciągu kilku lat działalności w branży firma HP znalazła wiele sposobów na kuszenie swoich klientów. Od przyjaznej dla użytkownika klawiatury i paneli dotykowych po najlepszą responsywność i płynność.

🔥 Zalecana:  Dlaczego eSIM jest lepszy: objaśnienie zalet i korzyści

To, czego brakuje w jakości wykonania w porównaniu do Dell, nadrabia jakością wyświetlania i rozdzielczością ekranu w porównaniu do Lenovo. HP jest bardziej przyjazną i łatwą w zarządzaniu opcją, jeśli chodzi o szybkość reakcji, czułość, polecenia i płynność.

Laptopy HP są również tańsze niż Dell, ale nie tak tanie jak Lenovo. Te laptopy są wyposażone w bardziej trwałe baterie w porównaniu do Dell, jednak znalezienie zamiennika, który działa równie długo, jest prawie niemożliwe.

Chociaż są estetyczne, laptopy HP mają bardziej ogólną i typową konstrukcję w porównaniu do Dell i Lenovo.

Firma Lenovo jest bardziej innowacyjna pod względem zapewniania komfortu i wygody użytkownikom, podczas gdy firma HP opracowała innowacje, takie jak wyłącznik kamery internetowej i widoki SureScreen. HP ma też wysokiej klasy ekrany i imponującą jakość wyświetlania zbliżoną do Della i dużo lepszą niż Lenovo.

Pod względem wydajności i trwałości HP wypada słabo w porównaniu do Della. Nowsze modele laptopów HP poprawiły wydajność, ale wciąż mają przed sobą długą drogę. Laptopy HP są bardziej popularne ze względu na problemy z ogrzewaniem, hałasem i obniżoną wydajnością. Są też znacznie bardziej kruche – pierwsza jesień będzie początkiem wielu problemów.

HP buduje laptopy do wielu różnych zastosowań — szkoły, gier, pracy — ale bardziej specjalizuje się w tworzeniu laptopów do programów projektowych. Laptopy do gier HP są o wiele tańsze niż można by się spodziewać, są jedynym wyjątkiem wśród laptopów do gier, które są bardzo drogie”. Nawet tańsze, zapewniają lepszą grafikę i wydajność w porównaniu do laptopów do gier Lenovo. Laptopy HP to świetny wybór dla każdego użytkownika, w zależności od modelu.

Patrząc na nasze porównanie Lenovo vs Dell vs HP, zalecamy rozważenie każdej marki w różnych kategoriach, ponieważ każda z nich ma trafienia i chybienia, które są warte odnotowania.

Lenovo kontra Dell kontra HP — porównanie komputerów stacjonarnych

Podobnie jak laptopy firmy Dell, jej komputery stacjonarne cieszą się niesamowitą reputacją. Można je również łatwo aktualizować, są tańsze niż Lenovo i oferują doskonałą wydajność, zwłaszcza w przypadku wielozadaniowości — można ich dosłownie używać do wszystkiego i będą działać. Z drugiej strony Lenovo tworzy również świetne komputery stacjonarne, ale są one niewystarczające, jeśli chodzi o wydajność i możliwości rozbudowy.

Chociaż komputery stacjonarne Lenovo świetnie nadają się do pracy biurowej i lekkich gier, mogą nie radzić sobie tak dobrze z grami z wyższej półki.

Nie są też łatwe do modernizacji — jeśli chcesz zaktualizować komputer stacjonarny Lenovo, musisz zapłacić znacznie więcej niż w przypadku uaktualnienia komputera stacjonarnego firmy Dell. Wreszcie, komputery stacjonarne HP są bardzo podobne do komputerów stacjonarnych firmy Dell pod względem budowy i wydajności.

Są jednak bardziej zorientowane na biuro i mają jeszcze mniej opcji dla graczy w porównaniu do Lenovo. Mają też lepszą jakość obrazu w porównaniu do Della i Lenovo. Komputery stacjonarne Lenovo mają lepszą jakość wykonania i są bardziej przyjazne dla użytkownika w porównaniu do komputerów Dell i HP, ale są trudniejsze do znalezienia, co sprawia, że ​​wymiana jest droższa.

🔥 Zalecana:  Jaki jest najwyższy dochód 10% w Kanadzie?

Ogólna obsługa klienta firmy Dell przewyższa wszystkie inne firmy z wyjątkiem Apple.

Lenovo Vs Dell Vs HP — porównanie laptopów do gier

Laptopy do gier firmy Dell są najlepsze. Seria Alienware po prostu zapiera dech w piersiach. Od projektu, poprzez jakość wykonania, grafikę i wydajność, są bogami laptopów do gier. W porównaniu z Dell, laptopy do gier HP są uczciwe, a laptopy do gier Lenovo są łatwe w zarządzaniu.

Grafika i wydajność w laptopach HP są bardziej imponujące i tańsze, niż mogłoby się wydawać. Wreszcie laptopy Lenovo nie mają ekranów o wysokiej rozdzielczości, co oznacza, że ​​ucierpi na tym wyświetlacz, a większość graczy nie może iść na kompromis w kwestii wyświetlacza.

Przeczytaj także: Zegarek Apple Watch ze stali nierdzewnej kontra tytan – który powinieneś wybrać

Lenovo Vs Dell Vs HP — Porównanie monitorów

Dell po raz kolejny wygrywa. W monitorach Dell chodzi o to, co jest w środku, mogą nie być tak ładne jak monitory Lenovo czy HP, ale mają lepszą wydajność i zewnętrzną/wewnętrzną jakość wykonania. Ta jakość wykonania sprawia, że ​​monitory firmy Dell są trwalsze i droższe. Monitory Lenovo i HP są bardziej ekonomiczne w zależności od modelu.

Monitory Lenovo są dużo ładniejsze i bardziej innowacyjne w porównaniu do HP i Della, mają też lepsze karty graficzne. Notebooki Dell zostały stworzone z myślą o wielozadaniowości. Monitory HP i Lenovo są przeznaczone do użytku biurowego. Każda marka ma zalety i wady w różnych aspektach, a wybór jednej zależy od konkretnych potrzeb.

Wniosek

Jeśli chodzi o grafikę, Dell przejmuje inicjatywę — dźwięk, Lenovo radzi sobie najlepiej — ceny, Lenovo ma najtańsze — wydajność, Dell wygrywa — trwałość, Dell także wygrywa — projekty, zasady Lenovo — wsparcie techniczne/klienta, Dell robi to najlepiej i wreszcie, z jakość wykonania, Dell bierze złoto. HP jest bardziej uczciwą opcją z trzech. Większość wybrałaby najpierw laptopa Dell, a dopiero potem jakikolwiek inny.

Tak więc, w przypadku porównania Lenovo vs Dell vs HP, ostateczna decyzja sprowadza się do osobistych preferencji i potrzeb. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś być w stanie zdecydować, która marka ma więcej specyfikacji, których potrzebujesz, czy to dla laptopa, monitora czy komputera stacjonarnego.

Istnieje wiele różnych opinii na temat tego, która marka jest lepsza, dlatego uważamy, że każda osoba ma powód swojej decyzji i nie zawsze może to działać dla następnej osoby. Innymi słowy, zachęcamy do podjęcia własnej decyzji na podstawie przedstawionych przez nas faktów. Powodzenia!