Laptop Lenovo Yoga nie włącza się? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Laptop Lenovo Yoga nie włącza się? Najlepsze poprawki

Jeśli laptop Lenovo Yoga nie włącza się, rozwiązanie problemów z zasilaniem może rozwiązać problem. Uwielbiamy laptopy Lenovo i można wywnioskować z artykułów takich jak ten, że nigdy nie jesteśmy zbyt nieśmiali, aby polecić wam je jako świetne opcje, jeśli szukacie laptopów wysokiej jakości.

Jednak wielu z was skarżyło się na laptopa Lenovo Yoga i wygląda na to, że każdy, kto go używa, miał do czynienia z takim czy innym problemem z zasilaniem. Cóż, jeśli Twój laptop Lenovo Yoga się nie włącza, oto możliwe przyczyny i kilka rzeczy, które należy spróbować naprawić.

Laptop Lenovo Yoga nie włącza się? Możliwe przyczyny

Większość procesorów laptopów ma wewnętrzną funkcję termiczną, która wyłącza system laptopa, gdy zaczyna się on przegrzewać, to znaczy, gdy robi się niebezpiecznie gorący. W przypadku większości problemów z przegrzewaniem się tego nie spodziewamy, ponieważ te funkcje termiczne zostały zaprojektowane tak, aby uruchamiać się, gdy laptop osiągnie temperaturę około 95 stopni. Tak więc to wyłączenie jest często oznaką, że Twój laptop ma poważne problemy i wymaga konserwacji. Jeśli ponownie się włączy, spróbuj jak najszybciej go obejrzeć.

Uszkodzony przewód zasilający i bateria

W przewodzie zasilającym laptopa mogły wystąpić przerwy, które mogą zakłócać przepływ prądu z gniazdka elektrycznego do laptopa. Jeśli bateria jest zła, podłączenie laptopa do zasilania może być jedynym sposobem na jego uruchomienie. Jeśli przewód zasilający ulegnie awarii, wymiana baterii i/lub przewodu zasilającego po prostu naprawia.

Problemy z panelem/płytą główną

Jeśli Twój laptop Lenovo Yoga nie włącza się, może to wynikać z bardziej technicznych przyczyn. Wadliwa lub zła płyta główna, wadliwe obwody ładowania, zła karta graficzna lub wadliwa pamięć RAM mogą być przyczynami, dla których laptop Lenovo Yoga nie chce się włączyć.

🔥 Zalecana:  Co to jest depozyt kanadyjskiego rządu federalnego w 2023 r.? Daty płatności i nie tylko

Laptop Lenovo Yoga nie włącza się? Najlepsze poprawki

Poprawka 1: Sprawdź adaptery, kable i gniazdka elektryczne

Sprawdź, czy zasilacz sieciowy jest odpowiedni dla systemu i upewnij się, że jest prawidłowo podłączony. Jeśli przewód zasilający laptopa Lenovo Yoga ma jakiekolwiek przerwy lub widoczne uszkodzenia, należy go wymienić.

Zamiennik można znaleźć w Internecie oraz w sklepach elektronicznych. Przyczyną mogą być również gniazdka elektryczne. Zasadniczo, jeśli wskaźnik ładowania na laptopie się nie wyświetla, prawdopodobnie ma to związek z połączeniami i kablami.

Poprawka 2: Podłącz do zewnętrznego monitora

Jeśli Twój laptop Lenovo Yoga nie chce się włączyć, spróbuj podłączyć go do zewnętrznego monitora, aby upewnić się, że nie masz do czynienia z czarnym ekranem.

Przytrzymaj przycisk zasilania przez kilka sekund, aby całkowicie go wyłączyć >> Podłącz laptopa do zewnętrznego monitora, a następnie naciśnij przycisk zasilania, aby spróbować go uruchomić i daj mu kilka minut >> powinien wyświetlić się na telewizorze, jeśli to tylko trochę kwestia ekranu. Jeśli nie, spróbuj kliknąć klawisz F4 na klawiaturze, aby spróbować zainicjować wyświetlanie na monitorze zewnętrznym.

Poprawka 3: Wykonaj drenaż mocy

Prawie zawsze zalecamy pobór mocy, zwłaszcza gdy masz pewność, że przyczyną nie jest wyświetlacz, adaptery i kable.

Aby zrobić drenaż mocy,

  • Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne i odłącz laptopa od gniazdka elektrycznego
  • Jeśli bateria jest wyjmowana, wyjmij ją

Uwaga: jeśli laptop jest wyposażony w wewnętrzną baterię, rozejrzyj się wokół obudowy w poszukiwaniu otworu resetowania. Włożenie spinacza do papieru prawie zawsze działa tak samo, jak wyjęcie baterii. Należy również wspomnieć, że niektóre laptopy Lenovo Yoga są wyposażone w przycisk NOVO dostępu do systemu BIOS i trybu odzyskiwania

Jeśli twój laptop nie ma ani otworu resetowania, w którym można wykonać reset ręczny, ani przycisku NOVO, powinieneś spróbować nacisnąć przycisk zasilania przez około 10 sekund, aby sprawdzić, czy to zresetuje laptopa.

  • Po wykonaniu poprzedniego kroku spróbuj ponownie podłączyć kabel zasilający, podłącz go do źródła zasilania i uruchom komputer. Jeśli komputer się uruchomi, możesz rozpocząć ponowne podłączanie urządzeń zewnętrznych. Jeśli nadal Twój laptop Lenovo Yoga nie chce się WŁĄCZYĆ, być może masz problem z zasilaniem i potrzebujesz technika, który się tym zajmie.
🔥 Zalecana:  Jak grać w Gomoku? (Zasady Gomoku)

Poprawka 5: Sprawdź, czy się nie przegrzewa

Jeśli Twój laptop Lenovo Yoga sam się wyłączył w trakcie pracy i nie chce się włączyć, sprawdź, czy urządzenie się nie przegrzewa. Jeśli Twoje urządzenie się przegrzewa, przed ponownym włączeniem pozwól mu ostygnąć. W przypadku większości problemów z przegrzewaniem się tego nie spodziewamy, ponieważ te funkcje termiczne zostały zaprojektowane tak, aby uruchamiać się, gdy laptop osiągnie temperaturę około 95 stopni. Tak więc to wyłączenie jest często oznaką, że Twój laptop ma poważne problemy i wymaga konserwacji. Jeśli ponownie się włączy, spróbuj jak najszybciej go obejrzeć.

Dlaczego mój laptop Lenovo Yoga nie włącza się nawet po podłączeniu?

Zły lub uszkodzony przewód zasilający lub złącze

Przewód zasilający laptopa Lenovo Yoga może być uszkodzony lub w przewodach nie może płynąć prąd. W takim przypadku konieczna będzie jego wymiana. Chciałbyś również potwierdzić, że laptop pokazuje informację o ładowaniu. Jeśli nic nie wskazuje, że ładuje się, musisz sprawdzić gniazdko elektryczne, zasilacz oraz port ładowania i wtyczkę.

Problemy techniczne

Drugi powód, który ogólnie podejrzewamy, byłby o wiele bardziej techniczny dla przeciętnego użytkownika. Od problemów z płytą główną, pamięcią RAM po karty wszystkich typów. Jeśli kiedykolwiek podejrzewasz, że powodem, dla którego laptop Lenovo Yoga się nie włącza, jest któryś z tych powodów, po prostu skontaktuj się z technikiem ds. laptopów, a jeśli laptop Lenovo Yoga nadal jest objęty gwarancją, po prostu zanieś go do serwisu sklepy.

Przeczytaj także: Czy laptopy Lenovo to dobre komputery?

Czy laptop Lenovo Yoga ma przycisk resetowania?

Laptop Lenovo Yoga ma przycisk resetowania. Zwykle znajduje się po lewej lub prawej stronie przycisku zasilania i nazywa się przyciskiem Novo. Aby zresetować laptopa Lenovo Yoga, wykonaj poniższe czynności:

  • Wyłącz laptopa, a następnie włącz go ponownie
  • Kliknij przycisk Novo na kilka sekund, zostaniesz przekierowany do menu przycisku Novo
  • Wybierać “Odzyskiwanie systemu” i kliknij „Wchodzić
  • Wybierać “Odzyskaj z początkowej kopii zapasowej” i kliknij „Wchodzić
  • Następnie kliknij “Początek”, aby rozpocząć przywracanie ustawień fabrycznych
🔥 Zalecana:  Jak naprawić błąd „Nie można załadować obrazu. Dotknij, aby spróbować ponownie” na Instagramie (9 poprawek)

Jak ponownie uruchomić laptopa Lenovo z czarnego ekranu?

Aby ponownie uruchomić czarny ekran laptopa Lenovo, kliknij jednocześnie klawisz Windows + klawisz Ctrl + klawisz Shift + klawisz B. Natychmiast zwolnij. To powinno przywrócić wyświetlacz i rozwiązać problem z czarnym ekranem.

Jeśli żadna z powyższych wskazówek nie pomoże w naprawie urządzenia Lenovo Yoga, skontaktuj się ze wsparciem Lenovo.