Ładowarka do MacBooka nie działa, brak zielonego światła – najlepsze poprawki (dla Air i Pro)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ładowarka do MacBooka nie działa, brak zielonego światła – najlepsze poprawki (dla Air i Pro)

Znalezienie niedziałającej ładowarki MacBooka może być stresujące i często zdarza się to w najmniej oczekiwanym momencie. Wskaźnikiem, że ładowarka MacBooka nie działa, jest brak zielonego światła na ładowarce po podłączeniu, w połączeniu z brakiem wzrostu procentu baterii w MacBooku. Te znaki wskazują, że coś jest nie tak z ładowarką MacBooka lub samym urządzeniem.

W takim przypadku istnieje kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, których możesz użyć, aby rozwiązać problem z niedziałającą ładowarką MacBooka i brakiem zielonego światła. Te wskazówki mogą zaoszczędzić Ci podróży do biura technika.

Ładowarka do MacBooka nie działa, brak zielonego światła – przyczyny

Kilka rzeczy może spowodować, że ładowarka MacBooka przestanie działać, a pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie, skąd pochodzi problem. Gdy po podłączeniu do prądu zauważysz, że ładowarka MacBooka nie działa i nie świeci się żadne zielone światło, sprawdź następujące elementy, aby zrozumieć przyczyny tego problemu:

Sprawdź ładowarkę pod kątem uszkodzeń

Sprawdź, czy przewód ładujący nie zaczął się rozrywać lub zużywać. Jeśli widzisz, że przewody lub kable już wychodzą, przewód należy wymienić. Uszkodzeniem może być również kurz lub cząsteczki w adapterze lub porcie ładowania, które można wyczyścić suchą szmatką, wacikiem lub nieużywaną szczoteczką do zębów, i możesz sprawdzić, czy problem został rozwiązany, podłączając go. Jeśli nadal nie ma zmian, przejdź do sprawdzenia gniazdka elektrycznego.

Sprawdź, czy gniazdko elektryczne działa prawidłowo

Należy tego dokonać podłączając do gniazdka inne urządzenie elektryczne. Następnie, jeśli urządzenie włączy się, gniazdko elektryczne działa. Alternatywnie możesz również podłączyć ładowarkę MacBooka do innego gniazda i sprawdzić, czy nadal masz do czynienia z niedziałającą ładowarką MacBooka i brakiem zielonego światła. Następnie, jeśli zacznie się ładować, jest to problem z gniazdem elektrycznym, a nie z winy ładowarki.

🔥 Zalecana:  Jak publikować zaplanowane posty WordPress we właściwym czasie

Sprawdź stan baterii

Czasami problemem może nie być ładowarka, ale sama bateria. Możesz sprawdzić stan baterii na stronach takich jak Bateria kokosowa aby wyeliminować tę możliwość. Jeśli jego pojemność wynosi 80% lub więcej, oznacza to, że bateria jest w porządku, ale jeśli jest mniejsza niż 80%, problemem jest bateria i może być konieczna jej wymiana.

Ładowarka do MacBooka może być zbyt gorąca lub zbyt zimna

Jeśli nadal masz do czynienia z niedziałającą ładowarką MacBooka i brakiem zielonego światła, może to być kwestia nieodpowiedniej wentylacji. Adapter może być tak gorący, że nie może działać. Unikaj umieszczania ładowarki pod grubymi materiałami, takimi jak koce lub kołdry, aby się nie nagrzewała.

Innym scenariuszem jest przebywanie w mroźnym otoczeniu, co może spowodować, że temperatura zasilacza będzie naprawdę niska, co wpłynie na ładowarkę MacBooka. W takim przypadku spróbuj zapewnić źródło ciepła dla ładowarki, aby mogła zacząć działać.

Ładowarka MacBooka nie działa, brak zielonego światła – najlepsze poprawki

Gdy ładowarka MacBooka nie działa i nie świeci się na niej zielona lampka, istnieją przydatne rozwiązania, dzięki którym można ją uruchomić, a MacBook może być gotowy do pracy w mgnieniu oka.

Poprawka 1: Wypróbuj a reset kontroli zarządzania systemem (SMC).

Często zalecamy zresetowanie kontroli zarządzania systemem (SMC) w przypadku problemów z ładowaniem i innych problemów, które wpływają na normalne funkcjonowanie MacBooka. Podane tutaj resetowanie dotyczy modeli MacBook Air i MacBook Pro, a oto jak to zrobić:

  • Wyłącz MacBooka.
  • Następnie na klawiaturze sprawdź lokalizację tych klawiszy: klawisz Shift, klawisz Option (Alt) i klawisz Control.
  • Naciśnij te klawisze razem z przyciskiem zasilania, rób to przez 10 sekund.
  • Następnie puść wszystkie klawisze, które naciskałeś.
  • Kliknij tylko przycisk zasilania i włącz MacBooka.
  • Możesz teraz podłączyć ładowarkę do MacBooka, aby sprawdzić, czy działa.

W przypadku innych modeli firma Apple udostępnia przewodnik krok po kroku dostosowany do posiadanego typu MacBooka. Możesz to sprawdzić Tutaj.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych giełd kryptowalut dla użytkowników z Wielkiej Brytanii w 2023 r

Rozwiązanie 2: Sprawdź przewód i wtyczkę

Czasami styki złącza ładowarki są zablokowane i nie mają pełnego kontaktu z MacBookiem. Aby rozwiązać ten problem, należy przytrzymać przewód w odległości około 3 cali od końcówki wtyczki magnetycznej, a następnie lekko uderzyć złączem o twardą powierzchnię. Powinno to spowodować powrót kołków do pozycji wyjściowej i ustanowienie stabilnego połączenia.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj odłączyć adapter MagSafe poziomo, a następnie podłączyć go ponownie, aby zresetować styki. Lekkie popchnięcie kołków w kierunku bocznym może również spowodować zresetowanie. Apple ma obszerną listę Tutaj aby dowiedzieć się, który z nich jest Twoim adapterem lub kablem MagSafe.

Poprawka 3: Odłącz od gniazdka

Spróbuj odłączyć zasilacz od ściany i pozostawić go na 1 minutę. Następnie podłącz ją ponownie. Jeśli ładowarka zacznie działać, problem z niedziałającą ładowarką MacBooka prawdopodobnie wynika z podłączenia innych urządzeń elektrycznych, takich jak lodówki, do tego samego obwodu co MacBook. Aby trwale rozwiązać ten problem, użyj UPS (zasilacza awaryjnego), aby podłączyć MacBooka do oddzielnego obwodu.

Dlaczego mój MacBook nie ładuje się po podłączeniu USB-C?

Czy Twoja ładowarka do MacBooka nie działa po podłączeniu do zasilacza USB-C? Najpierw sprawdź, czy jest to zasilacz firmy Apple. Jeśli tak nie jest, musisz go zdobyć od nich. Sprawdź też, czy używany kabel USB-C obsługuje ładowanie. Powyżej wymieniono inne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, a także dodatkowe sugestie dotyczące Strona wsparcia Apple.

Przeczytaj także: Czy AppleCare obejmuje zadrapania na AirPods, iPhone’ach, MacBookach i iWatchach?

Dlaczego mój MacBook jest podłączony i nie ładuje się?

Jeśli Twój MacBook jest podłączony i nie ładuje się, może to być spowodowane następującymi przyczynami:

  • Ładowanie zatrzymuje się, gdy procent baterii osiągnie 90% lub więcej. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie próbuje chronić żywotność baterii. Jednak gdy poziom naładowania baterii spadnie do niższego poziomu, ładowanie zaczyna się od nowa. W takim przypadku możesz zmienić swoje preferencje w zarządzaniu stanem baterii w oszczędzaniu energii.
  • Twój MacBook jest podłączony do źródła o niskim poborze mocy. Dzieje się tak, gdy urządzenie ma adapter o niższej mocy. Aby temu zapobiec, kup zasilacz o mocy wystarczającej do ładowania MacBooka. Znajdź listę specyficzną dla swojego modelu Tutaj.
  • Wytrzymałe oprogramowanie i gry mogą zużywać więcej energii, niż może dostarczyć ładowarka. Jeśli to jest problem, musisz odinstalować te aplikacje, aby Twój MacBook działał dobrze.
🔥 Zalecana:  Kraje Ameryki Łacińskiej są uznawane za „najbardziej entuzjastyczne” dla Metaverse

Czy MacBooka można ładować dowolną ładowarką lub portem USB-C?

Tak, jeśli Twój MacBook początkowo korzysta z portu USB-C do ładowania, można go ładować dowolną ładowarką USB-C, chociaż lepiej jest używać dostarczonego z nim kabla USB-C i zasilacza, aby MacBook mógł ładować się optymalnie . Starsze modele MacBooka nie używają USB-C do ładowania.

Wniosek

Tak więc, jeśli masz ładowarkę do MacBooka, która nie działa i nie pokazuje zielonego światła po podłączeniu, te sugerowane poprawki powinny pomóc. Jeśli jednak wypróbujesz je wszystkie i nadal nie będzie żadnych zmian, być może nadszedł czas, aby zaopatrzyć się w nową ładowarkę do MacBooka.