Kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa jedzenia, ale działa? Najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa jedzenia, ale działa? Najlepsze poprawki

Problem „kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa jedzenia, ale się gotuje” może na początku wydawać się sporym utrudnieniem, zwłaszcza gdy trzeba szybko podgrzać posiłki. W tym artykule omówiono problem „kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa żywności, ale działa”, podkreślając najbardziej możliwe przyczyny i najlepsze rozwiązania tego problemu.

Dlaczego Twoja kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa jedzenia, ale działa?

Twój problem „kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa jedzenia, ale działa” może być spowodowany niewłaściwymi ustawieniami mocy mikrofal. Być może zapomniałeś zmienić poprzednie ustawienie grzania, które nie odpowiadałoby Twoim obecnym potrzebom. Może się to zdarzyć, gdy kuchenka mikrofalowa jest ustawiona na „utrzymywanie ciepła”, gdy znajduje się w niej zamrożony posiłek, co powoduje, że jedzenie nagrzewa się bardzo powoli i sprawia, że ​​myślisz, że kuchenka mikrofalowa działa nieprawidłowo.

Ustawienia timera

Ten problem może również wynikać z ustawień timera. Niektóre kuchenki mikrofalowe umożliwiają ustawienie timera, dzięki któremu kuchenka mikrofalowa ma gotować w preferowanym czasie. Odbywa się to po to, aby ciepły posiłek czekał na niego do czasu powrotu z pracy lub szkoły. Jeśli ustawiłeś timer w kuchence mikrofalowej, nie będzie ona nagrzewać się do ustawionego czasu.

Suche jedzenie

Innym powodem, dla którego można napotkać problem „kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa jedzenia, ale działa”, jest to, że wkładają coś, czego nie można podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Większość ludzi zakłada, że ​​kuchenka mikrofalowa to super maszyna, która wszystko podgrzewa. Jednak kuchenka mikrofalowa może podgrzewać tylko wodę w jedzeniu. Dlatego nie jest w stanie podgrzać suchej żywności.

Uszkodzony przełącznik drzwi

Problem „kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa żywności, ale działa” może być również spowodowany uszkodzonym lub wadliwym działaniem przełącznika drzwi. Gdy wyłącznik drzwiowy działa nieprawidłowo, kuchenka mikrofalowa może nadal działać, ale nie będzie podgrzewać jedzenia. Przełącznik drzwiczek to mechanizm zabezpieczający, który zapewnia całkowite zamknięcie drzwiczek kuchenki mikrofalowej przed jej uruchomieniem. Jest to stosowane w większości kuchenek mikrofalowych w celu ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, drzwi mogą ulec uszkodzeniu, jeśli są często zatrzaskiwane. Nowsze kuchenki mikrofalowe są wyposażone w trzy lub czterodrzwiowe przełączniki, ale wystarczy jeden przełącznik, aby zatrzymać podgrzewanie żywności w kuchence mikrofalowej.

🔥 Zalecana:  Najlepsze miejsca do sprzedaży gier planszowych – ponad 10 legalnych opcji online i gotówkowych!

Przepalona dioda

Problem „kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa żywności, ale działa” może wystąpić, gdy dioda w kuchence mikrofalowej jest spalona. Dioda jest jednym z elementów dostarczających do kuchenki mikrofalowej wystarczającą moc, aby mogła podgrzać jedzenie. Jeśli dioda jest uszkodzona, kuchenka mikrofalowa będzie działać, ale nie będzie miała wystarczającej mocy do podgrzania jedzenia.

Wypalony magnetron

Spalony magnetron może również powodować problem „mikrofalówka nie podgrzewa żywności, ale działa”. Magnetron jest elementem grzejnym w kuchence mikrofalowej, jest to element sterujący wytwarzaniem ciepła, a gdy jest uszkodzony, może spowodować przepalenie bezpiecznika, powodując nieprawidłowe działanie innych elementów kuchenki mikrofalowej.

Przeczytaj także: Dzwonek do drzwi nie łączy się z Wi-Fi lub pozostaje w trybie offline? Najlepsze poprawki

Jak naprawić problem „Kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa jedzenia, ale działa”.

Aby rozwiązać problem „kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa jedzenia, ale działa”, pierwszym krokiem do wykonania jest sprawdzenie ustawień kuchenki mikrofalowej. Upewnij się, że poprzednie ustawienia zostały zmienione w celu zaspokojenia bieżących potrzeb. Następnie upewnij się, że nie ustawiłeś timera, który uniemożliwia nagrzewanie się kuchenki mikrofalowej. Sprawdź timer opóźnienia i odpowiednio go dostosuj. Wreszcie, wkładanie suchej żywności do kuchenki mikrofalowej nie zadziała, ponieważ kuchenka mikrofalowa może podgrzewać tylko wodę w żywności. Więc nie próbuj podgrzewać czegoś, czego nie można podgrzać w kuchence mikrofalowej.

Czytaj także: Przegrzanie odkurzacza Shark? Poprawki robocze

Poprawka 2: Rozwiąż problemy z przełącznikiem drzwi

Powinieneś przetestować przełącznik drzwi w kuchence mikrofalowej za pomocą multimetru. Gdy przełącznik drzwi ulegnie awarii, wentylator i mieszadło mogą nadal działać, ale magnetron – który jest elementem grzejnym kuchenki mikrofalowej – nie będzie działać. Wykonaj następujące kroki, aby rozwiązać problem:

 1. Sprawdź, czy światło w kuchence mikrofalowej pozostaje włączone, gdy drzwi są zamknięte. Jeśli tak, oznacza to, że problemem jest przełącznik drzwi.
 2. Upewnij się, że drzwi są prawidłowo zamknięte. Jeśli drzwi otwierają się za pomocą przycisku mechanicznego, naciśnij ten przycisk podczas zamykania drzwi, a następnie puść, gdy są zamknięte.
 3. Jeśli powyższe kroki nie pomogą, możesz przystąpić do testowania za pomocą multimetru
 4. Odłącz kuchenkę mikrofalową od źródła zasilania
 5. Zdejmij szafkę z kuchenki mikrofalowej
 6. Znajdź przełącznik drzwi i wyjmij go
 7. Ustaw multimetr na Rx1, naciśnij przełącznik w dół, aby wykuć zamknięte drzwi
 8. Naciskając przycisk uruchamiający, użyj sond multimetru, aby dotknąć zacisków przełącznika
 9. Powinni odczytać zero. Jeśli nie, konieczna będzie wymiana przełącznika drzwi. Zanieś kuchenkę mikrofalową do technika w celu odpowiedniej wymiany.
🔥 Zalecana:  Bieżąca rozdzielczość nie jest obsługiwana? Zobacz, jak to naprawić

Podczas rozwiązywania problemu „kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa żywności, ale działa”, zalecamy zabranie kuchenki mikrofalowej do technika, aby uniknąć poważniejszych problemów. Również samodzielna naprawa kuchenki mikrofalowej może okazać się szkodliwa.

Czytaj także: Najlepsze listwy zasilające z długimi przewodami i ochronnikiem przeciwprzepięciowym

Poprawka 3: Rozwiąż problemy z diodą

Gdy dioda jest uszkodzona, kuchenka mikrofalowa będzie działać, ale nie będzie podgrzewać jedzenia. Jest to stosunkowo łatwe do naprawienia i można je łatwo rozpoznać po brzęczącym lub brzęczącym dźwięku oraz wyraźnie spalonej diodzie. Możesz zacząć od sprawdzenia diody za pomocą multimetru, wykonując następujące czynności:

 1. Odłącz kuchenkę mikrofalową od źródła zasilania
 2. Zdejmij szafkę z kuchenki mikrofalowej
 3. Znajdź diodę wysokiego napięcia i wyjmij ją
 4. Ustaw multimetr na Rx1 i sondami dotknij końcówek diody
 5. Odwróć sondy, aby przetestować drugi kierunek
 6. Dioda powinna dawać ciągłość tylko w jednym kierunku. Jeśli nie, to trzeba go wymienić. Zanieś kuchenkę mikrofalową do technika w celu wymiany.
 7. Jeśli tak, należy sprawdzić, czy do obwodu doprowadzone jest napięcie. Wymagałoby to również uwagi technika

Przeczytaj także: Odkurzacz Shark wydaje dziwne odgłosy ssania? Najlepsze poprawki

Poprawka 4: Rozwiązywanie problemów z Magnetronem

Kuchenka mikrofalowa, która działa, ale nie podgrzewa żywności, może mieć spalony magnetron. Magnetron zużywa mnóstwo energii i testowanie go bez odpowiednich środków ostrożności lub wiedzy może być niebezpieczne. Aby rozwiązać ten problem, zdecydowanie zalecamy zabranie kuchenki mikrofalowej do technika, ponieważ jest to bardziej złożony problem.

Przeczytaj także: Rozwiązany: Migająca lampka zasilania telewizora Samsung nie włącza się