Ktoś użył mojej karty kredytowej online. Czy mogę go śledzić?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ktoś użył mojej karty kredytowej online. Czy mogę go śledzić?

Jedną z najstraszniejszych rzeczy, które mogą ci się przytrafić, jest zobaczenie dziwnych opłat bankowych, których nie autoryzowałeś ani nie inicjowałeś. Strach, który się z tym wiąże, jest niezrównany. Zaczynasz się martwić, ile pieniędzy zniknie w ciągu następnej minuty, jak to się w ogóle stało i jak możesz temu zapobiec?

Niestety, co roku pojawia się kilka doniesień o oszustwach związanych z kartami kredytowymi i różnymi metodami, za pomocą których złodzieje dopuszczają się tego oszustwa. Można to zrobić albo kradnąc kartę fizyczną, kody PIN lub numery konta, albo nawet wyrabiając nową kartę kredytową na swoje nazwisko. Jednym z najczęstszych sposobów, w jaki złodziej może wykorzystać Twoją kartę lub dane karty, jest Internet, ponieważ wymaga to tylko numerów kart kredytowych, co znacznie ułatwia pracę.

W tym artykule omówimy niektóre metody, które można zastosować, aby poradzić sobie z takim problemem, a także środki zapobiegawcze, aby chronić siebie i bliskich przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi.

Ktoś użył mojej karty kredytowej online. Czy mogę go śledzić?

Tak, możesz śledzić osobę, która użyła Twojej karty kredytowej online, z pomocą Twojego banku. Gdy zauważysz dziwną aktywność na swoim koncie bankowym, pierwszym krokiem, jaki należy zrobić, jest zadzwonienie do banku i zgłoszenie sytuacji, wyjaśniając, co zauważyłeś. W większości przypadków pomogłoby im to przejąć kontrolę nad sytuacją, zwrócić wszystko, co zostało skradzione z konta, i pomóc w wyśledzeniu sprawcy.

Jednak możesz śledzić tylko użycie swojej karty, Twój bank prawdopodobnie nie będzie w stanie śledzić lokalizacji danego złodzieja.

Jak ktoś może używać mojej karty debetowej bez jej posiadania?

Złodziej może użyć Twojej karty debetowej bez jej posiadania, po prostu kradnąc informacje o karcie debetowej. Można to zrobić na różne sposoby. Mogą włamać się na stronę sprzedawcy, aby ukraść Twoje informacje, a następnie stworzyć fałszywą kartę, mogą też zrobić coś, co nazywa się „phishingiem”, tj. podszywać się pod Twój bank, aby uzyskać Twoje dane osobowe.

🔥 Zalecana:  Statystyczne prognozowanie danych szeregów czasowych Część 4: Prognozowanie… – W stronę sztucznej inteligencji

Inne sposoby uzyskania informacji o karcie debetowej to umieszczenie skimmera na dystrybutorze paliwa, automacie POS lub bankomacie, dwukrotne przesunięcie karty – najpierw w celu dokonania płatności, a drugie w celu kradzieży danych – lub skonfigurowanie fałszywych pinpadów . Każda z tych metod może zostać wykorzystana do kradzieży informacji w celu wytworzenia fałszywej karty, której można następnie użyć online, w sklepach lub bankomatach.

Czytaj także: Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę debetową

Jak złapać kogoś, kto ukradł twoją kartę kredytową

Aby złapać kogoś, kto ukradł Twoją kartę kredytową, najpierw zadzwoń do wystawcy karty kredytowej, aby zgłosić kradzież karty. Numer wystawcy karty kredytowej możesz uzyskać online lub na wyciągu bankowym. Jeśli dokonasz zgłoszenia przed użyciem karty, nie ponosisz odpowiedzialności za nieautoryzowane obciążenia. W innych przypadkach Twoja odpowiedzialność za nieautoryzowane obciążenia byłaby ograniczona do 50 USD. Jednak w przypadkach, w których można udowodnić zaniedbanie, możesz nie odzyskać wszystkich pieniędzy.

Dzwoniąc do wystawcy karty, powinieneś mieć przygotowane niezbędne informacje, ponieważ Twoja tożsamość będzie musiała zostać potwierdzona. Twoje ostatnie transakcje zostaną następnie sprawdzone pod kątem oszustwa, a następnie wystawca karty anuluje Twoje konto i wyśle ​​Ci nową kartę.

Po wykonaniu połączenia telefonicznego z wystawcą karty kredytowej należy również wysłać wiadomość e-mail z informacjami o koncie, informującą o zgłoszeniu problemu. Miej oko na wyciąg z karty kredytowej po utracie karty, aby upewnić się, że na koncie nie ma nieautoryzowanych transakcji, a jeśli tak, powinieneś natychmiast zadzwonić do swojego wystawcy.

Czytaj także: Czym jest usługa Visa Provisioning?

Czy bank może dowiedzieć się, kto użył mojej karty debetowej?

Tak, bank może dowiedzieć się, kto obciążył Twoją kartę debetową. Gdy zauważysz obciążenie banku, którego nie autoryzowałeś, powinieneś natychmiast zadzwonić do swojego banku, prosząc o szczegóły transakcji kartą debetową. Twój bank będzie mógł podać nazwę firmy, identyfikator transakcji i numer telefonu. Jeśli nadal nie rozpoznajesz transakcji, możesz zadzwonić do firmy, która obciążyła Twoją kartę i poprosić o zwrot pieniędzy. Jeśli ta prośba zostanie odrzucona, należy natychmiast zadzwonić do swojego banku i zgłosić przypadek oszustwa związanego z kartą debetową.

🔥 Zalecana:  Którą technikę skalowania funkcji zastosować – standaryzacja czy… – w stronę sztucznej inteligencji

Przeczytaj także: Czy Walmart bierze Apple Pay

Ktoś ukradł moją kartę kredytową, czy mogę wnieść oskarżenie?

Tak, możesz wnieść oskarżenie przeciwko osobie, która ukradła Twoją kartę kredytową. Zgłoszenie na policję jest jednym z pierwszych kroków, które należy podjąć w przypadku kradzieży karty kredytowej. Konieczne będzie skontaktowanie się z bankiem, ale złożenie raportu na policji pomoże ci złapać złodzieja i wnieść oskarżenie. Jeśli zostanie to zrobione przed użyciem karty do jakichkolwiek nieautoryzowanych transakcji, nie ponosisz odpowiedzialności.

Jeśli zastanawiasz się „ktoś użył mojej karty kredytowej online, czy mogę go śledzić?” odpowiedź brzmi: tak, Twój bank byłby odpowiedzialny za śledzenie korzystania z Twojej karty kredytowej w trybie online lub offline.

Przeczytaj także: Gdzie kupić maszynę POS offline

Jak chronić się przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi

Oto kilka sposobów ochrony przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi:

 1. Nie zostawiaj karty kredytowej leżącej w pobliżu i zawsze uważaj na torebkę lub portfel
 2. Nie korzystaj z bankomatów w obszarach szkicowych, korzystaj tylko z bankomatów bankowych
 3. Korzystaj tylko z bezpiecznych stron internetowych
 4. Nie podawaj nikomu swojego konta ani danych osobowych przez telefon bez odpowiedniej weryfikacji
 5. Kartę ubezpieczenia społecznego i karty kredytowe, których nie używasz, przechowuj bezpiecznie w domu, chyba że musisz ich użyć
 6. Regularnie monitoruj wyciągi bankowe i aplikacje
 7. Uważnie monitoruj swoją kartę podczas dokonywania transakcji osobistych
 8. Zniszcz stare karty kredytowe
 9. Używaj silnych haseł i wyrób w sobie nawyk częstej zmiany haseł
 10. Unikaj korzystania z publicznych Wi-Fi do transakcji
 11. Nie bądź nieostrożny z paragonami
 12. Wybierz wyciągi bankowe bez papieru
 13. Nigdy nie zapisuj kodu PIN ani nie udostępniaj go

Choćbyśmy chcieli wierzyć, że wykonanie wszystkich tych kroków uchroni nas przed kradzieżą karty kredytowej lub debetowej, można śmiało powiedzieć, że możemy jedynie starać się chronić siebie i naszych bliskich, a nie nic nie robić na czas. wszystko lub nawet gorzej – zaniedbanie.

🔥 Zalecana:  Czy Que to słowo Scrabble? (Oficjalna odpowiedź + 400 alternatyw)

Przeczytaj także: Jak śledzić transakcje POS