Kroki tworzenia treści edukacyjnych na Instagramie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kroki tworzenia treści edukacyjnych na Instagramie

W tym momencie wszyscy wiedzą, jak ważne stały się media społecznościowe w naszym życiu. Jest to nie tylko doskonałe narzędzie do udostępniania swojej pracy i łączenia się z przyjaciółmi i rodziną, ale stało się również istotnym aspektem marketingu cyfrowego dla firm. Istnieje jednak wiele innych sposobów wykorzystania platform społecznościowych, takich jak Instagram, do szerzenia wiedzy na temat pewnych aspektów życia.

Jednym z takich aspektów jest edukacja. Treść na Instagramie skupiająca się na świadomości edukacyjnej rośnie, ponieważ coraz więcej dzieci korzysta z aplikacji. Jeśli zastanawiasz się, jak tworzyć treści edukacyjne na Instagramie, oto kilka wskazówek, z których możesz skorzystać.

Wybierz temat, który chcesz omówić

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju treści, najpierw musisz zdecydować, o jakim temacie lub tematach chcesz rozmawiać. Utwórz niszę dla swojego konta, aby móc opracowywać skoncentrowane materiały. Dobrym sposobem na znalezienie interesujących tematów akademickich jest studiowanie niektórych StudyDriver esejów, ponieważ są one w dużej mierze oparte na pracy akademickiej. Przeczytanie niektórych z tych przykładów pomoże ci stworzyć listę tematów, które chcesz omówić.

Niektóre z najlepszych treści na Instagramie obracają się wokół list i wskazówek. Pomysły na filmy mogą więc sięgać od „Pięciu wskazówek, jak zdać następny egzamin” po „Przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia filmów edukacyjnych na IG”. Istnieje wiele pomysłów na treści, które możesz wymyślić w zależności od branży, do której należysz i kim są Twoi docelowi odbiorcy.

Pamiętaj, że miliony użytkowników publikują posty na Instagramie każdego dnia, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że typowe tematy są już zajęte. Jest to główny powód znalezienia niszy, która nie jest tak nasycona, a następnie rozwijania treści w sposób, który nie jest ogólny.

🔥 Zalecana:  Wiadomości DM na Instagramie nie działają (jak to naprawić)

Znajdź swój ton i bądź pokorny

Tworząc treści edukacyjne na Instagramie, pamiętaj, aby zachować głos, który jest w równym stopniu przyjazny, sympatyczny, miły i formalny. Nikt nie lubi filmów, w których prezenter krzyczy lub rozmawia z widzami, jakby nic nie wiedzieli. Dlatego jedną z najważniejszych rzeczy w tworzeniu treści jest znajdź swój marketingowy głos i bądź pokorny w stosunku do wiedzy, którą przekazujesz. Oto kilka szybkich wskazówek, które pomogą Ci edukować odbiorców bez wychodzenia na nielubianych:

  • Dodaj dowcipy do podpisów i scenariusza.
  • Wspomnij, w jaki sposób dowiedziałeś się o informacjach, które podajesz.
  • Zwracaj się do publiczności w pierwszej osobie, aby czuli się zaangażowani.
  • Poproś widzów, aby skomentowali, co sądzą na temat, który omawiasz.

Obecnie w świecie online jest wielu „guru”, którzy mogą mieć miliony obserwujących, ale brakuje im solidnych podstaw w postaci lojalnych obserwujących i uczniów, którzy rzeczywiście mogliby się od nich czegoś nauczyć. Im bardziej jesteś „ludzki”, gdy publikujesz treści na IG, tym głębszy będzie z czasem twój związek z odbiorcami.

Używaj hashtagów edukacyjnych

Kiedy tworzysz treści na IG, hashtagi mogą często znacznie zwiększyć zasięg. Chociaż ostatnio popularność hashtagów spadła, nadal skutecznie docierają do odbiorców daleko poza Twoimi obserwatorami. Używaj hashtagów związanych z edukacją i uczeniem się, aby dotrzeć do takich osób. Pomoże to ulepszyć Twoje Instagram Reels lub inne posty i sprawi, że będą widoczne dla osób zainteresowanych tematami, o których mówisz. Wiele osób zapomina dodać hashtagi w swoim poście na Instagramie, ale to pomaga. Pamiętaj, im skuteczniej Ty używaj hashtagów IG, tym więcej osób może zobaczyć Twoją pracę. Ważne jest jednak, aby nie spamować swojej pracy nieistotnymi tagami, dlatego opracuj listę odpowiednich i korzystaj z nich regularnie.

Dziel się prawdziwymi referencjami i historiami

Jeśli to możliwe, udostępniaj opinie prawdziwych ludzi i osobiste historie, aby wzbogacić swoją tematykę. Bez względu na to, jakiego rodzaju posty edukacyjne przesyłasz, dodanie ich zwiększy wartość tego, co mówisz lub pokazujesz odbiorcom. Pomoże im to również bardziej połączyć się z Twoją pracą dzięki dodanym osobistym akcentom.

🔥 Zalecana:  11 oszustw związanych z aplikacjami gotówkowymi, o których warto wiedzieć przed pobraniem

Zainspiruj się nieznanym

To właściwie dwa kroki w jednym. Po pierwsze, oznacza to, że podczas tworzenia treści edukacyjnych na IG zawsze powinieneś myśleć nieszablonowo. Im bardziej unikatowo wykorzystasz swoje zasoby i pomysły, tym częściej ludzie będą udostępniać Twoje treści. Tam jest dużo rzeczy na IG który jest udostępniany codziennie, więc musisz upewnić się, że Twój będzie rozpoznawalny z metaforycznej mili.

Druga część tego kroku to bycie pokornym, zaakceptowanie swoich błędów i wypróbowanie czegoś nowego, aby zobaczyć, czy to działa. Kiedy tworzysz treści na Instagramie, których celem jest nauczenie kogoś czegoś, dobrze jest próbować nowych rozwiązań problemów, które chcesz rozwiązać. Jeśli więc popełnisz błąd w swojej pracy, spróbuj czegoś nowego, a być może w zamian nauczysz się czegoś, czego możesz później nauczyć swoich odbiorców.

Wniosek

Postępując zgodnie z tymi krokami tworzenia treści edukacyjnych na Instagramie, będziesz mógł stworzyć stronę, która oferuje świetną naukę osobom zainteresowanym tematyką. Wiele treści na Instagramie stało się ogólnych i prostych, więc zawsze próbuj nowych rzeczy, zachowując styl, który opracowałeś dla swojej strony. Najważniejsze rzeczy w tym względzie to zachowanie przyjaznego i pokornego tonu, skupienie się na tematach, o których się nie mówi lub w których się wyróżniasz, dodawanie osobistych akcentów i anegdot, skuteczne używanie hashtagów i innych narzędzi twórców IG oraz wypróbowywanie nowych rzeczy od czasu do czasu.