Koszt naprawy portu ładowania laptopa

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Koszt naprawy portu ładowania laptopa

Istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak z laptopem, od złego do końca świata i to właśnie dyktuje koszt.

Jedna wada laptopa, która naprawdę sprawi, że będziesz się zastanawiać, jak zasłużyłeś na takie zło, to zepsuty port ładowania. Koszt naprawy portu ładowania laptopa zazwyczaj zależy od modelu laptopa i stopnia uszkodzenia. W tym artykule omówimy koszty naprawy laptopów kilku marek. Omówimy również koszt naprawy wymiany ekranu i uszkodzonych zawiasów.

Koszt naprawy portu ładowania laptopa

Koszt naprawy portu ładowania laptopa może wynosić od 8 do 350 USD w zależności od modelu laptopa. W przypadku niektórych laptopów z wyższej półki koszt naprawy portu ładowania może sięgać nawet 1000 USD. Raz potwierdziłeś, że port ładowania laptopa jest uszkodzony – zepsuty lub luźny. Następnie możesz zdecydować, jak najlepiej to naprawić.

Jeśli jest to luźny port, można go przylutować z powrotem na miejsce lub wymienić. Jeśli jest zepsute, możesz wymienić gniazdo zasilania lub zresetować złącza portów. W zależności od doświadczenia możesz samodzielnie rozwiązać ten problem. Jednak bez wystarczającej wiedzy technicznej możesz spowodować więcej problemów, próbując je naprawić.

Koszt naprawy portu ładowania laptopa również w dużej mierze zależy od metody rozwiązania problemu. Jeśli zdecydujesz się zanieść go do wykwalifikowanego technika, zdarzają się przypadki, w których laptop nadal nie ładuje się po wymianie portu iw takim przypadku technik będzie musiał rozwiązać problem, co może zająć kilka dni. Zwykle kosztowałoby to dużo więcej.

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie rozwiązać problem, wystarczy kupić komponenty, które chcesz wymienić. To może być tańsza opcja – ale poczekaj chwilę. Wyobraź sobie, że przez pomyłkę uszkodziłeś laptopa lub spowodowałeś uszkodzenie, które kosztuje 10 razy tyle, ile zapłaciłbyś za zabranie go do technika. To powinno pomóc ci podjąć lepszą decyzję.

🔥 Zalecana:  Klawiatura i gładzik MacBooka nie działają? Wskazówki do naprawy

Koszt naprawy portu ładowania laptopa Lenovo

Koszt naprawy portu ładowania laptopa Lenovo może wynosić od 113 do 300 USD, a sam port kosztuje około 13 do 30 USD. Jak już wspomniano, koszt naprawy portu ładowania zależy od stopnia uszkodzenia oraz modelu laptopa. Czasami rozwiązanie tego problemu może być znacznie droższe, ponieważ port może być podłączony do płyty głównej, co oznaczałoby wymianę samej płyty głównej.

Koszt naprawy portu ładowania laptopa Samsung

Koszt naprawy portu ładowania laptopa Samsung może wynosić od 100 do 300 USD, a sam port kosztuje około 5 do 50 USD. Twój port ładowania laptopa wymagałby naprawy, jeśli jest luźny lub uszkodzony. Dlatego pierwszym krokiem, który należy wykonać, gdy zauważysz, że Twój laptop już się nie ładuje, jest sprawdzenie, czy port ładowania jest luźny lub uszkodzony. Następnie możesz zanieść laptopa do technika w celu dalszego rozwiązania problemu i rozwiązania problemu.

Przeczytaj także: Czy dysk SSD 128 GB wystarczy na laptopy i komputery stacjonarne z systemem Windows 10

Koszt wymiany ekranu Dell Inspiron 13 7000

Wymiana ekranu Dell Inspiron 13 7000 kosztowałaby od 45 do 1000 USD. Koszt wymiany ekranu Dell zależy od samego ekranu i modelu laptopa. Ekrany dotykowe i wyświetlacze z wyższej półki są droższe i trudniejsze do naprawy. Im trudniej jest to naprawić, tym wyższa opłata za robociznę. Możesz zdecydować się na samodzielną naprawę, ale jeśli nie jesteś certyfikowanym technikiem, nie zalecamy tego.

Koszt naprawy portu ładowania laptopa Acer

Koszt naprawy portu ładowania laptopa Acer może wynosić od 25 do 300 USD, a sam port kosztuje około 8 do 50 USD. Istnieje wiele przyczyn wadliwego portu ładowania laptopa, ale bez względu na przyczynę – zawsze będzie to frustrujące, dopóki nie zostanie naprawione. Jeśli masz szczęście, wymagałoby to tylko prostej wymiany i niezbyt dużych pieniędzy. W przeciwnym razie możesz spodziewać się dość dużej sumy.

🔥 Zalecana:  Czy mogę ulepszyć kartę graficzną mojego laptopa?

Przeczytaj także: Czy dysk SSD 256 GB wystarczy na komputery stacjonarne i laptopy z systemem Windows 10?

Ile kosztuje naprawa zawiasu w laptopie?

Naprawa zawiasu laptopa kosztuje około 50–320 USD, a części kosztują około 7–50 USD. Koszt naprawy zależy od uszkodzenia, modelu laptopa i technika. Proste naprawy mogą kosztować nawet 90 USD, jeśli tylko zawiasy wymagają wymiany. Jednak w przypadkach, gdy trzeba wymienić tylną obudowę ekranu, przednią ramkę i inne części, koszt znacznie wzrośnie.

Wniosek

Podsumowując, koszt naprawy portu ładowania laptopa zależy od posiadanego modelu laptopa. Niektóre alternatywy dla ładowania laptopa ładowarką to ładowanie za pomocą USB typu C, power banku lub ładowanie baterii laptopa na drugim laptopie. Zdecydowanie odradzamy samodzielne naprawianie usterek laptopa, zwłaszcza jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia ani wiedzy, po prostu możesz naprawić sobie drogę do zdobycia nowego laptopa.