Kontroler PS5 nie działa na PC – najlepsze poprawki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kontroler PS5 nie działa na PC – najlepsze poprawki

W konsoli do gier PS5 jest tak wiele rzeczy, które można uwielbiać. Dzięki błyskawicznemu interfejsowi i jakości dźwięku/wideo 3D jest to naprawdę krok naprzód w porównaniu z poprzednimi stacjami do odtwarzania. Kontroler PS5 jest również krokiem naprzód ze względu na sposób, w jaki został zaprojektowany. Ma znacznie ulepszone wyzwalacze adaptacyjne, a także piękne diody LED. Wszystko w nim jest po prostu eleganckie.

Pobrałem kilka gier na mój komputer ze Steam i chociaż mogę bezproblemowo korzystać z przewodowego kontrolera PS3 w tych grach, pomyślałem, że mogę spróbować użyć nowych kontrolerów PS5, aby zobaczyć, jak działają, ale to nie zadziałało. Wypróbowałem kilka poprawek i PS5 zaczęło działać w grach na moim komputerze.

Jeśli masz również problem „Kontroler PS5 nie działa na komputerze PC”, oto kilka rzeczy do wypróbowania.

Kontroler PS5 nie działa na komputerze? Powoduje

Problem z łącznością Bluetooth

Od czasu do czasu połączenia Bluetooth mogą się zacinać. Może pochodzić z komputera lub kontrolera.

Nieprawidłowe ustawienia sterownika

W przypadku kontrolerów PS5, które są podłączone za pomocą kabla USB, ustawienia kontrolera dla PS5 muszą być poprawnie ustawione, zanim będą mogły działać. Jeśli tak się nie stanie, komputer rozpozna USB po podłączeniu przez porty USB, ale nie zsynchronizuje się z grą po uruchomieniu.

Uszkodzony kabel USB-C

Innym częstym powodem, dla którego kontroler PS5 nie działa na komputerze z komunikatem o błędzie, jest wadliwy kabel lub port USB-C. Jeden gracz przez wiele dni zmagał się ze zmianą różnych ustawień, aż zdecydował się wymienić kabel.

Przeczytaj także: PS4 ciągle rozłącza się z Wi-Fi? Poprawki robocze

Kontroler PS5 nie działa na PC? Poprawki

Poprawka 1: Wykonaj miękki reset gry

Proste problemy sprzętowe wpływające na kontroler PS5 można naprawić za pomocą prostego ponownego uruchomienia gry. Gdy tylko zauważysz, że kontroler nie działa, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zamknąć okna i ponownie uruchomić grę. Spowoduje to ponowne rozpoczęcie każdego procesu i zresetowanie typowych problemów, takich jak niedziałający kontroler PS5.

🔥 Zalecana:  Co to jest podział akcji i jak to działa?

Poprawka 2: Odłącz wszystkie urządzenia od kontrolera PS5

Upewnij się, że do kontrolera nie są podłączone żadne urządzenia bezprzewodowe. W przypadku synchronizacji z innymi urządzeniami odłącz kontroler od nich wszystkich lub WYŁĄCZ Bluetooth na urządzeniach. Możesz także wyłączyć inne urządzenia, aby być po bezpieczniejszej stronie. To automatycznie eliminuje wszelkie zakłócenia Bluetooth w pobliżu i powinno naprawić kontroler PS5.

Poprawka 3: użyj innego kabla USB-C

Innym sposobem naprawy kontrolera PS5, który nie działa na komputerze PC, jest wymiana kabla USB-C. Zaleca się użycie kabla dostarczonego z kontrolerem. Jeśli przyczyną problemu jest wadliwy kabel, jedynym sposobem na odzyskanie go jest zmiana kabla na inny kabel USB-C, który może przesyłać zarówno zasilanie, jak i dane.

Przeczytaj także: Jak podłączyć PS5 i PS4 do hotelowej sieci WIFI

Poprawka 4: Użyj innego portu USB

Użytkownicy zgłaszali przypadki, w których kontroler PS5 nie działał na komputerze, dopóki kontroler nie zostanie podłączony przez inny port USB. Jest to błąd, który zwykle dotyczy pierwszego portu USB. Poprawka? Użyj dowolnego innego portu USB oprócz pierwszego. Niektórzy użytkownicy wolą używać rzadkiego portu.

Poprawka 5: Wyczyść porty USB

Weź czystą szmatkę i delikatnie wyjmij wszelkie zanieczyszczenia z portów USB. Kurz, cząsteczki jedzenia i płyn w portach USB mogą spowodować, że przestaną one odpowiadać. Alternatywnie można wdmuchnąć sprężone powietrze do portów, aby oczyścić je z resztek kurzu. Po wykonaniu tej czynności ponownie podłącz kontroler i ciesz się grą.

Poprawka 6: Napraw lub zmień kontroler

Jeśli po wypróbowaniu każdej poprawki żadna nie działa, a kontroler nadal nie odpowiada, napraw lub wymień kontroler. Odwiedzać Strona Sony PlayStation w trybie online, aby zgłosić problem. Możesz mieć szczęście, aby otrzymać zamiennik za darmo.

🔥 Zalecana:  Usuwanie konta telegramu

Przeczytaj także: Czy 60 Hz jest dobre do grania na PS4?

Jak prawidłowo podłączyć kontroler PS5 do komputera

Aby podłączyć kontroler PS5 DualSense do komputera, użyj następujących metod:

Połączenie kablowe USB-C

Zawsze zaleca się używanie kabla USB-C dołączonego do pudełka. Jednak każdy kabel USB do przesyłania danych i zasilania może również działać.

  • Uruchom grę na swoim komputerze
  • Podłącz jeden koniec kabla do komputera, a drugi do portu USB-C kontrolera DualSense
  • Poczekaj kilka sekund, aż zainstaluje sterowniki
  • Gdy będzie gotowy, włączą się wyzwalacze adaptacyjne kontrolera, co oznacza, że ​​możesz zaczynać

Przeczytaj także: Jak używać laptopa jako monitora na PS4

Połączenie Bluetooth

Aby to zrobić:

  • Uruchom Bluetooth komputera i wyszukaj dostępne urządzenia
  • Na swoim kontrolerze naciśnij przycisk PS i Przycisk udostępniania jednocześnie, aby przełączyć go w tryb parowania
  • Poczekaj, aż diody wokół kontrolera zaczną migać
  • The Kontroler bezprzewodowy powinien już pojawić się na liście dostępnych urządzeń na komputerze. Kliknij go, aby sparować kontroler i możesz zacząć.