Kontroler Nintendo Switch Pro nie ładuje się? Poprawki robocze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kontroler Nintendo Switch Pro nie ładuje się? Poprawki robocze

Jeśli masz kontroler Nintendo Switch Pro, ładowanie jest tak proste, jak podłączenie go do stacji dokującej za pomocą kabla USB-C. Możesz także ładować go bezpośrednio za pomocą adaptera Switch z gniazdka ściennego. Ale jeśli kontroler Nintendo Switch Pro nie ładuje się obiema metodami, oznacza to problem.

W większości przypadków nie jest to jednak duży problem. W tym artykule pomogę Ci rozwiązać problemy z ładowaniem kontrolera Pro. Powiem Ci, dlaczego masz problem, jak rozwiązać problem z ładowaniem i jak prawidłowo ładować kontroler.

Powody, dla których kontroler Nintendo Switch Pro nie ładuje się

Zanim pokażemy, jak rozwiązać problem, poniżej wyjaśniono najczęstsze przyczyny tego problemu:

1. Nieprawidłowo podłączony kabel

Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowo podłączony kabel na końcu stacji dokującej lub portu kontrolera. Najpierw odłącz kable USB od stacji ładującej i kontrolera konsoli Switch. Następnie spróbuj podłączyć go ponownie. To zazwyczaj rozwiązuje problem.

2. Uszkodzony kabel

Kabel może być uszkodzony, jeśli pierwsza metoda nie rozwiązała problemu z brakiem ładowania kontrolera Nintendo Switch Pro. Możesz kupić zamiennik i zobaczyć. Ale zanim wydasz pieniądze na kolejny kabel, wypróbuj kabel USB-C telefonu, aby sprawdzić, czy ładuje kontroler?

3. Przyczyną może być port USB w stacji dokującej.

W porcie USB z tyłu stacji dokującej mogły zebrać się kłaczki, zanieczyszczenia lub kurz, co spowodowało nieprawidłowe podłączenie kabla. Dlatego niektórzy mogli zobaczyć, że problem został rozwiązany poprzez ładowanie kontrolera bezpośrednio za pomocą adaptera Switch.

4. Bateria kontrolera jest rozładowana

Jest to wspólne dla wszystkich urządzeń zasilanych bateriami. Jeśli bateria kontrolera jest całkowicie rozładowana, ponowne włączenie może być trudne nawet przy podłączonej ładowarce.

Poprawki robocze do wypróbowania w przypadku problemów z ładowaniem kontrolera Nintendo Switch Pro

Teraz, gdy widzieliśmy niektóre powody, dla których kontroler Nintendo Switch Pro się nie ładuje, oto działające poprawki do wypróbowania:

1. Użyj przycisku synchronizacji obok portu ładowania

Jeśli bateria kontrolera jest całkowicie rozładowana lub występują inne problemy z ładowaniem lub zasilaniem, możesz użyć przycisku synchronizacji, aby ją ożywić!

Na przykład jeden użytkownik miał rozładowaną baterię kontrolera i nie ładował się. Ponownie naładował go, podłączając urządzenie i naciskając przycisk synchronizacji obok portu ładowania.

Pamiętaj, że czasami może być konieczne naciśnięcie przycisku synchronizacji przez maksymalnie 4 minuty.

2. Użyj innego portu USB w stacji dokującej.

Jeśli kontroler Nintendo Switch nie ładuje się, problem może dotyczyć portu USB w stacji dokującej.

Nintendo Switch ma cztery porty USB do ładowania. Przełącz się więc na inny port, a kontroler powinien się naładować.

Oczywiście można też ładować kontroler bezpośrednio z zasilacza wpiętego do gniazdka ściennego lub przedłużacza.

🔥 Zalecana:  Poprawianie modeli sztucznej inteligencji do przetwarzania tekstu na obraz z wykorzystaniem informacji zwrotnych od ludzi: Nie, to nie było moje zamówienie.

3. Zmień kabel USB.

Jeśli po wykonaniu wszystkich powyższych czynności kontroler nadal się nie ładuje, należy wymienić kabel USB.

Upewnij się, że masz typ USB-C z długim przewodem o długości co najmniej 5 stóp. polecam Ładowarka USB-C do przełącznika Nintendo z Heatfuna. Jest długi, szybko się ładuje i ma interfejs USB-C.

4. Skontaktuj się z Nintendo

Jeśli wypróbowałeś wszystko, co sugerowano powyżej, a bateria nadal się nie ładuje, urządzenie może być uszkodzone. Możesz zadzwonić do Nintendo pod numer (800) 255-3700, aby omówić sposób wysłania urządzenia do naprawy.

5. Wymień sterownik

W ostateczności masz możliwość wymiana sterownika. Jeśli oficjalny kontroler Switch Pro jest zbyt drogi, możesz go kupić Kontroler przełącznika Qiaoting. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się kontrolerów Switch Pro na Amazon. I sprzedaje się za jedną trzecią oryginalnej ceny kontrolera Switch Pro.

Przeczytaj także: Dlaczego Joy-Cony są takie drogie?

Jak naładować kontroler Nintendo Switch Pro

Aby naładować konsolę Nintendo mega pad, wykonaj następujące czynności:

 1. Podłącz ładowarkę do gniazdka ściennego
 2. Podłącz złącze USB-C ładowarki do stacji dokującej z tyłu. Nawiasem mówiąc, konsola nie musi znajdować się w stacji dokującej.
 3. Podłącz mniejsze złącze USB dostarczonego kabla ładującego kontrolera Pro do podkładki
 4. Podłącz większe złącze USB do stacji dokującej, a kontroler powinien rozpocząć ładowanie. Wskaże to czerwona dioda LED na górze kontrolera.

Nadal nie rozumiem? Poniżej pokazano, jak powinna wyglądać Twoja konfiguracja:

Uwaga: Gdy bateria jest w pełni naładowana, będzie to sygnalizowane zieloną diodą LED.

Jak ładować kontrolery przełączników podczas gry

Pamiętaj, że metoda ładowania różni się w zależności od typu kontrolera.

● Pro kontroler

Jeśli masz kontroler Switch Pro, podłącz kabel ładujący USB-C do stacji dokującej i ładuj podczas gry. Alternatywnie możesz naładować kontroler z powerbanku, portu USB C laptopa lub podłączonej do gniazdka ładowarki Switch.

● Joy-Cony

Podłącz kontrolery do Switcha, przesuwając je po bokach, aby naładować Joy-Cony podczas gry. Następnie, podczas gry, Joy-Cons będą czerpać sok z Switcha.

Ładowanie i używanie Joy-Cons w trybie ręcznym

Podczas gry w trybie przenośnym nie można ładować Joy-Cons. Możesz jednak ładować je w trybie ręcznym, pobierając Uchwyt ładujący Joy-Con od MYCHEERA.

Aby użyć go do ładowania podczas gry, przesuń Joy-Cons na boki uchwytu, tak jak w przypadku Switcha. W górnej części uchwytu znajduje się port USB-C, do którego można podłączyć kabel ładujący.

Ten uchwyt sprawia również, że gra w trybie ręcznym jest wygodniejsza, ponieważ uchwyt jest łatwiejszy w obsłudze i zapewnia wsparcie.

Przeczytaj także: Czy możesz grać w gry 3DS na Nintendo Switch?

Jak długo trwa ładowanie kontrolera Pro?

Kontroler Nintendo Switch Pro potrzebuje sześciu godzin do pełnego naładowania. W przeciwieństwie do Joy-Cons, oryginalny kontroler Nintendo Switch Pro jest bestią pod względem żywotności baterii.

🔥 Zalecana:  Były dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, nie jest przekonany do Metaverse

Zwykle trwa do 40 godzin całkowitego użytkowania. Może trwać jeszcze dłużej, jeśli na przykład nie używasz sterowania ruchem i funkcji HD rumble.

Jeśli należysz do osób, które codziennie spędzają około pięciu godzin grając, oznacza to, że kontroler wytrzyma ponad tydzień rozgrywki, zanim go naładujesz.

Pełne naładowanie Nintendo Switch zajmuje około trzech godzin. Jeśli chodzi o Switch Lite, potrzebujesz dwóch godzin i 20 minut. Ponadto, podczas gdy Switch Joy-Cons potrzebuje tylko 3½ godziny do pełnego naładowania, wystarcza na 20 godzin rozgrywki.

Pierwsze ładowanie kontrolera Switch Pro — jak długo najlepiej?

Chociaż kontroler jest dostarczany z sokiem z baterii, należy go ładować do sześciu godzin przed użyciem, zgodnie z zaleceniami Nintendo. Gdy dioda LED wskaźnika ładowania zmieni kolor na zielony, oznacza to pełne naładowanie i można odłączyć.

Czy można ładować kontroler Pro za pomocą ładowarki Switch?

Tak, możesz! Switch i Pro Controller wykorzystują dwa złącza USB-C. Jeśli masz oryginalny zasilacz sieciowy Switch, podłącz go do gniazdka ściennego i włóż złącze typu C do portu ładowania kontrolera.

Chociaż możliwe jest ładowanie kontrolera Pro za pomocą adaptera do ładowania Switch, nie radziłbym tego robić, jeśli nie masz oryginalnej ładowarki Switch. Pomyśl o tym, o tym Ładowarka do konsoli Nintendo Switch dostarcza około 15 V/2,6 A mocy do Switcha podczas ładowania. Ale specyfikacja zasilania Twojego kontrolera Pro mówi o 5 V/0,5 A.

Z matematycznego punktu widzenia oznacza to, że ponad trzykrotnie zwiększasz normalną moc wejściową kontrolera Pro. Innymi słowy, zużywa więcej energii niż jest przeznaczony. To dobry sposób na uszkodzenie kontrolera Pro lub przynajmniej baterii.

Pamiętaj jednak, że możesz użyć kabla do ładowania, takiego jak Kabel USB do ładowania PDP do gier aby naładować Switch lub kontroler Pro.

Przeczytaj także: Czy możesz grać w gry Wii na Switchu?

Czy Nintendo naprawia zepsute Joy-Cony za darmo?

Jasne! Nintendo naprawia zepsute Joy-Cony za darmo w większości krajów. Ponadto firma bezpłatnie naprawi urządzenia z problemami z dryfowaniem lub innymi problemami. Nintendo wie o rosnącej liczbie dryfujących Joy-Conów. Jeśli Twoje Joy-Cony dryfują, tzn. postać lub perspektywa na ekranie poruszają się, mimo że nie dotykasz drążków analogowych Joy-Conów, skontaktuj się z działem obsługi klienta Nintendo.

W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń możesz wysłać je do Nintendo w celu naprawy, korzystając z następującej procedury:

 1. Przejdź do strony Nintendo Repair Portal należącej do Twojego regionu. Oto regiony, w których Nintendo akceptuje naprawy Joy-Con:
 2. Stany Zjednoczone i Kanada
 3. Ameryki Łacińskiej i Karaibów
 4. Zjednoczone Królestwo
 5. Australii i Nowej Zelandii
 6. Europa
 1. Zarejestruj się, podając swoją nazwę użytkownika i hasło, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 2. Następnie możesz podać informacje o swoich wadliwych Joy-Conach i bezpłatnie wysłać je do Nintendo.
 3. Wyślij dowód zakupu Joy-Cons lub Switch, aby mogli sprawdzić stan gwarancji. Ale właśnie dowiedziałem się, że Nintendo naprawia teraz Joy-Cons za darmo, niezależnie od statusu gwarancji.
🔥 Zalecana:  Magic Eden rozstaje się z 22 pracownikami i ogłasza partnerstwo z MoonPay

Tak więc Nintendo naprawi bezpłatnie Joy-Cony. Bieżący status naprawy możesz również sprawdzić za pośrednictwem portalu napraw Nintendo.

Przeczytaj także: Jak skonfigurować przełącznik Nintendo

Kontroler ładowania Switch Pro z zasilaczem sieciowym – zalety i wady

Wiem, że Nintendo mówi, że możesz naładuj kontroler bezpośrednio z zasilacza sieciowego. Ale są tego plusy i minusy:

Zalety

Bez wątpienia jest to szybsza metoda ładowania kontrolera. Adapter pompuje do kontrolera 15 V 2,6 A, a urządzenie napełnia się sokiem w krótszym czasie.

Cons

Ryzykujesz uszkodzenie akumulatora, ponieważ przeładujesz go prądem elektrycznym. Bateria kontrolera może nie ulec uszkodzeniu przy pierwszej próbie, ale robienie tego za każdym razem, gdy trzeba naładować, zdecydowanie zmniejszy trwałość baterii. Więc z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to konieczne, zawsze ładuj go ze stacji dokującej Switch.

Czy możesz ładować kontroler Switch Pro za pomocą ładowarki do telefonu?

Tak, możesz ładować kontroler Switch Pro za pomocą ładowarki do telefonu i złącza USB-C. Prawie wszystkie urządzenia Nintendo Switch używają interfejsu USB-C do ładowania. Możesz więc ładować swój kontroler z dowolnego źródła zasilania za pomocą kabla USB-C.

Jakiego rodzaju ładowarki używa Switch Lite?

Podobnie jak większość konsol Switch, Switch Lite używa adaptera ładującego ze złączem typu C Ten. Upewnij się, że wyjście ładowania wynosi 15 V 2,6 A. Możesz użyć tej ładowarki do zasilania Switcha przez stację dokującą.