Kompletna recenzja Samsunga UR55

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kompletna recenzja Samsunga UR55

Dostęp do recenzji może być przydatny, gdy chcesz podjąć decyzję o zakupie. Na przykład, jeśli rozważasz zakup monitora Samsung, ta recenzja Samsung UR55 przyda się.

Jeśli się zastanawiasz, ta recenzja jest naszą oceną jakości wzornictwa i wydajności oferowanej przez monitor Samsung UR55. Pamiętaj, aby przeczytać do końca, jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego, co odkryliśmy na temat monitora.

Recenzja projektu Samsunga UR55

Biorąc pod uwagę jego wygląd, Samsung UR55 wygląda jak proste narzędzie zwiększające produktywność. Podobnie jak większość monitorów Samsung, Samsung UR55 jest prosty, ale na tyle elegancki, że z wdziękiem pasuje do konfiguracji biurowej.

Wąskie ramki są elementem konstrukcyjnym, który nadaje Samsungowi UR55 stylowy wygląd. Poza celami estetycznymi, cienka ramka tego monitora przyda się również, gdy chcesz skonfigurować dwa monitory.

Należy jednak zauważyć, że podczas gdy boczne i górne ramki monitora są wyjątkowo cienkie, dolna ramka nie. Domyślam się, że powodem tego jest to, że musiał pomieścić branding „SAMSUNG” – który, nawiasem mówiąc, nie wygląda tak źle.

Oprócz różnicy wielkości dolna ramka ma również srebrny pasek, który różni się od matowego czarnego wykończenia na bocznych i górnych ramkach. Jednak spójrz poza ramki, a odkryjesz, że matowe czarne wykończenie jest takie samo na całej obudowie monitora.

Takie podejście nie jest złe, biorąc pod uwagę, jak prosty, a jednocześnie elegancki wygląda monitor.

Jeśli chodzi o obudowę, Samsung UR55 jest w większości zbudowany z tworzywa sztucznego. W rezultacie Samsung UR55 nie sprawia wrażenia premium, ale efekty jego plastikowej konstrukcji nie wykraczają poza to.

Panel obudowy jest sztywny i nie poddaje się ani łatwo nie wygina. Podobnie podstawa monitora jest wystarczająco solidna, aby zapewnić pewny chwyt na płaskich powierzchniach, dzięki metalowej obudowie pod plastikową obudową.

Jeśli jednak lekko przesuniesz monitor, nadal zauważysz drgania ekranu. Kolejną nieprzyjemną rzeczą w stojaku Samsunga U28R55 jest to, że oferuje on tylko pochylenie.

Dlatego ustawienie monitora w taki sposób, aby uzyskać najlepszy kąt widzenia, może być trudne. Nie pomaga też brak możliwości regulacji wysokości w podstawce. W rezultacie ogólnie wydaje się, że jest to słabe niedopatrzenie ze strony Samsunga.

🔥 Zalecana:  Recenzja aplikacji Moka (wcześniej aplikacja Mylo) 2023

Poza tym wszystko inne wydaje się być w porządku. Jego półokrągła konstrukcja ArcLine nie zajmuje dużo miejsca. Dobrze obsługuje również monitor, a chybotanie jest bardzo małe.

Kolejną rzeczą godną podziwu w Samsungu U28R55 jest jego elegancja. Samsung U28R55 ma 6,3 cala grubości z podstawą i 1,9 cala grubości bez podstawy.

Pod względem wagi Samsung U28R55 waży 5,3 kg bez podstawy. Tymczasem wraz z podstawką waży 6,2 kg.

Jeszcze jedną przydatną cechą konstrukcyjną jest pojedynczy joystick pod logo SAMSUNG na środku dolnej ramki. Ten joystick umożliwia włączanie/wyłączanie monitora oraz poruszanie się po jego menu ekranowym.

Samsung U28R55 Przegląd wyświetlacza i jakości obrazu

Samsung U28R55 jest wyposażony w 28-calowy panel IPS. Jego panel IPS oferuje rozdzielczość ekranu 3840 x 2160 i gęstość pikseli na cal 138 PPI.

Te cechy sprawiają, że monitor dobrze nadaje się do zadań związanych z produktywnością. Sprawiają również, że monitor jest wystarczająco dobry, aby sprawdzić prawie każde pole dotyczące wymagań dotyczących jasności i jakości obrazu.

Mówiąc o jasności i jakości obrazu, przyjrzymy się każdej powiązanej funkcji, która wspiera wydajność Samsungi U28R55 wyświetlacz.

Pierwszą cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest doskonały współczynnik kontrastu monitora. Mimo że współczynnik kontrastu Samsunga U28R55 wynoszący 2883:1 nie dorównuje obiecywanemu przez Samsunga kontrastowi 3000:1, jest wystarczająco dobry.

Co więcej, ten współczynnik kontrastu może się różnić w zależności od poszczególnych jednostek. Możesz więc otrzymać urządzenie, które oferuje dokładnie taki współczynnik kontrastu, jaki obiecuje Samsung.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego robię takie zamieszanie wokół współczynnika kontrastu, wyjaśnię dlaczego. Współczynnik kontrastu wyświetlacza to różnica między najjaśniejszą bielą a najciemniejszą czernią, jaką może wytworzyć.

Jest to na ogół jeden z głównych elementów decydujących o jakości obrazu w wyświetlaczach. Jeśli wyświetlacz ma dobry współczynnik kontrastu, będzie w stanie wyświetlać głęboką czerń, dzięki czemu idealnie nadaje się do oglądania treści z ciemnymi scenami w ciemnych pomieszczeniach.

🔥 Zalecana:  Rozpoznawanie i radzenie sobie z dziwnymi połączeniami z +1 844-319-1130

W przypadku Samsunga U28R55 możemy powiedzieć, że ma dobry współczynnik kontrastu. Dzięki temu tworzy głęboką i wyraźną czerń. To dobrze, że monitor ma dobry współczynnik kontrastu, ponieważ nie oferuje funkcji lokalnego przyciemniania, która może pomóc poprawić jego współczynnik kontrastu.

Kiedy sprawdziłem poziomy jasności monitora, odkryłem, że jego jasność była również niższa w porównaniu z jasnością reklamowaną przez Samsunga.

Samsung U28R55 ma dobrą jasność 270 cd/m², ale ten poziom jasności może czasami być niewystarczający do walki z odblaskami. W rezultacie korzystanie z monitora będzie bardziej przyjemne w ciemnym lub średnio oświetlonym otoczeniu.

Biorąc to pod uwagę, Samsung U28R55 ma również dobrą dokładność kolorów, aby poprzeć poziomy jasności. Ponadto wyświetlacz Samsunga U28R55 ma szeroką gamę kolorów wynoszącą 86,8%.

Oznacza to, że Samsung U28R55 może dokładnie odwzorować szeroką gamę dostępnych kolorów.

Niestety przeciętne kąty widzenia Samsunga U28R55 mogą sprawić, że kolory na ekranie będą wyglądały na wyblakłe. Możesz zacząć zauważać pewne przesunięcia gamma, gdy tylko pozycja oglądania znajdzie się nieco poza środkiem ekranu.

Przeciętny kąt widzenia tego monitora stanie się bardziej widoczny, jeśli zamontujesz go powyżej poziomu oczu.

Przeczytaj także: Jak wybrać najlepszy monitor do projektowania graficznego

Przegląd wydajności wyświetlacza i ruchu Samsung U28R55

Ponieważ Samsung U28R55 jest wyposażony w wyświetlacz 4K, oferuje dodatkowy poziom szczegółowości obrazu, dzięki czemu doskonale nadaje się do rozrywki. Możesz jednak ponownie rozważyć, czy zamierzasz używać monitora do grania w szybkie gry akcji.

Powodem tego jest częstotliwość odświeżania, jaką Samsung U28R55 jest w stanie zaoferować.

Aby pomóc Ci zrozumieć, jak częstotliwość odświeżania pasuje do kontekstu tej recenzji Samsunga U28R55, wyjaśnię, co to znaczy.

Samsung U28R55 ma podstawową częstotliwość odświeżania 60 Hz, która często jest wystarczająca dla większości zastosowań. Jednak nie zapewnia najpłynniejszych wrażeń z gry.

Kolejną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest czas reakcji. Samsung U28R55 oferuje czas reakcji 19,9 ms, czyli nieco więcej niż średnia dobra wartość 12 ms. Najwyraźniej czas reakcji Samsunga U28R55 jest nieco powolny.

🔥 Zalecana:  Przegląd Honeygain 2023 – Czy to legalne?

W rezultacie zauważysz rozmycie ruchu w szybko poruszających się scenach, co nie jest dobrym rozwiązaniem w grach.

Na szczęście opóźnienie wejścia na monitorze jest doskonałe, więc powinieneś być w stanie cieszyć się wolnymi grami. Aby to wyjaśnić, opóźnienie wejścia oznacza opóźnienie między czasem wprowadzenia danych do monitora a momentem, w którym monitor zarejestruje wprowadzone dane na ekranie.

Samsung U28R55 oferuje input lag na poziomie 10,2 ms, mniej niż średnia wartość boska <15 ms.

Recenzja dźwięku i łączności Samsung U28R55

Samsung U28R55 jest wyposażony w złącze DisplayPort 1.2 i dwa złącza HDMI 2.0. Posiada również analogowe gniazdo 3,5 mm, które umożliwia podłączenie słuchawek do monitora.

Dobrze, że monitor ma port do podłączenia słuchawek, bo nie ma głośników do odtwarzania dźwięku.

Przeczytaj także: Czy czas reakcji 2 ms jest dobry w grach

Podsumowanie recenzji Samsunga U28R55

Samsung U28R55 to dobry, niedrogi monitor 4K. Ma duży ekran i doskonałą jakość obrazu, co czyni go dobrym rozwiązaniem do pracy i rozrywki.

Co więcej, Samsung U28R55 może generować głębokie czarne kolory, co czyni go dobrym do oglądania ciemnych scen. Jednak nie jest wystarczająco jasny, aby przezwyciężyć odblaski ekranu w jasnym otoczeniu.

Trudno też ustawić ekran tak, jak chcesz, ze względu na jego słabą ergonomię i nieodpowiednie kąty widzenia. Monitor nie jest również najlepszy do grania w gry ze względu na długi czas reakcji.

ZALETY

  1. Duży ekran
  2. Wysoka rozdzielczość wyświetlacza
  3. Dobry współczynnik kontrastu
  4. Doskonała dokładność kolorów
  5. Ostra jakość obrazu

CONS

  1. Pozwala tylko na regulację pochylenia
  2. Blask ekranu jest problemem
  3. Niewystarczające kąty widzenia

Ostatnia aktualizacja 01.06.2023 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.