Kompletna recenzja HP ​​Deskjet 2755E

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kompletna recenzja HP ​​Deskjet 2755E

To prawda, że ​​HP Deskjet 2755E osiąga wysokie wyniki w ważnych wskaźnikach, takich jak drukowanie budżetowe i podstawowe drukowanie zdjęć, ale czy możemy ufać ocenom sprzedawców internetowych?

Przeprowadziliśmy tę recenzję drukarki HP Deskjet 2755E, aby pomóc Ci poznać wartość, jaką oferuje ta drukarka. Jednak odkryjesz również rzeczy, które nie są tak zadowalające w drukarce.

Przegląd projektu HP Deskjet 2755E

Jak każda inna drukarka z serii DeskJet 2000, drukarka HP Deskjet 2755E ma trapezowy kształt. Jednak dzięki zaokrąglonym krawędziom i zwartej budowie ogólny układ drukarki wygląda elegancko i dobrze pasuje do biur lub gabinetów.

Co więcej, kompaktowe wymiary drukarki wynoszące 16,7 x 11,97 x 6,06 cala ułatwią dopasowanie jej do domowego biurka obok komputera.

Dzięki niewielkiej masie 7,55 funta nie będziesz mieć problemów z przenoszeniem drukarki z miejsca na miejsce.

Chociaż lekka i kompaktowa forma drukarki to miłe cechy, nie są one pozbawione wad. Jedną z tych wad jest to, że drukarka HP Deskjet 2755E jest zbudowana głównie z tworzywa sztucznego, więc należy obchodzić się z nią ostrożnie.

Ponadto Deskjet 2755E nie jest wyposażony w tace na papier ze względu na niewielkie rozmiary. Zamiast tego ma pionowy tylny podajnik z wysuwaną podpórką, która bezpiecznie go trzyma.

Ten tylny podajnik może pomieścić do 60 arkuszy papieru biurowego.

Ponieważ ten podajnik znajduje się z tyłu drukarki, sięganie po zacięty papier może być trudne, ponieważ trzeba włożyć rękę do małej przedniej komory.

Jeśli chodzi o komorę przednią, zawiera ona klapkę, która rozkłada się, tworząc tacę wyjściową. Ta taca z klapką ma dodatkową podporę, która obraca się, aby zapobiec upadkowi dokumentów na podłogę.

Należy jednak pamiętać, że rozkładana taca może wygodnie pomieścić tylko do 25 wydrukowanych stron. W przypadku większej liczby arkuszy drukarka może nie być w stanie zapobiec ich przewróceniu.

Kolejną rzeczą wartą odnotowania jest brak automatycznego podajnika dokumentów na górze drukarki Deskjet 2755E. Zamiast tego otrzymujesz płaski skaner, co oznacza, że ​​drukarka będzie wymagała Twojej interwencji, aby zakończyć czynności związane z kopiowaniem i skanowaniem.

Ponadto drukarka nie może automatycznie drukować arkuszy dwustronnych. Dlatego będziesz musiał ręcznie odwracać każdą stronę za każdym razem, gdy drukarka wyświetli monit o kontynuowanie drukowania.

Ten brak automatyzacji może być męczący, zwłaszcza jeśli drukujesz wiele stron.

Na szczęście jest coś, z czego można się cieszyć. Drukarka Deskjet 2755E ma skromny panel sterowania w lewym górnym rogu.

Ten panel sterowania składa się z przycisków funkcyjnych, za pomocą których można skonfigurować działanie drukarki. Przyciski te obejmują Zasilanie, Anuluj, Wznów, Informacje, Kopia kolorowa i Kopia czarno-biała.

Ponadto panel sterowania drukarki zawiera 1,2-calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD do monitorowania stanu aktywności.

Przegląd wydajności drukarki HP DeskJet 2755E — wszystko w jednym

DeskJet 2755E to wszechstronna drukarka zdolna do wykonywania wielu czynności. Wśród rzeczy, które może zrobić ta drukarka, może drukować, a także obsługuje funkcje skanowania i kopiowania.

🔥 Zalecana:  Czworonożna rozgwiazda przypominająca miękkiego robota może się leczyć

Może również drukować po obu stronach arkuszy papieru, ale brakuje mu funkcji automatycznego robienia tego. Dlatego jeśli musisz drukować na obu stronach arkusza, będziesz musiał poczekać, aż drukarka wyświetli monit o odwrócenie arkusza po zakończeniu drukowania na pierwszej stronie.

Jeśli to jakieś pocieszenie, jakość wydruków uzyskiwanych z drukarki DeskJet 2755E jest zadowalająca. Ponieważ urządzenie wykorzystuje technologię termicznego druku atramentowego HP, może zapewnić maksymalną rozdzielczość 1200 x 1200 dpi. Drukarka o wysokiej rozdzielczości druku może z łatwością uzyskać wyraźniejsze szczegóły i lepiej wyglądające wydruki. Więc powinieneś być w stanie drukować bardzo szczegółowe dokumenty z DeskJet 2755E, jeśli używasz dobrego papieru i atramentu.

Chociaż dotyczy to tekstów, nie jest to to samo, co wydruki zdjęć. Nie uzyskasz wysokiej jakości wydruków, jeśli chodzi o zdjęcia, ponieważ drukarka DeskJet 2755E ma słabą dokładność kolorów.

W teście, który sprawdza średnią różnicę między kolorem wydrukowanym na drukarce a kolorem referencyjnym, DeskJet 2755E nie wypadł dobrze. W tym teście dobre wyniki to wyniki poniżej 5, ale DeskJet 2755E uzyskał wynik 10,16.

Wynik testu wykazał, że większość kolorów, które może odtworzyć DeskJet 2755E, będzie wyglądać inaczej niż ich oryginały. Jest to bardziej zauważalne w przypadku kolorów niebieskich i naturalnych.

W związku z tym DeskJet 2755E bardzo słabo radzi sobie z drukowaniem obrazów zawierających niebo, drzewa i ludzi.

Recenzja skanera HP DeskJet 2755E

Jak wspomniałem wcześniej, DeskJet 2755E może również wykonywać operacje skanowania. Dlatego jest wyposażony w płaski skaner.

Jego płaski skaner ma wysoką maksymalną rozdzielczość 1200 x 1200 dpi i dobrą głębię kolorów. Ponadto ten skaner obsługuje rozmiary stron do 8,5 cala na 11,69 cala.

Niestety zawiasy pokrywy nie wysuwają się, aby skanować grube przedmioty. Skaner nie ma również automatycznego podajnika dokumentów, więc nie może automatycznie przetwarzać skanów wymagających dwustronnych.

W rezultacie skanowanie długich, dwustronnych arkuszy będzie stresujące, ponieważ przed zeskanowaniem trzeba będzie ręcznie odwrócić każdy arkusz.

Kolejnym rozczarowującym czynnikiem jest to, że skaner DeskJet 2755E jest bardzo wolny. Może skanować tylko 2 strony na minutę, czyli znacznie wolniej niż średnio 12 stron na minutę.

Skanowanie to nie jedyny przypadek niskiej wydajności urządzenia HP DeskJet 2755E. Szybkość drukowania jest również bardzo niska, ale omówimy to więcej w następnej sekcji.

Przegląd dokumentów HP DeskJet 2755E

Najpierw przyjrzyj się drukowaniu czarno-białych dokumentów na drukarce DeskJet 2755E.

Dzięki drukarce DeskJet 2755E nie potrzebujesz kolorowego atramentu, aby drukować w czerni i bieli. Jeśli więc w drukarce zabraknie kolorowego atramentu, nie musisz się martwić o uzupełnianie atramentu, zanim będziesz mógł drukować w czerni i bieli.

W zależności od tego, co robi na tobie wrażenie, możesz uznać to za plus.

🔥 Zalecana:  Czy Ipsos iSay jest legalny czy oszustwo? (Moja uczciwa recenzja z 2023 r.!)

Jednak to, czego wszyscy wspólnie możemy nie lubić, to koszt wydruku w drukarce DeskJet 2755E. Jeśli nie wiesz, co to znaczy, koszt wydruku to koszt korzystania z drukarki.

Ta metryka ma duże znaczenie, gdy chcesz zminimalizować koszty drukowania.

Niestety, DeskJet 2755E ma rozczarowujący koszt wydruku. Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, podkreślę jego koszt w stosunku do ceny wydruku.

Drukarka ma koszt drukowania tylko w czerni wynoszący 0,154 USD za wydruk. To znacznie więcej niż dobra średnia cena o wartości poniżej 0,075 USD za wydruk.

Jego koszt 0,270 USD za drukowanie kolorowych dokumentów to także nieco więcej niż dobra średnia cena o wartości poniżej 0,15 USD za wydruk.

Ponadto drukowanie zdjęć za pomocą drukarki DeskJet 2755E jest również dość drogie. Wydrukowanie jednego zdjęcia za pomocą drukarki kosztuje 0,739 USD.

Jest to droższe w porównaniu ze średnią ceną poniżej 0,40 USD za zdjęcie.

Oprócz ceny można narzekać również na szybkość drukowania. Drukarka HP DeskJet 2755E bardzo wolno drukuje dokumenty czarno-tekstowe i kolorowe.

Drukarka może wydrukować zaledwie 5 stron tylko w czerni w ciągu minuty. Jest to wartość znacznie niższa niż średnia dobra wartość powyżej 20 stron na minutę.

Poza tym wartość pogarsza się w przypadku dokumentów kolorowych. Niestety, DeskJet 2755E drukuje zaledwie 3 strony w kolorze na minutę – dużo mniej niż średnia dobra wartość ponad 12 stron na minutę.

Chociaż szybkość drukowania zdjęć przez tę drukarkę nie jest zbyt duża, jej prędkość jest rozsądna. Drukarka DeskJet 2755E drukuje zdjęcie w 63,0 s.

Ten wskaźnik prędkości jest nieco wyższy niż próg akceptowalnych dobrych wartości, które są wartościami mniejszymi niż 55 sekund.

Teraz, gdy mamy już wszystkie te informacje, przyjrzyjmy się rozmiarom dokumentów, których drukarka może używać do drukowania.

Poniżej znajduje się lista rozmiarów dokumentów.

 • Litera (8,5″ x 11″)
 • Prawny (8,5″ x 14″)
 • A6 (105 mm x 148 mm)
 • A5 (148 mm x 210 mm)
 • A4 (210 mm x 297 mm)

Na koniec firma HP zaleca używanie papieru o maksymalnej gramaturze 300 g/m² do drukowania i skanowania dokumentów. Tymczasem do wizytówek i zaproszeń można używać kartonów o maksymalnej gramaturze około 350 g/m².

Recenzja HP ​​DeskJet 2755E – Wkłady atramentowe

Dobre wkłady i atramenty zazwyczaj znacznie pomagają drukarniom w uzyskiwaniu wysokiej jakości wydruków.

Dzięki DeskJet 2755E otrzymujesz atrament barwnikowy i pigmentowy, który pomaga w tworzeniu kolorów. Tymczasem ta drukarka używa czarnych i trójkolorowych wkładów HP 67 do przechowywania powyższych atramentów.

Niestety, DeskJet 2755E zwykle drukuje mniej stron zarówno w przypadku wydruków czarno-białych, jak i kolorowych. W rezultacie będziesz musiał bardzo często wymieniać wkłady.

Ponadto, jak wspomniano wcześniej, DeskJet 2755E ma tylko jeden kolorowy wkład. Z tego powodu ciągle nie miałbyś innego wyboru, jak wymienić całą chrząstkę, nawet jeśli zabrakłoby ci tylko jednego koloru.

🔥 Zalecana:  Recenzja RBC Cash Back Mastercard 2023

Jeśli chcesz mieć pewność wydajnego drukowania, możesz otrzymać wymienne wkłady w opcjach o wysokiej i bardzo wysokiej wydajności.

HP 67 High Yield drukuje około 240 stron czarno-białych i 200 stron kolorowych. Jeśli kupisz kasetę o najwyższej wydajności, DeskJet 2755E może wydrukować do 400 stron i 330 stron w czerni i kolorze.

Przeczytaj także: Jak wybrać najlepszy monitor do projektowania graficznego

Recenzja HP ​​DeskJet 2755E — opcje łączności

HP DeskJet 2755E nie oferuje wielu opcji łączności, ale opcje, które oferuje, są wystarczające.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że DeskJet 2755E nie ma portu Ethernet. Nie obsługuje również Bluetooth do drukowania z telefonu lub tabletu.

DeskJet 2755E obsługuje Bluetooth tylko w celach konfiguracyjnych; nie można go używać do drukowania.

Ponadto opcje łączności w DeskJet 2755E obejmują wejście USB do komputera i bezpośrednie Wi-Fi. Drukarka może również łączyć się z siecią bezprzewodową za pośrednictwem routera domowego lub biurowego.

Kolejną funkcją łączności, którą oferuje ta drukarka, jest Apple AirPrint. Ta funkcja umożliwia bezprzewodowe drukowanie za pomocą urządzeń Apple bez instalowania sterownika drukarki.

Ponadto DeskJet 2755E obsługuje również usługę drukowania Mopria. Ta usługa jest usługą dla urządzeń z systemem Android.

Jeśli chodzi o łączność mobilną, HP DeskJet 2755e jest zgodny z HP Smart. Jeśli masz dostęp do aplikacji HP Smart, możesz wykonywać czynności, takie jak drukowanie plików PDF i zdjęć, zarządzanie subskrypcjami Instant Ink i zadania konserwacyjne.

Przeczytaj także: 6 najlepszych zakrzywionych monitorów do pracy biurowej

Recenzja HP ​​DeskJet 2755E – podsumowanie

HP DeskJet 2755e to niedroga drukarka uniwersalna. Niestety ma stosunkowo niską wydajność stron, co sprawia, że ​​drukowanie w czerni lub kolorze jest drogie.

Ze względu na niską prędkość drukowania i brak możliwości automatycznego drukowania dwustronnych arkuszy, konieczne będzie odwrócenie każdej strony, aby zakończyć drukowanie ręcznie.

Ta drukarka nie jest najlepszą opcją, jeśli chcesz wydrukować wiele obrazów. Dzieje się tak, ponieważ ma słabą dokładność kolorów i średnią jakość drukowania zdjęć.

ZALETY

 1. Dobre opcje łączności
 2. Przystępna cena
 3. Skaner płaski o wysokiej rozdzielczości

CONS

 1. Słaba dokładność kolorów
 2. Bardzo niska wydajność strony
 3. Bardzo niska prędkość drukowania
 4. Wysoki koszt wydruku
 5. Nie może automatycznie drukować dwustronnie

Ostatnia aktualizacja 2023-05-29 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.