Kanał wiadomości na Facebooku nie ładuje się? 13 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kanał wiadomości na Facebooku nie ładuje się? 13 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Do naprawić Facebook Feed nie ładuje siępierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zmienić połączenie internetowe, zamknąć aplikację Facebook, a następnie ponownie uruchomić telefon, zaktualizować aplikację itp.

Jako najczęściej używana aplikacja społecznościowa na świecie, możesz napotkać wiele błędów. Nie możesz korzystać z Facebooka bez kanału informacyjnego, to będzie nudne. Jeśli Facebook nie ładuje kanału, jak to naprawić?

W tym przewodniku dowiesz się jak naprawić nie ładujący się kanał aktualności na Facebooku na Androidzie, iPhonie i w Internecie. Dowiesz się również, dlaczego kanał się nie ładuje.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego moje historie na Instagramie są niewyraźne? (Jak to naprawić)

Co zrobić, gdy kanał informacyjny Facebooka się nie ładuje?

Korzystanie z Facebooka bez kanału informacyjnego jest poza książką, a jaka jest istota korzystania z aplikacji społecznościowej, jeśli kanał się nie ładuje?

Bez względu na to, jak bardzo aplikacje społecznościowe próbują rozwiązać problemy, zawsze pojawi się dodatkowy błąd i błąd w aplikacji.

Aby to naprawić, wystarczy wykonać podstawowe czynności pozbyć się problemu.

Jeśli Twój kanał informacyjny nie ładuje się na urządzeniu mobilnym, możesz po prostu ręcznie go odświeżyć, zamiast czekać, aż Facebook wykona pracę.

Na Twoim kanale informacyjnym na Facebooku, trzepnąć w dół, a kanał zostanie ponownie załadowany, pokazując nową zawartość. Może to rozwiązać problem braku ładowania kanału na Facebooku.

Gdy kanał się nie ładuje, przełączyć się do innego operatora siecii zamiast tego użyj routera lub połączenia Wi-Fi.

Następnie będziesz chciał usunąć aplikację Facebook, a następnie wyłączyć urządzenie, odczekać kilka minut i włączyć je ponownie.

Przejdź do sklepu Google Play Store lub Apple App Store i pobierz aplikację Facebook, upewnij się, że połączenie internetowe działa płynnie.

Następnie otwórz aplikację Facebook, zaloguj się na swoje konto, a kanał informacyjny załaduje się poprawnie.

Jeśli więc Twój kanał na Facebooku nie ładuje się, dlaczego problem występuje na Twoim urządzeniu?

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak przeglądać Facebooka bez konta

Dlaczego kanał na Facebooku się nie ładuje?

Jeśli widzisz ten błąd podczas próby korzystania z aplikacji Facebook, wynika to z pewnych przyczyn najlepiej znanych aplikacji.

Zrobiliśmy trochę badań i się dowiedzieliśmy dlaczego Facebook nie ładuje kanału informacyjnego. Pierwszym poważnym problemem lub powodem jest prędkość Internetu.

Jeśli masz wolne łącze internetowe, nie będziesz mógł korzystać z Facebooka, zarówno w aplikacji, jak iw sieci.

Błąd może również wystąpić, gdy Facebook Serwer padłto nie dotyczy wszystkich.

Serwer może być wyłączony w określonym regionie, a dokładniej w Twojej lokalizacji.

Czasami zobaczysz błąd, ponieważ używasz pliku a VPN aby uzyskać dostęp do strony lub aplikacji na Facebooku.

Używasz starszej wersji aplikacji Facebook, która zawiera błąd.

Jeśli nie zaktualizowałeś aplikacji Facebook na swoim telefonie, możesz napotkać pewne problemy z aplikacją.

A jeśli masz ograniczoną ilość miejsca na swoim urządzeniu, aplikacja Facebook nie będzie działać dobrze. Co spowoduje, że kanał się nie załaduje.

PRZECZYTAJ TEŻ: Historia na Instagramie nie jest publikowana? 16 sposobów, aby to naprawić

Jak naprawić niedziałający kanał Facebooka

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed wykonaniem którejkolwiek z poprawek, jest sprawdzenie, czy Facebook serwer wciąż jest.

Zapytaj ludzi w pobliżu, czy mają ten sam problem co ty. A jeśli nie, możesz skorzystać z poniższego przewodnika, aby rozwiązać problem z brakiem ładowania kanału informacyjnego.

Poprawka 1: Zmień dostawcę sieci

Jedną z głównych przyczyn, dla których Twój kanał na Facebooku nie działa, jest operator sieci.

Jeśli kanał po prostu się zatrzymuje i nie ładuje, masz słabą prędkość internetu.

Aby rozwiązać ten problem na Facebooku, musisz przełączyć się na lepszą sieć lub usługodawcę.

🔥 Zalecana:  ChatGPT API jest już dostępny, otwiera Floodgate dla programistów

Jeśli wcześniej korzystałeś z sieci komórkowej, musisz przełączyć się na Wi-Fi lub odwrotnie, jeśli tak jest. Lepiej nadal używać routera.

A jeśli z jakiegoś powodu kanał się nie ładuje, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zmienić sieć komórkową.

Przełącz się na inną sieć, a kanał informacyjny Facebooka zostanie załadowany.

Poprawka 2: Sprawdź, czy Facebook nie działa

Jeśli Twój kanał nie ładuje się na Facebooku, może to oznaczać, że serwer jest wyłączony w Twojej lokalizacji. Co oznacza, że ​​nic nie możesz zrobić.

Gdy Facebook przechodzi konserwację lub napotyka problemy techniczne, kanał informacyjny nie będzie działał tak, jak powinien.

Aby się upewnić, możesz użyć narzędzia online, aby sprawdzić, czy serwery nie działają. Przejdź do Google i wyszukaj Facebook nie działa + „lokalizacja”.

Wystarczy zauważyć, że może to dotyczyć tylko określonej lokalizacji i niekoniecznie oznacza, że ​​kanał Facebooka wszystkich nie ładuje się.

Poprawka 3: Wyloguj się i zaloguj

Aby rozwiązać ten problem na telefonie, musisz się wylogować i zalogować na swoje konto na Facebooku.

Może to pomóc w rozwiązaniu problemu i ponownym załadowaniu kanału Facebook. Wyloguj się z konta na Facebooku i rozwiąż problem.

Otwórz aplikację Facebook > Stuknij w trzy poziome linie w prawym górnym rogu > Przewiń w dół > I stuknij w Wyloguj.

Poprawka 4: Wymuś zatrzymanie aplikacji Facebook

Jeśli widzisz, że Twój kanał nie ładuje się, możesz ponownie uruchomić aplikację Facebook na swoim urządzeniu, co pomoże ponownie załadować kanał wiadomości.

Jeśli używasz urządzenia z Androidem, możesz wymusić zatrzymanie aplikacji, co spowoduje zatrzymanie jej działania w tle. Następnie ponownie otwórz aplikację.

Aplikacja Facebook musi być otwarta, abyś mógł dotknąć przycisku Wymuś zatrzymanie.

Aby wymusić zatrzymanie aplikacji na Androida, otwórz telefon Ustawienia > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Następnie znajdź aplikację Facebook > A następnie stuknij w Wymuś zatrzymanie.

Możesz także stuknąć i przytrzymać aplikację Facebook na ekranie głównym, a następnie stuknąć ikonę Informacje o aplikacji i stuknąć opcję Wymuś zatrzymanie.

Nie możesz wymusić zatrzymania aplikacji na iPhonie, wszystko, co możesz zrobić, to usunąć aplikację z szuflady aplikacji.

Następnie ponownie otwórz aplikację Facebook, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany, czy nie. Jeśli nie, użyj następnej poprawki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak naprawić błąd „Nie można załadować obrazu. Stuknij, aby spróbować ponownie” na Instagramie

Poprawka 5: Wyłącz VPN

Czasami możesz napotkać trudności podczas próby załadowania swojego kanału na Facebooku, może to być spowodowane przez VPN.

Jeśli masz włączoną sieć VPN ze słabym połączeniem internetowym, może to osłabić sieć i Twój kanał informacyjny nie zostanie załadowany.

Aby to naprawić, musisz tymczasowo wyłączyć usługę VPN podczas korzystania z Facebooka.

A kiedy zobaczysz, że prędkość Internetu jest duża, możesz zdecydować się na ponowne włączenie.

Poprawka 6: Wyczyść pamięć podręczną Facebooka

Jeśli korzystasz z aplikacji Facebook od dłuższego czasu, oznacza to, że na Twoim urządzeniu zapisanych jest wiele pamięci podręcznych i musisz je wyczyścić.

Ta pamięć podręczna umożliwia korzystanie z Facebooka bez połączenia z Internetem, wyświetlając posty, które zostały już załadowane.

Aby wyczyścić pamięć podręczną Facebooka, otwórz Ustawienia Androida > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację Facebook > Stuknij Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij Wyczyść pamięć podręczną.

Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich tymczasowych danych przechowywanych przez aplikację Facebook od momentu rozpoczęcia korzystania z aplikacji.

Ponieważ nie można bezpośrednio wyczyścić pamięci podręcznej w aplikacji Facebook ani w ustawieniach iPhone’a, w przeciwieństwie do innych aplikacji, takich jak TikTok. Musisz odciążyć aplikację.

Otwórz Ustawienia iPhone’a > A następnie stuknij Ogólne > Stuknij Pamięć iPhone’a > Następnie znajdź aplikację Instagram i otwórz ją > I stuknij przycisk Odciąż aplikację.

To powinno pomóc rozwiązać problem, a jeśli nie, użyj następnego rozwiązania.

Poprawka 7: Wyczyść dane z Facebooka

Jeśli korzystasz z aplikacji Facebook od dłuższego czasu, oznacza to, że na Twoim urządzeniu zapisanych jest dużo danych i musisz je wyczyścić.

🔥 Zalecana:  sLABS uruchamia swój własny „Metaverse of things” podczas przemówienia w Los Angeles

Po wyczyszczeniu danych aplikacji Facebook Twoje konto i wszystko, co robiłeś w aplikacji, w tym pamięć podręczna, zostaną usunięte.

Aby wyczyścić dane z Facebooka, otwórz Ustawienia Androida > Stuknij w Aplikacje i powiadomienia > Stuknij w Informacje o aplikacji lub Zobacz wszystko [Num] aplikacje > Znajdź aplikację Facebook > Stuknij w Pamięć i pamięć podręczna > Stuknij w Wyczyść pamięć.

Spowoduje to usunięcie wszystkich danych przechowywanych przez aplikację Facebook od momentu rozpoczęcia korzystania z aplikacji.

Możesz wyczyścić dane tylko na swoim urządzeniu z Androidem dla Facebooka. I nie ma funkcji w aplikacji, która pozwala użytkownikom to zrobić na iPhonie.

To powinno pomóc rozwiązać problem, a jeśli nie, użyj następnego rozwiązania.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zdjęcia z Facebooka nie ładują się? Jak rozwiązać problem

Poprawka 8: Uruchom ponownie urządzenie mobilne

Możesz łatwo rozwiązać problem na swoim Facebooku, po prostu ponownie uruchamiając urządzenie.

Jeśli nic nie widzisz w Aktualnościach na Facebooku. Możesz ponownie uruchomić telefon, aby rozwiązać problem.

Po ponownym uruchomieniu urządzenia i otwarciu aplikacji Facebook problem zostanie rozwiązany i konieczne będzie ponowne załadowanie kanału informacyjnego.

Aplikacja Facebook może mieć po prostu drobną usterkę, która powoduje nieprawidłowe działanie aplikacji i nie ładowanie obrazów zgodnie z oczekiwaniami.

Ponowne uruchomienie iPhone’a lub urządzenia z Androidem może rozwiązać problem.

Stuknij przycisk zasilania i stuknij opcję ponownego uruchomienia lub możesz go wyłączyć, a następnie odczekać kilka minut przed włączeniem.

Na iPhonie możesz miękko lub wymusić ponowne uruchomienie urządzenia. Spowoduje to usunięcie usterek i zatrzymanie działających aplikacji w tle.

Możesz dotknąć przycisku zasilania i przesunąć palcem, aby go wyłączyć.

Ta aktualizacja naprawi usterki i błędy poprzedniej wersji aplikacji, a pozbycie się starej wersji aplikacji pozwoli dobrze korzystać z aplikacji i ładować Feed na Facebooku.

Poprawka 9: Sprawdź ustawienia czasu i daty

Jeśli Twój kanał aktualności na Facebooku nie działa, musisz sprawdzić ustawienia daty i godziny na komputerze.

Witryna Facebook nie będzie działać dobrze, jeśli masz niewłaściwą datę i godzinę i musisz to naprawić, używając prawidłowej.

Podejdź do komputera, wyszukaj datę i godzinę i zmień ją na poprawną.

Poprawka 10: Zaktualizuj aplikację Facebook

Jeśli od dłuższego czasu nie aktualizowałeś aplikacji Facebook, aktualizacja aplikacji teraz to dobry moment, aby rozwiązać problem.

Stara wersja aplikacji może nie działać poprawnie, w zależności od używanego urządzenia.

Aby zaktualizować aplikację Facebook na swoim urządzeniu, przejdź do sklepu Google Play lub Apple App Store. Gdy zobaczysz aktualizację, kliknij ją, aby od razu zaktualizować aplikację.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego brakuje skrótów do grup na Facebooku? I jak to naprawić

Poprawka 11: Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację Facebook

Jeśli próbowałeś zaktualizować aplikację, a kanał informacyjny Facebooka nadal nie ładuje się zgodnie z oczekiwaniami.

Musisz usunąć aplikację z urządzenia i odczekać około 1 minuty przed jej ponowną instalacją.

Może to rozwiązać problem z kanałem informacyjnym i będziesz mógł ponownie korzystać z aplikacji, aby zobaczyć nowe zdjęcia, posty i filmy w kanale informacyjnym.

Aby odinstalować aplikację z telefonu.

Android: dotknij i przytrzymaj aplikację Facebook, a zobaczysz opcję odinstalowania u góry, przeciągnij i upuść, a aplikacja zostanie usunięta.

W przypadku iPhone’a: ​​dotknij i przytrzymaj aplikację Facebook, a następnie w małym wyskakującym menu dotknij opcji Usuń aplikację. Aplikacja zostanie usunięta z Twojego urządzenia.

Po usunięciu aplikacji z telefonu musisz odczekać około 1 do 2 minut, a następnie ponownie uruchomić telefon, zanim ponownie zainstalujesz aplikację na telefonie.

Poprawka 12: Użyj Facebook Lite

Jeśli Twój kanał informacyjny Facebooka nie ładuje się w aplikacji Facebook bez względu na to, co robisz, możesz użyć aplikacji Facebook Lite na urządzeniu z Androidem.

Aplikacja Lite to lekka wersja aplikacji Facebook opracowanej przez Facebooka.

Jeśli Twoje urządzenie nie ma wystarczającej ilości miejsca na aplikacje, a pamięć RAM nie jest zbyt duża, możesz użyć aplikacji Lite.

🔥 Zalecana:  11 świetnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy bez konta bankowego

Dzięki aplikacji możesz z niej korzystać nawet przy słabym połączeniu internetowym i będziesz mógł załadować Facebook Feed.

Rozpocząć, pobierz aplikację Lite ze sklepu Google Play.

Poprawka 13: Wyczyść dane przeglądania

Jeśli korzystasz z komputera PC z systemem Windows lub komputera Mac, a kanał informacyjny nie ładuje się w witrynie Facebook, możesz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i usunąć pliki cookie.

Może to pomóc rozwiązać problem na stronie Facebooka, wystarczy wyczyścić pamięć podręczną, pliki cookie i dane.

Dla Chrome i innych przeglądarek Chromium

Otwórz dowolną przeglądarkę Chromium > Naciśnij klawisze Ctrl+Shift+Dlt, a zobaczysz wyskakujące okienko Wyczyść dane przeglądania > Wybierz zakres czasowy > Wybierz pliki cookie i inne dane witryn > Wybierz obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej > A następnie kliknij Wyczyść teraz .

Dla Mozilli Firefox

Otwórz Firebox > I kliknij pasek narzędzi > Idź do Ustawienia > I wybierz Prywatność > Kliknij Wyczyść swoją ostatnią historię w opcji Historia > Wybierz tylko cztery najlepsze opcje i kliknij Wyczyść teraz.

Dla Safari

Otwórz Safari > I kliknij rozwijane menu Safari > Wybierz Preferencje i przejdź do zakładki Zaawansowane > Kliknij pole wyboru Pokaż menu Develop na pasku menu >
Zamknij okno Preferencje > Wybierz menu Programowanie i wybierz Opróżnij pamięć podręczną > Wybierz listę rozwijaną Historia i kliknij Wyczyść historię.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego efekty programu Word w programie Messenger nie działają? I jak to naprawić

Wniosek

Ludzie używają Facebooka, aby dzielić się swoim dniem, jeśli ci się to nie podoba, inni to zrobią.

Kiedy próbujesz przeglądać Facebooka, a Twój kanał informacyjny nie ładuje się, oznacza to, że serwer jest wyłączony lub masz złą sieć internetową.

Aby to naprawić, musisz zmienić dostawcę sieci lub zamiast tego użyć Wi-Fi.

Następnie odinstaluj aplikację, uruchom ponownie urządzenie i ponownie pobierz Facebooka.

Zaloguj się na swoje konto, aby ponownie załadować kanał informacyjny Facebooka.

Wspomnieliśmy również powyżej o przewodnikach, które pomogą Ci rozwiązać ten problem na telefonie lub komputerze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook nie działa? 15 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Często Zadawane Pytania

Jak sprawić, by mój kanał aktualności na Facebooku działał?

Aby Twój kanał na Facebooku znów działał, przełącz sieć internetową, usuń aplikację, uruchom ponownie telefon, pobierz aplikację Facebook, zaloguj się na swoje konto, a kanał informacyjny znów będzie działał.

Dlaczego mój kanał wiadomości na Facebooku nie ładuje się?

Powodem, dla którego Twój kanał informacyjny na Facebooku nie ładuje się, jest to, że masz złego dostawcę Internetu, serwer Facebooka nie działa w Twojej lokalizacji, nadal korzystasz ze starej wersji aplikacji Facebook.

Dlaczego Facebook nie wyświetla nowych postów?

Jeśli nie widzisz żadnych nowych postów w Aktualnościach na Facebooku, oznacza to, że serwer Facebooka nie działa i musisz po prostu poczekać. Możesz też sprawdzić za pomocą innego telefonu, czy post załaduje się na inne urządzenie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie