Jeden AirPod jest głośniejszy od drugiego? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jeden AirPod jest głośniejszy od drugiego? Zobacz, jak to naprawić

Czy masz AirPods, których używasz do słuchania muzyki i filmów, ale zdajesz sobie z tego sprawę jeden AirPods jest głośniejszy od drugiego.

AirPods stały się bardzo wygodne i niezawodne ze względu na dobrze wykonaną konstrukcję i przenośność, ale wiadomo również, że są podatne na różne problemy.

Możliwe, że AirPod ma problem z oprogramowaniem lub sprzętem, który powoduje, że jeden AirPod jest głośniejszy od drugiego. Jest to powszechnie spotykane wśród różnych użytkowników i może być bardzo frustrujące.

W tym artykule dowiesz się dlaczego jeden AirPod jest głośniejszy od drugiego podczas odtwarzania muzyki lub oglądania wideo. Dowiesz się również, jak rozwiązać problem.

PRZECZYTAJ TEŻ: AirPods grają tylko w jednym uchu? Zobacz, jak to naprawić

Dlaczego mój jeden AirPod jest głośniejszy od drugiego?

Większość użytkowników Apple AirPods zastanawia się, dlaczego nagle jeden z ich miniaturowych potężnych AirPods jest głośniejsza niż inne.

Jeśli obecnie napotykasz ten problem z jednym ze swoich AirPods, może to być spowodowane rózne powody sprawiając, że jeden AirPod jest głośniejszy od drugiego.

Jeśli używasz słuchawek AirPods i zauważysz, że jeden AirPods jest głośniejszy od drugiego, może to być spowodowane kwestia oprogramowania. Problemy związane z oprogramowaniem mogą sprawić, że jeden AirPods będzie głośniejszy od drugiego.

Może się również zdarzyć, że oprogramowanie układowe AirPods jest obecnie przestarzały. Apple często wydaje różne aktualizacje oprogramowania układowego dla słuchawek AirPods, które zawierają poprawki i rozwiązują problemy z oprogramowaniem.

Może być też kwestia zgodność słuchawek AirPods z urządzeniem Apple lub Mac lub że jest brud i zewnętrzne elementy, które blokują dźwięk wydobywający się ze słuchawek AirPods.

PRZECZYTAJ TEŻ: AirPods łączą się w przypadku? 12 najlepszych sposobów naprawy (ROZWIĄZANE)

Jak naprawić jeden AirPod głośniej niż drugi

Posiadanie jednego AirPoda głośniej od drugiego może być bardzo dużym problemem i może to wynikać z różnych przyczyn. Możesz jednak łatwo to naprawić w zależności od tego, co jest przyczyną.

Widziałeś już niektóre powody, dla których jeden AirPods jest głośniejszy od drugiego, oto jak to naprawić.

Poprawka 1: użyj słuchawek AirPods na innym urządzeniu

Zanim dojdziesz do wniosku, że jeden AirPods jest głośniejszy od drugiego, nie wahaj się podłączyć AirPods do innego telefonu Apple lub MacBooka.

Aby to zrobić, odłącz się od obecnego urządzenia i podłącz do innego urządzenia, a następnie odtwórz plik audio lub wideo.

🔥 Zalecana:  Dowód ograniczeń rezerw: czy może zapewnić pełne bezpieczeństwo funduszy użytkowników?

Będziesz w stanie ustalić, czy problem dotyczy słuchawek AirPods, które prawdopodobnie będą wymagały naprawy, czy też AirPods nie jest kompatybilny z obecnym urządzeniem.

Możesz także spróbować całkowicie odtworzyć inny plik wideo lub audio, aby sprawdzić, czy jeden AirPods nadal jest głośniejszy od drugiego.

Jeśli jeden AirPod jest nadal głośniejszy od drugiego, być może będziesz musiał dowiedzieć się, jak naprawić jeden AirPod głośniej niż drugi.

Poprawka 2: Sprawdź równowagę dźwięku między L/R

Możesz dostosować balans dźwięku swojego telefonu Apple w lewo lub w prawo, co z kolei może wpłynąć na Twoje AirPods, powodując, że jeden z Twoich AirPods będzie głośniejszy od drugiego.

Możliwe, że zrobiłeś to nieumyślnie i to powoduje, że jeden z Twoich AirPods jest głośniejszy od drugiego. Dobrą wiadomością jest to, że można to łatwo naprawić, wykonując czynności wymienione poniżej.

Dostosuj balans dźwięku na iPhonie: otwórz Ustawienia na iPhonie lub iPadzie > Dostępność > Audio/wideo.

Następnie możesz przesunąć przycisk przesuwania między lewą a prawą stroną, aby równomiernie zrównoważyć dźwięk między lewą i prawą stroną słuchawek AirPods.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego moja ładowarka do iPhone’a jest gorąca? Zobacz, jak to naprawić

Poprawka 3: Oczyść zanieczyszczenia ze swoich słuchawek AirPods

Jeśli używasz słuchawek AirPods przez długi czas, istnieje bardzo duża szansa, że ​​​​w AirPods zgromadzi się brud i zanieczyszczenia, co może uniemożliwić dźwięk wydobywający się z AirPods, który nie będzie wystarczająco głośny.

Czyszczenie gruzu i brudu ze słuchawek AirPods może być sposobem na naprawienie jednego AirPoda głośniej niż drugiego.

Aby wyczyścić zanieczyszczenia ze słuchawek AirPods, potrzebujesz wykałaczki, wacików, suchej szmatki i roztworu alkoholu.

Nałóż alkohol na wacik i suchą ściereczkę. Użyj wacika, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia lub brud z boków AirPod, a także kratki głośnika.

Użyj wykałaczki, aby delikatnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia z krawędzi słuchawek AirPods. Następnie możesz użyć suchej szmatki, aby zetrzeć pozostałe zabrudzenia.

Poprawka 4: Ponownie skalibruj głośność AirPods

Kiedy jeden z twoich AirPods staje się głośniejszy od drugiego, zawsze istnieje potrzeba skalibrowania głośności AirPods, ponieważ mogą one stracić synchronizację ze źródłem dźwięku z twojego urządzenia.

Aby skalibrować swoje AirPods: Podłącz słuchawki AirPods do iPhone’a lub iPada i odtwarzaj muzykę. Naciśnij kilkakrotnie przycisk zmniejszania głośności, aż dźwięk zostanie całkowicie wyciszony.

Kliknij Panel sterowania i dotknij Bluetooth, aby odłączyć AirPods od iPhone’a lub iPada.

🔥 Zalecana:  Jaki jest sens posiadania konta oszczędnościowego? (Plusy i minusy)

Zacznij odtwarzać muzykę z głośnika urządzenia. Ponownie naciskaj przycisk zmniejszania głośności, aż dźwięk zostanie całkowicie wyciszony i nie będzie już słychać muzyki.

Przejdź ponownie do Panelu sterowania i włącz Bluetooth, klikając przycisk Bluetooth Ikona. Stuknij i przytrzymaj symbol Bluetooth, aż zobaczysz listę urządzeń Bluetooth, z którymi można się połączyć.

Następnie możesz ponownie podłączyć AirPods do iPhone’a lub iPada. Ten proces powinien automatycznie ponownie skalibrować Twoje AirPods i rozwiązać problem, że jeden AirPod staje się głośniejszy od drugiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bateria telefonu spada podczas ładowania? Dlaczego i jak to naprawić

Poprawka 5: Zresetuj wszystkie ustawienia

Możliwe, że jedno niewłaściwe ustawienie może być powodem, dla którego jeden z twoich AirPodów jest głośniejszy od drugiego.

Jednak określenie dokładnego ustawienia, które może powodować ten problem, może być dość trudne. Dlatego może być konieczne zresetowanie wszystkich ustawień do stanu domyślnego.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawień, kliknij Ogólne, kliknij Przenieś lub zresetuj iPhone’a, a następnie kliknij Resetuj. LUB; możesz kliknąć Ustawienia, Ogólne i Resetuj w zależności od typu i modelu iPhone’a, którego używasz.

Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło do iPhone’a i kliknij Resetuj wszystkie ustawienia.
Zobaczysz pasek postępu pokazujący, że ustawienia są resetowane.

Po zresetowaniu ustawień możesz podłączyć AirPods, aby sprawdzić, czy naprawi jeden AirPod głośniej niż drugi problem.

Poprawka 7: Sprawdź, czy masz problem ze słuchem

Jeśli ciągle narzekasz, że jeden AirPod staje się głośniejszy od drugiego, problem może leżeć po Twojej stronie.

Możesz mieć wadę słuchu, która uniemożliwia głośne i wyraźne słyszenie dźwięku z jednego AirPods.

Aby sprawdzić, czy na tym polega problem, możesz poprosić znajomego, aby sprawdził, czy oba słuchawki AirPods słyszą głośno i wyraźnie lub czy jedno ucho jest głośniejsze od drugiego.

Jeśli nie zauważą żadnych zmian, być może trzeba będzie zasięgnąć porady lekarza u specjalisty.

PRZECZYTAJ TEŻ: Losowe zdjęcia pojawiające się na moim telefonie? Zobacz, jak to naprawić

Poprawka 8: Spróbuj ssać główny głośnik

Jeśli masz dość próbowania innych metod naprawiania jednego AirPoda głośniej niż drugiego i żaden z nich nie wydaje się działać, równie dobrze możesz wypróbować to niekonwencjonalne, ale skuteczne rozwiązanie!

Przyłóż usta do głównego głośnika, a następnie mocno zasysaj, aż poczujesz, jak powietrze przepływa z mniejszego bocznego głośnika przez główny głośnik.

Gdy to zrobisz, zauważysz, że głośność AirPods znacznie wzrosła. Dziwne, ale prawdziwe!

🔥 Zalecana:  Najlepszy menedżer haseł do użycia w 2023 r.: Przechowuj swoje hasło w jednym miejscu

Uwaga: Zachowaj ostrożność podczas ssania, aby nie wdychać wosku!

Poprawka 9: Skorzystaj z pomocy technicznej Apple

Jeśli próbowałeś innych metod naprawiania jednego AirPoda głośniej niż drugiego i żaden nie wydaje się działać, być może trzeba będzie skontaktować się z pomocą techniczną Apple za pośrednictwem ich oficjalna strona internetowa.

Mogą poprosić o przesłanie im słuchawek AirPods, aby można je było naprawić lub wymienić.

Wniosek

Nikt nie chce, aby jego AirPods miały problemy. To dość stresujące, gdy dobrze działający AirPod zaczyna nagle działać i jeden AirPod staje się głośniejszy od drugiego.

Właśnie dlatego przedstawiliśmy wszystkie wskazówki, których potrzebujesz, aby naprawić AirPods, gdy jeden AirPods staje się głośniejszy od drugiego.

Przedstawione tutaj poprawki i rozwiązania pokażą, jak najlepiej rozwiązać problem, gdy jeden AirPods staje się głośniejszy niż drugi.

Należy również zauważyć, że jeśli podane tutaj poprawki nie wystarczą, prawdopodobnie oznacza to, że Twój AirPod jest uszkodzony i wymaga wymiany.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co oznacza podkreślenie na iPhonie?

Często Zadawane Pytania

Dlaczego jeden Airpod jest głośniejszy niż drugi na komputerze Mac?

Jeśli jeden AirPods jest głośniejszy od drugiego na Macu, przejdź do Ustawień i stuknij w Ogólne > Dostępność > Słuch. Jeśli słyszysz, sprawdź i wyreguluj suwak balansu głośności między lewym i prawym kanałem.

Dlaczego nie ma dźwięku w jednym AirPod?

Sprawdź stan naładowania na iPhonie lub iPadzie, aby upewnić się, że każdy AirPods się ładuje. Umieść obie słuchawki AirPods w uszach. Odtwórz dźwięk, aby przetestować oba AirPods. Jeśli AirPods nadal nie działa, zresetuj je lub skontaktuj się ze Wsparciem Apple.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie