Jaki jest właściwy sposób na zmianę kariery i zdobycie pozycji w dziedzinie mediów społecznościowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jaki jest właściwy sposób na zmianę kariery i zdobycie pozycji w dziedzinie mediów społecznościowych

Czy denerwujesz się w niedzielne wieczory, nie chcąc wracać do pracy? Jesteś rozczarowany samą pracą, zbyt znudzony lub zestresowany w ciągu dnia? Jeśli tak, z pewnością marzysz o rozpoczęciu nowej kariery podczas pracy.

Ale to nie musi pozostać tylko marzeniem dla ciebie. Nie ma nic niemożliwego w dokonaniu takiej zmiany. Ale to oczywiście nie znaczy, że nie będzie to trudne.

Poszukiwanie pracy samo w sobie jest zawsze trudne. Poza tym musisz zdobyć nowe kluczowe umiejętności i stworzyć od podstaw kolejne CV. (Możesz odciążyć ten ostatni do niedrogich pisarzy CV jeśli jednak twoja gra w CV nie jest na najwyższym poziomie.) Ponadto będziesz musiał odpowiedzieć na te niekończące się pytania rekruterów będzie zapytać, dlaczego zdecydowałeś się zmienić zawód.

Nie ma co udawać, że jest to przedsięwzięcie wolne od ryzyka. Wiele rzeczy może pójść nie tak. A jeśli tak się stanie, mogą mieć poważne konsekwencje dla twojego życia. Jak więc uniknąć tych strasznych scenariuszy?

Zrozum, dlaczego chcesz zmienić zawód

Możesz mieć ochotę zrezygnować z obecnego ogłoszenia o pracę tu i teraz. Ale to jeszcze nie jest na to odpowiedni czas. Po pierwsze, musisz zrozumieć, co motywuje cię do kontynuowania tej zmiany.

Oto pięć najczęstszych powodów, dla których możesz chcieć zbudować karierę w nowej dziedzinie:

 • Twoja obecna praca jest zbyt stresująca lub nudna;
 • Sama praca nie daje już satysfakcji;
 • Jest to sprzeczne z twoimi wartościami;
 • Nie widzisz dla siebie żadnej przyszłości, jeśli zostaniesz;
 • Potrzebujesz lepszej płacy.

Niektórzy ludzie zmieniają zawód, gdy są niezadowoleni ze swojego miejsca pracy, a nie z samego zawodu. Aby uniknąć popełnienia tego samego błędu, zadaj sobie pytanie: „Gdybym znalazł pracę w tej samej dziedzinie, ale w innej firmie, czy przyniosłaby mi to zmianę, której szukam?”.

🔥 Zalecana:  Recenzja Vindale Research: Czy naprawdę możesz zarobić 50 USD na ankiecie?

Zdecyduj się na nową karierę

Jeśli wybrałeś już karierę, którą chcesz wykonywać, możesz pominąć tę sekcję. Ale jeśli tego nie zrobiłeś, świat jest twoją ostrygą – a tego rodzaju wybór może być przytłaczający.

Oto trzy rzeczy, które powinieneś zrobić, aby zdecydować o nowej trajektorii kariery:

 • Weź pod uwagę perspektywy pracy. Przyjrzyj się zawodom, które zajmują wysokie miejsca na listach przyszłych zawodów. Czy któryś z nich mówi do ciebie?
 • Oceń swoje zainteresowania i hobby. Czy istnieje praca, która by im odpowiadała?
 • Weź pod uwagę swoje doświadczenia. Co kochasz, a czego nienawidzisz w swojej obecnej pozycji? Jaki zawód wymaga takiego samego lub podobnego zestawu umiejętności, które zdobyłeś do tej pory?

Dowiedz się, co jest potrzebne

Po pierwsze, podsumuj, co masz teraz do zaoferowania potencjalnym pracodawcom. Obejmuje to Twój obecny zestaw umiejętności zawodowych oraz wszelkie zdobyte formalne kwalifikacje lub certyfikaty. Zwróć szczególną uwagę na swoje uniwersalne umiejętności!

Następnie zrób trochę badań na temat typowych wymagań dotyczących pracy w wybranej dziedzinie. Przejrzyj internetowe tablice ofert pracy i spójrz na ogłoszenia, o które chcesz się ubiegać.

Na koniec porównaj obie listy. Jakie są luki między nimi? Jak możesz je zamknąć? Ile czasu zajmie ci zrobienie tego?

Przygotuj siatkę bezpieczeństwa finansowego

Jak wszyscy poszukujący pracy wiedzą, poszukiwanie pracy może zająć trochę czasu, niezależnie od tego, czy masz dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe, czy nie. A ponieważ poszukiwanie pracy jest często nie do pogodzenia z byciem pracownikiem pełnoetatowym, będziesz musiał zrezygnować z obecnego stanowiska szybciej, niż myślisz.

Poza tym, jeśli potrzebujesz szkolenia i nie możesz go połączyć z utrzymaniem dotychczasowej pracy, będziesz musiał się przez to utrzymać.

Jak szeroka musi być twoja siatka bezpieczeństwa finansowego? Dobrą zasadą jest założenie, że znalezienie zatrudnienia zajmie ci od trzech do sześciu miesięcy. W razie potrzeby należy dodać czas na szkolenie i/lub certyfikację.

🔥 Zalecana:  Jak zdobyć klientów dla nowej firmy [Strategies that Work]

Ulepsz swój zestaw umiejętności

Jeśli chcesz radykalnie zmienić trajektorię swojej kariery, będziesz potrzebować przekwalifikowania. I może to być trudne: prawdopodobnie zajmie ci to w najlepszym razie rok czasu i prawdopodobnie będzie cię drogo kosztować. Innymi słowy, będziesz musiał zainwestować w swoją karierę.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele ścieżek edukacyjnych do wyboru:

 • Wróć na studia;
 • Zapisz się na kurs online;
 • Zapisz się na obóz dla rekrutów;
 • Znajdź możliwość szkolenia zawodowego;
 • Idź do szkoły handlowej;
 • Ucz się sam.

Nawiązuj nowe połączenia

„To nie jest to, co wiesz, to jest Kto wiesz” działa w każdej branży. Tak więc, jeśli planujesz zacząć od nowa w innej dziedzinie, kontakty w tej dziedzinie należą do najlepszych zasobów kariery, jakie możesz mieć.

Więc przejdź do sieci. (Tak, nawet jeśli jesteś introwertykiem). Weź udział w wydarzeniach zawodowych online i osobiście; mieszać się tam z ludźmi. Wejdź na media społecznościowe i weź udział w rozmowach na temat tej dziedziny. Nie zapomnij zapytać o wspólny proces rekrutacji i wymagania!

Przepisz swoje CV

Posiadanie świetnego CV jest koniecznością, jeśli chcesz uzyskać więcej rozmów kwalifikacyjnych, a tym samym zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy. Ale jak stworzyć zwycięskie CV? Oto kilka wskazówek:

 1. Skoncentruj się na swoich osiągnięciach, opisując swoje doświadczenie zawodowe;
 2. Przedstaw odpowiednią wiedzę i umiejętności;
 3. Dodaj swoje portfolio (jeśli dotyczy);
 4. W razie potrzeby uzyskaj profesjonalną pomoc z recenzji novoresume.

Pamiętać: zanim wzrok rekrutera dotrze do Twojego CV, musi ono najpierw przejść przez system ATS. To oprogramowanie przeskanuje Twoje podanie o pracę i albo przekaże je kierownikowi ds. Rekrutacji, albo odrzuci je automatycznie. Więc upewnij się, że masz CV, które pokonuje boty!

Podsumowując

Czy chcesz poznać sekret sukcesu w tym wszystkim? Nie wyróżnia się spośród innych aplikacji ani przekwalifikowania (chociaż to też ma znaczenie). Sekretne składniki to dwa P: planowanie i wytrwałość.

🔥 Zalecana:  Odnoszący sukcesy CTO zawsze jest otwarty na zakłócenia technologiczne

Planowanie jest niezbędne, aby nie stracić celu i drogi do jego osiągnięcia. Jest to również sposób na podzielenie tego zastraszająco dużego zadania na mniejsze, wykonalne kroki. (Pamiętaj jednak, aby zachować elastyczność i dostosowywać swoje plany w razie potrzeby).

Wytrwałość jest niezbędna, ponieważ to długa droga, którą masz zamiar rozpocząć. Minie trochę czasu, zanim nawet wylądujesz na rozmowie kwalifikacyjnej po raz pierwszy! Ale tak długo, jak będziesz szlifować, ty będzie w końcu zabezpieczyć pracę, którą postanowiłeś zdobyć.