Jaki jest średni współczynnik konwersji PPC? (zaktualizowany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jaki jest średni współczynnik konwersji PPC? (zaktualizowany)

Jako marketerzy uwielbiamy podejmować decyzje w oparciu o dane. Monitorujemy nasze analizy, przeprowadzamy testy i mierzymy wyniki. Jednak wciągnięcie się w małe bąbelki jest bardzo łatwe. Kiedy wszystkie dane, które monitorujesz i porównujesz, należą do Ciebie, zaczynasz tracić szerszy obraz.

Porozmawiajmy o współczynnikach konwersji.

Konwersja to zazwyczaj zmiana użytkownika w klienta poprzez dokonanie zakupu lub subskrypcję. Współczynniki konwersji to odsetek wszystkich użytkowników, którzy dokonali konwersji w określonym czasie. Jest w tym wiele niuansów i różnych sposobów obliczania.

 • Współczynniki konwersji na kanał. Jaki procent osób przybywających z Facebooka dokonuje konwersji, w porównaniu z osobami z wyszukiwarki Google, w porównaniu z osobami z reklam PPC i tak dalej?
 • Współczynniki konwersji według rodzaju mediów. Reklamy tekstowe a reklamy displayowe a Twój blog itp.
 • Współczynniki konwersji w płatnych i organicznych kanałach SEO.

To tylko niektóre punkty danych, które możesz monitorować i porównywać.

Chodzi o to, że chociaż możesz zebrać mnóstwo danych o swoich stronach docelowych, nie możesz ich zebrać od konkurencji, innych osób z branży i innych osób online (z wyjątkiem przybliżonych szacunków). W końcu to wszystkie dane są unikalne dla Ciebie. A jednak zastanawiamy się, jak wypadamy na tle innych?

W końcu, jeśli naciskasz i naciskasz, a nie możesz dalej zwiększyć współczynnika konwersji lub CTR (współczynnik klikalności), może to być przygnębiające. Ale jeśli zdasz sobie sprawę, że znacznie wyprzedzasz średnią w branży, może to sprawi, że poczujesz się lepiej. Co ważniejsze, być może sprawi, że ograniczysz wysiłki CRO (optymalizacji współczynnika konwersji) i zaczniesz spędzać czas i wysiłek gdzie indziej, na przykład na generowaniu ruchu lub badaniach i rozwoju.

Jaki jest więc średni współczynnik konwersji PPC?

Prosta odpowiedź

Jeśli szukasz tego pytania, prawdopodobnie zobaczysz jedną konkretną liczbę.

Jest to tak znacząca liczba, że ​​jest nawet częścią wykresu wiedzy Google, wyciągniętego i wyróżnionego na stronie wyników wyszukiwania.

Niestety, ta liczba jest praktycznie bez znaczenia. Dlaczego?

Zadanie 1: To trochę stare.

Pierwszym problemem, który możesz zauważyć, jest to, że wszystkie strony internetowe cytujące te statystyki omawiają średnie z 2020 roku. Jest teraz rok 2022; powinniśmy przynajmniej spojrzeć na dane z 2021 roku.

Cóż, w porządku, to nie jest duży problem. Dane zmieniają się co roku, ale nie zmieniają się zbytnio, więc liczba ta jest nadal stosunkowo dokładna.

Jeśli trochę pogrzebiesz w danych, które Google zdecyduje się dla Ciebie promować, możesz znaleźć nieco bardziej aktualne dane. Na przykład, WebFX mówi że średni współczynnik konwersji dla PPC (lub przynajmniej dla reklam Google PPC) wynosi 3,17%. Trochę wolniej, ale wciąż w tym samym polu.

Zadanie 2: To średnia międzybranżowa.

Największym problemem tej figurki – zarówno starszej, jak i nowszej – jest platforma. Jest to średnia wszystkich reklam w płatnych wynikach wyszukiwania wyświetlanych na platformie, która w tym przypadku to zazwyczaj tylko Google Ads. Inne platformy reklamowe mogą mieć lepszą lub gorszą wydajność. Nawet sieć reklamowa Google jest znacznie niższa, średnio 0,46%.

Chodzi o to, że współczynnik konwersji będzie miał inny rodzaj odniesienia. Każda branża ma swoje średnie. Jeśli prowadzisz sklep obuwniczy, czy porównujesz się do salonu samochodowego, organizacji non-profit i serwisu randkowego w celu konwersji? Oczywiście nie. Porównywałbyś się do innych sklepów obuwniczych lub innych sklepów odzieżowych.

Oto kilka węższych liczb, ponownie zaczerpniętych z WebFX:

 • Rzecznictwo: 1,96%
 • Automatyczne: 6,03%
 • B2B: 3,04%
 • Randki: 9,64%
 • Edukacja: 3,39%
 • Finanse: 5,10%
 • Legalne: 6,98%
 • Nieruchomości: 2,47%
 • Podróże: 3,55%

Te informacje to nie wszystkie dane, które zebrali (pełny wykres można zobaczyć na stronie ich strona tutaj), ale daje wyobrażenie o tym, jak bardzo zróżnicowane mogą być współczynniki konwersji PPC.

🔥 Zalecana:  Czy SurveySay jest legalne? Moja uczciwa recenzja i doświadczenie

I znowu, to wszystko są liczby specjalnie dla reklam w wyszukiwarce Google. Reklamy displayowe za pośrednictwem sieci reklamowej Google są znacznie gorsze. Reklamy remarketingowe/retargetingowe mogą mieć jeszcze wyższy współczynnik konwersji.

Innym źródłem danych jest Wordstream, który zarządza wieloma reklamami PPC dla firm.

Oni opublikowało swoje dane z 2021 roku tutaj.

 • Sztuka i rozrywka: 5,90%
 • Zwierzęta: 19,19%
 • Legalne: 11,54%
 • Automatyczne: 6,57%
 • Dentysta: 13,81%
 • Meble: 3,25%
 • Podróże: 6,01%

I tak dalej. Możesz zobaczyć, że jest to również na całej mapie. Niektóre branże mają zdumiewająco wysokie współczynniki konwersji, podczas gdy inne są niskie.

Oczywiście te dane mają też wadę, ponieważ pochodzą od klientów agencji reklamowej.

 • Można założyć, że osoby korzystające z agencji reklamowej mają przynajmniej pojęcie o tym, co robią, lub jeśli pozwalają agencji zarządzać ich reklamami, to znaczy, że agencja wie, co robią. Liczby mogą być zawyżone w porównaniu z rzeczywistą średnią w branży.
 • I odwrotnie, niektóre branże mogą mieć niższe liczby. Ktoś, kto po raz pierwszy bawi się Google Adwords (obecnie Google Ads) lub Facebook Ads, ma większe szanse na uzyskanie wyższego średniego kosztu i wezwania na działanie niż agencja. Ich wynik jakości może być niższy, mogą nie używać wykluczających słów kluczowych, używać tylko kilku wyszukiwanych haseł lub ich kierowanie na odbiorców może nie być tak wąskie. Twój przeciętny sklep z artykułami artystycznymi może nie korzystać z pomocy wykwalifikowanych agencji tak często, jak przeciętna firma prawnicza. Wszystkie te rzeczy mogą obniżyć średnią w branży.
 • Jest też rodzaj działalności. Sklep e-commerce lub firma zajmująca się oprogramowaniem z bezpłatnym okresem próbnym będzie miała wyższy współczynnik konwersji niż coś w rodzaju drogiej agencji lub firmy sprzedającej materiały budowlane. Niski współczynnik konwersji w przypadku tych rzeczy niekoniecznie jest niepokojący, zwłaszcza biorąc pod uwagę średnią wartość.-
 • Na koniec rodzaj kampanii. Czy witryna zawiera podstawowe reklamy CPC (koszt kliknięcia)? Wyszukiwać reklamy w sieci? Reklamy CPA (koszt działania)? Ile mają miejsc docelowych reklamy? Czy robią też remarketing? Te zmienne sprawiają, że te średnie są znacznie mniej przydatne, ponieważ te firmy wyświetlają różne typy reklam.

Praktycznie żadne źródło danych nie będzie zawierało dokładnych liczb dla konkretnej branży, poziomu umiejętności, typów reklam i rodzaju działalności. Nie biorą pod uwagę osób, które samodzielnie zarządzają swoimi reklamami, ponieważ nie ma scentralizowanych źródeł, w których można zgłaszać te dane.

Nawet gdyby tak było, byłaby to stronnicza próba osób, które dostarczają te dane.

Zadanie 3: Nadal jest niski.

Średni współczynnik konwersji nadal obejmuje wszystkie firmy, które płacą za reklamy, mimo że nie wiedzą, co robią. Składa się głównie z ludzi, którzy są przebijani, firm o złej reputacji i tak dalej. Obejmuje firmy działające poza Stanami Zjednoczonymi, na całym świecie lub w innych krajach. Średnia jest obniżana przez wiele danych, które niekoniecznie są znaczące.

Rozsądny współczynnik konwersji PPC jest wyższy niż 3%. Jest wyższy niż 5%.

Szacunki PopUpSmart że 25% najlepszych firm internetowych ma współczynnik konwersji przekraczający 10%, a 10% najlepszych reklamodawców ma współczynnik konwersji około 11,45%. Aby zostać uznanym za jednego z najlepszych w swojej branży, powinieneś dążyć do 10%, a nie 3%.

Dają nam też trochę więcej danych dla innych kanałów. Google Ads może mieć średnio 3,17% współczynnika konwersji, ale Microsoft ma 2,94% dzięki Bing Ads, a Amazon prawie 10%. Oczywiście korzystanie z Amazon jako platformy nie działa w przypadku wielu firm, więc nie jest dla Ciebie zbyt istotne.

🔥 Zalecana:  14 bezinteresownych sposobów zarabiania na pomaganiu innym online lub osobiście

Więc jaki jest średni współczynnik konwersji?

Biorąc to wszystko pod uwagę, prawdopodobnie nadal szukasz numeru:

Średni współczynnik konwersji PPC wynosi około 6,18%w oparciu o najnowsze dane PPC.

Ta liczba jest średnią we wszystkich branżach, więc Twoja branża może się różnić. Mimo to może to być pomocne w zrozumieniu, jak blisko jesteś normy. Załóżmy, że działasz w branży, w której współczynnik konwersji jest wyższy niż przeciętny w porównaniu z innymi sektorami (lub niższy niż średni). W takim przypadku możesz sprawdzić statystyki dotyczące Twojej konkretnej branży i porównać współczynnik konwersji ze średnią.

Porównywanie danych to głupota

Powyżej ostrzegałem przed padnięciem ofiarą niewidzenia lasu przez drzewa. Spędzasz tyle czasu na przeglądaniu swoich danych, że trudno stwierdzić, czy są one dobre, czy złe w porównaniu z resztą branży.

Cóż, teraz powiem coś przeciwnego: dane dla reszty branży mogą nie być istotne.

Największym problemem jest: skąd pochodzą dane? Każde źródło informacji, które można znaleźć w Internecie, jest albo wypaczone, albo stronnicze.

 • Dane z Wordstream pochodzą z LOCALiQ na próbie 18 000 klientów.
 • Dane z powyższego postu WebFX pochodzą z SearchEngineWatchod 2019 roku i wykorzystuje model 14 000 kont.
 • Wiele postów napisanych w 2021 roku cytuje dane ze starszych postów, które mogą sięgać nawet 2016 roku!

Chociaż te dane mogą pokazać szeroki, ogólny zakres dla Twojej branży i wybranej platformy, nadal trudno jest porównywać z dokładnością do miejsc po przecinku. Jeśli benchmark twierdzi, że współczynnik konwersji Twojej branży wynosi 4,73%, powiedziałbym, że oznacza to od 3,5% do 5% i powinieneś odpowiednio to potraktować.

Wykorzystaj dane do oszacowań i ogólnych testów porównawczych. Jeśli Twój współczynnik konwersji wynosi 5%, a średnia branżowa według wszystkich tych różnych postów wynosi 7%, być może masz trochę pracy do wykonania. Jeśli Twój wynosi 5%, a oni twierdzą, że standardem dla Twojej branży jest 3,5%, nie martwiłbym się próbą wyciśnięcia tych dodatkowych 0,5%, kiedy już zrobiłeś wszystko, co możliwe, aby zoptymalizować i podzielić testy swoich reklam.

Jak korzystać z danych porównawczych

Biorąc pod uwagę wszystkie problemy związane z tego rodzaju testami porównawczymi, jasne jest, że wiele osób nie wie, jak z nich korzystać. Oto mój mini poradnik.

Krok 1: Znajdź najnowsze, reprezentatywne dane, jakie możesz.

O ile mówię o stronniczości, raporty z Wordstream i innych znaczących postaci w branży są najlepsze, co idziesz. To znaczy, przynajmniej do czasu, gdy Google (albo Microsoft, Facebook, czy jakakolwiek inna sieć, z której możesz korzystać) zdecyduje się ujawnić swoje obszerne dane ze świata rzeczywistego.

Tak więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest znalezienie najlepszych możliwych źródeł. Chcesz, aby były jak najbardziej skoncentrowane na Twojej branży i chcesz, aby były jak najbardziej aktualne. W idealnym przypadku będą to również reprezentatywne dane z okresu co najmniej sześciu miesięcy, jeśli nie całego roku.

Krok 2: Zrozum, do czego odnoszą się dane.

„Współczynnik konwersji” może mieć wiele różnych znaczeń. Na przykład w przypadku danych Wordstream jest to wyszukiwarka PPC „we wszystkich wyszukiwarkach Oto”. co o tym mówią:

Ważną częścią niekoniecznie jest znalezienie najdokładniejszych danych dla Twojej sytuacji, ale poznanie sytuacji danych. To dlatego, że Twoim celem jest wybranie informacji, które jak najbardziej pasują do tych parametrów.

Na przykład, jeśli prowadzisz firmę spoza Ameryki Północnej, te dane nie są dla Ciebie istotne. Jeśli Twoje dane pochodzą z innego zakresu dat, nie są one dla Ciebie istotne. Jeśli wyświetlasz reklamy tylko w Google i innych wyszukiwarkach, te dane nie będą odpowiednie.

🔥 Zalecana:  Tanie monitory do gier na PS5 [Best Options to Try]

Znajdź źródło danych, które jest jak najbardziej zbliżone do Twojego, a następnie znajdź dane, które jak najbardziej pasują do oryginału. Ponownie jednak mam na myśli parametry, a nie wyniki. Nie sprawdzaj, czy Twoja branża ma współczynnik konwersji na poziomie 5%, a następnie wybieraj dane, aby pokazać, że masz współczynnik konwersji na poziomie 6%.

Krok 3: Zdecyduj.

Po uzyskaniu najdokładniejszego porównania, jakie możesz znaleźć, zastanów się, na czym stoisz.

Generalnie możesz znaleźć się w jednej z czterech kategorii.

 • Oceniasz bardzo słabo. Jeśli Twój współczynnik konwersji jest znacznie poniżej danych, czeka Cię poważna praca.
 • Twój wynik jest nieco poniżej normy. Jeśli Twoje dane są niższe, ale niewiele, mogą występować zmienne zakłócające, które oznaczają, że nadal masz się dobrze. Nadal możesz pracować nad poprawą, ale może to nie być tak ważne.
 • Twój wynik jest średni lub nieco wyższy. Jeśli jesteś dokładnie w miejscu, w którym średnie branżowe twierdzą, że są „średnią”, masz się dobrze. Możesz nadal próbować się poprawiać, ale są szanse, że uzyskasz lepszy zwrot z inwestycji, jeśli zamiast tego będziesz pracować nad innymi aspektami swojej firmy.
 • Twój wynik jest powyżej średniej. Załóżmy, że jesteś nieco powyżej branżowego wzorca; Świetnie! Tak trzymaj i skieruj większość swoich wysiłków na inne czynniki.

Na jakie inne czynniki możesz zwrócić uwagę?

 • Spróbuj zwiększyć średnią wartość koszyka. Wysokie współczynniki konwersji są świetne, ale nie są świetne, jeśli średnia wartość zamówienia jest niska w porównaniu ze średnią w branży.
 • Spróbuj zwiększyć głośność. Możesz mieć współczynnik konwersji na poziomie 50%, ale nadal osiągasz słabe wyniki, jeśli masz tylko dwóch użytkowników.
 • Spróbuj poprawić zadowolenie swoich klientów. W końcu Twój CVR opowiada tylko jedną część historii.
 • Spróbuj ulepszyć swoje wezwania do działania. Jeśli Twoje strony mają kilka warstw tarcia, spróbuj je usunąć. Na przykład łatwo jest kupić coś na Amazon – tarcie przy kasie skutkuje spadkiem sprzedaży. Postaraj się, aby strony zamówień były jasne i zwięzłe oraz aby składanie ich było jak najłatwiejsze. Korzystaj z systemów jednostronicowych kas, sprzedaży dodatkowej jednym kliknięciem i kas dla gości. Jeśli użytkownik musi utworzyć konto przed zakupem, jest to dodatkowe tarcie i zauważysz niewielki spadek sprzedaży.
 • Wypróbuj testy A/B. Twoje reklamy mogą na pierwszy rzut oka wydawać się odpowiednie, ale skąd wiesz, że nie wydajesz za dużo? Czy stworzyłeś wiele odmian reklamy? Nie dowiesz się, czy zmiana jest poprawą, czy szkodą, dopóki jej nie spróbujesz.

Istnieje wiele różnych dróg do sukcesu w biznesie. Nie możesz poświęcić całego swojego czasu i energii na optymalizację tylko jednego lub dwóch z nich w celu zwiększenia liczby konwersji; potrzebujesz holistycznego obrazu swojej firmy. Tylko wtedy możesz przeanalizować swoje wyniki pod każdym kątem i znaleźć słabe punkty w swojej strategii marketingowej, które możesz poprawić.