Jaka jest najbardziej anonimowa kryptowaluta?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jaka jest najbardziej anonimowa kryptowaluta?

Nie ma bezpośredniego rozwiązania tego problemu, podobnie jak w przypadku każdego innego tematu związanego z kryptowalutami. Teraz, gdy istnieją tysiące monet, może to być trudne, ponieważ każda z nich ma unikalne właściwości od innych. Dzisiejsze najpopularniejsze kryptowaluty nie są anonimowe. Dwie najbardziej znane kryptowaluty, takie jak Ethereum i Bitcoin, nie pozwalają użytkownikom całkowicie ukryć swojej tożsamości. Co więcej, te mudry mogą być stosowane w różnych obszarach. Aby dowiedzieć się więcej o handlu bitcoinami, odwiedź stronę https://stockhax.com/

Litecoin, Dash, Monero i Zcash to kilka anonimowych kryptowalut. Te monety, które powstały nieco później, koncentrują się na ochronie prywatności. Całkowicie anonimowe osoby na obecnej cyfrowej planecie mogą być trudne, ponieważ ostateczna transakcja zwykle anonimizuje osoby. Pełne zrozumienie anonimowości kryptowalut wymaga pewnego poziomu zrozumienia, co omówimy tutaj.

Crypto początkowo miało być anonimowe. Bitcoin był wybraną monetą do handlu na początku. Jednym z pierwszych zastosowań był handel przedmiotami online na ciemnym rynku. Jedwabny Szlak, pierwotny podziemny rynek, słynął z oferowania na sprzedaż prawie wszystkiego. Adres Bitcoin to długi ciąg cyfr, które wcześniej uważano za identyfikowalne. Chociaż każdy adres portfela jest odrębny, wszystkie wydają się takie same, ponieważ ludzie mają trudności z przetwarzaniem losowych ciągów liczb i cyfr. Bez względu na to, jak pseudonimizowane, adresy portfeli służą jako zamiennik tożsamości właściciela portfela, dlatego nie są całkowicie anonimowe.

Która kryptowaluta jest anonimowa?

Jak można się było spodziewać, nie wszyscy są zadowoleni z obecnej sytuacji. Wiele osób pragnie pełnej prywatności i ochrony swoich zasobów cyfrowych przed wścibskimi oczami. Niektórzy podążają za nią w imię etycznej wartości prywatności, podczas gdy niektórzy ludzie, którzy szukają tego rodzaju anonimowości, robią to za czyny przestępcze. Niezależnie od motywacji, kilka kryptowalut zapewnia większą anonimowość. Wszyscy mają możliwość zaciemniania lub innego szyfrowania transakcji na swoich własnych łańcuchach bloków, co jest tym, co wszyscy dzielą. Matematyka, która leży u podstaw technologii Zcash, została szczegółowo omówiona w białej księdze. Bytecoin wykorzystuje notatki kryptograficzne, technologię, która dodaje kolejną warstwę do łańcucha bloków, zasadniczo ukrywając dokładnie to, co się dzieje.

🔥 Zalecana:  Kiedy model uczenia maszynowego jest gotowy na produkt — w stronę sztucznej inteligencji

Możliwość anonimowego zakupu kryptowaluty

Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją cztery główne rzeczy, które można zrobić z kryptowalutami. Operacje takie jak kupno i sprzedaż są zwykle przeprowadzane w zamian za pieniądze fiducjarne, takie jak dolar lub euro. wysyłanie i odbieranie w zamian za towary lub usługi, często z pomocą osoby trzeciej. Większość dzisiejszych giełd jest prawnie uznana za działające firmy, a także prowadzi rejestry wszystkich transferów środków do portfeli. Obecnie bardzo trudno jest przeprowadzać transakcje w procesach kupna i sprzedaży w sposób anonimowy. Niemniej jednak określone usługi łączą sprzedawców i nabywców w celu przeprowadzania osobistych transakcji gotówkowych. Chociaż ze względu na większą zgodność z przepisami, LocalBitcoins nie obsługuje już najbardziej anonimowej metody wymiany, spotkania z nieznajomym i wręczenia gotówki za kryptowalutę. Jedna z tych stron, LocalBitcoins.com, sieć peer-to-peer (P2P) służąca do handlu kryptowalutami za fiat, jest pierwszą i najbardziej znaną.

Anonimowe transakcje kryptowalutowe

Obecnie giełdy mają surowe zasady, takie jak Know Your Customer (KYC), które wymagają udostępniania innych danych identyfikacyjnych i identyfikatora rządowego. Albo możesz dawać i otrzymywać monety, albo możesz kupować i sprzedawać monety. Większość tych platform nadal podlega ścisłym regulacjom i przestrzega tych samych protokołów bezpieczeństwa, co giełdy. Chociaż możliwe jest przesyłanie i otrzymywanie kryptowalut w zamian za towary i usługi, musisz polegać na platformach stron trzecich, aby zbliżyć kupujących i sprzedających. Przepisy rządowe wymagają teraz również, aby dostawcy ci gromadzili informacje identyfikujące użytkownika przed wejściem na rynek P2P. Niektóre usługi peer-to-peer łączą użytkowników z transakcjami osobistymi.