Jak zresetować Magic Mouse 1 i 2

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zresetować Magic Mouse 1 i 2

Bezprzewodowa mysz Magic Mouse firmy Apple wygląda świetnie, ale czasami trochę się trzęsie. Jeśli nie korzystałeś z komputera Mac przez jakiś czas, wydaje się, że połączenie między myszą a komputerem Mac zostało utracone. Mimo potrząsania i klikania wskaźnik myszy się nie porusza – mysz wygląda, jakby zasnęła.

Na szczęście istnieje kilka prostych sztuczek, aby ponownie zainicjować wskaźnik myszy.

Ale najpierw przytrzymaj przycisk myszy przez około sekundę lub dwie. Następnie wypróbuj opcję resetowania, jeśli Magic Mouse nadal się nie budzi. Oto jak zresetować Magic Mouse 1 i 2.

Jak zresetować Magic Mouse 1 i 2

Aby zresetować Magic Mouse 1 lub 2, potrzebujesz komputera Mac, aby móc podłączyć mysz do komputera.

 1. Najpierw sparuj komputer Mac z myszą przez Bluetooth. Ikona Bluetooth powinna znajdować się na pasku menu. Jeśli nie, przejdź do preferencji systemowych. Kliknij Bluetooth i wtedy Pokazywać Bluetooth na pasku menu
 2. Kliknij ikonę Bluetooth w menu, trzymając jednocześnie klawisze Option i Shift.
 3. Następnie kliknij Przywracanie ustawień fabrycznych, aby usunąć wszystkie podłączone urządzenia. Magic Mouse i klawiatura powinny natychmiast powrócić do ustawień fabrycznych.

Uwaga: mysz Magic Mouse resetujesz tylko na komputerze Mac. Nie można znaleźć żadnych kombinacji przycisków, których można użyć z samej myszy lub klawiatury.

Jak zresetować nazwę Magic Mouse

Jak wspomniano powyżej, zanim będzie można to zrobić, mysz powinna być podłączona do komputera Mac.

 1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje systemu
 2. Kliknij Bluetooth aby wyświetlić urządzenia podłączone do komputera Mac.
 3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie, którego nazwę chcesz zmienić, w tym przypadku mysz.
 4. Wybierać Przemianować z wyskakującego powiadomienia.
 5. Wprowadź nową nazwę w odpowiednim miejscu i kliknij „Przemianować”.
🔥 Zalecana:  Jak pobierać dźwięk z komunikatora Facebook [Too Easy]

Gdy pomyślnie to zrobisz, powinno to odzwierciedlać inne lokalizacje, w których znajduje się nazwa twojego urządzenia Bluetooth, na przykład menu rozwijane. Jeśli chcesz, możesz także zmienić nazwę Magic Trackpad i innych podłączonych akcesoriów.

Jak ponownie zsynchronizować mysz Magic Mouse?

 1. Wyłącz Magic Mouse.
 2. Użyj przełącznika dwustabilnego z boku myszy, aby ją WYŁĄCZYĆ.
 3. Naciśnij lewy przycisk (klik)
 4. Klikając lewy przycisk, włącz przełącznik dwustabilny, a zielona dioda LED powinna się zapalić.
 5. Trzymaj lewy przycisk, aż dioda LED zamiga dwukrotnie na zielono.

Możesz ponownie sparować mysz z komputerem Mac i rozpocząć korzystanie.

Dlaczego Magic Mouse nie łączy się z komputerem Mac?

Istnieje wiele powodów, dla których mysz Magic Mouse może nie łączyć się z komputerem Mac. Przyjrzyjmy się kilku z nich i sposobom ich naprawy.

Bluetooth Twojego Maca może być WYŁĄCZONY

Aby WŁĄCZYĆ Bluetooth Maca, przejdź do Menu >> System Preferencje >> Bluetooth. Powinieneś zobaczyć przełącznik, który pozwala włączyć Bluetooth. Jeśli Bluetooth nadal się nie pojawia, uruchom ponownie komputer i ponownie włącz Bluetooth.

Magiczna mysz odmówiła sparowania

Mysz Magic Mouse jest wyposażona w przesuwany przełącznik służący do jej włączania. Wyłącz mysz za pomocą przełącznika, a zielona dioda LED powinna zgasnąć. Włącz go ponownie za pomocą przełącznika i spróbuj ponownie połączyć się z komputerem Mac.

Obecność zakłóceń bezprzewodowych

Przejdź do Bluetooth i sprawdź, czy inne urządzenia są podłączone do komputera Mac. Może się również zdarzyć, że Twoja mysz jest sparowana z innymi urządzeniami. Możesz ponownie uruchomić mysz i ponownie połączyć się z komputerem Mac.

Bateria może być słaba, uszkodzona lub wyczerpana.

Bateria może być zbyt słaba, aby połączyć się z komputerem Mac. Aby naładować mysz, podłącz jeden koniec kabla Lightning do myszy, a drugi do komputera Mac. Odczekaj minutę przed odłączeniem kabla. To powinno sparować mysz z komputerem Mac i rozpocząć ładowanie.

🔥 Zalecana:  Zatwierdzenie wniosku o pożyczkę – w stronę sztucznej inteligencji

Przejdź do Centrum sterowania na pasku menu, aby sprawdzić poziom naładowania, a następnie kliknij Bluetooth. Stare modele używają wymiennych baterii, więc możesz wymienić baterię, jeśli jest zużyta lub uszkodzona.

Przeczytaj także: Klawiatura i gładzik MacBooka nie działają? Wskazówki do naprawy

Co zrobić, jeśli mysz Magic Mouse się nie włącza

W większości przypadków może to oznaczać, że baterie są uszkodzone lub wyczerpane. Jednak może to być również oznaką przerwania obwodu w myszy. Oto kilka opcji, które możesz wypróbować:

 1. Rozwiąż problemy z kontaktem: Jeśli połączenie między myszą a komputerem Mac często się zrywa podczas pracy z komputerem Mac, a teraz nawet się nie włącza, baterie mogą być zbyt luźne w komorze baterii. Pomaga mocniej zacisnąć baterie w komorze. W przypadku myszy Magic Mouse korzystającej z baterii zewnętrznych złóż mały kawałek folii w kwadrat i umieść go na dodatnim końcu każdej baterii. Włóż baterie z powrotem i ponownie włącz mysz.
 2. Niski poziom naładowania baterii: Jeśli powyższe nie pomoże i nadal występują przerwy, przyczyną może być niski poziom naładowania baterii. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest aktualny stan baterii klawiatury i myszy Bluetooth oraz ile procent pozostało, spójrz na paski narzędzi w prawym górnym rogu. Jest tam mała ikona Bluetooth. Jeśli nie, możesz ustawić go jako widoczny w ustawieniach systemowych w sekcji Bluetooth za pomocą opcji Pokaż Bluetooth na pasku menu. Jeśli pozostała pojemność spadła poniżej 10 procent, należy rozważyć wymianę lub ponowne naładowanie baterii.
 3. Wymień stare baterie: Usuń je i zastąp nowymi. W przypadku akumulatorów Magic Mouse zazwyczaj wybiera rodzaj używanych akumulatorów ze względu na rozmiar, w którym się znajdują.

Czy możesz zresetować Magic Mouse bez komputera Mac?

Obecnie do resetowania myszy Magic Mouse nie można używać żadnego innego urządzenia poza komputerem Mac. Aby przywrócić ustawienia fabryczne, musisz sparować z komputerem Mac.