Jak zostać wizażystą, który faktycznie zarabia pieniądze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać wizażystą, który faktycznie zarabia pieniądze

Jedna z moich ulubionych stron, Swagbucks, oferuje mnóstwo sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy online. Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem, spróbuj! Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby łatwo zarobić pieniądze na stronie:

 • Grać w gry (do 110 USD za sztukę)
 • Testuj aplikacje (do 150 USD za sztukę)
 • Prześlij rachunki (łatwa gotówka)
 • Kupuj w swoich ulubionych sklepach (do 10% zwrotu)
 • Odpowiadaj na ankiety i ankiety (szybka gotówka w kilka minut!)

Kiedy poświęcam czas na makijaż i wychodzę z mojego typowego cotygodniowego stroju mamy, wiem, o ile lepiej się czuję. Wyobrażam sobie, jak dobrze czują się inni, gdy wizażystka stroi je na wspaniałe wydarzenia i specjalne okazje, jak wtedy, gdy ja miałam zrobioną przez jednego z utalentowanych kuzynów mojego męża na mój ślub. Nauka, jak zostać wizażystką, byłaby korzystna na wielu poziomach.

Wizażystka zwiększa pewność siebie jednym pociągnięciem pędzla na raz. Artysta może sprawić, że ktoś, kto ma zły dzień, poczuje się lepiej. Są również pamiętani na lata dzięki zdjęciom, które są robione podczas tych specjalnych wydarzeń lub okazji. Wiem, że na pewno jestem wdzięczna mojej wizażystce ślubnej za każdym razem, gdy patrzę na moje zdjęcia ślubne.

Jeśli jesteś zainteresowany zmianą życia dzięki niezwykłym umiejętnościom makijażu, oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, jak możesz odnieść sukces jako wizażystka. Pierwszym krokiem jest znalezienie pasji. Kolejne kroki można wykonać w tym przewodniku, jak zostać wizażystką.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Kim jest wizażystka?

Wizażystka to ktoś, kto używa człowieka jako płótna. Tym płótnem może być tylko twarz lub całe ciało. Wizażystka otrzymuje wynagrodzenie za kolorowanie ludzkiej skóry za pomocą kosmetyków i technik, które uwydatniają piękno ludzi. Jako wizażystka jesteś ekspertem w dziedzinie produktów do makijażu, pielęgnacji skóry i strategii stosowanych do tworzenia dzieł sztuki.

Istnieje wiele specjalności wizażystów. Możesz być wizażystką specjalizującą się w ślubach i imprezach okolicznościowych. Dodatkowo możesz specjalizować się w pokazach mody lub pójść jeszcze dalej i zostać artystą przy produkcjach filmowych.

Powiązany: Najlepsze pomysły na usługi biznesowe

Czy charakteryzator wymaga licencji?

W zależności od stanu, w którym mieszkasz, istnieją różne wymagania dotyczące licencji. Ważne jest, aby zapoznać się z zasadami i przepisami licencyjnymi obowiązującymi w danym stanie.

Jako wizażysta istnieje poziom szkolenia zawodowego, którego pracodawcy mogą szukać, co będzie wymagało licencji. Może to dotyczyć pokazów mody lub pracodawców poszukujących artystów makijażu permanentnego do swojego zespołu. Wymagania będą się różnić.

W większości przypadków licencja nie jest wymagana. Jednak nigdy nie jest źle dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby uzyskać certyfikat. To tylko uczyni cię bardziej wartościowym i otworzy przed tobą więcej drzwi.

🔥 Zalecana:  Treść witryny: co to jest i jakie są różne rodzaje?

Jeśli próbujesz zostać wizażystką na zabawne imprezy rodzinne i towarzyskie, najprawdopodobniej nie będziesz potrzebować do tego licencji. Możesz pobierać opłaty jako niezależny artysta. Główną kwalifikacją, której będzie szukać wielu klientów, jest twoje portfolio i wcześniejsze doświadczenia, zanim cię zatrudnią.

Powiązany: Jak zostać Microbladerem

Inne wymagania i kwalifikacje wizażysty

Wizażyści muszą być na bieżąco z nowymi trendami, eksperymentować z produktami do makijażu i zwracać uwagę na szczegóły. Nigdy nie powinno być wahania przed chęcią nauczenia się nowych rzeczy w branży. Dodatkowo wizażystka powinna umieć dobrze wsłuchać się w potrzeby klientów.

Wydaje się, że jako artysta możesz tworzyć sztukę w oparciu o to, co chcesz robić. Jednak bardzo ważne jest, abyś działał w oparciu o szczegóły zadania i to, co przewiduje klient. Możesz urzeczywistnić ich wizję.

Wynagrodzenie wizażysty lub oczekiwania płacowe

Według ZipRecruiter, średnia krajowa roczna pensja wizażysty wynosi prawie 48 000 USD. Wynagrodzenie to będzie się różnić w zależności od stanu, w którym mieszkasz i wybranego rodzaju pracy. Na najniższym poziomie niektórzy wizażyści zarabiają około 16 500 $ rocznie. Na najwyższym poziomie niektórzy zarabiają nawet 99 000 $ rocznie.

Powiązany: Najlepsze oferty pracy dla matek pozostających w domu

7 kroków, aby zostać wizażystką

Jeśli masz pasję i chęć nauczenia się, jak zostać wizażystką, kroki opisane w tym przewodniku pokażą Ci, co musisz zrobić. Zaangażuj się w pracę i poświęć się zostaniu najlepszą wizażystką, jaką możesz być.

1. Wybierz kierunek

Zdecyduj, jakim charakteryzatorem chcesz być: czy chcesz skupić się na makijażu ślubnym i specjalnych wydarzeniach, czy też chcesz być częścią pokazów mody? Odpowiedź na to pytanie określi, w którym kierunku musisz iść.

Jako wizażystka ślubna lub na specjalne okazje będziesz musiała nauczyć się różnych umiejętności. To samo dotyczy umiejętności, których musisz się nauczyć jako wizażystka mody.

Pamiętaj, jeśli chcesz zmienić kierunek swojej kariery zawodowej w makijażu, możesz to zrobić w przyszłości. Wybór teraz nie oznacza, że ​​musisz podążać w tym kierunku na zawsze. Musisz jednak od czegoś zacząć, więc posiadanie kierunku teraz pozwoli ci zacząć.

Powiązany: Jak wybrać niszę

2. Ucz się

Kiedy już zdecydujesz, w którym kierunku chcesz iść, teraz możesz dowiedzieć się, jakich umiejętności musisz się nauczyć. Możesz to zrobić, udając się do prawdziwego instytutu. Istnieją również inne opcje, takie jak obserwowanie wizażystów na YouTube i Instagramie, aby nauczyć się różnych technik. Możesz także znaleźć zajęcia na platformach takich jak Udemy, Kajabi i Teachable.

Poświęć się nauce każdego dnia. Jeśli uczysz się poza uczestnictwem w instytucie, zdyscyplinuj się, aby oglądać i uczyć się każdego dnia przez określoną liczbę godzin. Musisz potraktować ten okres nauki tak poważnie, jak to tylko możliwe.

Powiązany: Najlepsze kursy Microblading online

3. Kup materiały eksploatacyjne na start

Kiedy dopiero zaczynasz, musisz kupić materiały startowe, które pomogą ci ćwiczyć i poznawać dostępne produkty. Będziesz także potrzebować tych produktów do użycia na klientach.

🔥 Zalecana:  Jak Zarabiać Pieniądze Online Za Darmo (Zerowe Koszty Startu)

Produkty, które warto rozważyć zakup to:

Powiązany: Zostań Technikiem rzęs

4. Ćwicz, ćwicz, ćwicz

Nauka technik i produktów to połowa sukcesu. Druga część to ćwiczenia. Jedną rzeczą jest powiedzieć, że jesteś ekspertem, ponieważ znasz informacje. Inną rzeczą jest faktyczne wykonanie i pokazanie innym, że potrafisz wykonać swoją pracę.

Poproś przyjaciół i rodzinę, aby pozwolili ci na nich ćwiczyć. Codziennie ćwicz także na sobie. Najlepiej jest wypróbować różne kolory i odcienie skóry, aby móc poeksperymentować z kolorami podkreślającymi piękno. Dodatkowo możesz poprosić lokalnych obserwujących na swoich kontach w mediach społecznościowych, aby zgłosili się na ochotnika, aby pozwolić ci ćwiczyć na nich.

Powiązany: Jak założyć kanał YouTube

5. Zbuduj portfolio

W przypadku każdego klienta ważne jest, aby zrobić zdjęcia przed i po, aby pokazać swoje umiejętności. Zdjęcie przed to puste płótno, a zdjęcie po to gotowy produkt. Przyszli klienci uwielbiają oglądać wykonaną pracę.

Witryna biznesowa z portfolio Twojej pracy pokaże Twoje postępy i wszechstronność. Portfolio pomaga również klientom uzyskać inspirację co do tego, co chcieliby, abyś dla nich zrobił, jeśli nie mają jeszcze pomysłu.

Powiązany: Zarabiaj, aby robić zdjęcia

6. Ustaw swoje stawki

Sprawdź stawki w Twojej okolicy i odpowiednio je ustaw. Nie chcesz przeceniać siebie ani sprzedawać się krótko. Ponadto weź pod uwagę swoje doświadczenie. Jeśli jesteś początkującym, Twoje stawki będą niższe. Nie oznacza to jednak, że musisz zawsze utrzymywać tę samą stawkę. Możesz zwiększyć swoją stawkę w miarę zdobywania doświadczenia.

Upewnij się, że uwzględniłeś wszystkie zakupione produkty dla każdego klienta i uwzględnij ten koszt w swojej stawce.

7. Poproś o referencje

Najlepszym komplementem jest opinia klienta. To także świetny sposób na zareklamowanie się. Nie bój się prosić klientów o opinię na temat twoich usług i tego, jak bardzo byli zadowoleni ze współpracy z tobą.

Powiązany: Jak promować swoją firmę

Pytania, które zadają nowi wizażyści

Zanim podejmiesz krok w tym nowym przedsięwzięciu, sprawdź, o co proszą nowi wizażyści, aby ustalić, czy jest to właściwy wybór dla Ciebie.

Ile czasu potrzeba, aby zostać certyfikowanym wizażystą?

Jeśli chcesz uzyskać certyfikat, będziesz musiał spędzić trochę czasu w akredytowanej placówce edukacyjnej. Oznacza to, że uzyskanie tytułu certyfikowanego wizażysty może zająć od trzech do czterech lat.

Więcej popularnych ofert zarabiania pieniędzy

Zarabiaj więcej pieniędzy w wolnym czasie dzięki tym renomowanym firmom.

 • Darmowa gotówka PayPal
 • Płatne ankiety i wyszukiwania w sieci
 • Zarabiaj łatwy zwrot gotówki
 • Otrzymuj płatności bezpośrednio na konto PayPal
 • Dołącz i zarabiaj
 • PayPal, Visa, Amazon itp.
 • Płaci ci za NIC (z SJ Pulse)
 • Wystarczy zainstalować oprogramowanie
 • Weź udział w płatnych ankietach i badaniach
 • Dołącz i zdobądź gotówkę

Czy można zostać samoukiem w dziedzinie makijażu?

W rzeczywistości możesz być wizażystką-samoukiem i odnieść sukces. Jest wielu wizażystów-samouków, którzy odnieśli wielki sukces.

Możesz mieć naturalny talent do bycia wizażystką, ale wielu wciąż potrzebuje jakiegoś szkolenia, aby znaleźć pracę. Szkolenie prowadzone przez mentora lub nawet w szkole makijażu ma kilka zalet.

Powiązany: Jak zarobić na chodzenie do szkoły

Czy wizażystka to dobry zawód?

Każdy ma inną definicję „dobrej kariery”. Kariera wizażystki może być satysfakcjonująca na różne sposoby, co czyni ją dobrym wyborem dla wielu osób.

🔥 Zalecana:  Ranking 10 najlepszych gier Nintendo Switch dla dorosłych

Jako wizażystka masz kreatywną zdolność podkreślania naturalnego piękna ludzi. Masz również zdolność sprawiania, by ludzie czuli się dobrze ze sobą, a to samo w sobie jest prawdziwą nagrodą. Nagrody pieniężne również sprawiają, że jest to dobry wybór kariery.

Powiązany: Jak zostać grafikiem komputerowym

Czy wizażyści są poszukiwani?

Może to zależeć od regionu, w którym mieszkasz. Jednak branża makijażu i pielęgnacji skóry stale się rozwija. Oznacza to, że zawsze jest coś nowego do wypróbowania, nowa technika do odkrycia i potrzeba większej liczby wizażystów.

Jakie są wady bycia wizażystką?

Wizażystek można sklasyfikować tak samo jak freelancerów, co oznacza, że ​​muszą sami wykonać większość pracy, aby znaleźć pracę. Oznacza to również, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiał zapewnić sobie wiele świadczeń opłacanych przez pracodawcę, takich jak oszczędności emerytalne i ubezpieczenie zdrowotne.

Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym możesz sobie pomóc w uzyskaniu stałej pracy. Jeśli chcesz wykonać makijaż na wesele, rozważ nawiązanie kontaktów z miejscami weselnymi w Twojej okolicy, aby mogły skierować Twoje usługi do narzeczonych, którzy zarezerwowali swoje miejsce.

Ponadto możesz nawiązać współpracę z lokalnymi salonami stylizacji paznokci i włosów przez kilka dni metamorfozy, aby Twoja firma wyróżniała się na tle innych. Jeśli szukasz więcej ofert pracy związanych z makijażem modowym, zbadaj rynek w swojej okolicy pod kątem tego typu możliwości.

Powiązany: Jak zostać edytorem zdjęć

Kto powinien zostać wizażystą?

Jeśli jesteś tutaj, próbując dowiedzieć się, jak zostać wizażystką, pasja i zapał mogą już być w tobie. Ktoś z takim zapałem, pasją i chęcią doprowadzenia do końca tego przedsięwzięcia byłby doskonałym wizażystą.

Zastanów się nad drogą, którą chcesz podążać, i zacznij działać w branży makijażu raczej wcześniej niż później. Twój wyjątkowy dotyk z makijażem może być dotykiem, którego ktoś inny szuka w swoim artyście.

Ucz się jak najwięcej, ćwicz często i nieustannie reklamuj się. Możesz nawet utworzyć stronę na Instagramie tylko dla swojej firmy, zarabiać na polubieniu postów na Instagramie w swojej niszy i pokazać światu, co potrafisz. Co najważniejsze, ciesz się podróżą po tej nowej ścieżce kariery.

Powiązany: Najlepsze pomysły na biznes w domu dla mam