Jak zostać partnerem Amazon: przewodnik krok po kroku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać partnerem Amazon: przewodnik krok po kroku

Chcesz więc dowiedzieć się, jak zostać partnerem Amazon?

Wydaje się to proste, ale należy zachować ostrożność.

Jeśli zostanie to zrobione niewłaściwie, możesz na zawsze stracić swoje szanse na bycie partnerem Amazon.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak zostać partnerem Amazon
 • Zasady i wymagania programu
 • Ile się płaci
 • Typowe błędy, których należy unikać
 • Najlepsze narzędzia promocji partnerów Amazon

I więcej.

Zacznijmy.

Informacje o programie partnerskim Amazon

Program partnerski Amazon, zwany Amazon Associates, to program partnerski obejmujący prawie wszystko, co jest sprzedawane na rynku Amazon.

Zarejestrowanie się w stowarzyszeniu Amazon jest bezpłatne i łatwe dla każdego i jest to świetny sposób na rozpoczęcie zarabiania dodatkowych pieniędzy dzięki marketingowi afiliacyjnemu.

Jako współpracownik Amazon masz dostęp do obszaru zaplecza, w którym możesz przeglądać swoje raporty, kliknięcia linków i zarobki, a także możesz tworzyć skrócone linki partnerskie do prawie każdego produktu na rynku.

Ile kosztuje program partnerski Amazon?

Stawki prowizji stowarzyszonych amazon

Program Amazon Associates płaci różne stawki prowizji za różne kategorie produktów Amazon (może Cię również zainteresować, czy Amazon płaci co tydzień czy co miesiąc).

Najwyższa stawka prowizji, jaką możesz zarobić w ramach programu partnerskiego Amazon, wynosi 10% za luksusowe kosmetyki i monety. Najniższy to 1% dla fizycznych gier wideo i konsol do gier wideo.

Oto zestawienie kategorii i stawek prowizji dla programu partnerskiego Amazon. Możesz dowiedzieć się więcej o nich specjalne opłaty za program tutaj.

Możesz również sprawdzić nasze przegląd programu partnerskiego Amazon, gdzie dzielimy wszystko, co musisz wiedzieć.

Zasady programu partnerskiego Amazon

Istnieje kilka zasad, których musisz przestrzegać, aby utrzymać swoje konto w dobrym stanie.

Istnieją pewne wytyczne, których nieprzestrzeganie może doprowadzić do trwałego zablokowania konta.

 • Ujawnienie partnera: Aby zachować zgodność z wytycznymi dotyczącymi stowarzyszeń Amazon i Federalnej Komisji Handlu (FTC), wszyscy partnerzy Amazon muszą ujawnić swoje partnerstwo z ich publicznością. Twoje oświadczenie o partnerstwie musi znajdować się na każdej stronie, na której mogą znajdować się linki partnerskie, i musi być wyraźnie widoczne i oczywiste dla czytelnika lub widza.
 • Ujawnienie witryny: Oprócz informacji o partnerach na każdej stronie, na której polecasz produkty Amazon, podmioty stowarzyszone muszą również mieć ogólne informacje o witrynie, które pojawiają się w widocznym miejscu na ich stronie internetowej. Ujawnienie witryny powinno zawierać następujące informacje: „Jako współpracownik Amazon zarabiam na kwalifikujących się zakupach”. Popularnym miejscem na umieszczenie tego ujawnienia jest stopka, dzięki czemu jest widoczny na każdej stronie.
 • Skracanie linków: Amazon udostępnia podmiotom stowarzyszonym narzędzie do skracania linków bezpośrednio na stronie internetowej. Partnerzy nie mogą używać innych metod maskowania lub skracania linków, takich jak Bitly lub Pretty Links.
 • Ograniczenia promocyjne: Współpracownicy Amazon muszą przestrzegać ograniczeń promocyjnych programu, takich jak: nie możesz promować swoich linków partnerskich w trybie offline, w książkach, wiadomościach prywatnych, prywatnych wiadomościach e-mail ani w oprogramowaniu lub wtyczkach.

Jakie są wymagania, aby zostać partnerem Amazon?

Uzyskanie zatwierdzenia do programu partnerskiego Amazon Associates nie jest zbyt trudne. Jednak nie każdy zostaje zaakceptowany. Chociaż jest to świetny program dla początkujących, nie wpuszczają do niego każdej osoby. Oto kilka ogólnych wymagań, które należy spełnić, aby zostać zatwierdzonym w programie Amazon Associates.

 • Obecność w Internecie: Aby zostać partnerem Amazon, musisz mieć obecność online w postaci strony internetowej, aplikacji, bloga lub kanału YouTube.
 • Polityka prywatności: Jeśli masz stronę internetową lub blog, musisz mieć politykę prywatności, aby kwalifikować się do programu partnerskiego Amazon.
 • Kwalifikowalność treści: Aby zakwalifikować się do programu partnerskiego Amazon, Twoje treści muszą być wolne od materiałów: obscenicznych, brutalnych, fałszywych lub zwodniczych, promujących dyskryminację, promujących nielegalne działania, skierowanych do dzieci, zawierających znaki towarowe Amazon lub naruszających jakiekolwiek prawa własności intelektualnej.
 • 3 Sprzedaż do zakwalifikowania: Kiedy zostaniesz zatwierdzony jako współpracownik Amazon, przez pierwsze 180 dni nadal znajdujesz się w „fazie zatwierdzania”. Jednym z pierwszych wymagań, które musisz spełnić, jest dokonanie 3 kwalifikowanych sprzedaży za pośrednictwem Twoich linków w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Nie używaj własnego linku do robienia zakupów – to narusza warunki Twojego konta partnerskiego.
🔥 Zalecana:  20 najlepiej płatnych prac na zewnątrz bez dyplomu

Typowe błędy, których należy unikać

Rejestrując się jako współpracownik Amazon, upewnij się, że dokładnie zapoznałeś się z zasadami, przepisami i wymaganiami.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest osiągnięcie dużego dochodu z Amazon Associates i dowiedzenie się, że naruszyłeś zasadę i zbanowano całe twoje konto. Oto kilka typowych błędów, których należy unikać jako partner Amazon.

 • Niewłaściwe ujawnienie partnerstwa w zakresie marketingu afiliacyjnego Amazon.
 • Wyświetlanie cen na Twojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych – jest to dozwolone tylko za pośrednictwem aplikacji i wtyczek, które stale odświeżają się za pomocą interfejsu API Amazon.
 • Maskowanie lub skracanie linków partnerskich — użyj funkcji SiteStripe firmy Amazon, aby skrócić swoje linki, a wszystko będzie dobrze.
 • Złóż wniosek, zanim będziesz gotowy do promocji — jeśli nie dokonasz żadnej sprzedaży w ciągu pierwszych 6 miesięcy, Twoje konto zostanie zamknięte.
 • Udostępnianie linków partnerskich za pośrednictwem e-mail marketingu – to jest nie-nie.
 • Umieszczanie linków partnerskich w e-bookach, książkach fizycznych, plikach do pobrania w formacie PDF lub wszelkiego rodzaju materiałach marketingowych poza mediami społecznościowymi lub treściami stron internetowych.

Jak zostać partnerem Amazon

Teraz, gdy znasz już niektóre najważniejsze informacje, dowiedzmy się, jak zostać współpracownikiem Amazon.

 1. Utwórz witrynę internetową
 2. Przejdź do strony Amazon Associates
 3. Zarejestruj się i wprowadź swoje dane
 4. Wypełnij sekcję witryn, aplikacji, tematów i produktów
 5. Twój identyfikator współpracownika i opisy witryn
 6. Wypełnij sekcję ruchu i monetyzacji
 7. Zweryfikować Twoją tożsamość

Pro Tip: Jeśli chcesz obejrzeć film instruktażowy krok po kroku, jak założyć stronę internetową i czerpać zyski z reklam i programów partnerskich, takich jak współpracownicy Amazon, zdecydowanie powinieneś sprawdzić The Authority Site System (TASS) autorstwa Authority Hacker.

Prowadzą Cię na każdym kroku i pomagają zapewnić, że Twoje działania marketingowe doprowadzą do sukcesu.

Utwórz witrynę internetową

Aby kwalifikować się do programu partnerskiego Amazon, potrzebujesz obecności online. Może to być strona internetowa, blog, kanał YouTube, a nawet aplikacja.

Jeśli masz już aktywną obecność online, możesz pominąć ten krok.

Ale jeśli nie, niszowa strona internetowa to świetny pomysł na zarabianie pieniędzy dzięki programowi partnerskiemu Amazon! Dowiedz się, jak zrobić niszową stronę internetową do zarabiania pieniędzy tutaj.

🔥 Zalecana:  Jak zatrzymać wiadomości spamowe z różnych numerów na urządzeniach z Androidem, iPhone'ach, Verizon i AT&T

Przejdź do strony Amazon Associates

Strona rejestracji partnera amazon

Po skonfigurowaniu swojej obecności online nadszedł czas, aby rozpocząć właściwy proces aplikacji, aby zostać współpracownikiem Amazon.

Udaj się do Strona programu partnerskiego Amazon i kliknij „Zarejestruj się”.

Po kliknięciu tego Amazon poprosi Cię o zalogowanie się na istniejące konto Amazon. Jeśli go nie masz, możesz kliknąć „Utwórz swoje konto Amazon”, aby rozpocząć.

Zarejestruj się i wprowadź swoje dane

jak zostać partnerem amazon - utwórz konto

Po zarejestrowaniu się lub zalogowaniu musisz wprowadzić dane odbiorcy płatności, w tym imię i nazwisko, adres i numer telefonu.

Strony internetowe, aplikacje, tematy i produkty

Po wypełnieniu danych osobowych aplikacja poprosi o podanie stron internetowych lub aplikacji. Jeśli masz wiele z nich, możesz dodać je wszystkie.

Wskazówka: w tej sekcji umieścisz swoje strony internetowe, blogi, kanały YouTube itp.

Dodaj do tej listy każdą witrynę, na której planujesz używać linków partnerskich Amazon, a następnie kliknij „Następny”.

Twój identyfikator współpracownika i opis witryny

Na następnej stronie będziesz mógł wybrać preferowany identyfikator Amazon Associate ID.

Możesz wybrać dowolny identyfikator Amazon Associates, jaki chcesz. Pamiętaj, że ten identyfikator pojawi się w twoich linkach partnerskich, więc staraj się unikać jakichkolwiek danych osobowych.

Możesz użyć nazwy swojej witryny internetowej lub firmy albo wybrać losową nazwę lub ciąg liter, który będzie używany jako identyfikator współpracownika.

Następnie poprosi Cię o opisanie twoich stron internetowych i / lub aplikacji oraz wybranie niszy. Tutaj możesz napisać, w jaki sposób ludzie korzystają z Twojej witryny lub aplikacji i jaki rodzaj treści tworzysz.

Możesz także zawrzeć w swoich treściach sposób, w jaki planujesz polecać produkty Amazon.

Sekcja ruchu i monetyzacji

Sekcja Ruch i zarabianie na tej stronie zawiera pytanie, w jaki sposób zwiększasz ruch w swoich witrynach lub aplikacjach.

Jeśli nie wiesz jeszcze, w jaki sposób planujesz zwiększyć ruch, sieci społecznościowe i SEO to świetne sposoby na zwiększenie ruchu.

W pozostałej części tej strony znajdują się rozwijane menu, w których możesz wybrać sposób zarabiania na swoich treściach, sposób tworzenia linków w swojej witrynie, liczbę odwiedzających oraz główny powód dołączenia do programu partnerskiego Amazon.

zweryfikować Twoją tożsamość

Po wypełnieniu wszystkiego we wniosku musisz wprowadzić informacje o płatności i zweryfikować swoją tożsamość.

Wybranie opcji „Zadzwoń do mnie teraz” spowoduje połączenie telefoniczne na podany numer telefonu komórkowego i automatyczną wiadomość z kodem PIN do wpisania we wniosku i gotowe!

pasek witryny stowarzyszonej amazon

Po utworzeniu konta zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do pulpitu nawigacyjnego Amazon Associates Central. Tutaj możesz przeglądać swoje wyniki, pobierać raporty, tworzyć linki i nie tylko.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem uzyskania linku afiliacyjnego do produktów Amazon jest użycie Associates SiteStripe.

SiteStripe to pasek narzędzi, który pojawia się u góry każdej strony w serwisie Amazon i umożliwia szybkie pobranie linku do produktu. Możesz wybrać linki tekstowe, linki do obrazów lub połączenie tekstu i obrazu.

SiteStripe ma również funkcję skracania linków, aby skrócić link partnerski Amazon do markowego linku Amazon, aby udostępniać gdziekolwiek chcesz.

Ten specjalny pasek narzędzi powinien pojawić się na Twoim zwykłym koncie Amazon, gdy zostaniesz Współpracownikiem Amazon. Możesz dowiedzieć się więcej w Dokumentacja Amazon SiteStripe tutaj.

🔥 Zalecana:  Jak zostać pełnoetatowym blogerem i zarabiać pieniądze w ciągu roku

Istnieje prawie nieskończona liczba sposobów promowania linków partnerskich z dowolnego programu — Amazon nie jest inny!

Kluczem do odniesienia sukcesu jako marketingowiec afiliacyjny jest wybranie metody, nauczenie się jej i konsekwentne stosowanie.

Witryny niszowe to jeden z najlepszych sposobów promowania linków partnerskich Amazon, ale nie jest to jedyny sposób. Możesz także promować swój link partnerski Amazon w mediach społecznościowych lub tworzyć filmy na YouTube, TikTok lub Reels.

Oto niektóre z naszych najpopularniejszych artykułów na temat zarabiania pieniędzy w programie partnerskim Amazon.

Jeśli jesteś nowy i chcesz dowiedzieć się, jak ogólnie prowadzić marketing afiliacyjny, Niche Pursuits może w tym również pomóc.

Jeśli to ty, możesz być zainteresowany marketing afiliacyjny dla początkujących albo możesz się uczyć gdzie umieszczać linki partnerskie.

Istnieje kilka narzędzi i wtyczek, które są niezwykle pomocne dla każdego, kto prowadzi niszową stronę internetową i promuje program Amazon Associate.

Oto kilka naszych ulubionych wtyczek i narzędzi do marketingu afiliacyjnego Amazon.

AAWP

Wtyczka wordpress aawp amazon partnerska

AAWP jest z łatwością jedną z najlepszych wtyczek do WordPress dla podmiotów stowarzyszonych Amazon. Możesz tworzyć tabele porównawcze, pojedyncze pudełka produktów, wiele pudełek produktów i więcej, i jest to w pełni konfigurowalne.

Możesz przeczytać całość Recenzja AAWP tutaj. Lub możesz po prostu:

Obraz AMZ

Jeśli chcesz tylko wstawić obraz z Amazon do swojego posta, do którego jest już dołączony link partnerski, Obraz AMZ jest idealną wtyczką dla Ciebie.

Spencer Haws (twórca Niche Pursuits) stworzył tę wtyczkę i ma świetne recenzje od niektórych najlepszych niszowych blogerów w grze.

Pobierz obraz AMZ tutaj.

amalinks pro wtyczka marketingu afiliacyjnego amazon

The Wtyczka AMAlinks Pro pozwala tworzyć niestandardowe przyciski i prezentować pudełka produktów dla dowolnych produktów Amazon.

Ta wtyczka ma funkcję interfejsu API reklamy produktu Amazon, która umożliwia pobieranie aktualnych cen, a także możesz jej używać bez interfejsu API, jeśli nie masz jeszcze dostępu.

Dowiedz się więcej w naszym Recenzja AMAlinks Pro.

Laboratoria stołowe

table labs wtyczka do porównywania produktów

Laboratoria stołowe to kolejne narzędzie stworzone przez Spencer Haws i jest to świetna wtyczka do pięknych tabel porównawczych dla linków partnerskich Amazon.

Sprawdź Laboratoria tabel tutaj.

Wniosek

Nauka, jak zostać partnerem Amazon, nie jest trudna. W rzeczywistości proces rejestracji jest dość prosty i bezpośredni.

Najtrudniejsze jest pamiętanie o wszystkich zasadach i wymaganiach oraz nauczenie się, jak skutecznie promować linki partnerskie Amazon, aby uzyskać jak największe przychody z tego programu partnerskiego.

Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć działać i założyć witrynę internetową, na której zarabiasz w programie partnerskim Amazon, rozważ podjęcie Szkolenia z zakresu Systemu Autoryzowanego Witryny od Authority Hacker, aby przygotować się na sukces.