Jak zostać menedżerem mediów społecznościowych i znaleźć klientów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać menedżerem mediów społecznościowych i znaleźć klientów

Jedna z moich ulubionych stron, Swagbucks, oferuje mnóstwo sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy online. Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem, spróbuj! Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby łatwo zarobić pieniądze na stronie:

 • Grać w gry (do 110 USD za sztukę)
 • Testuj aplikacje (do 150 USD za sztukę)
 • Prześlij rachunki (łatwa gotówka)
 • Kupuj w swoich ulubionych sklepach (do 10% zwrotu)
 • Odpowiadaj na ankiety i ankiety (szybka gotówka w kilka minut!)

Wszyscy wiemy, jak ważne są media społecznościowe w życiu codziennym. Mówiąc ważne, nie mam na myśli czegoś, bez czego nie możemy żyć. Nie można jednak zaprzeczyć, że nauczenie się, jak zostać menedżerem mediów społecznościowych, jest teraz idealną okazją, zwłaszcza jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zmaksymalizować swój zasięg.

Media społecznościowe są tym, czego firmy używają do głębszego łączenia się ze swoimi odbiorcami, klientami, klientami itp. Firmy te mogą przyciągać więcej wyświetleń swoich marek na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter i Tik Tok, co zasadniczo prowadzi do większych pieniędzy w dół rurociąg.

Ponad połowa światowej populacji korzysta z mediów społecznościowych, co tylko pokazuje, jak dużą grupę odbiorców możesz zdobyć na swoich stronach w mediach społecznościowych. Kiedy wszystkie oczy skierowane są na platformy, z których korzystasz, możesz każdego dnia promować się na nowe sposoby, aby przyciągnąć więcej klientów. W tym miejscu do gry wkracza menedżer mediów społecznościowych.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Kim jest menedżer mediów społecznościowych?

Menedżer mediów społecznościowych otrzymuje dostęp do kont w mediach społecznościowych, z których klient chce skorzystać, aby zwrócić na siebie większą uwagę, zwiększyć liczbę obserwujących i zasadniczo zwiększyć swoje przychody. Twoim zadaniem jako menedżera mediów społecznościowych jest badanie idealnego klienta klienta i tworzenie treści w oparciu o to, co przyciągnęłoby tego klienta.

Na przykład, jeśli Twój klient działa w branży pielęgnacji włosów, chciałbyś tworzyć treści związane z poradami dotyczącymi włosów, stylami, produktami i inspiracjami. Jeśli konsekwentnie publikujesz posty i tworzysz angażujące treści, konto w mediach społecznościowych Twojego klienta będzie się rozrastać, co prowadzi do większej liczby transakcji.

Menedżer mediów społecznościowych angażuje się również w inne konta, zakładając, że angażuje się klient. Menedżer mediów społecznościowych spędzi czas na komentowaniu, polubieniu i udostępnianiu informacji o innych kontach, aby tworzyć połączenia i budować większą obecność w Internecie.

Powiązany: Jak zostać influencerem w mediach społecznościowych

Czy menedżer mediów społecznościowych wymaga licencji?

Menedżer mediów społecznościowych nie wymaga licencji. Istnieje jednak kilka opcji edukacji online, które możesz wybrać, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat strategii zarządzania mediami społecznościowymi. Te opcje edukacyjne zazwyczaj nagradzają cię certyfikatem ukończenia, który byłby korzystny do wyświetlenia potencjalnym klientom.

🔥 Zalecana:  Stripe vs Worldpay — co jest lepsze w przypadku pobierania opłat od klientów?

Inne wymagania i kwalifikacje menedżera mediów społecznościowych

Kiedy uczysz się, jak zostać menedżerem mediów społecznościowych, odniesienie sukcesu wymaga znacznie więcej. To nie tylko łączenie zdjęć i słów w Internecie. Za tym procesem kryje się sztuka i umiejętność pokonania algorytmów.

Menedżerowie mediów społecznościowych powinni być cierpliwi, oddani i godni zaufania. Będziesz zajmować się rachunkami klientów. Oznacza to, że będą musieli udostępnić Ci hasła i inne prywatne informacje o sobie. Muszą wiedzieć, że mogą polegać na twojej dyskrecji w przypadku tego rodzaju informacji.

Komunikacja i ostre umiejętności gramatyczne są również niezbędne, aby zostać menedżerem mediów społecznościowych. Niektórzy pracodawcy mogą szukać dyplomu w pokrewnej dziedzinie, ale nie zawsze tak jest.

Powiązany: Jak zostać korektorem

Wynagrodzenie lub oczekiwania płacowe menedżera mediów społecznościowych

Według PayScale, średnia roczna pensja menedżera mediów społecznościowych w Stanach Zjednoczonych wynosi ponad 52 000 USD. Wynagrodzenie to będzie się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak obszar, w którym mieszkasz i obszar działalności, który obsługujesz.

Ponieważ menedżerowie mediów społecznościowych pracują głównie online, otwiera to więcej możliwości przyjmowania klientów w innym obszarze niż miejsce, w którym obecnie mieszkają. Oznacza to, że mogą podnieść swoje wynagrodzenie, aby dopasować je do obszaru, w którym mieszka klient.

Ponadto nowi menedżerowie mediów społecznościowych zaczną robić mniej niż doświadczonych menedżerów. W miarę zdobywania doświadczenia możesz zwiększać stawki.

Powiązany: Jak zarabiać na polubieniu zdjęć na Instagramie

6 prostych kroków, aby zostać menedżerem mediów społecznościowych

Zostanie menedżerem mediów społecznościowych nie dzieje się z dnia na dzień. Przyjrzyj się krokom, które powinieneś podjąć, aby zacząć od najlepszej stopy do przodu.

1. Wybierz swoją niszę

Wybór niszy jako menedżera mediów społecznościowych jest ważny, ponieważ daje wskazówki, jakiego rodzaju odbiorcom chcesz służyć. Jeśli pasjonujesz się rzeczami związanymi z macierzyństwem, oferowanie swoich usług firmie technologicznej może nie zadziałać z wielu powodów.

Każda nisza ma określony język, wygląd i ogólny charakter. Musisz wiedzieć te rzeczy o niszy, której chcesz służyć, aby tworzyć odpowiednie treści i zadowolonych klientów.

Podobnie jak w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, osoba poszukująca pracy będzie chciała wiedzieć, czy masz doświadczenie na stanowisku, o które się ubiegasz. Jako menedżer mediów społecznościowych Twoi przyszli klienci będą chcieli wiedzieć, w jakiej niszy masz doświadczenie, zanim zdecydują się Cię zatrudnić.

Powiązany: Jak zostać ambasadorem marki

2. Szukaj Klientów

Stwórz własne strony menedżera mediów społecznościowych na platformach, w których będziesz się specjalizować i generuj tam obserwujących. Nie tylko zwiększy to świadomość Twoich usług, ale także pokaże potencjalnym klientom, że wiesz, co robisz, ponieważ masz dowód z własnymi kontami w mediach społecznościowych.

Możesz także dołączyć do różnych grup przedsiębiorców na Facebooku, aby nawiązywać kontakty i odpowiadać na plakaty, gdy szukają rekomendacji menedżera mediów społecznościowych. Skontaktuj się z rodziną i przyjaciółmi, aby sprawdzić, czy znają kogoś, kto szuka menedżera mediów społecznościowych. Nie ma ograniczeń co do tego, gdzie możesz się udać, aby przyciągnąć klientów.

3. Reklamuj się

Zoptymalizuj swoje profile w mediach społecznościowych o informacje o Twoich usługach i sposobach kontaktu klientów z Tobą. Promuj swoje usługi w grupach na Facebooku za pomocą postów, które informują czytelników, w czym się specjalizujesz i jak możesz im pomóc.

🔥 Zalecana:  Jak używać ChatGPT do pisania biuletynu

Nigdy nie przegap okazji, aby powiedzieć innym, co możesz zrobić. Ponadto, jeśli zamierzasz zostać menedżerem mediów społecznościowych, musisz najpierw wykorzystać swoje platformy mediów społecznościowych, zanim będziesz mógł to zrobić dla swoich klientów.

Powiązany: Najlepsze pomysły na usługi biznesowe

4. Poproś o referencje klientów

Z każdym klientem, któremu służysz, poproś o świadectwo pracy, którą dla niego wykonałeś. Najlepszym sposobem na rozwój jako menedżer mediów społecznościowych jest zapewnienie dowodu społecznego, którego wszyscy szukają. Dowód społeczny pokazuje, że jesteś prawowitym menedżerem, który może dobrze wykonywać swoją pracę.

Pisemne referencje są dobrym uzupełnieniem referencji wideo. Skorzystaj z obu rodzajów referencji, gdy poprosisz klienta o rekomendację.

5. Ustaw swoje stawki

Ten krok często zatrzymuje aspirujących menedżerów mediów społecznościowych. Ustalenie stawki może być trudne. Jeszcze trudniej jest wiedzieć, ile pobierają opłaty inni ludzie. Zapytaj w kontaktach, które nawiązujesz, aby dowiedzieć się, jaką wartość wnoszą inni menedżerowie mediów społecznościowych. Dowiedz się, ile płacą za to ich klienci.

Ostatecznie wszystko zależy od tego, co możesz zrobić dla swojego klienta, ile czasu spędzasz na jego kontach i jakie treści tworzysz.

Zaletą stawek jest to, że nie musisz trzymać się tylko jednej stawki przez całą swoją karierę. Możesz dać sobie podwyżkę po wykonaniu każdego zadania klienta.

6. Odróżnij się od innych

Menedżerowie mediów społecznościowych wydają się dziś jak tuzin monet. Z tego powodu musisz znaleźć coś, co wyróżni Cię spośród innych. Zastanów się nad pytaniami takimi jak: Jakie usługi specjalne możesz świadczyć, których inni nie oferują? Co sprawia, że ​​praca z tobą jest lepszą opcją niż praca z kimkolwiek innym?

Powiązany: Jak zostać grafikiem komputerowym

Więcej popularnych ofert zarabiania pieniędzy

Zarabiaj więcej pieniędzy w wolnym czasie dzięki tym renomowanym firmom.

 • Darmowa gotówka PayPal
 • Płatne ankiety i wyszukiwania w sieci
 • Zarabiaj łatwy zwrot gotówki
 • Otrzymuj płatności bezpośrednio na konto PayPal
 • Dołącz i zarabiaj
 • PayPal, Visa, Amazon itp.
 • Płaci ci za NIC (z SJ Pulse)
 • Wystarczy zainstalować oprogramowanie
 • Weź udział w płatnych ankietach i badaniach
 • Dołącz i zdobądź gotówkę

Pytania, które zadają nowi menedżerowie mediów społecznościowych

Jako nowy menedżer mediów społecznościowych upewnij się, że w pełni rozumiesz, na czym polega ta praca. Dowiedz się, jakie inne pytania są zadawane.

Ile lat zajmuje zostanie menedżerem mediów społecznościowych?

Prawdę mówiąc, mogą istnieć pracodawcy, którzy wymagają posiadania pewnego stopnia, aby zostać menedżerem mediów społecznościowych. Stopień może zająć co najmniej cztery lata. Jednak nie zniechęcaj się, ponieważ istnieje wiele marek i firm, które tego nie wymagają.

W szybko zmieniającym się świecie często chodzi o udowodnienie, że potrafisz wykonać swoją pracę. Niekoniecznie chodzi o to, ile lat spędziłeś w szkole, aby uzyskać dyplom.

Technicznie rzecz biorąc, możesz zdecydować z dnia na dzień, że chcesz zostać menedżerem mediów społecznościowych. Jednak osiągnięcie sukcesu w tej roli może zająć miesiące lub lata, w zależności od tego, ile czasu jej poświęcisz.

Jak zarabiają menedżerowie mediów społecznościowych?

Może to nastąpić na kilka różnych sposobów. Niektórzy menedżerowie są umieszczani na liście płac klienta i otrzymują wynagrodzenie w postaci bezpośredniego depozytu. Inni menedżerowie są freelancerami i wybierają własne metody płatności, czy to za pomocą czeku pocztowego, depozytu PayPal lub innej usługi płatności online.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na myśleniu (i unikaniu męczącej pracy fizycznej)

Powiązany: Zarabiaj na odbieraniu połączeń telefonicznych z domu

Czy zarządzanie mediami społecznościowymi to dobra praca?

Twoja własna definicja „dobrej pracy” określi odpowiedź na to pytanie. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra praca, jeśli jesteś chętny do pracy, zaangażowany w uzyskiwanie wyników i zbudowałeś solidną bazę klientów. Jeśli lubisz tę pracę, to tym bardziej jest tego warta.

Czy trudno jest zostać menedżerem mediów społecznościowych?

Aby zostać menedżerem mediów społecznościowych, potrzeba czasu, ale nie jest to trudne. Jednak cierpliwość zaprowadzi cię dalej niż pośpieszanie. Potrzebujesz czasu, aby rozwinąć swoją obecność i zdobyć doświadczenie. Najtrudniejszą częścią tego wszystkiego jest czas, jaki może zająć dostrzeżenie tej przyczepności.

Czy menedżerowie mediów społecznościowych są poszukiwani?

Menedżerowie mediów społecznościowych są stale poszukiwani. Im więcej platform społecznościowych jest wykorzystywanych do rozwoju firm i marek, tym więcej menedżerów będzie potrzebnych w tych firmach.

Posiadanie firmy polega na relacjach z klientami. Jeśli możesz rozpocząć tę relację za pośrednictwem mediów społecznościowych, zanim ta osoba faktycznie zostanie klientem, to wyprzedzasz grę.

Wiele marek i firm po prostu nie ma czasu na prowadzenie swoich kont społecznościowych. Dlatego menedżer mediów społecznościowych będzie osobą, do której zwrócą się o pomoc.

Powiązany: Najlepsze pomysły na biznes w domu dla mam

Kto powinien zostać menedżerem mediów społecznościowych?

Najlepszą osobą na to stanowisko jest osoba, która chce się uczyć i rozwijać, jednocześnie pomagając klientom dotrzeć do ich potencjalnych klientów. Musisz być na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami i poglądami, aby lepiej zrozumieć, z kim Twój klient musi się skontaktować za pośrednictwem swoich profili. Twoja intuicja może ci dobrze służyć w tej roli.

W tej roli nie można odpuścić. Musisz być na bieżąco z ciągle zmieniającymi się algorytmami na różnych platformach. Musisz także znaleźć kreatywne sposoby na zwiększenie obecności klienta. Jeśli jest to coś, co możesz zrobić, skorzystaj z możliwości zostania menedżerem mediów społecznościowych.

Naprawdę rozważ niszę, której chcesz służyć, przypomnij sobie, że to przedsięwzięcie wymaga czasu i nie poddawaj się, gdy wydaje się, że nie nabierasz jeszcze wystarczającego rozpędu w tej nowej podróży. Skoncentruj się na byciu najlepszym menedżerem mediów społecznościowych, jakim możesz być.

Powiązany: Jak zostać wirtualną asystentką