Jak zostać księgowym z domu w 6 prostych krokach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać księgowym z domu w 6 prostych krokach

W ostatnim czasie księgowość stała się popularną pracą dla osób, które chcą pracować z domu. Wiele firm przeniosło się do świata wirtualnego i potrzebuje księgowych do pomocy w prowadzeniu dokumentacji. Nic dziwnego, że ludzie gromadzą się w Internecie, aby dowiedzieć się, jak zostać księgowym.

Piękno bycia księgowym polega na tym, że masz kontrolę nad tym, ile pracujesz iz kim pracujesz, i możesz projektować swoje życie wokół projektów, które podejmujesz. Księgowość jest niezbędna dla wielu firm, więc istnieje wiele możliwości.

Jeśli jesteś kimś, kto szuka wolności od pracy od 9 do 17 i może wziąć na siebie odpowiedzialność za obsługę ważnych dokumentów od klientów, księgowość może być po prostu odpowiedzią. Skorzystaj z tego przewodnika, aby zrozumieć rolę księgowości, ile możesz potencjalnie zarobić i jakie są podstawowe umiejętności księgowe.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Czym jest księgowość i ile kosztuje?

Księgowi są odpowiedzialni za ciągłe rejestrowanie informacji finansowych dla klientów, takich jak zestawienia wydatków, faktury, rejestrowanie dochodów, budżety i inne. Podstawowa metoda śledzenia polega na tworzeniu dokumentów, które z łatwością pokazują klientom, skąd pochodzą ich środki, gdzie są wydawane i ile faktycznie zarabiają każdego miesiąca. Raporty te są niezbędne, aby pomóc firmom rozwijać się i odnosić sukcesy.

Ilość pieniędzy, które zarabiasz jako księgowy, zależy od twoich stawek, twojego doświadczenia i znalezienia odpowiednich klientów. Bezpłatne warsztaty, takie jak te oferowane przez Ben z Bookkeepers.com pokażę Ci, jak rozpocząć działalność w zakresie wirtualnej księgowości. Weź udział w warsztacie, aby dowiedzieć się, ile zarabiają księgowi.

Czy księgowość wymaga certyfikacji?

W zależności od firmy, z którą pracujesz, lub klientów, których przyciągasz, certyfikacja zazwyczaj nie jest wymagana. Jednak certyfikaty pomagają pokazać Cię jako eksperta podczas ubiegania się o pracę z zakresu finansów domowych lub licytowania dla klientów. Certyfikat można uzyskać od American Institute of Professional Bookkeepers lub National Association of Certified Bookkeepers.

Uczestnictwo w kursach z innych programów online może jeszcze bardziej pogłębić Twoją edukację. Programy certyfikacji uczą umiejętności potrzebnych księgowemu, podczas gdy inne kursy, np Kurs Bena z Bookkeepers.compokaże Ci, jak rozpocząć, rozwijać i skutecznie budować swoją firmę zajmującą się księgowością.

Inne wymagania i kwalifikacje w zakresie księgowości

Jeśli jesteś kimś, kto dobrze radzi sobie z liczbami, przywiązuje dużą wagę do szczegółów i potrafi dotrzymywać terminów, księgowość jest odpowiednią okazją. Finanse są ważne, aby zachować porządek, a klienci będą polegać na Twojej dokładności. Zostanie księgowym zorientowanym na szczegóły pomoże Ci wyróżnić się na tle innych w swojej dziedzinie.

🔥 Zalecana:  Jak uzyskać kredyt hipoteczny jako kupujący dom po raz pierwszy w Kanadzie

Niektóre firmy mogą szukać licencjata z rachunkowości przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu potencjalnego księgowego. Inni klienci mogą sprawdzić, jakie doświadczenie ma księgowy i czy są jakieś referencje od poprzednich klientów. To naprawdę zależy od biznesu. Upewnij się, że zapoznałeś się z wymaganiami przed złożeniem wniosku o obsadzenie stanowiska księgowego.

Wynagrodzenie księgowego lub oczekiwania płacowe

Jak w przypadku każdej pracy, twoje wynagrodzenie będzie zależeć od tego, co wniesiesz do stołu. Obejmuje to doświadczenie, wykształcenie i wydajność.

Według Glassdoor średnia płaca podstawowa księgowego wynosi około 46 000 USD rocznie. Gdy zdobędziesz więcej doświadczenia, może to łatwo wzrosnąć z czasem. Niektórzy księgowi mogą nawet sprawić, że ta podstawowa pensja będzie pracować w niepełnym wymiarze godzin.

To świetny punkt wyjścia do zrozumienia, ile zarabia księgowy. Pamiętaj jednak, że może się to różnić w zależności od miejsca zamieszkania, obsługiwanych klientów i wyżej wymienionych czynników.

Powiązany: 100 najlepszych nazw na blog finansowy

Jak zostać księgowym

Najtrudniejsze jest ustalenie, jak zacząć. Dowiedz się, jak zostać księgowym, wykonując te sześć prostych kroków i pozbądź się zgadywania.

1. Wybierz swojego klienta docelowego

Ty decydujesz z kim chcesz pracować, a z kim nie. To jedna z najlepszych części zostania księgowym z domu. Zastanów się, kto jest Twoim idealnym klientem.

Chociaż istnieje wiele możliwości bycia księgowym, korzystne jest trzymanie się rynku, który ma podobnych klientów. Pomoże to zwiększyć Twoją wartość na tym rynku i zwiększyć Twój autorytet w tej społeczności.

Możesz pomyśleć, że liczby to tylko liczby, bez względu na to, kogo reprezentują. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób Twój rynek prowadzi interesy, abyś mógł jak najlepiej służyć im jako księgowy.

Powiązany: Jak założyć firmę Virtual Assistant bez doświadczenia

2. Badania i praktyka

Ważne jest, aby zapoznać się z aktualnymi praktykami, metodami archiwizacji i narzędziami przed podjęciem pracy w księgowości. Jednym z najlepszych sposobów uczenia się jest stworzenie systemu i wdrażanie go w życie, aż do usunięcia niedociągnięć.

Weź udział w bezpłatnych warsztatach lub płatnych kursach aby poprawić swoje umiejętności. Przećwicz księgowość we własnej firmie, aby móc opracować system, który działa i może być wielokrotnie używany z innymi klientami.

3. Zapoznaj się z narzędziami księgowymi

Dostępnych jest wiele programów pomagających księgowym w ich codziennych zadaniach. Zapoznaj się z popularnymi zadaniami, które firmy zwykle wymagają wykonania, i zapoznaj się z nimi.

 • Szybkie książki– programy księgowe, które mogą być pomocne dla małych i średnich firm. Dostępne pakiety różnią się ceną, w tym opcją bezpłatną. Zrozum, czego będą potrzebować Twoi klienci, aby móc polecić im odpowiedni pakiet.
 • PayPal dla firm– platforma, za pomocą której można wysyłać faktury, akceptować płatności i śledzić wydatki. Chociaż nie ma opłaty za dołączenie, istnieje opłata związana z przyjmowaniem płatności. Lepiej poznaj korzyści i platformę, aby ocenić, czy jest to właściwa opcja.
 • Fala– świetna opcja dla małych firm, freelancerów i zleceniobiorców. Korzystanie z wielu jego funkcji jest bezpłatne. Zapoznaj się jednak ze strukturą opłat za dodatkowe usługi, których mogą potrzebować niektórzy klienci.
🔥 Zalecana:  CoinSmart vs Wealthsimple Crypto 2023: jak się porównują?

4. Zbuduj portfolio

Najlepszym sposobem na zdobycie klientów jest posiadanie portfolio z przeszłych doświadczeń jako księgowego. Rozpocznij księgowość dla przyjaciół i rodziny w zamian za referencje. Możesz także oferować klientom swoje usługi po bardzo obniżonych cenach, aby móc zbudować swoje CV i wykorzystać je jako referencje w przyszłości.

Stwórz stronę internetową dla swojego portfolio, aby łatwo wysłać je potencjalnym klientom. Pomoże im to zasmakować tego, co możesz im zaoferować.

5. Ustaw swoje ceny

Ustalanie własnych cen pakietów, które oferujesz klientom, może być tak swobodne. Masz kontrolę nad pieniędzmi, które zarabiasz. Porównaj stawki z innymi księgowymi, aby upewnić się, że nie wyceniasz swoich usług zbyt nisko.

W oparciu o Twoje doświadczenie ceny mogą się zmieniać. Jednak ostatecznie masz nad nimi kontrolę.

Zastanów się, ile czasu zajęłoby Ci ukończenie projektu i podziel to na godziny dziennie. Następnie zastanów się, ile chcesz zarabiać za godzinę. Może to być prosty sposób na rozpoczęcie, dopóki nie zdobędziesz więcej doświadczenia. Zawsze możesz podnieść ceny w dół drogi.

Powiązany: Jak rozpocząć działalność konsultingową

6. Rozpocznij prezentację na zimno lub aplikowanie na stanowiska

Zostanie księgowym nie oznacza, że ​​klienci będą codziennie pukać do Twoich wirtualnych drzwi prosząc o Twoje usługi. Będzie trzeba przedstawiać firmy na zimno lub aplikować na stanowiska online. Może to utrudniać ustalenie, od czego zacząć.

Zastanów się, jaki rynek chcesz obsługiwać, składając wniosek lub przedstawiając ofertę na zimno. Gdy już odpowiesz na to pytanie, rozpocznij badanie tych firm i zaoferuj im swoje usługi.

Weź udział w BEZPŁATNYM szkoleniu

Pytania, które zadają nowi księgowi

Przed podjęciem decyzji, czy jest to praca dla Ciebie, zapoznaj się z niektórymi popularnymi pytaniami, które zadają nowi księgowi.

Czy księgowość to wymierający zawód?

Nawet przy wszystkich zaktualizowanych technologiach i programach, które pomagają firmom w prowadzeniu księgowości, firmy nadal potrzebują kogoś, kto wprowadza informacje do tych programów. Księgowi oszczędzają czas firmy, co pozwala jej skupić się na innych obszarach generujących przychody. Nie jest to zawód ginący, ale stale rozwijający się.

Jak długo trwa zostanie księgowym?

Rozpocznij pracę jako księgowy tak szybko, jak dzisiaj. Jeśli masz umiejętności teraz, nie ma sensu czekać z założeniem firmy księgowej. Wykonaj czynności opisane w tym przewodniku, aby przyspieszyć działalność firmy. Aby potencjalnie szybciej odnieść sukces w rozpoczynaniu działalności, dołącz do tego bezpłatnego warsztatu dla księgowych.

🔥 Zalecana:  Jak zostać przewoźnikiem dla Amazon i dostarczać z Flex – Amazon Carrier Facility

Czy mogę nauczyć się księgowości?

Tak, istnieje wiele sposobów na nauczenie się księgowości. Korzystaj z platform takich jak YouTube, aby oglądać filmy od profesjonalistów zajmujących się księgowością. Dołącz do grup na Facebooku przeznaczonych dla księgowych, aby uczyć się od innych w swojej nowej dziedzinie. Możesz również zainwestuj w kurs online aby przyspieszyć naukę.

Najważniejszą rzeczą jest traktowanie procesu uczenia się jako wydatek biznesowy i utrzymywanie tempa na początku nowej kariery.

Czy opłaca się zostać księgowym?

Księgowość jest tego warta, jeśli masz chęć, dyscyplinę i wiedzę, aby z powodzeniem realizować projekty swoich klientów. Nie brakuje możliwości zdobycia pracy w księgowości, więc każdego dnia jest dla Ciebie potencjał. Musisz być zdeterminowany, aby przekształcić małą firmę w strumień dochodów w pełnym wymiarze godzin.

Czy kursy księgowości są tego warte?

Jako ludzie każdego dnia uczymy się czegoś nowego. Biorąc to pod uwagę, priorytetem jest uczenie się od kogoś, kto odnosi sukcesy jako księgowy. Uczenie się na ich błędach może również przyspieszyć Twój sukces.

Weź udział w kursach z renomowanych stron i dowiedz się rzeczy o księgowości, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Inwestycja w wiedzę nigdy nie jest złym pomysłem.

Weź udział w BEZPŁATNYM szkoleniu

Powiązany: Jak codziennie inwestować i zarabiać pieniądze

Kto powinien zostać księgowym?

Jeśli dobrze radzisz sobie z liczbami i danymi, nauka zawodu księgowego w domu może być dla Ciebie idealna. Spędzaj dni na organizowaniu liczb, tworzeniu danych dla klientów i rozwiązywaniu ich problemów.

Jako księgowy możesz zacząć wykorzystywać tę pracę jako dodatkowe zajęcie, aby zmoczyć stopy lub przekształcić ją w pełnoetatową działalność. Poziom sukcesu, jaki osiągniesz, zależy od twojej etyki pracy i poświęcenia. Dzięki wszystkim niezbędnym narzędziom, umiejętnościom i znajomości tego zawodu nic Cię nie powstrzyma.

Bez względu na powód wyboru kariery w księgowości, zacznij od te darmowe warsztaty aby zobaczyć, czy jest dla Ciebie odpowiedni. Pamiętaj, że Twoja szansa na zatrudnienie przez klientów jest tym większa, im bardziej jesteś oddany, wykształcony i zmotywowany.