Jak zostać korepetytorem online (i offline) bez doświadczenia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać korepetytorem online (i offline) bez doświadczenia

Jedna z moich ulubionych stron, Swagbucks, oferuje mnóstwo sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy online. Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem, spróbuj! Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby łatwo zarobić pieniądze na stronie:

 • Grać w gry (do 110 USD za sztukę)
 • Testuj aplikacje (do 150 USD za sztukę)
 • Prześlij rachunki (łatwa gotówka)
 • Kupuj w swoich ulubionych sklepach (do 10% zwrotu)
 • Odpowiadaj na ankiety i ankiety (szybka gotówka w kilka minut!)

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zostać częścią edukacji, ale niekoniecznie chciałeś zostać nauczycielem w szkole, korepetycje to świetna opcja do rozważenia. Edukacja jest niezbędna dla każdej osoby, niezależnie od statusu czy wyboru kariery. Ludzie nigdy nie przestają szukać wiedzy, co sprawia, że ​​nauczenie się, jak zostać korepetytorem, jest lukratywną możliwością.

„Kiedy byłem na studiach, dostałem szansę zarabiania na korepetycjach innych uczniów na moich zajęciach” — powiedziała Trinity Owen, CFEI® i dyrektor finansowy The Pay at Home Parent. „To było fajne, ponieważ pozwoliło mi się uczyć, pomagając innym lepiej zrozumieć pojęcia i informacje. Jako zajęty pracujący student, wspaniale było zostać korepetytorem i jednocześnie zdobyć dodatkowe doświadczenie”.

Tutoring zmieniał się na przestrzeni lat. Obecnie jest bardziej dostępny dla szerszej grupy studentów. Możesz zostać korepetytorem na poziomie szkoły podstawowej lub wyższej. To świetny sposób na nawiązanie kontaktu ze studentami, pomaganie im w nauce i rozwijanie ich miłości do nauki.

Jeśli masz konkretny obszar studiów, który znasz naprawdę dobrze, rozważ nauczenie się, jak zostać korepetytorem online bez doświadczenia. Piękno tej branży polega na tym, że tylko ty możesz nałożyć na siebie ograniczenia. Oznacza to również, że możesz zajść tak daleko w swojej karierze, jak tylko chcesz. Zostań korepetytorem w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin, a nawet jako dodatkowa praca i zdecyduj, czy usługi wirtualne czy osobiste są dla Ciebie odpowiednie.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Co to jest tutor?

Tutor to ktoś, kto ma doświadczenie w dziedzinie studiów. Ta osoba może być wyjątkowo uzdolniona w naukach ścisłych, matematyce, pisaniu lub jakimkolwiek innym przedmiocie, na który jest zapotrzebowanie. Korepetytorem może być również ktoś, kto uczy innych, aby pomóc im w nauce innego języka, umiejętności lub zawodu.

Nauczyciele są zatrudniani w celu zwiększenia możliwości uczenia się. Nauczyciele mogą zrobić tylko tyle z ograniczonym czasem, jaki mają w swojej klasie z uczniami. Niektórzy uczniowie potrzebują dodatkowej pomocy, aby zrozumieć przedmioty, ćwiczyć i przygotować się do egzaminów. Tu z pomocą przychodzi korepetytor.

Powiązany: Najlepsze oferty pracy dla matek pozostających w domu

Czy potrzebujesz licencji, aby zostać korepetytorem?

Obecnie korepetycje nie są dziedziną regulowaną. Oznacza to, że nie potrzebujesz żadnych certyfikatów ani licencji, aby zostać korepetytorem. Istnieją opcjonalne kursy certyfikacyjne, które możesz wziąć online w szczególności w celu udzielania korepetycji. Pamiętaj, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej potencjalny klient może poprosić Cię o wszelkie posiadane certyfikaty.

Jeśli planujesz, aby była to okazja w pełnym wymiarze godzin, rozważ to ubiegania się o bezpłatny biznesowy numer EIN dzięki czemu możesz otworzyć firmowe konto bankowe, aby oddzielić swoje finanse. Dobrze jest wiedzieć, jakie są Twoje dochody i wydatki, zwłaszcza w okresie podatkowym.

🔥 Zalecana:  Czy badania Pinecone są legalne czy oszustwo? (Uczciwa recenzja z 2023 r.!)

Powiązany: Jak zostać konsultantem ds. snu

Inne wymagania i kwalifikacje nauczyciela

Cierpliwość, bycie przystojnym i komunikowanie się z uczniami i/lub ich rodzicami (jeśli dotyczy) jest kluczem do zostania odnoszącym sukcesy korepetytorem. Będziesz także chciał mieć jakiś dowód lub umiejętność pokazania, dlaczego jesteś ekspertem w określonej dziedzinie nauki. Dwie najważniejsze rzeczy, których ludzie nie chcą marnować, to pieniądze i czas.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zrozumieć, że nie każdy uczeń od razu zrozumie dany temat. Twoja umiejętność bycia ujmującym może pomóc uczniowi poczuć się bardziej zrelaksowanym podczas sesji z tobą. Komunikacja jest ważna, aby uczeń zrozumiał, gdzie potrzebuje więcej praktyki lub gdzie już się poprawia. Obie informacje zwrotne są ważne dla awansu.

Możesz wybrać korepetycje dla gimnazjalistów, licealistów, a nawet studentów. Od korepetytora nie są też wymagane żadne stopnie naukowe. Chociaż posiadanie jednego w dziedzinie, którą wybierasz jako korepetytora, nie zaszkodzi.

Oczekiwania płacowe lub płacowe dla korepetytorów

Średnia krajowa roczna pensja nauczyciela wynosi 64 166 USD według ZipRecruitera. Podaje się pensje sięgające 186 000 USD i tak niskie, jak 21 000 USD. Twoje wynagrodzenie będzie zależeć od Twojego doświadczenia i obszaru, w którym służysz.

6 prostych kroków, aby zostać prywatnym nauczycielem

Jeśli chcesz zostać korepetytorem online lub offline, wykonaj poniższe czynności, aby prawidłowo skonfigurować swoją firmę. Możesz być na najlepszej drodze do pomocy uczniom w mgnieniu oka.

1. Weź pod uwagę grupę wiekową

Pomyśl o wieku lub poziomie, na którym chcesz oferować swoje usługi. Pomoże ci to uzyskać jasność co do rodzajów tematów, z którymi te grupy będą potrzebować dodatkowej pomocy. Możesz wybierać spośród wszystkich poziomów, to tylko kwestia tego, z kim wolisz pracować.

Zadaj sobie pytania typu: „Czy mam cierpliwość do tej grupy? Czy interakcja z tą grupą mnie ekscytuje? Czy będę szczęśliwy udzielając korepetycji tej grupie?” Musi być pewien poziom entuzjazmu z twojej strony, aby nawiązać kontakt z uczniami i utrzymać ich zaangażowanie.

Powiązany: Jak zarabiać na nauczaniu w domu

2. Wybierz swoją specjalizację

Jak w przypadku każdej firmy, ważne jest, aby osiedlić się w niszy. Jako korepetytor dokonuje się tego poprzez wybór przedmiotu, w którym będziesz się specjalizować. Pomyśl o pytaniach typu: „Jakie przedmioty mnie ekscytują? Z jakich przedmiotów czuję się najbardziej pewnie, tłumacząc? Czy będę w stanie pomóc uczniom z tego przedmiotu?”

Twój poziom komfortu i pewności siebie wiele powie Twoim uczniom i/lub ich rodzicom. Jeśli wahasz się i przerzucasz sesje korepetycji, możesz szybko stracić klientów, jeśli uznają, że nie nadajesz się do tego zadania. Na koniec zdecyduj, czy chcesz być nauczycielem online, czy osobiście.

3. Utwórz profil i/lub stronę internetową

Jako niezależny korepetytor musisz być obecny w Internecie, aby przyciągnąć uczniów do swojej firmy. Może to obejmować utworzenie profesjonalnej strony na Facebooku, Instagramie lub LinkedIn. Możesz również rozważyć utworzenie witryny biznesowej, w której można publikować informacje o sobie, oferowanych usługach i opiniach poprzednich uczniów, którym pomogłeś.

Witryna internetowa nie jest czymś, na czym można utknąć, więc jeśli nie masz teraz czasu, nie pozwól, aby powstrzymało Cię to od postawienia się tam. Zawsze możesz do niego wrócić w miarę zdobywania doświadczenia i zbierania informacji do stworzenia portfolio.

4. Praktyka

Współpracuj z dziećmi lub studentami w Twojej okolicy i zapytaj ich, czy możesz zapewnić korepetycje po obniżonych stawkach. Możesz zdobyć trochę praktyki i zbudować pewność siebie w temacie, który wybrałeś jako korepetytora. Dowiesz się również, co tak naprawdę składa się na sesję korepetycji i jak długo powinna trwać każda sesja.

To najlepszy czas, aby ćwiczyć korepetycje z uczniami w grupach i indywidualnie. Dostosowujesz swoje ceny, aby były bardziej przystępne, a ostatecznie zarabiasz więcej za godzinę w ustawieniu grupowym, lub możesz szukać klientów w obszarach o wyższych dochodach i indywidualnych korepetytorów. W zależności od tego, ile czasu chcesz poświęcić na korepetycje, możesz zaoferować plany dla obu scenariuszy, aby dotrzeć do większej liczby klientów.

🔥 Zalecana:  Bateria telefonu spada podczas ładowania? Dlaczego i jak to naprawić (rozwiązany)

5. Sprzedawaj swoje usługi

Nie możesz odnieść sukcesu w biznesie, jeśli nikomu o tym nie powiesz. Musisz sprzedawać swoje usługi, aby ludzie wiedzieli, że mogą do ciebie przyjść. Publikuj na wszystkich swoich stronach w mediach społecznościowych, wysyłaj e-maile, twórz ulotki dla lokalnych firm, z którymi mogą współpracować, i dołączaj do grup na Facebooku, aby nawiązywać kontakty z innymi. Możesz dowiedzieć się, jak promują się inni korepetytorzy, lub dołączyć do lokalnych grup, które pozwalają publikować posty o Twojej firmie.

Dołącz do lokalnych wydarzeń, aby również Twoje imię się tam pojawiło. Możesz także organizować wirtualne wydarzenia, takie jak „spotkanie i powitanie” lub bezpłatną sesję, aby omówić niektóre często zadawane pytania. Cokolwiek możesz zrobić, aby sprzedać swoje usługi, będzie to dla Ciebie korzystne w dłuższej perspektywie.

Powiązany: Jak zostać koordynatorem marketingu

6. Zbieraj referencje

Najważniejszą częścią prawie każdej firmy jest zbieranie referencji lub recenzji od klientów. Są jak złoto, ponieważ pomagają w podkręcaniu biznesu dla przyszłych klientów. Jeśli zobaczą, że inni są zadowoleni z twoich usług i uzyskują pozytywne wyniki, będą bardziej skłonni zapisać się do ciebie na korepetycje.

Alternatywne strony z ofertami pracy dla korepetytorów

Posiadanie własnej firmy korepetycyjnej przyniesie Ci najwięcej pieniędzy. Jeśli jednak wolisz współpracować z agencjami lub platformami internetowymi, oto kilka alternatyw do rozważenia:

Care.com– Ta strona internetowa jest doskonałym miejscem do założenia bezpłatnego profilu jako korepetytor i łączenia się ze studentami zarówno online, jak i lokalnymi. Możesz określić swoje oferty, ceny i dostępność w jednym miejscu. Rodzice i uczniowie przeszukują platformę w oparciu o ich potrzeby w zakresie nauczania, a Twój profil pojawia się, jeśli pasuje. To świetne miejsce do zdobywania doświadczenia i zbierania opinii od zadowolonych klientów.

Chegg– Chegg to firma, która istnieje już od kilku lat. Zaczęło się jako program wypożyczania i wykupu podręczników, a od tego czasu rozrosło się do oferowania usług korepetycji. Możesz znaleźć tutaj starszych klientów, takich jak licealiści i studenci, którzy będą udzielać korepetycji.

Korepetytor Ja– Na stronie TutorMe można znaleźć uczniów na wszystkich poziomach. Ma ścisły wskaźnik akceptacji dla studentów, którzy chcą się przyłączyć i oferuje usługi tylko studentom, którzy naprawdę chcą poprawić swoją edukację. TutorMe płaci ci za pomoc tym uczniom.

osoba– Pearson to znana na całym świecie firma wydawnicza, która oferuje usługi takie jak korepetycje na studiach. Jeśli interesuje Cię poziom college’u, Pearson nauczy Cię, jak pomóc przydzielonym uczniom.

VIPKid– VIPKid to popularna witryna do nauki języków z siedzibą w Chinach. Amerykańscy korepetytorzy pomagają chińskim uczniom uczyć się angielskiego poprzez lekcje i metody VIPKid. Otrzymujesz wynagrodzenie za 30-minutową sesję z uczniem.

Pytania, które zadają nowi nauczyciele

Aby jeszcze lepiej zrozumieć, czego potrzeba, aby być najlepszym korepetytorem, jakim możesz być, spójrz, o co pytają inni. Możesz uzyskać większy obraz tego, co korepetycje mogą dla Ciebie zrobić.

Jak długo trwa zostanie tutorem?

Ponieważ korepetycje nie wymagają żadnych certyfikatów, licencji ani wykształcenia, możesz zostać korepetytorem z dnia na dzień. Utworzenie posta lub profilu w mediach społecznościowych nie zajęłoby dużo czasu Care.com zacząć przyciągać klientów do swoich usług.

Jeśli chcesz uzyskać jakikolwiek rodzaj certyfikacji, kurs online, na który się zdecydujesz, określi, ile czasu zajmie Ci zostanie korepetytorem. Ponownie, nie jest to wymagane. Niektórzy korepetytorzy uważają jednak, że dodaje im to dodatkowej wiarygodności.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć pomysły na tematy blogów (z narzędziami i przykładami)

Czy warto być korepetytorem?

To będzie pytanie, na które tylko ty możesz odpowiedzieć. Jeśli spełniasz się zarówno w wynagrodzeniu pieniężnym, jak i pomaganiu ludziom, może to być dla ciebie tego warte. Każdy ma poziom wolności finansowej, który chce osiągnąć, więc korepetycje mogą, ale nie muszą, pasować do tego celu. Jeśli odpowiada Ci Twoja stawka i godziny, w których chcesz pracować, odpowiedź na to pytanie jest oczywista.

Ponadto zawsze warto pomóc komuś poczuć się dobrze w procesie uczenia się i edukacji jako całości.

Powiązany: Nie chcę pracować

Który nauczyciel zarabia najwięcej?

Niektóre przedmioty mogą zarabiać więcej niż inne. Jednak to naprawdę zależy od twoich uczniów, twojej lokalizacji i tego, jakie przedmioty są najczęściej wymagane w tym obszarze. Niektóre części kraju mogą kłaść nacisk na naukę i matematykę, podczas gdy inne mogą kłaść nacisk na pisanie i języki obce. Możesz uzyskać wygodniejsze wynagrodzenie dla siebie, jeśli pobierasz tyle, ile jesteś wart.

Czy korepetycje są stresujące?

Będzie to zależeć od poziomu i przedmiotu, w którym zdecydujesz się specjalizować. Niektóre przedmioty na korepetycjach mogą być bardziej stresujące niż inne. Dodatkowo, jeśli uczysz młodsze dzieci, utrzymanie ich uwagi może być bardziej stresujące. Odpowiedź na to pytanie naprawdę zależy od twojej osobowości i tego, co uważasz za stresujące.

Czy jest zapotrzebowanie na prywatnych nauczycieli?

Tak, istnieje zapotrzebowanie na prywatnych korepetytorów. Uczniowie nie mają wystarczająco dużo czasu ze swoimi nauczycielami w klasie, nie mówiąc już o czasie jeden na jeden. To może być dokładnie to, czego uczeń potrzebuje, aby dobrze sobie radzić w szkole. Możesz być idealną kombinacją dla każdego ucznia, aby pomóc mu odnieść sukces.

Powiązany: Jak zostać prywatnym edytorem zdjęć

Jaka jest różnica między tutorem a nauczycielem?

Korepetytor nie wymaga żadnych certyfikatów ani licencji, podczas gdy nauczyciel to robi. Możesz także wybrać swoją pensję w porównaniu z nauczycielem, który ma stałą pensję i może otrzymywać podwyżkę tylko od czasu do czasu.

Korepetytorzy otrzymują wynagrodzenie za nauczanie jeden na jednego, podczas gdy nauczyciele uczą 20 lub więcej uczniów jednocześnie. Jako niezależny korepetytor jesteś odpowiedzialny za znalezienie uczniów, podczas gdy nauczyciel jest pracownikiem okręgu szkolnego i ma przydzieloną klasę uczniów.

Kto powinien zostać tutorem?

Każdy, kto ma pasję do nauczania, kierowania i mentorowania umysłu edukacyjnego, powinien zostać tutorem. Tak długo, jak masz cierpliwość i chęć pomagania innym w nauce, możesz odnieść sukces w tej karierze.

Najważniejszym pytaniem, które musisz sobie zadać, jest to, czy chcesz świadczyć usługi korepetycji w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin, czy jako dodatek. To da ci lepsze wyobrażenie o tym, ilu klientów będziesz chciał przyjąć, aby wypełnić swój harmonogram i konto bankowe. Nie sprzedawaj się krótko; masz o wiele więcej do zaoferowania swoim uczniom, niż zdajesz sobie sprawę.

Powiązany: Najlepsze programy krótkich certyfikatów, które dobrze się opłacają