Jak zostać ilustratorem i zarabiać na rysowaniu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać ilustratorem i zarabiać na rysowaniu

Wszyscy przyjmujemy ogromną ilość treści każdego dnia, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Miliardy ludzi – w tym ty i ja – codziennie oglądają reklamy, książki, billboardy, czasopisma i blogi, biernie lub aktywnie. Każda z nich zawiera ilustracje.

Jeśli pamiętasz ostatnią ilustrację, którą widziałeś, ilustrator wykonał swoją pracę dobrze. Praca ilustratora wzbogaca treść i daje czytelnikom obraz, który łączy ich ze słowami, które przeczytali.

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o przeniesieniu czytelników w wyimaginowaną przestrzeń przy użyciu swoich umiejętności artystycznych, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zostaniu ilustratorem.

To może być świetna praca dla Ciebie, nawet jeśli nigdy nie brałeś udziału w zajęciach z ilustracji. Możesz być samoukiem! Wszystko, czego potrzebujesz, to ciężka praca, poświęcenie i praktyka, aby zarabiać na rysowaniu w wybranym stylu.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Co to jest ilustrator?

Ilustrator tworzy obrazy za pomocą fizycznych implementacji, takich jak ołówki, długopisy, markery i kredki. Niektórzy używają również różnych programów cyfrowych.

Ilustratorzy postępują zgodnie z podanymi im wytycznymi, aby tworzyć obrazy, które są odpowiednie dla fabuły w ramach danego projektu. Ilustrator to artysta sam w sobie.

Czy ilustrator wymaga licencji?

Chociaż ilustratorzy nie muszą mieć licencji, aby przyjmować pracę, niektórzy pracodawcy mogą wymagać dyplomu związanego z ilustracją. Ale ważniejsze jest posiadanie doświadczenia w ilustrowaniu niż powrót do szkoły, aby zdobyć dyplom. Nadal możesz nauczyć się, jak zostać ilustratorem bez dyplomu lub jakiegokolwiek szkolenia zawodowego.

Powiązany: Programy krótkich certyfikatów, które dobrze się opłacają

Inne wymagania i kwalifikacje programu Illustrator

Ilustratorzy muszą być zorientowanymi na szczegóły członkami zespołu, którzy są otwarci na opinie. Chociaż czasami pracują sami, większość ilustratorów ściśle współpracuje z innymi. Spodziewaj się współpracy z autorami lub innymi rodzajami klientów w celu stworzenia rysunków do ich publikacji.

Ważne jest, aby jako ilustrator móc pracować z koncepcją klienta i podążać za jego wizją tego, jak ma wyglądać ilustracja. Będziesz także musiał być dobrym komunikatorem, informować klienta na bieżąco i prosić o regularne informacje zwrotne. Ilustratorzy muszą wykazywać się cierpliwością i umiejętnościami interpersonalnymi.

Wynagrodzenie lub oczekiwania płacowe programu Illustrator

Według ZipRecruiter średnia krajowa roczna pensja ilustratora wynosi 57 297 USD. Liczba ta może wynosić nawet 131 500 USD lub zaledwie 21 500 USD. Twoje wynagrodzenie będzie się różnić w zależności od doświadczenia i lokalizacji, w której pracujesz. Jeśli Twoje usługi są cyfrowe, możesz rozszerzyć zasięg na klientów w różnych częściach świata, potencjalnie pobierając więcej za swoją pracę.

Inną strategią, która może pomnożyć Twoje zarobki, a nawet stworzyć pasywny strumień dochodów, jest sprzedaż cyfrowych kopii i licencji Twoich ilustracji. Możesz sprzedawać jeden obraz online wielu różnym klientom.

Prawna strona ilustrowania

Ilustracja to nie tylko tworzenie, sprzedawanie i pójście dalej. Istnieje prawna strona procesu, którą należy wziąć pod uwagę.

W tej dziedzinie często wchodzą w grę prawa autorskie i prawa dotyczące znaków towarowych, zwłaszcza jeśli tworzysz ilustracje dla firmy lub innego podmiotu, który wykorzysta Twoją pracę w swoich markowych działaniach marketingowych. Uzyskaj odpowiednie zezwolenia prawne, aby otrzymać odpowiednie wynagrodzenie i aby Twoi klienci zrozumieli swoje zobowiązania wobec Ciebie jako artysty.

🔥 Zalecana:  Jaki jest związek między Modelem Świata, Kotem Schrödingera… – W kierunku AI

Korzystaj z odpowiednich umów i porozumień między sobą a klientami lub pracodawcami. Prawidłowo określ oczekiwania i zrozum warunki każdej zawieranej umowy, aby uniknąć nieporozumień lub konfliktów w przyszłości.

Dowiedz się, czy za sprzedaż Twoich ilustracji będą wymagane dodatkowe opłaty licencyjne lub czy po osiągnięciu określonej liczby sprzedaży będziesz prosić o udział w zyskach. Korzystne będzie przeprowadzenie badań z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli klient lub pracodawca ma określone oczekiwania.

Bez względu na rodzaj projektu ilustracyjnego, nad którym pracujesz, ważne jest, aby zrozumieć i przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów. Amira Irfan, prawnik biznesowy z ponad 10-letnim doświadczeniem, powiedziała: „Najlepiej używać szablony prawne stworzone przez prawnika lub zatrudnij prawnika do tworzenia niestandardowych stron prawnych lub umów dla Twojej firmy”.

Jak zostać ilustratorem bez dyplomu i zarabiać na rysowaniu

Po podjęciu decyzji o karierze ilustratora zacznij od następujących kroków, które mają na celu wprawienie w ruch kół w nowej karierze. Pamiętaj, że ostatecznie to od Ciebie zależy, czy włożysz pracę w urzeczywistnienie swoich marzeń.

1. Zastanów się, jakim typem ilustratora chcesz być

Zanim podejmiesz kroki, aby zostać ilustratorem, zastanów się, jakie rzeczy lubisz rysować, jakie rodzaje obrazów przykuwają twoją uwagę, jaki jest twój styl artystyczny i jaki rodzaj odbiorców byłby zadowolony z twoich ilustracji. Gdy dopracujesz swoje artystyczne zacięcie, możesz przejść do pracy nad karierą w tym konkretnym stylu ilustracji.

Ten etap burzy mózgów pomoże Ci ustalić, która nisza jest dla Ciebie najlepsza. Strony mediów społecznościowych większości ilustratorów nie podkreślają stylów książek dla dzieci, komiksów dla dorosłych i przypadkowych ilustracji do dekoracji ściennych, podobnie jak twoje. Chociaż będziesz potrzebować pewnej elastyczności w zakresie umiejętności ilustrowania, ważne jest, aby móc zawęzić grupę docelową lub klientelę.

Wybierz swój styl w oparciu o swoje pasje. Nie zmuszaj się do tworzenia elementów, które Ci się nie podobają. Bądź wierny sobie, jednocześnie pozwalając sobie na tworzenie prac, z których jesteś dumny i które pokazują Twój własny, niepowtarzalny styl.

Powiązany: Jak rozpocząć stałą działalność jubilerską

2. Weź udział w kursie ilustracji

Jeśli masz już talent artystyczny, ale nie wiesz, jak dalej rozwijać swoją pracę, weź Mary Angela Niezwykły ilustrator kurs, który nauczy Cię, jak ożywiać ilustracje i stać się odnoszącym sukcesy ilustratorem cyfrowym.

Od prostych szkiców ołówkiem po rzeczywiste kartki z życzeniami, okładki książek, plakaty i wszystko pomiędzy, ożyw swoje wizje dzięki temu kursowi. Chociaż już ustalono, że nie potrzebujesz dyplomu, aby zostać ilustratorem, musisz wiedzieć, jak przekonwertować swoje ilustracje na nośnik cyfrowy. Kurs Mary Angela zawiera łatwe do naśladowania filmy i instrukcje, jak zamienić swoje doodle w prawdziwą sztukę cyfrową.

Aby w pełni wykorzystać swoją twórczą karierę, pobierz ją Pakiet kreatywny eBook, który jest pełen informacji i działań, które pomogą Ci rozwinąć produktywne podejście do Twojej firmy. Jako osoba o kreatywnym umyśle takim jak twój, Mary Angela dokładnie wie, czego potrzeba, aby w pełni wykorzystać swoją karierę ilustratora.

Powiązany: Najlepsze kursy edycji zdjęć

3. Ćwicz i buduj portfolio dzieł sztuki

Najważniejszym krokiem w tym posunięciu w karierze jest jak najwięcej ćwiczyć, aby doskonalić swoje umiejętności i odkrywać na nowo swój styl. Praktyka czyni mistrza, ale sprzyja również innowacjom i ewolucji. Jeśli udało ci się wypracować swój styl, kontynuowanie ćwiczeń sprawi, że będziesz jeszcze bardziej wydajny i pomoże ci przesunąć wszelkie artystyczne granice.

🔥 Zalecana:  Globalna sieć afiliacyjna Primeads.io pomaga projektom Web 3.0 zarabiać tysiące na ruchu

Twoja praktyka w ulepszaniu projektów zapewni ci mnóstwo ilustracji, które możesz dodać do swojego portfolio. Jak w każdej innej dziedzinie, nie dostaniesz ofert pracy jako ilustrator, jeśli nie udowodniłeś już swojego zestawu umiejętności. Dbaj o to, aby Twoje portfolio było zawsze aktualne i pełne absolutnie najlepszych dzieł sztuki.

Powiązany: Zapłać za kolor

4. Zbieraj referencje

Pozytywne referencje są dowodem na to, że byli klienci byli zadowoleni z twoich usług i pomogą ci znaleźć więcej okazji do ilustracji. Zbieraj recenzje od klientów dla każdego ukończonego projektu. Twoje słowo i Twoja praca mogą do pewnego stopnia mówić same za siebie, ale referencje od poprzednich klientów będą miały duży wpływ na przekonanie nowych klientów, aby zaryzykowali u Ciebie.

Umieść te referencje na swojej stronie internetowej z portfolio i kanałach mediów społecznościowych, aby pomóc nowym klientom znaleźć Cię i zobaczyć Twoją dotychczasową pracę.

5. Reklamuj swoje usługi

Marketing talentów wymaga czegoś więcej niż tylko zaprezentowania swojej pracy na stronie internetowej, w portfolio lub w mediach społecznościowych. Wymaga to aktywnej strategii z twojej strony, aby utrzymać świeżą obecność w ruchliwym i społecznym świecie.

Im bardziej inni widzą Twój talent, tym większe masz szanse na znalezienie stałej pracy. Zareklamuj swoje usługi znajomym i członkom rodziny i poproś ich o przekazanie informacji każdemu, kogo znają, kto mógłby wykorzystać Twój talent. Dołącz do grup sieciowych online, stwórz firmową stronę w mediach społecznościowych lub skorzystaj z okazji do nawiązywania kontaktów osobistych z autorami i innymi profesjonalistami z branży.

Powiązany: Jak zostać wizażystą, który faktycznie zarabia pieniądze

Więcej popularnych ofert zarabiania pieniędzy

Zarabiaj więcej pieniędzy w wolnym czasie dzięki tym renomowanym firmom.

 • Darmowa gotówka PayPal
 • Płatne ankiety i wyszukiwania w sieci
 • Zarabiaj łatwy zwrot gotówki
 • Otrzymuj płatności bezpośrednio na konto PayPal
 • Dołącz i zarabiaj
 • PayPal, Visa, Amazon itp.
 • Płaci ci za NIC (z SJ Pulse)
 • Wystarczy zainstalować oprogramowanie
 • Weź udział w płatnych ankietach i badaniach
 • Dołącz i zdobądź gotówkę

Inne sposoby zarabiania pieniędzy na ilustracjach

Niebo jest dla ciebie granicą, jeśli twoim marzeniem jest zapłata za losowanie. Istnieje wiele dodatkowych sposobów na rozpoczęcie własnej kreatywnej działalności i zarabianie pieniędzy na ilustracjach.

Zilustruj własne produkty

Twórz chwytliwe ilustracje do własnych produktów, takich jak eBooki, pudełka na subskrypcje, nowatorskie świece i upominki. Zamień swoje hobby w biznes i zostań swoim własnym ilustratorem. Skonfiguruj sklep na platformie takiej jak Shopify, aby umożliwić klientom kupowanie ilustracji bezpośrednio od Ciebie.

Oferuj usługi niezależne

Nie musisz być czyimś pracownikiem, aby być ilustratorem. Rozpocznij własną działalność ilustracyjną i oferuj usługi freelancerów. Znajdź tablice ofert pracy lub nawiąż kontakt z potencjalnymi klientami za pośrednictwem forów internetowych i rozwijaj relacje z ludźmi w terenie, aby Twoi klienci wracali do Ciebie w celu przyszłej pracy.

Specjalizuj się w blogach

Stwórz własnego bloga lub pomóż istniejącym blogerom ulepszyć ich posty za pomocą swoich ilustracji. Dobrą praktyką blogerów jest umieszczanie obrazów w tekście, a Twoje ilustracje mogą pomóc im zwiększyć ruch online.

Materiały marketingowe

Oferuj usługi ilustracyjne do materiałów marketingowych. Twoja kreatywność może być tym, czego potrzeba, aby klient chciał kupić sprzedawany produkt. Twoje prace mogą pojawiać się w broszurach, billboardach, reklamach w czasopismach i gazetach i nie tylko.

Autorzy książek dla dzieci

Sprzedawaj swoje usługi ilustracyjne różnym klientom, takim jak wielu autorów książek dla dzieci. Twoje ilustracje mogą szybko stać się dobrze znane w branży, zwiększając zapotrzebowanie na Twoje umiejętności.

🔥 Zalecana:  Transformacja funkcji — w stronę sztucznej inteligencji

Powiązany: Jak założyć domową piekarnię i sprzedawać pyszne smakołyki

Pytania, które zadają nowi ilustratorzy

To normalne, że wahasz się przed rozpoczęciem nowej kariery. Pozbądź się zmartwień dzięki odpowiedziom na często zadawane pytania innych nowych ilustratorów.

Jak długo trwa zostanie ilustratorem?

Ta oś czasu jest różna dla każdego artysty. Zdobycie dyplomu ukończenia college’u może zająć niektórym studentom cztery lata, a innym 10 lat, a rozpoczęcie kariery ilustratora nie różni się niczym. Nie ma uniwersalnego podejścia, jeśli chodzi o uczenie się czegoś nowego. W zależności od twoich umiejętności i sieci, w której pracujesz, możesz zostać ilustratorem w ciągu zaledwie kilku krótkich tygodni lub kilku lat.

Czy ilustratorzy są poszukiwani?

Według Bureau of Labor Statistics, praca ilustratora jest ma wzrosnąć o 14% do 2030 r, czyli szybciej niż średnia dla wszystkich innych zawodów. To dowodzi, że ilustratorzy są poszukiwani i nadal będą.

Czy trudno jest znaleźć pracę jako ilustrator?

Będziesz musiał włożyć dużo pracy, aby znaleźć klientów i rozwinąć swoją sieć. Zbuduj swoje portfolio i konsekwentnie nawiązuj kontakty, aby być widocznym dla potencjalnych pracodawców i klientów.

Zwiększ swój sukces, wyszukując oferty pracy i możliwości pracy jako freelancer online. Twoja motywacja, znakomite portfolio i silne powiązania mogą wystarczyć, by znaleźć się na drodze do sukcesu w świecie ilustracji.

Jakie ilustracje najlepiej się sprzedają?

Najczęściej zamawiane ilustracje to kwiaty, przyroda i kultura. Pod koniec roku spotkasz się również z dużym popytem na zdjęcia z wakacji. Dzięki popularności książek dla dzieci, obrazy skierowane do dzieci również dobrze się sprzedają. Ale jeśli lubisz komiksy i grafikę dla dorosłych, z pewnością znajdziesz rynek dla swojej pracy.

Powiązany: Najlepsze bezpłatne kreatory ścieżek do sprzedaży produktów i usług online

Kto powinien zostać ilustratorem?

Jeśli jesteś oddany, artystyczny i chętny do odkrywania swojej kreatywności, zostanie ilustratorem może być dla Ciebie idealnym posunięciem. Nie potrzebujesz dyplomu i możesz ustalić własne stawki, jeśli zdecydujesz się założyć własną firmę. Podążaj za marzeniami i jednocześnie zarabiaj komfortowo.

Jako ilustrator możesz zmieniać świat dzięki swojej kreatywności. Niezależnie od tego, czy tworzysz materiały promocyjne sprzedające produkty zmieniające życie, czy tworzysz zabawne i zapadające w pamięć ilustracje do książki dla dzieci, wzbogacaj życie innych poprzez swoją pracę. Odkurz swoje umiejętności artystyczne i zostań ilustratorem, o jakim zawsze marzyłeś.

Powiązany: Najlepsze oferty pracy online dla introwertyków (aby uciec od niepokoju społecznego)