Jak zostać copyeditorem bez doświadczenia

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zostać copyeditorem bez doświadczenia

Lista prac domowych wydaje się coraz dłuższa, co może być dobre. Chociaż może być tak wiele do rozważenia pod względem kierunku, w którym powinieneś pójść, najlepszym wyborem może być nauczenie się, jak zostać redaktorem.

Prawdopodobnie słyszałeś o copywritingu częściej niż o copyeditingu. Chociaż brzmią podobnie, istnieją między nimi pewne kluczowe różnice. Jedna osoba, która potrafi pisać teksty, niekoniecznie musi nadawać się na redaktora.

Pomyśl o wszystkich reklamach i materiałach marketingowych, które widzisz codziennie, czy to na telefonie, w drodze do sklepu, czy w czasopiśmie w poczekalni. Te reklamy próbują ci coś sprzedać i nie mogą tego skutecznie zrobić z mnóstwem błędów w piśmie. I tu wkracza copywriter.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Co to jest copyeditor?

Redaktor ma za zadanie redagowanie materiałów pisemnych. Podczas gdy copywriterzy mają za zadanie pisanie materiałów marketingowych, rola redaktora jest równie ważna w zapewnieniu, że pisanie jest wykonane dobrze i przebiega tak, jak powinno. Nie ma gorszego sposobu, aby spróbować coś sprzedać niż rozdawanie materiałów marketingowych, które nie mają sensu dla publiczności.

Czy copyediting wymaga certyfikacji?

Jeśli nie masz dyplomu ani żadnych certyfikatów w zakresie redagowania tekstów, nie poddawaj się jeszcze. Certyfikaty niekoniecznie są wymagane. Chociaż niektórzy klienci mogą preferować certyfikację, nadal możesz znaleźć klientów, którzy zaakceptują Cię jako swojego redaktora, jeśli posiadasz prawdziwe umiejętności jednego z nich.

Certyfikaty są dostępne i mogą poprawić Twoje CV. Sprawdź ten darmowy kurs mistrzowski prowadzony przez Phon Baillie, twórca Edit Republic. Dzieli się tym, czego potrzeba, aby naprawdę zostać copyeditorem i uzyskać certyfikat w zakresie korekty i redagowania tekstów.

Inne wymagania i kwalifikacje dotyczące redagowania tekstów

Bez wątpienia będziesz musiał swobodnie posługiwać się językiem angielskim. Będziesz musiał umieć czytać po angielsku, mieć doskonałe umiejętności komunikacyjne, umieć pracować jako członek zespołu i posiadać pewną wiedzę na temat produkcji medialnej na potrzeby marketingu.

Redaktorzy wymagają również dbałości o szczegóły, umiejętności dotrzymywania terminów oraz umiejętności przyjmowania krytyki lub informacji zwrotnych. Jest to wysiłek zespołowy mający na celu stworzenie idealnej kopii; dlatego każda część zespołu musi umieć ze sobą współpracować.

Powiązany: Jak zostać korektorem

Wynagrodzenie redaktora lub oczekiwania płacowe

Istnieje kilka różnych sposobów zarabiania przez copyeditorów. Istnieje tradycyjna stawka godzinowa, a także stawka za projekt. W zależności od umowy z klientami struktura wynagrodzeń może się różnić. Dodatkowo możesz zaproponować miesięczną stawkę retencji, jeśli klient będzie nadal korzystał z Twoich usług.

🔥 Zalecana:  Dzieci, sztuczna inteligencja i etyka: jak dzieci postrzegają i traktują Alexę i Roombę

Według Glassdoor, redaktorów zarabiają średnio prawie 50 000 dolarów rocznie. W zależności od twoich umiejętności i doświadczenia, możesz znacznie przekroczyć tę średnią pensję. Niektórzy redaktorzy zarabiają tę pensję, pracując w niepełnym wymiarze godzin.

Jako nowy redaktor, twoje początkowe wynagrodzenie podstawowe może być niskie. Może jednak szybko wzrosnąć wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Możesz łatwo zacząć od 15 USD za godzinę i zwiększać z każdym pozyskanym klientem.

Powiązany: Najlepsze oferty pracy dla matek pozostających w domu

Jak zostać copywriterem

Wcielenie się w rolę redaktora można wykonać za pomocą tych sześciu kroków. Zacznij robić to już teraz i zostań redaktorem, jeśli ta branża wydaje Ci się odpowiednia.

1. Wybierz fokus

Wybór pracy w określonej niszy lub na określonym rynku pomaga budować autorytet wśród klientów. Jeśli klienci zobaczą, że masz doświadczenie na określonym rynku, mogą być bardziej skłonni zatrudnić Cię do swoich projektów. Wręcz przeciwnie, jeśli klient zobaczy, że pracujesz na różnych rynkach, może pomyśleć, że nie zrozumiesz jego potrzeb.

Kiedy pracujesz w określonej niszy, możesz zajrzeć za kulisy żargonu tego rynku i tego, jak klienci lubią robić różne rzeczy. Może to przełożyć się na przyszłe rozmowy z potencjalnymi klientami i pokazać im, że rozumiesz ich potrzeby. Wybierz niszę, która Cię interesuje, a będziesz jeszcze bardziej zadowolony z pracy.

2. Wykorzystaj swoje umiejętności redakcyjne w praktyce

Na pewno słyszałeś powiedzenie: „Praktyka czyni mistrza”. Dotyczy to prawie wszystkiego, co robimy w życiu, w tym redagowania tekstów. Jako copyeditor ważne jest, aby ćwiczyć swój proces redagowania. Nie czytaj czegoś raz, a potem prześlij. Znajdź rytm, który pomoże Ci zaangażować się w utwór, aby był jak najlepszy.

Pomocne jest również wyszukiwanie wszelkiego rodzaju publikacji online, aby przeglądać i rozwijać swoje umiejętności redakcyjne. Pomyśl, w jaki sposób publikację można by napisać inaczej, aby zwiększyć sprzedaż. Dołącz do Phon Baille z Edit Republic na tej bezpłatnej lekcji mistrzowskiej aby dowiedzieć się o redagowaniu i stworzyć rutynę, która działa dla Ciebie.

3. Zapoznaj się z narzędziami do redagowania tekstów

Dostępnych jest kilka narzędzi do redagowania tekstów, dzięki którym Twoja praca będzie jeszcze lepsza.

 • Gramatycznie – platforma, która wykorzystuje sztuczną inteligencję jako asystenta w pisaniu, aby wyłapywać błędy gramatyczne i ortograficzne, a także sugerować błędy w zaangażowaniu i dostarczaniu, na przykład w marketingu. Platforma oferuje darmową wersję i płatną opcję.
 • Idealnie – aplikacja stworzona przez Microsoft, aby pomóc znaleźć błędy gramatyczne i ortograficzne, których nie znajdują inne osoby sprawdzające. Jest to płatna aplikacja, którą kupuje się co roku.
 • Dokumenty Google – darmowy program internetowy, który pozwala twórcom treści i redaktorom na współpracę nad tekstami w czasie rzeczywistym.
🔥 Zalecana:  Jak zainwestować 300 000 – ponad 10 realistycznych metod do wypróbowania

4. Zbuduj portfolio

Zanim dokonasz jakiegokolwiek zakupu, prawie zawsze przeglądasz recenzje innych osób dotyczące konkretnego produktu lub usługi. To właśnie robi portfolio dla copyeditora. Odzwierciedla wykonaną pracę i daje potencjalnym klientom pewność, że zrealizowałeś projekty w sposób satysfakcjonujący.

Jeśli nie masz jeszcze portfolio, zacznij je budować, wykorzystując przyjaciół i rodzinę jako pierwszych klientów. Możesz oferować swoje usługi za darmo lub z dużą zniżką w zamian za opinie i referencje. Nie potrzebujesz zbyt wielu, aby założyć portfolio, więc nie pozwól, aby ta część powstrzymała Cię od rozwoju kariery.

Powiązany: Jak założyć niezależne portfolio pisarskie

5. Wyceń swoje usługi redakcyjne

Najlepsze w zostaniu redaktorem z domu jest to, że możesz ustawić stawki za swoje usługi. Dzięki temu możesz pracować kiedy chcesz i jak długo chcesz. Gdy zaczynasz w tej karierze, twoje ceny mogą być niskie. Możesz jednak dać sobie podwyżkę w miarę zdobywania doświadczenia.

6. Wysyłaj zimne oferty i/lub aplikuj na stanowiska online

Zacznij działać jak najszybciej. Im więcej klientów zdobędziesz, tym szybciej rozwiną się Twoje umiejętności i tym więcej pieniędzy możesz potencjalnie zarobić. Używaj zimnych prezentacji, aby prezentować swoje usługi klientom i prezentować swoje umiejętności. Dodaj przykład tego, co możesz dla nich zrobić, co zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie.

Znajdź stanowiska redaktora opublikowane online i aplikuj bezpośrednio na nie. Niektóre firmy mogą mieć więcej niż jedno wolne stanowisko redaktora, więc nie bój się rzucić kapelusza na ring.

Powiązany: Jak zostać niezależnym pisarzem

Pytania, które zadają nowi redaktorzy

To normalne, że czujesz się trochę niezdecydowany przed zmianą kariery w jakiejkolwiek dziedzinie. Dowiedz się, o co proszą nowi redaktorzy, aby ustalić, czy naprawdę chcesz zostać redaktorem.

Czy kopiowanie jest trudne?

Krótko mówiąc, kopiowanie nie jest trudne dla właściwej osoby. Jednak prawidłowe wykonanie zadania wymaga czasu i poświęcenia. Klienci będą chcieli mieć pewność, że to, co płacą, będzie warte inwestycji. Dlatego musisz poważnie podejść do tej roli, aby móc pomyślnie realizować projekty.

Powiązany: Łatwe letnie prace, aby zarobić dodatkowe pieniądze

Czy redaktorzy mogą pracować z domu?

To zależy od klienta, którego masz, ale zazwyczaj stanowisko redaktora można wykonać z domu. Możesz założyć własny biznes i zdecydować się na pracę wyłącznie dla klientów zdalnie. Ubiegając się o stanowiska w firmach, przeczytaj wymagania dotyczące lokalizacji, aby sprawdzić, czy możesz pracować z domu.

Ile czasu zajmuje nauczenie się copyedit?

Wcale nie musi to zająć dużo czasu, zwłaszcza jeśli wybrałeś niszę do pracy. Posiadanie niszy pomoże przyspieszyć proces uczenia się, gdy zrozumiesz używaną terminologię i jak odpowiednio zastosować ją w kopii. Jeśli masz już dobrą znajomość języka angielskiego, w tym gramatykę, pisownię i składnię, istnieje większe prawdopodobieństwo, że nauczysz się redagowania tekstów w szybszym tempie.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 4000 $ miesięcznie – 7 realistycznych pomysłów do wypróbowania

Powiązany: Zarabiaj, aby redagować dokumenty

Czy certyfikat copyediting jest tego wart?

Chociaż nie jest to wymagane, certyfikat redakcyjny może zwiększyć Twoją wiarygodność podczas ubiegania się o pracę. Certyfikat pokazuje, że jesteś oddany i że spędziłeś czas na doskonaleniu umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu w redagowaniu tekstów.

Phon Baillie z Edit Republic stworzył kurs redakcyjny, który nauczy Cię czegoś więcej niż tylko znajdowania błędów gramatycznych i interpunkcyjnych. Jeśli ukończysz pełny kurs, możesz wydrukować swój certyfikat.

Powiązany: Najlepsze programy krótkich certyfikatów, które dobrze się opłacają

Jak zostać copyeditorem bez doświadczenia?

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to szybko zdobyć doświadczenie jako nowy redaktor. Musisz zbudować swój współczynnik zaufania i aby to zrobić, być może będziesz musiał oferować swoje usługi redakcyjne po obniżonych cenach, aby zdobyć doświadczenie. Gdy masz już kilka na swoim koncie, wykorzystaj te przeszłe prace, aby pokazać przyszłym klientom pracę, którą wykonałeś. Doświadczenie zwiększa Twoją wiarygodność.

Powiązany: Korekta recenzji w dowolnym miejscu

Kto powinien zostać copyeditorem?

Kariera redaktora nie jest dla kogoś, kto nie chce włożyć pracy. Musisz być zorientowany na szczegóły, zorientowany na cel i dumny ze swojej pracy. Klienci liczą na to, że sprawisz, że ich kopie będą unikatowe, aby ostatecznie sprzedawać je właściwym konsumentom. To nie jest praca, którą należy lekceważyć.

Jeśli lubisz czytać, potrafisz wychwycić błędy w publikacji lub masz sugestie, jak przepisać kopię, to stanowisko redaktora może być dla Ciebie idealną pracą. Kariera nie jest trudna, ale wymaga ciężkiej pracy.

Zarabiaj na życie, czytając prace innych ludzi i pomagając firmom dotrzeć do ich idealnego rynku. Kariera w redagowaniu tekstów może być powołaniem, na które czekałeś, aby w końcu opuścić pracę w godzinach 9-17.

Powiązany: Najlepsze kursy korekty online dla początkujących