Jak zmienić zielone wiadomości na niebieskie na iPhone’ach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmienić zielone wiadomości na niebieskie na iPhone’ach

Kwestia zielonych wiadomości zamiast niebieskich wiadomości jest powszechna i bardzo frustrująca dla większości użytkowników iPhone’a, którzy wygodnie korzystają z iMessage.

Jest to frustrujące, ponieważ nie mogą wykryć, czy kontakty, do których wysyłają i odbierają wiadomości, używają iMessage.

Z drugiej strony użytkownicy Androida mogą również napotkać ten problem, a wielu może być ciekawi, dlaczego tak się dzieje w ich aplikacji do przesyłania wiadomości. Istnieje wiele powodów, dla których otrzymujesz zielone wiadomości zamiast niebieskich na telefonie iPhone lub telefonie z Androidem.

W tym artykule pokażę, dlaczego i podzielę się pomysłami, jak zmienić zielone wiadomości na niebieskie.

Dlaczego moje wiadomości są zielone, podczas gdy powinny być niebieskie?

Obecność zielonych wiadomości, gdy powinny być niebieskie na iPhonie, wskazuje, że korzystałeś z usługi SMS (Short Message Service), a nie iMessage.

Jeśli jednak użytkownik Androida napotka ten problem, może to oznaczać, że odbiorca jego wiadomości go zablokował.

Poniżej znajduje się więcej powodów, dla których Twoje wiadomości są zielone, podczas gdy powinny być niebieskie.

1. Android (telefon bez systemu iOS)

Ten problem jest powszechny wśród użytkowników iPhone’a, szczególnie tych, którzy wolą używać iMessage do wysyłania wiadomości znajomym, rodzinie i wszystkim innym. iMessage domyślnie wysyła wiadomości w niebieskim tekście, więc jeśli Twój przypadek jest inny, jednym z powodów jest to, że rozmawiasz teraz z telefonem z Androidem lub telefonem bez iOS.

Na przykład, jeśli twój znajomy jest użytkownikiem Androida, a ty jesteś użytkownikiem iPhone’a i używasz iMessage do rozmowy z nim. Każda wiadomość, którą do nich wyślesz lub od nich otrzymasz, będzie miała kolor zielony.

2. Wyłącz iMessage

W niektórych przypadkach iPhone’y otrzymywałyby zielone wiadomości do standardowej aplikacji do przesyłania wiadomości lub iMessage, nawet jeśli odbierają wiadomości z iMessage. Może to być spowodowane tym, że Twój iMessage jest wyłączony na Twoim iPhonie.

Ponadto, jeśli wysyłasz wiadomości za pośrednictwem iMessage do znajomego, który również korzysta z iMessage, i zauważysz, że wiadomość jest dostarczana na zielono, nie panikuj; Twój iMessage jest właśnie wyłączony.

Jak zmienić zieloną wiadomość na niebieską na Androidzie

Nie jesteś jedyną osobą, która może się zastanawiać: „Jak zmienić zielone wiadomości na niebieskie na Androidzie?”.

Oto kilka prostych sposobów zmiany zielonych wiadomości na niebieskie na telefonie z Androidem:

1. Funkcja koloru wiadomości Androida

Ta funkcja koloru jest dostępna w każdej wiadomości na Androida; pozwala dostosować wiadomość kontaktu pojedynczo.

Możesz więc zmienić je z powrotem na niebieski lub dowolny wybrany kolor i ustawić go jako domyślny dla wiadomości.

Jednak funkcja koloru zależy od urządzenia z systemem Android i modelu. Wykonując te czynności, będziesz w stanie łatwo zmienić zielone komunikaty na niebieskie lub łatwo zmienić jeden kolor na inny:

 • Krok 1 – Wybierz aplikację do przesyłania wiadomości.
 • Krok 2 – Następnie dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.
 • Krok 3 – Wybierz Zaawansowane przesyłanie wiadomości z menu.
 • Krok 4 – Przełącz dostępny pasek, aby zmienić kolor tekstu.

2. Usługa Google Rich Commutation Service (RCS)

Jak wspomniano, iMessage wysyła wiadomości w postaci zielonego lub niebieskiego tekstu, co jest domyślnym sposobem wysyłania i odbierania wiadomości na iPhonie.

Podobnie RCS jest konkurentem w zakresie przesyłania wiadomości dla iMessage firmy Apple. Firma Google stworzyła platformę komunikacyjną RCS (Rich Communication Services), dodając ją jako nową funkcję ułatwiającą wysyłanie i odbieranie wiadomości na Androidzie.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć pracę bez doświadczenia [Step-By-Step Guide]

Ta aplikacja działa jak iMessage, umożliwiając użytkownikom wysyłanie wiadomości w niebieskim tekście. Ponadto aplikacja ma więcej funkcji, które zostaną omówione później.

Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić, czy aplikacja jest kompatybilna z telefonem z Androidem. Pobierać za pośrednictwem Sklepu Play i wykonaj poniższe czynności, aby sprawdzić:

 • Krok 1 – Otwórz aplikację i kliknij menu w prawym górnym rogu.
 • Krok 2 – Wybierz Ustawienia.
 • Krok 3 – Wybierz Funkcje czatu.
 • Krok 4 – Funkcje czatu poinformują Cię, czy Twoje urządzenie jest obsługiwane, czy nie.

3. Uruchom ponownie telefon z Androidem

Czasami ponowne uruchomienie telefonu z Androidem może pomóc w łatwej zmianie zielonych wiadomości na niebieskie. To znaczy, jeśli Twój telefon z Androidem otrzymuje niebieskie wiadomości, zanim nagle przełączy się z powrotem na zielony, spróbuj:

 • Krok 1 – Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania telefonu przez 1-2 sekundy, aż pojawi się menu opcji zasilania, a następnie zwolnij przycisk zasilania.
 • Krok 2 – Stuknij Uruchom ponownie lub Uruchom ponownie w dostępnych opcjach menu. Zależy to od używanego modelu Androida.
 • Krok 3 – Ponadto, w zależności od telefonu, ponowne uruchomienie ekranu głównego zajmuje do minuty.
 • Krok 4 – Jeśli masz hasło, zostaniesz poproszony o wprowadzenie tych informacji po ponownym uruchomieniu telefonu.

4. Pobierz inną aplikację do przesyłania wiadomości

Możesz także wypróbować inną aplikację do przesyłania wiadomości. Pobierz inną aplikację do przesyłania wiadomości, która pozwoli Ci zmienić zielone wiadomości na niebieskie. Lista aplikacji, które warto rozważyć, obejmuje:

 1. Handcent następny
 2. SMS GoPro
 3. Tekst SMS

Jak naprawić zielone wiadomości i zmienić kolor z powrotem na niebieski na iPhonie

SMS-y są wyświetlane jako zielone wiadomości w aplikacji do przesyłania wiadomości i są wysyłane za pośrednictwem komórkowej usługi głosowej. Innymi słowy, SMS nie wykorzystuje Internetu ani Twojego planu taryfowego do wysyłania tych wiadomości.

Tymczasem iMessage korzysta z Internetu lub planu transmisji danych w telefonie do wysyłania wiadomości.

iMessage umożliwia udostępnianie lokalizacji, emotikony Apple, lepszą integrację aplikacji i wiele innych funkcji. Dlatego jest preferowany w stosunku do SMS-ów.

Oto różne wskazówki dotyczące zmiany zielonych wiadomości na niebieskie na telefonie iPhone.

 • Poprawka 1 – Sprawdź pasek internetowy, jeśli jest włączony: niebieskie iMessages powinny być dostępne tylko przez Wi-Fi, 3G, 4G lub 5G.
 • Poprawka 2 – Zrestartować ustawienia sieci: Jeśli Wi-Fi lub Internet w Twoim iPhonie nie działają prawidłowo po sprawdzeniu, czy są włączone, spróbuj zresetować sieć. Aby zresetować sieć: Przejdź do Ustawienia >> Ogólny >> Zresetuj sieć.
 • Poprawka 3 – Uruchom ponownie iPhone’a: Ponowne uruchomienie iPhone’a może również pomóc zmienić zielone wiadomości na niebieskie, gdy iPhone wysyła wiadomości do innego iPhone’a.
 • Poprawka 4 – Włącz iMessage swojego iPhone’a: Musisz sprawdzić, czy iMessage Twojego iPhone’a jest włączony, gdy próbujesz zmienić zielone wiadomości na niebieskie: możesz to osiągnąć, przechodząc do Ustawienia >> Znajdź aplikację Wiadomości >> Przełącz pasek iMessages, jeśli jest wyłączony. Jeśli jednak jest włączony, wyłącz go, odczekaj kilka sekund i włącz ponownie.
 • Poprawka 4 – Sprawdź, czy telefon odbiorcy to iPhone: Pamiętaj, że iMessages mogą być wysyłane tylko między użytkownikami Apple. Dlatego zawsze będziesz widzieć zielone wiadomości podczas wysyłania wiadomości do użytkowników Androida.
🔥 Zalecana:  Czy Ipsos iSay jest legalny czy oszustwo? (Moja uczciwa recenzja z 2023 r.!)

Jak wrócić do iMessage po wysłaniu SMS-a

iMessage od czasu do czasu zażąda wysłania wiadomości jako SMS, gdy wystąpi problem.

Być może przełączyłeś się na SMS-y, ponieważ nie masz niezawodnego połączenia z Internetem, tymczasowo lub na stałe.

Dopóki iOS nie może wysyłać iMessage, powinien wysyłać wiadomości tylko jako SMS i przełączać się z powrotem tak szybko, jak to możliwe, ale jeśli tak się nie stanie, oto prosta wskazówka, aby to naprawić:

1. Wyślij zdjęcie lub załącznik na czacie

Pierwszą rzeczą, którą robisz, gdy masz ten problem, jest wysłanie zdjęcia lub innego rodzaju załącznika do kontaktu, z którym utknąłeś w wiadomości tekstowej. Po wykonaniu tej czynności zwykle odświeża iMessage i przestaje wysyłać SMS-y.

2. Wyłącz iMessage

Być może iMessage został przypadkowo wyłączony lub plik w aplikacji został uszkodzony podczas używania. Możesz szybko odzyskać go z wiadomości tekstowych, sprawdzając iMessage z menu ustawień.

 • Krok 1 – Znajdź plik „Wiadomości” opcja w aplikacji Ustawienia,
 • Krok 2 – Zidentyfikowałeś problem, jeśli przełącznik iMessage jest już wyłączony! Wystarczy go włączyć, aby z niego korzystać. Ale jeśli jest włączony, wyłącz przełącznik iMessage.
 • Krok 3 – Poczekaj kilka sekund i ponownie włącz przełącznik iMessage.
 • Krok 4 – Ponownie otwórz aplikację iMessages i spróbuj wysłać wiadomość do kontaktu, który sprawiał ci problemy. Najpierw wybierz kontakt, dotykając „Nowa wiadomość” w prawym górnym rogu. Następnie wyślij wiadomość, wprowadzając dane kontaktowe w polu „Do”.
 • Krok 5 – Jeśli ta poprawka działa, po wybraniu kontaktu powinna pojawić się na niebiesko, a nie na zielono. Wyślij wiadomość ponownie, aby dokładnie sprawdzić.

3. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone’a

Spróbuj wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a, jeśli wyłączony iMessage nie działa. Aby wymusić ponowne uruchomienie telefonu, wykonaj następujące czynności:

Dla iPhone’a 8, 8 Plus i wszystkich innych modeli powyżej iPhone’a X, tj. tych, które nie mają przycisku Home:

 • Krok 1 – Szybko naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności.
 • Krok 2 – Następnie naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności.
 • Krok 3 – Przytrzymaj przycisk Uśpij / Obudź, aż na ekranie pojawi się logo Apple. Nie puszczaj przycisku Uśpij/Obudź, jeśli przed logo Apple pojawi się opcja „Przesuń, aby wyłączyć”.

iPhone 7 i 7 Plus: Przytrzymaj jednocześnie przyciski zmniejszania głośności i usypiania/budzenia, aż pojawi się logo Apple. Gdy pojawi się opcja „Przesuń, aby wyłączyć”, zignoruj ​​ją.

W przypadku iPhone’a 6S i wcześniejszych modeli: dopóki na ekranie nie pojawi się logo Apple, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Uśpij/Obudź i Początek.

Otwórz iMessage i spróbuj wysłać wiadomość do jednego z kontaktów iMessage po zakończeniu ponownego uruchamiania iPhone’a.

Ponadto wysyłanie wiadomości będzie musiało rozpocząć nową rozmowę zamiast kontynuować poprzednią, a wiadomości powinny być teraz wyświetlane na niebiesko, a nie na zielono.

4. Usuń wątek konwersacji

Może to być ostatnia deska ratunku, jeśli pojedyncza rozmowa utknęła w wiadomościach tekstowych i żadne z powyższych rozwiązań nie zadziałało. Zanim spróbujesz, upewnij się, że druga osoba ma włączony iMessage.

Po potwierdzeniu, że jest włączona, usuń wątek konwersacji zawierający załączniki wiadomości tekstowych. Oto jak to zrobić:

 • Krok 1 – Znajdź rozmowę na liście, otwierając wątki rozmowy w aplikacji Wiadomości.
 • Krok 2 – Następnie przesuń palcem w lewo od prawego rogu czatu.
 • Krok 3 – Aby całkowicie zakończyć rozmowę, naciśnij „Usuwać”. Pojawi się monit o potwierdzenie. Aby potwierdzić, dotknij „Usuwać”.
 • Krok 4 – Następnie rozpocznij z nimi nowy dialog. Powinien zaczynać się jako rozmowa iMessage.
🔥 Zalecana:  Jak długo Apple przetwarza zamówienie?

Czy zielony tekst oznacza blok?

Wiemy, że wysłanie zwykłej wiadomości może być sygnalizowane zieloną wiadomością. Ponadto zielone wiadomości mogą wskazywać, że zostałeś zablokowany w iMessage. Dlatego usługa przesyłania wiadomości Apple uniemożliwi dostarczanie wiadomości błyskawicznych do odbiorcy za pośrednictwem platformy iMessage, jeśli jesteś zablokowany w iMessage.

Gdy ktoś Cię zablokuje, powróci do wysyłania wiadomości jako wiadomości tekstowej, co oznacza, że ​​wiadomość tekstowa wyjdzie na zielono.

Uwaga: pamiętaj, że zielona wiadomość tekstowa zamiast niebieskiej nie zawsze jest wiarygodnym znakiem, że zostałeś zablokowany.

Zielona wiadomość może również oznaczać, że użytkownik w końcu przełączył się na system operacyjny Android, jego telefon jest wyłączony lub offline.

Przeczytaj także: Jak zalogować się do iMessage na iPhonie, iPadzie i MacBooku

Jak się dowiedzieć, czy zostałeś zablokowany w iMessage

1. iPhone nie przeszkadza

iOS ma funkcje Nie przeszkadzać, które pozwalają użytkownikom iPhone’a tymczasowo wyłączyć powiadomienia dla wszystkich oprócz kontaktów i aplikacji, które zdecydują się pozostawić włączone. Może się zdarzyć, że ktoś, do kogo próbujesz wysłać wiadomość, może wyłączyć powiadomienia. Nie będą mogli otrzymywać powiadomień, dopóki nie założą ich z powrotem.

2. Spróbuj zadzwonić pod numer

Próba zadzwonienia pod numer w celu zapytania to inny sposób potwierdzenia, czy użytkownik zablokował Cię w aplikacji wiadomości iMessage lub Android.

Nie będziesz mógł zadzwonić do kogoś, kto zablokował Cię w wiadomościach iMessage lub Android. Zamiast tego otrzymujesz skrzynkę poczty głosowej, która odtwarza tylko jeden dzwonek, jeśli spróbujesz zadzwonić pod numer, który Cię zablokował.

3. Spróbuj zadzwonić z innego numeru

Załóżmy, że próbowałeś wszystkich powyższych środków bez powodzenia. Następnie, w ostateczności, możesz zadzwonić do nich z innego numeru. Jeśli odpowiedzą, możesz poinformować ich, że próbowałeś się z nimi skontaktować.

Jeśli jednak zadzwonisz z innego numeru i nadal otrzymasz tę samą odpowiedź, może to oznaczać problem z wiadomością iMessage tej osoby.

Wniosek

Ten artykuł oświecił nas, jak zmienić zielone wiadomości na niebieskie na iPhonie lub urządzeniu z Androidem.

Na szczęście możesz szybko rozwiązać ten problem, korzystając z dostarczonych przewodników. Dlatego jeśli ściśle przestrzegasz procedur opisanych w tym artykule, powinieneś być w stanie pomyślnie zmienić zielone wiadomości na niebieskie na telefonie iPhone lub telefonie z Androidem.