Jak zmienić lokalizację na Facebooku Marketplace na lokalną tylko 2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmienić lokalizację na Facebooku Marketplace na lokalną tylko 2023

Facebook jest teraz bardziej społecznościowy niż kiedykolwiek, jeśli korzystasz z Marketplace, ale dostępne elementy są daleko od Twojej lokalizacji, oto jak zmienić ustawienia Facebook Marketplace na tylko lokalne.

Jeśli chcesz zobaczyć przedmioty dostępne w Twojej lokalizacji, możesz je łatwo zmienić w ustawieniach Marketplace bez korzystania z usługi lokalizacyjnej VPN lub GPS.

Gdy zmienisz lokalizację Facebook Marketplace, nie będzie to miało zastosowania do Twojego profilu na Facebooku, będziesz mógł ręcznie wprowadzić swoją lokalizację z filtrów lokalizacji.

W tym artykule dowiesz się jak zmienić lokalizację Facebook Marketplace. Będziesz mógł ustawić Marketplace tak, aby pokazywał tylko rzeczy z Twojej lokalizacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak dodać administratora do strony na Facebooku (nowe środowisko stron)

Dlaczego warto zmienić lokalizację Facebook Marketplace?

Ponieważ po prostu łatwiej jest kupić coś w swoim mieście niż w innym kraju.

Jednym z powodów, dla których ludzie zmieniają swój Facebook Marketplace, jest to, że chcą sprawdzić, czy produkt jest dostępny w ich lokalizacji, aby mogli go szybko otrzymać bez wysokich kosztów wysyłki.

Innym powodem, dla którego ludzie zmieniają lokalizację Marketplace, jest to, że szukają konkretnego produktu, który chcą kupić.

Nie wszystkie produkty są dostępne wszędzie, na rynku amerykańskim zobaczysz produkty, których aktywnie szukasz, ale nie ma ich w Kanadzie ani Wielkiej Brytanii

Jeśli więc chcesz kupować od ludzi z całego kraju, stanu lub miasta i płacić w lokalnej walucie, jest to kolejny powód do zmiany lokalizacji ustawień Facebook Marketplace.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak przestać obserwować osobę, stronę lub grupę na Facebooku

Jak zmienić Facebook Marketplace na tylko lokalny

Jeśli chcesz ręcznie zmienić swoją lokalizację w Facebook Marketplace, możesz to łatwo zrobić w ustawieniach Marketplace.

Z aplikacji mobilnej/Lite strony na Facebooku

Jeśli korzystasz z Marketplace w aplikacji Facebook na urządzeniu z systemem Android lub telefonie iPhone, możesz łatwo zmienić ustawienia lokalizacji na tylko lokalne.

Zmień lokalizację za pomocą ikony lokalizacji

Otwórz Facebook > Stuknij ikonę Marketplace na pasku narzędzi > Stuknij ikonę lokalizacji [this may have a location already, likely your city] > Wybierz lokalizację i Zastosuj.

🔥 Zalecana:  Jak pokonać lęk wysokości
Krok 1: Otwórz aplikację Facebook

Otwórz aplikację Facebook na swoim iPhonie lub urządzeniu z systemem Android i przejdź do Rynek sekcja z paska narzędzi.

Na Androidzie zobaczysz pasek narzędzi u góry, dotknij ikony Marketplace. W przypadku iPhone’a pasek narzędzi znajduje się na dole, dotknij ikony Marketplace.

Krok 2: Stuknij ikonę lokalizacji

Na ekranie głównym Marketplace, w sekcji Dzisiejsze wybory, dotknij ikony lokalizacji, może to pokazać Twoją aktualną lokalizację.

Krok 3: Ustaw nową lokalizację

Teraz będziesz mógł ustawić nową lokalizację na rynek i zobacz przedmioty na podstawie wybranej lokalizacji. Możesz zmniejszyć rozmiar aby zobaczyć więcej lokalnych wpisów w Twojej okolicy.

Użyj niestandardowego promienia aby rynek mógł wyświetlać przedmioty w określonej odległości. Możesz go zwiększyć lub zmniejszyć, po zaznaczeniu miejsca dotknij Zastosuj.

PRZECZYTAJ TEŻ: Facebook nie działa? 15 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Zobacz przedmioty w aukcjach lokalnych

Otwórz Facebook > Stuknij ikonę Marketplace na pasku narzędzi > Stuknij Kategorie w prawym górnym rogu > Następnie stuknij Listy lokalne.

Krok 1: Otwórz aplikację Facebook

Otwórz aplikację Facebook na swoim iPhonie lub urządzeniu z systemem Android i przejdź do Rynek sekcja z paska narzędzi.

Na Androidzie zobaczysz pasek narzędzi u góry, dotknij ikony Marketplace. W przypadku iPhone’a pasek narzędzi znajduje się na dole, dotknij ikony Marketplace.

Krok 2: Stuknij Kategorie

Stuknij w Kategorie w prawym górnym rogu ekranu Marketplace. Następnie na następnej stronie dotknij Listy lokalne.

Zobaczysz wszystkie elementy, które są wymienione lokalnie w Twojej lokalizacji, możesz przeglądać je. Jeśli szukasz konkretnego produktu, możesz wyszukać.

Po zmianie lokalizacji Marketplace na bieżącą lokalizację możesz wyszukać dowolne elementy, a zobaczysz te dostępne w Twojej lokalizacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co oznacza „Na razie wszyscy jesteście zajęci” na Facebooku?

Z pulpitu strony na Facebooku [Web]

Jeśli korzystasz z komputera, czy to Mac, Windows PC, Linux, Chromebook itp., Będziesz mógł zmienić swoją lokalizację w Facebook Marketplace.

🔥 Zalecana:  OpenAI uruchamia listę oczekujących na dostęp do API GPT-4

Zmień lokalizację za pomocą ikony lokalizacji

Otwórz Facebook > Kliknij ikonę Marketplace na pasku narzędzi > Kliknij ikonę lokalizacji [this may have a location already, likely your city] > Wybierz lokalizację i Zastosuj.

Krok 1: Otwórz sieć Facebooka

Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze i otwórz stronę Facebooka, a następnie kliknij ikonę Marketplace na pasku narzędzi.

Krok 2: Kliknij ikonę lokalizacji

Na ekranie głównym Marketplace kliknij ikonę lokalizacji, która może pokazać Twoją aktualną lokalizację.

Krok 3: Ustaw nową lokalizację

Teraz będziesz mógł wyznaczyć nowe lokalizacje dla rynku i zobacz elementy na podstawie wybranej lokalizacji. Możesz zmniejszyć rozmiar, aby zobaczyć więcej lokalnych wpisów w Twojej okolicy.

Użyj niestandardowego promienia aby rynek mógł wyświetlać przedmioty w określonej odległości. Możesz go zwiększyć lub zmniejszyć po zaznaczeniu miejsca i kliknięciu Zastosuj.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zaczepić kogoś na Facebooku (przewodnik krok po kroku)

Zobacz przedmioty w aukcjach lokalnych

Otwórz Facebook > Kliknij ikonę Marketplace na pasku narzędzi > Kliknij Kategorie w prawym górnym rogu > Następnie kliknij Oferty lokalne.

Krok 1: Otwórz sieć Facebooka

Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze i otwórz stronę Facebooka, a następnie kliknij ikonę Marketplace na pasku narzędzi.

Krok 2: Kliknij Kategorie

Kliknij Kategorie w prawym górnym rogu ekranu Marketplace. Następnie na następnej stronie kliknij Listy lokalne.

Zobaczysz wszystkie przedmioty, które są wystawione lokalnie w Twojej lokalizacji, możesz przeglądać przedmiot. Jeśli szukasz konkretnego produktu, możesz wyszukać.

Po zmianie lokalizacji Marketplace na bieżącą lokalizację możesz wyszukać dowolne elementy, a zobaczysz te dostępne w Twojej lokalizacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego połączenie Facebook Messenger kończy się natychmiast i jak to naprawić

Czy potrzebuję VPN, aby zmienić lokalizację mojego Facebook Marketplace?

Nie, nie potrzebujesz VPN, aby zmienić lokalizację Facebook Marketplace. Ponieważ Facebook umożliwił łatwe przełączanie się do lokalizacji, w których sprzedawane są przedmioty, korzystanie z wbudowanych ustawień będzie bardzo bezpieczne i łatwe.

Wniosek

Facebook Marketplace staje się jednym z miejsc do kupowania artykułów gospodarstwa domowego i innych kategorii, które mogą Cię zainteresować.

🔥 Zalecana:  Jak szybko zdobyć Amazon Flex Blocks – 6 najlepszych wskazówek dla kierowców!

Jeśli widzisz przedmioty, których nie ma w Twojej lokalizacji, przedmioty, które nie oferują bezpłatnej wysyłki lub nie mogą zostać wysłane do Twojej lokalizacji.

Możesz zmienić ustawienia lokalizacji swojego rynku na tylko lokalne, aby móc wyświetlać przedmioty w pobliżu Twojej lokalizacji.

Kroki, aby zmienić lokalizację, są dość proste, ponieważ Facebook ciągle przeprojektowuje i zmienia lokalizację ustawień.

Natychmiast znajdziesz ustawienia lokalizacji w prawym górnym rogu sekcji Marketplace. Po prawej stronie tytułu Today’s Picks dotknij ikony lokalizacji, aby zmienić lokalizację rynku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak reagować na wiadomości na Instagramie

Często Zadawane Pytania

Czy mogę sprzedawać na Facebook Marketplace tylko lokalnie?

Tak, możesz sprzedawać w Facebook Marketplace tylko lokalnie, bez sprzedawania wszystkim użytkownikom aplikacji. Możesz sprzedawać tylko dla swojego kraju, stanu lub miasta.

Jak zmienić ustawienia Marketplace na Facebooku?

Aby zmienić ustawienia Marketplace, dotknij ikony Marketplace, dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu i dotknij Ustawienia [gear icon] w prawym górnym rogu. Teraz możesz zmienić ustawienia Marketplace.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie