Jak zmiękczyć i wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zmiękczyć i wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a

Miękki reset lub wymuszone ponowne uruchomienie iPhone’a nie resetuje iPhone’a do ustawień fabrycznych. Przyczyną miękkiego resetowania iPhone’a może być to, że urządzenie wymaga ostygnięcia. Gdy urządzenie zacznie się źle zachowywać, nie będziesz miał innego wyjścia, jak tylko wymusić jego ponowne uruchomienie.

Wymuszone ponowne uruchomienie iPhone’a może usunąć niektóre problemy wewnętrzne, każdy korzystający z iPhone’a powinien o tym wiedzieć, powinien wiedzieć, jak wymusić ponowne uruchomienie urządzenia w razie potrzeby.

Ponowne uruchomienie iPhone’a odbywa się na różne sposoby, dzieje się tak z powodu nowszego iPhone’a. Jeśli nie wiesz, czym jest miękki reset lub wymuszony restart, wyjaśnimy, dlaczego powinieneś wykonać miękki reset lub wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a. Miękki reset może polegać na wyłączeniu urządzenia, aby się ochłodzić.

Mają tylko przycisk Uśpij / Obudź po prawej stronie urządzenia iPhone. Jeśli używasz iPhone’a 8 lub starszego, możesz łatwo zresetować urządzenie za pomocą przycisku Uśpij/Obudź.

Wyłączenie iPhone’a to tak zwany miękki reset. Po prostu tak to widzimy. Android ma łatwą ścieżkę do pracy za pomocą przycisku zasilania. W przypadku iPhone’a wystarczy wykonać kilka czynności w nowszej wersji.

Gdy wykonasz miękki reset lub wymusisz ponowne uruchomienie iPhone’a, dane nie zostaną utracone, a jedynie odświeży telefon i sprawi, że wszystko będzie działać płynnie.

Możesz użyć wymuszonego ponownego uruchomienia, gdy ekran nie działa prawidłowo. Wymuszone ponowne uruchomienie iPhone’a może rozwiązać problemy z urządzeniem. Jeśli masz problemy z urządzeniem — wymuszone ponowne uruchomienie może przywrócić je do normy, jeśli nie, możesz zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych.

Jak miękko zresetować iPhone’a

Jeśli Twój telefon działa wolniej niż zwykle, możesz chcieć wykonać miękki reset iPhone’a. Jeśli Twoje aplikacje po prostu zawieszają się bez powodu lub nie działają — miękkie resetowanie może przyjść w dobre ręce.

🔥 Zalecana:  Jak tworzyć grupy kontaktów na iPhonie i iPadzie (2 sposoby, aby to zrobić)

iOS 11 i nowsze

Jeśli masz zainstalowany system iOS 11 lub nowszą wersję, możesz przejść do „Ustawień iPhone’a”, następnie Ogólne, przewinąć w dół i dotknąć „Zamknij”. Po kliknięciu „Zamknij” pojawi się suwak wyłączania, przesuń w prawo, aby wyłączyć urządzenie.

iPhone 8 lub starszy

W przypadku iPhone’a 8 lub starszego możesz wyłączyć urządzenie, przytrzymując przycisk Uśpij/Obudź, aż pojawi się suwak.

iPhone’a X

W przypadku iPhone’a X i nowszych możesz wyłączyć urządzenie za pomocą dwóch przycisków. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Uśpij/Obudź i Niższa głośność a następnie pojawi się suwak Wyłącz, przesuń w prawo, aby wyłączyć urządzenie.

Czytaj więcej

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a

Jeśli wymusisz ponowne uruchomienie iPhone’a, Twoje dane nie zostaną usunięte, możesz wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a, gdy ekran urządzenia stanie się czarny, zawiesi się lub napotka nieprzewidziany problem. Głównym powodem wymuszonego ponownego uruchomienia jest brak reakcji telefonu iPhone. Kiedy jesteś zmuszony do ponownego uruchomienia nowszego iPhone’a, możesz podjąć wyzwanie.

W przypadku nowszych iPhone’ów zaczynających się od iPhone’a 8 można wymusić ponowne uruchomienie urządzenia. iPhone 8, iPhone X, iPhone 11, iPhone SE (2020), iPhone 12 i iPhone 13.

  1. Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności.
  2. Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności.
  3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Uśpij/Obudź, aż zobaczysz logo Apple.

Na iPhonie 7 i 7 Plus naciśnij i przytrzymaj przycisk „Uśpij / Obudź” i „Zmniejsz głośność”, aż pojawi się logo Apple. Na iPhonie 6S lub starszym oraz iPhonie SE (2016) — naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski „Uśpij / Obudź” i „Dom”, aż pojawi się logo Apple.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie