Jak zatrzymać wiadomości spamowe z różnych numerów na urządzeniach z Androidem, iPhone’ach, Verizon i AT&T

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zatrzymać wiadomości spamowe z różnych numerów na urządzeniach z Androidem, iPhone’ach, Verizon i AT&T

Wiadomości spamowe mają różne formy, ale wszystkie są niezamówione. I tak, wszystkie są irytujące! Według badań potwierdzono, że wiadomości spamowe odpowiadają za ok 45 procent ruchu pocztowego globalnie. To samo jest niemal odzwierciedlone w tekstach będących spamem. Będąc niemile widzianymi gośćmi, musisz chcieć przestać ich przyjmować.

Otwieranie wiadomości spamowych skłoniło wiele osób do klikania złośliwych łączy, które zagrażały ich bezpieczeństwu. Oszuści wykorzystują wiadomości spamowe, aby oszukać naiwne ofiary. Więc oprócz tego, że są irytujące, są również niebezpieczne, ponieważ prawie zawsze ich celem jest kradzież pieniędzy.

Jednak wiedz, że ktoś gdzieś ma Twój numer lub adres e-mail, dlatego możesz otrzymywać od niego wiadomości. Ale skąd mają twój adres? Co ważniejsze, zobaczysz, jak zatrzymać spam z różnych numerów.

Jak zatrzymać wiadomości spamowe z różnych numerów

Najlepszym sposobem na zatrzymanie spamu i wiadomości e-mail jest ich zablokowanie. Aby zablokować numery wysyłające spam, otwórz wiadomość i w prawym górnym rogu ekranu kliknij na Detale (jeśli nie widzisz opcji blokowania) >> na następnej stronie po prostu kliknij Bock & Zgłoś spam a numer zostanie umieszczony na czarnej liście i dodany do filtra antyspamowego.

Jak zatrzymać wiadomości spamowe na e-mailu

Ponieważ e-maile ze spamem są zwykle wysyłane do folderu ze spamem, otwórz folder >> dla każdej wiadomości od różnych nadawców, anuluj subskrypcję i zablokuj nadawca. Jeśli te wiadomości przejdą filtr spamu, zawsze możesz je sklasyfikować jako spam, aby kolejne podobne wiadomości trafiały prosto do folderu ze spamem.

W jaki sposób telemarketerzy i oszuści uzyskali mój adres e-mail i numer telefonu?

Zastanawiasz się, dlaczego jesteś odbiorcą spamu na swój telefon lub pocztę? Cóż, jeśli nie mają twojego numeru, nie będziesz otrzymywać takich nieodpowiednich wiadomości. Wielu pada ofiarą tego, podając swoje numery oszustom, nawet o tym nie wiedząc. Oto kilka takich przykładów:

🔥 Zalecana:  NASSCOM rozpoczyna trzecią edycję NASTech

Przeczytaj także: Dlaczego otrzymuję wiadomości tekstowe ze spamem?

Abonamenty internetowe

Jedną z metod wykorzystywanych przez spamerów jest oferowanie usług online, które wymagają od subskrybentów podania adresu e-mail lub numeru telefonu w celu dokończenia rejestracji. Czy to brzmi jak to, co zrobiłeś w ciągu ostatnich kilku miesięcy? Dlatego zanim zapiszesz się do jakiejkolwiek usługi online, koniecznie przeczytaj „politykę prywatności”, ponieważ firmy telemarketingowe mogą legalnie kupować te kontakty.

Pamiętaj, z chwilą wpisania numeru w dowolnej formie staje się on własnością właściciela tego serwisu.

Portale społecznościowe

Serwisy społecznościowe również sprzedają Twoje dane. To przerażające, ponieważ podajemy dane osobowe tych witryn podczas otwierania u nich konta. Ponadto wielu ma publicznie wyświetlany numer telefonu na stronach takich jak Facebook.

Bezpłatna rejestracja online

Stanowi to ponad połowę zgłoszonych przypadków wiadomości spamowych. Wielu zbyt szybko rejestruje się w bezpłatnych usługach lub prezentach za pomocą swoich e-maili i numerów telefonów. Chociaż rozdanie może być prawdziwe, rekompensujesz to swoimi danymi kontaktowymi.

Jak zatrzymać wiadomości spamowe na Androida

Otwórz aplikację do przesyłania wiadomości >> Ustawienia (w aplikacji do przesyłania wiadomości) >> Zablokowane numery. Tutaj powinieneś zobaczyć wszystkie zablokowane numery. Jeśli otrzymasz kolejną wiadomość ze spamem, ręcznie dodaj numer do listy. Możesz także otworzyć wiadomość i kliknąć w prawym górnym rogu ekranu Detale (jeśli nie widzisz opcji blokowania) >> na następnej stronie po prostu kliknij Bock & Zgłoś spam.

Przeczytaj także: Jak podać numer telefonu telemarketerom

Jak zatrzymać wiadomości spamowe na iPhonie

Iść do Ustawienia >> Wiadomości >> Filtruj nieznanych nadawców >> Po uzyskaniu dostępu doodfiltruj nieznanego nadawcę‘, włącz ją. Od tego momentu żaden nadawca, którego nie ma na Twojej liście kontaktów, nie będzie mógł Ci wysłać wiadomości.

🔥 Zalecana:  Jak generatywna sztuczna inteligencja zmieni świat w przyszłości? – W stronę SI

Jak zatrzymać wiadomości spamowe w Verizon

Istnieje bezpłatna usługa filtrowania dla subskrybentów Verizon, niezależnie od tego, czy używają urządzenia z Androidem, czy iPhone’a. Zainstaluj „Moja aplikacja Verizon‘ i włącz ochronę przed spamem. Usługodawca zajmuje się tym bezpośrednio, gdy tylko zgłosisz numer w aplikacji.

Jak zatrzymać wiadomości spamowe w AT&T

Ochrona AT&T to aplikacja dla abonentów AT&T, którzy chcieliby zatrzymać wiadomości i połączenia ze spamem i oszustwami. Wystarczy pobrać aplikację i aktywować tę funkcję po zarejestrowaniu się za pomocą swojego numeru telefonu. W przypadku abonentów usług Verizon i AT&T włączenie wbudowanego w telefon filtra antyspamowego oraz blokowanie spamu przez operatora zapewnia dodatkową ochronę przed SMS-ami będącymi spamem i fałszywymi połączeniami telefonicznymi.

Przeczytaj także: Ciągle otrzymuję brudne SMS-y z losowych liczb – oto, co robię