Jak zatrzymać niechciane SMS-y na iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zatrzymać niechciane SMS-y na iPhonie

Twój iPhone teraz tylko wibruje i emituje powiadomienia dźwiękowe. Dlaczego? Numery telefonów należące do zupełnie nieznanych Ci osób błyskawicznie wysyłają do Ciebie niezliczone wiadomości pełne reklam i innych niechcianych treści. Wszystko staje się frustrujące iw tej chwili prawie niemożliwe jest skoncentrowanie się na tym, co masz do zrobienia. Twój telefon nieustannie brzęczy jak w call center.

Więc tutaj wziąłeś sytuację w swoje ręce. Usiadłeś przed komputerem i zacząłeś przeszukiwać sieć w poszukiwaniu rozwiązania problemu. Zapytałeś Google, pytając „jak zatrzymać niechciane SMS-y na iPhonie” i oto jesteś. Skoro już przy tym jesteś, pozwól, że ci pomogę, wyjaśniając, jak blokować niechciane wiadomości na iPhonie.

Dlaczego otrzymujesz niechciane SMS-y na iPhone’y?

Otrzymujesz niechciane SMS-y na swój telefon, ponieważ nadawca próbuje uzyskać od Ciebie pewne informacje, aby móc Cię oszukać. Jak wspomnieliśmy w innym poście odpowiadającym na to samo pytanie, niechciane lub spamowe teksty zawierają złośliwe oprogramowanie, które po zainstalowaniu może ukraść Twoje prywatne informacje (poprzez kliknięcie wysłanych linków itp.).

Możesz również otrzymywać niechciane SMS-y, ponieważ niektóre firmy, z którymi się zarejestrowałeś, udostępniły Twój numer telemarketerom. W rezultacie mają Twój numer na liście celów dla swoich produktów lub usług. Ci telemarketerzy to twardzi sprzedawcy, którzy siłą sprzedają swoje produkty przy użyciu wszelkich nieetycznych środków. Jak wyjaśniłem wcześniej, możesz złożyć pozew lub skargę i pozwać ich za pomocą usługi Robo Revenge.

Jak zatrzymać niechciane SMS-y na iPhonie

Następnie pokażę ci, jak zatrzymać niechciane SMS-y na iPhonie od kontaktu lub wielu kontaktów przy użyciu trzech różnych metod:

Filtruj wiadomości otrzymane z nieznanych numerów za pośrednictwem iMessage

Krok 1: Uruchom aplikację Ustawienia iPhone’a

Ponownie, Ustawienia app charakteryzuje się szarą ikoną koła zębatego na ekranie głównym urządzenia.

🔥 Zalecana:  27 najlepszych kodów Swagbucks, które faktycznie działają w 2023 r

Krok 2: Stuknij Wiadomości

Przewiń listę w dół i wybierz opcję Wiadomości. Znajduje się w piątej grupie pozycji w „Ustawienia” menu.

Krok 3: Stuknij w „Filtrowanie wiadomości” i włącz „Filtr Nieznany Nadawcy” przełącznik

Przewiń menu w dół i aktywuj biały przełącznik o nazwie Filtruj nieznanych nadawców. Po przełączeniu przycisku nabierze on zielonego koloru.

W tym momencie iPhone automatycznie odfiltruje wiadomości od nieznanych nadawców (nieobecnych na liście kontaktów), wyświetlając je w osobnej zakładce aplikacji Wiadomości.

W aplikacji Wiadomości będą dostępne dwie zakładki: Kontakty i SMS-y I Nieznany Nadawcy. Pamiętaj, że nie będziesz otrzymywać powiadomień o wiadomościach automatycznie umieszczanych w zakładce „Nieznane”.

Przeczytaj także: Jak wysłać SMS-a do kogoś, kto zablokował Cię w aplikacjach na Androida i iPhone’a

Zablokuj nadawcę w aplikacji Wiadomości

Ta procedura doskonale nadaje się do blokowania odbioru wiadomości wysyłanych przez określoną osobę, niezależnie od tego, czy jest ona zarejestrowana w książce adresowej iPhone’a.

Krok 1: Uruchom aplikację iPhone Messages

Stuknij aplikację Wiadomości iPhone’a. To biały dymek na zielonym tle.

Jeśli numer, który chcesz zablokować, skontaktował się z Tobą telefonicznie, uruchom aplikację Telefon, przejdź do Ostatni kartę, a następnie pomiń następny krok.

Krok 2: Wybierz wiadomość SMS

Stuknij w wiadomość otrzymaną od osoby, którą chcesz zablokować. Możesz zablokować dowolny kontakt lub numer telefonu, z którego otrzymałeś SMS-a.

Jeśli po uruchomieniu aplikacji Wiadomości zobaczysz istniejący ekran rozmowy, dotknij przycisku „Wstecz” w lewym górnym rogu ekranu, aby przejść do głównego ekranu aplikacji.

Krok 3: Stuknij ikonę informacji „ⓘ”.

Znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Na stronie zostaną wyświetlone szczegóły wybranej rozmowy.

Krok 4: Stuknij nazwę lub numer nadawcy wiadomości.

Gdy to zrobisz, strona wyświetli szczegółowe informacje kontaktowe.

Krok 5. Stuknij „Zablokuj tego rozmówcę”.

Przewiń stronę w dół, aby móc wybrać tę opcję. Znajduje się na dole ekranu „Informacje”.

🔥 Zalecana:  Czy badania Pinecone są legalne czy oszustwo? (Uczciwa recenzja z 2023 r.!)

Krok 6. Po wyświetleniu monitu dotknij przycisku Zablokuj kontakt

Spowoduje to dodanie wybranego kontaktu lub numeru do listy zablokowanych nadawców w telefonie iPhone. Wszelkie przyszłe wiadomości ze wskazanego numeru będą automatycznie blokowane, a nadawca nie otrzyma żadnego powiadomienia.

Jeśli chcesz usunąć numer lub kontakt z listy zablokowanych, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom Ustawienia aplikacja
  2. Następnie wybierz Wiadomości przedmiot
  3. Dotknij Zablokowany opcja
  4. Stuknij w Edytować przycisk
  5. Następnie naciśnij obok numeru telefonu lub kontaktu, który chcesz odblokować.

Przeczytaj także: Co się stanie, gdy zadzwonisz do kogoś, kto cię zablokował?

Jak zablokować kontakt z aplikacji Ustawienia

1: Uruchom aplikację Ustawienia iPhone’a

The Ustawienia app charakteryzuje się szarą ikoną koła zębatego na ekranie głównym urządzenia.

Ta metoda jest idealna, gdy chcesz zablokować jeden z istniejących kontaktów w książce adresowej telefonu i uniemożliwić mu wysyłanie wiadomości SMS. Nie można jednak wykonać tej samej operacji na numerze, który nie znajduje się w książce telefonicznej. Możesz użyć tej metody, aby zablokować otrzymywanie innych SMS-ów z nieznanego numeru, który już się z Tobą kontaktował.

Przeczytaj też: Jak odblokować kogoś w Duo

2: Stuknij Wiadomości

Przewiń listę w dół i wybierz opcję Wiadomości. Jest mniej więcej w połowie menu „Ustawienia”.

3. Stuknij „Zablokowane”.

Musisz przewinąć w dół Wiadomości ekran, aby móc wybrać element Zablokowany. Jest w połowie strony, w SMS/MMS Sekcja.

4. Wybierz „Dodaj nowy”.

Przewiń nowe menu i dotknij pozycji Dodaj nowy…. Znajduje się na dole listy zablokowanych numerów.

Jeśli lista zablokowanych numerów jest pusta, pojawi się tylko wskazana opcja, więc nie będziesz musiał przewijać strony.

5. Znajdź kontakt, który chcesz zablokować

Przewiń książkę adresową telefonu, aż znajdziesz osobę, którą chcesz zablokować, a następnie kliknij jej imię i nazwisko. Spowoduje to dodanie ich do listy zablokowanych nazw kontaktów.

Notatka

Niestety system operacyjny iOS nie pozwala na zablokowanie odbioru wszystkich SMS-ów poza tymi wysłanymi z dozwolonych numerów. W związku z tym możliwe jest zatrzymywanie tylko numerów znajdujących się już w książce adresowej telefonu lub z których już otrzymałeś SMS-a.

🔥 Zalecana:  Jak sprawdzić, czy ktoś ma wiele kont na Instagramie?

Dodanie numeru telefonu do listy zablokowanych jest niemożliwe bez uprzedniego odebrania połączenia lub posiadania go w książce adresowej urządzenia.

Rada

Skontaktuj się z operatorem sieci komórkowej, jeśli nadal otrzymujesz wiele wiadomości tekstowych od nieznanych nadawców. Twój usługodawca może bezpośrednio zatrzymać otrzymywanie SMS-ów będących spamem, biorąc pod uwagę, że personel pomocniczy dysponuje znacznie potężniejszymi narzędziami, niż te, które zazwyczaj można znaleźć w Internecie.

Czy są aplikacje do zatrzymywania spamu na iPhonie za darmo?

Tak, są! Zabójca tekstu to jeden z najlepszych darmowych blokerów spamu w App Store. Truecaller to także potężna bezpłatna aplikacja do blokowania spamu, którą można pobrać w App Store.

Przeczytaj także: 10 najlepszych darmowych i płatnych aplikacji do blokowania połączeń spamowych na iPhone’y i telefony z Androidem