Jak zatrzymać Chrome przed otwieraniem nowych kart po kliknięciu linków

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zatrzymać Chrome przed otwieraniem nowych kart po kliknięciu linków

Ludzie wolą kliknąć reklamę z linkiem, aby otworzyć ją w nowej karcie. Ale niektórzy chcą zachować jedną kartę, stąd pytanie, jak powstrzymać Chrome przed otwieraniem nowych kart po kliknięciu linków. Cóż, istnieje bardzo niewiele realnych opcji i będziemy się nimi z Tobą dzielić.

Jak zatrzymać Chrome przed otwieraniem nowych kart po kliknięciu linków

  • Przeciągnij i upuść łącze w zakładce URL
  • Zmień sposób wyświetlania wyników wyszukiwania
  • Zresetuj Chrome’a
  • Ponownie zainstaluj Chrome

Poprawka 1: Przeciągnij i upuść link na karcie adresu URL

Aby linki otwierały się w tej samej zakładce, możesz przeciągnąć adres na pasek adresu, trzymając wciśnięty lewy przycisk myszy, zamiast go klikać. Innymi słowy, skopiuj żądany link i wklej go w pasku adresu URL. To najpewniejszy sposób na powstrzymanie Chrome przed otwieraniem nowych kart po kliknięciu linków.

Zrozum, że niektóre linki są zakodowane w taki sposób, że kliknięcie na nie automatycznie otwiera nową kartę. Dzieje się tak, ponieważ źródło HTML może zawierać atrybut o nazwie „target”, który określa, że ​​link otwiera się w nowym miejscu docelowym lub karcie, że tak powiem. W związku z tym nie ma możliwości bezpośredniego kliknięcia linku, który otworzy się w tej samej karcie, ponieważ ktokolwiek utworzył link, określił, że otwiera się on w nowej karcie.

Jeśli jednak jest to zwykły link, otworzy się w tej samej zakładce. Możesz także użyć rozszerzenia Chrome, aby osiągnąć pożądany rezultat. Poniżej znajdują się inne sugerowane opcje, które możesz wypróbować.

Przeczytaj także: Amazon Prime Video nie działa na Roku – najlepsze poprawki

Poprawka 2: Zmień sposób wyświetlania wyników wyszukiwania

Jeśli zaznaczona jest opcja otwierania wyszukiwania w nowych kartach, Chrom otworzy linki w nowej karcie. Możesz odznaczyć tę opcję, wykonując następujące czynności:

  • W przeglądarce Chrome wpisz adres dowolnej witryny i wprowadź. Po wyświetleniu listy wyszukiwań kliknij Ustawienia w prawym górnym rogu i rozwijanej karcie kliknij Ustawienia wyszukiwania gdzie zostaniesz przekierowany na stronę z filtrami wyszukiwania.
  • Przewiń w dół, aż znajdziesz Gdzie wyniki są otwarte i idź do box Otwórz każdy wybrany wynik w nowym oknie przeglądarki.
  • Odznacz pole i kliknij ratować.
🔥 Zalecana:  Co to jest pasożytnicze SEO? Jak to działa, skuteczność i więcej

Pamiętaj, że może się to sprawdzić po wyjściu. Aby spróbować to naprawić, przejdź do Aplikacja internetowa Działalność opcję na swoim koncie Google i wyłącz lub wstrzymaj tę funkcję.

Przejdź do ustawień konta i kliknij Zarządzaj swoim kontem Google. Następnie idź do Dane i personalizacja. Kliknij Aktywność w internecie i aplikacjach w Panel sterowania aktywnością i wyłącz go. Gdy to zrobisz, opcje wyszukiwania mogą zapisać się poprawnie i przestać otwierać nowe okna. Pamiętaj, że ponowne włączenie opcji Aktywność w internecie i aplikacjach wymusi ponowne włączenie opcji otwierania w nowym oknie.

Przeczytaj także: Poprawki robocze dla sondy DNS zakończone Brak błędu internetowego

Poprawka 3: Zresetuj Chrome

To może rozwiązać problem. Wszystko co musisz zrobić to:

  • Przejdź do karty Ustawienia w Chrome, przewiń w dół i kliknij Zaawansowany
  • Przewiń w dół do Zresetuj i wyczyść opcję i kliknij Resetowanie ustawień
  • Następnie kliknij pogrubienie RESETOWANIE przycisk, aby to potwierdzić.

To może być wszystko, co musisz zrobić, aby uniemożliwić Chrome otwieranie nowych kart po kliknięciu linków. W ten sposób usuniesz całą pamięć podręczną, historię i rozszerzenia.

Przeczytaj także: Wyjątek wątku systemowego nieobsługiwany w systemie Windows 10 — poprawki robocze

Poprawka 4: zainstaluj ponownie Chrome

Jeśli instalacja Chrome jest uszkodzona, Chrome może zacząć otwierać nowe karty za każdym razem, gdy klikniesz link. Aby to naprawić, odinstaluj i ponownie zainstaluj Chrome.

Możesz także wyłączyć aplikacje działające w tle, które mogą być przyczyną problemu, wyczyścić złośliwe oprogramowanie lub usunąć rozszerzenia powodujące konflikt. Chociaż pierwsza sugestia jest najpewniejszym sposobem na powstrzymanie Chrome przed otwieraniem nowych kart po kliknięciu linków, wymaga dodatkowych działań. Jeśli chcesz przejść bezpośrednio od kliknięcia do wyświetlenia, możesz wypróbować inne opcje, aby sprawdzić, czy rozwiązują problem.

Przeczytaj także: Ethernet nie ma prawidłowej konfiguracji IP? – Poprawki robocze dla systemu Microsoft Windows 10