Jak zarabiać w Internecie dla początkujących: 11 łatwych sposobów na rozpoczęcie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać w Internecie dla początkujących: 11 łatwych sposobów na rozpoczęcie

Internet przedstawia pracownikom wymarzony scenariusz: możliwość zarabiania pieniędzy z dowolnego miejsca iw dowolnym czasie. Jednak dla wielu osób pozostaje to nieuchwytnym pojęciem. W końcu zaledwie 30 lat temu internet nawet nie istniał! Jeśli miałeś pracę, szedłeś do biura. Pomysł, że możesz zarabiać na życie w domu w piżamie lub na tropikalnej plaży popijając margaritę, byłby śmieszny dla pracowników w latach 80., ale teraz wiele osób zaczyna do niego dążyć.

Niemniej jednak związana z tym nowość może sprawić, że trudno będzie wiedzieć, od czego zacząć. Jak więc wykorzystać Internet do generowania dochodu w pełnym wymiarze godzin? Oto pytanie, na które dziś odpowiemy. Czytaj dalej, aby uzyskać kompleksowe spojrzenie na tworzenie pieniądze w Internecie dla początkujących.

1. Wykonuj swoją obecną rolę zdalnie

Jednym z najprostszych sposobów na rozpoczęcie zarabiania dodatkowych pieniędzy w Internecie jest wynegocjowanie pracy zdalnej z obecnym pracodawcą. Oczywiście możesz już znajdować się w tej sytuacji z powodu COVID-19, w takim przypadku możesz poprosić o wprowadzenie zmiany na stałe. Nawet jeśli nadal pracujesz w biurze, możesz być zaskoczony, jak podatny jest twój szef na ten pomysł. Udowodnij im, że możesz osiągać te same wyniki na odległość i zarabiać online w mgnieniu oka.

Takie podejście ma wiele zalet. Na przykład zdalne wykonywanie obecnej pracy oznacza, że ​​nie ma potrzeby ponownego szkolenia. Rozumiesz już niuanse tej roli, dzięki czemu możesz kontynuować pracę w domu (lub za granicą), gdzie przerwałeś pracę w biurze. Unikasz także stresu i niepewności związanej ze zmianą ról lub ubieganiem się o nowe stanowiska online, z którymi borykają się niektóre osoby rozpoczynające pracę online.

2. Zostań Freelancerem

Praca na własny rachunek to kolejna sprawdzona opcja dla każdego, kto zastanawia się, jak zarabiać w Internecie dla początkujących. Pomysł jest prosty: pracujesz na zasadzie samozatrudnienia, pożyczając wszelkie posiadane umiejętności i wiedzę klientom, którzy potrzebują takiego wsparcia. Brakuje Ci stabilności miesięcznej wypłaty, ale w danej dyscyplinie stajesz się swoim własnym szefem; działalność poza ograniczeniami wynikającymi z umowy o pracę na pełny etat.

Możliwych ról, które możesz pełnić online jako freelancer, nie ma końca. Od pisania i marketingu po projektowanie graficzne i wsparcie administracyjne, bez wątpienia znajdziesz freelancera stanowisko dopasowane do Twoich talentówzainteresowania i doświadczenie.

3. Zostań Konsultantem

Doradztwo byłoby dobrym wyborem dla osób, które lubią swoją obecną rolę, ale nie mogą lub nie chcą jej pełnić zdalnie. Doskonały przykład wolny strzelec czy zacząłbyś pracować dla siebie w branży – reklamując swoje usługi klientom, którzy chcą wykorzystać Twoje spostrzeżenia bez zatrudniania kogoś na pełny etat.

🔥 Zalecana:  7 ciekawych eksperymentów z ChatGPT – w stronę sztucznej inteligencji

Wynagrodzenie różni się w zależności od czynników, takich jak poziom doświadczenia i reputacja, ale nie można zaprzeczyć, że doradztwo może być lukratywnym sposobem na zarabianie pieniędzy w Internecie. Niezależnie od tego, czy rozliczasz się za godzinę, czy za projekt, firmy są skłonne zapłacić najwyższą cenę za wykwalifikowanych konsultantów, którzy mogą pomóc im wyjść z opresji.

4. Zostań Wirtualną Asystentką

Inną możliwą opcją freelance jest to, że wirtualni asystenci robią dokładnie to, co sugeruje ich tytuł: pracują jako asystent online, a nie w biurze.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby wynagrodzenie zbliżyło się do wynagrodzenia konsultanta, jest to znacznie bardziej dostępny sposób zarabiania pieniędzy w Internecie. Ogólnie rzecz biorąc, nie wymagasz konkretnych umiejętności ani wieloletniego doświadczenia w danej dyscyplinie. Jeśli jesteś sumienny, dobrze radzisz sobie z komputerem i znasz się na arkuszu kalkulacyjnym, już dziś możesz zacząć reklamować swoje usługi jako wirtualny asystent.

Witryny takie jak Fiverr i Upwork są dobrymi miejscami, aby to zrobić. Platformy te umożliwiają freelancerom wszelkiego rodzaju promowanie swoich umiejętności wśród niezliczonych potencjalnych klientów, którzy z nich korzystają. Zdobycie trakcji w tak zwanej „gig economy” może zająć trochę czasu, ale pozostaje realną (i popularną) opcją.

5. Korepetycje online

Korepetycje online zyskały na znaczeniu w ostatnich latach, aby zarabiać w Internecie. Niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą, początkujący studenci szukają Twojego wsparcia w tej chwili!

Strony internetowe, takie jak TutorMe i Skooli, pomagają korepetytorom znaleźć klientów i pobrać prowizję. Zajęcia odbywają się zwykle za pośrednictwem wideorozmowy i, jak można się spodziewać, to, czego uczysz, zależy od konkretnego zestawu umiejętności. Korepetytorzy językowi są jednak szczególnie poszukiwani, a studenci zagraniczni chcą poprawić swój angielski. Jeśli biegle mówisz po angielsku i zdobędziesz kwalifikacje (takie jak TEFL) w nauczaniu tego języka, wkrótce możesz zarabiać w Internecie.

6. Twórz i sprzedawaj kursy online

Sprzedaż kursów online to nie tylko sposób na zarabianie online. W przeciwieństwie do opcji, które omówiliśmy do tej pory, zapewnia sposób na zrobienie pasywny dochód online. Innymi słowy, nie musisz wymieniać swojego czasu na pieniądze.

Założenie jest proste. Kompilujesz wszystkie spostrzeżenia, które zgromadziłeś na dany temat, tworząc kurs, który ludzie mogą zrobić na swoich komputerach. Następnie publikujesz je na stronach udostępniających kursy, takich jak Udemy, lub sprzedajesz je bezpośrednio za pośrednictwem swojej witryny!

🔥 Zalecana:  PageOptimizer Pro Review: Czy to naprawdę warte swojej ceny?

Nie oczekuj jednak, że pieniądze zaczną napływać z dnia na dzień. Niezliczone osoby już sprzedają kursy online (lub próbują to zrobić), co powoduje zaciekłą konkurencję. Sukces wymaga czasu, wymaga silnych umiejętności marketingowych i zwykle wiąże się z uprzednim zdobyciem lojalnych fanów.

7. Pisz i sprzedawaj e-booki

Ten pomysł zarabiania pieniędzy dla początkujących jest kontynuacją ostatniego. Inne popularne źródło pasywny dochód, pisanie i sprzedaż e-booków, wiąże się z podobnymi wyzwaniami jak tworzenie i sprzedaż kursów cyfrowych. Ale znowu konkurencja jest silna, wyróżnienie się z tłumu nie jest łatwe, a sukces wymaga czasu!

Ale niech cię to nie zniechęca. Dla osób z zamiłowaniem do pisania e-książki stanowią kolejną potężną okazję do zarobienia na życie. Dzięki platformom takim jak Amazon samodzielna publikacja nigdy nie była łatwiejsza książka. Co więcej, jeśli masz lojalnych obserwatorów w mediach społecznościowych lub możesz wzbudzić wystarczające zainteresowanie dzięki silnej strategii marketingowej, możesz i będziesz zarabiać w Internecie w ten sposób.

8. Załóż bloga

Blogowanie od dawna jest strategią dla przedsiębiorców internetowych. Założenie lukratywnego bloga może zająć lata ciężkiej pracy, ale nagrody finansowe usprawiedliwiają czas i wysiłek. Dzięki sponsorowanym postom, reklamom cyfrowym i marketingowi afiliacyjnemu (więcej o tym później) webmasterzy w każdej niszy mogą zarobić pokaźne dochody, które są prawie całkowicie pasywne.

Kolejną zaletą założenia bloga jest to, że wiąże się on z minimalnym ryzykiem. Podstawowe pakiety hostingowe kosztują kilka dolarów miesięcznie, a reszta to dobry, staromodny kapitał własny. Platformy takie jak WordPress i Squarespace również upraszczają proces projektowania, co oznacza, że ​​nie musisz być arcymistrzem projektowania graficznego, aby stworzyć nowoczesnego i przyciągającego wzrok bloga.

9. Uruchom kanał YouTube

Kontynuując temat tworzenia treści, YouTube oferuje kolejną fantastyczną metodę generowania dochodów każdemu, kto lubi występować przed kamerą. Po zdobyciu 1000 subskrybentów i uzyskaniu 4000 ważnych godzin czasu oglądania publicznego w ciągu ostatnich 12 miesięcy program partnerski YouTube umożliwia twórcom zarabianie na kanale dzięki płatnym reklamom. W miarę rozwoju Twojego kanału możesz również przyciągać oferty sponsorskie od marek, które zapłacą Ci za promowanie swoich produktów/usług.

Powtarzam, to nie dzieje się z dnia na dzień. Jednak dla kreatywnych ludzi, którzy kochają kręcenie filmów, możliwości zarabiania pieniędzy w Internecie nie są dużo lepsze. Podobnie ogromna popularność YouTube sprawia, że ​​stosunkowo łatwo jest przyciągnąć widzów.

10. Rozpocznij marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny polega na promowaniu produktów lub usług danej marki na zasadzie prowizji. Więc za każdym razem, gdy ktoś dokona zakupu za pośrednictwem Twojego polecenia, otrzymasz zapłatę! Podstawowa przeszkoda do pokonania w marketingu afiliacyjnym jest dwojaka:

🔥 Zalecana:  Ranking Math vs Yoast SEO: Które narzędzie najlepiej poprawi SEO Twojej witryny?

Po pierwsze, musisz zbudować zwolenników, a po drugie, musisz pielęgnować z nimi relacje, w których oboje ufają i chcą usłyszeć od ciebie. Żadne z nich nie jest łatwe – zwłaszcza w świecie, w którym ludzie mają już dość spamu, sprzedaży oleju wężowego i marketingu masowego. Marketing afiliacyjny jest w 100% możliwy i może być niewiarygodnie opłacalny, jeśli jest prowadzony prawidłowo.

11. Przerzucanie przedmiotów w serwisie eBay dla zysku

Mogą istnieć opłacalne przedmioty, które możesz odwróć i odsprzedaj w serwisie eBay dla zysku w Twojej okolicy. Kiedy jest ładna pogoda, prawie zawsze można znaleźć wyprzedaże garażowe w promieniu kilku kilometrów od domu. Często na wyprzedażach garażowych ludzie chcą się pozbyć rzeczy i nie biorą pod uwagę ich rzeczywistej wartości. To świetny sposób, aby zamienić hobby w dodatkową pracę.

Weź ze sobą smartfona i przeglądając przedmioty na wyprzedażach garażowych, możesz również sprawdzić, ile potencjalnie można sprzedać w serwisie eBay. Następnie możesz kupić te przedmioty i wystawić je na sprzedaż. Możesz być zaskoczony, jak wiele rzeczy można znaleźć na wyprzedażach garażowych, które można przerzucić online z zyskiem.

Jak zarabiać w Internecie dla początkujących w 2022 roku

World Wide Web oferuje pracownikom atrakcyjną alternatywę dla zwykłego środowiska biurowego. Nagle świat jest twoją ostrygą. Dzięki komputerowi i połączeniu Wi-Fi możesz pracować z domu, ulubionej kawiarni lub tropikalnego raju po drugiej stronie planety. Pomysłów na biznes online jest bardzo dużo.

Trudną teraz częścią, szczególnie dla kogoś, kto jest zupełnie nowy w pracy zdalnej, jest rozpoznanie dostępnych ról.

Mamy nadzieję, że te pomysły dotyczące zarabiania pieniędzy w Internecie dla początkujących były pomocne, jeśli jest to walka, z którą możesz się utożsamić. Ale, wierzcie lub nie, ta lista to tylko namiastka mnóstwa możliwości zarabiania pieniędzy w Internecie w dzisiejszych czasach. Jeśli więc żadna z tych opcji nie przemawia do Ciebie, nie martw się. Dziesiątki innych czekają na odkrycie.