Jak zarabiać na drukarce 3D na 7 dochodowych sposobów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać na drukarce 3D na 7 dochodowych sposobów

Czy druk 3D to dobry biznes do zarobienia dodatkowych pieniędzy? Dowiedzmy Się! Oto różne i legalne sposoby zarabiania pieniędzy za pomocą drukarki 3D.

Znalezienie najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy wymaga pracy, ale jeśli naprawdę chcesz uzyskać dodatkowy dochód, możesz łatwo znaleźć coś dochodowego, na przykład drukowanie 3D.

Druk 3D polega na tworzeniu trójwymiarowego obiektu warstwami za pomocą projektu komputerowego. Jeśli myślisz o biznesie i chcesz robić coś w wolnym czasie, może to być sprytny sposób na zarabianie pieniędzy online i offline.

W tym artykule przyjrzymy się perspektywom biznesowym druku 3D, wymienimy najlepsze drukarki dostępne na rynku i poinformujemy o różnych opcjach, które możesz wybrać, aby Twoja drukarka 3D stała się maszynka do robienia pieniedzy.

7 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy na drukarce 3D

Drukarka 3D może być cenna, jeśli wiesz, jak z niej korzystać.

W tej sekcji omówimy wszystkie możliwe metody generowania dobrych dochodów z drukarki 3D.

1. Wypożycz swoją drukarkę

Dobra drukarka 3D może kosztować tysiące dolarów, dlatego wiele osób woli ją wypożyczyć. Jeśli właśnie kupiłeś drukarkę 3D, szukasz świetnego sposobu na pokrycie kosztów i potrzebuję pieniędzy terazpowinieneś zacząć wypożyczać swoją drukarkę.

Jak wspomniano wcześniej, drukarki mogą być drogie, dlatego przed rozpoczęciem wypożyczania należy ustalić pewne zasady i zasady. Zasady te muszą obejmować opłaty za szkody i dodatkowe koszty w zależności od projektu.

Może być świetnym źródłem pasywny dochód ponieważ nie wymaga od Ciebie wykonywania żadnych zadań, więc po prostu pomóż innym realizować ich projekty i ciesz się napływającym swobodnym przepływem gotówki.

2. Twórz prototypy dla małych firm

Przed wprowadzeniem druku 3D właściciele małych firm podejmowali ogromne ryzyko, wprowadzając swój produkt bezpośrednio na rynek bez przechodzenia przez etap testów. Głównym powodem był wysoki koszt budowy prototypów.

W dzisiejszych czasach drukarki 3D ułatwiły budowanie prototypów. Zakładając, że już kupiłeś jeden dla siebie, możesz przyjmować oferty od właścicieli małych firm, aby zbudować dla nich prototypy.

3. Zapewnij usługę drukowania 3D

Usługa drukowania 3D może być dobra pomysł na boczny tor do szybkiego zarobienia pieniędzy. Jednak głównym problemem jest wybór odpowiednich miejsc pracy z dobrymi ofertami finansowymi.

Duże zespoły z ambitnymi projektami są często skłonne zapłacić wysokie ceny za drukowanie swoich produktów w 3D. Poszukaj tych możliwości zarabiania pieniędzy jako dostawca usług drukowania 3D.

Zanim zaczniesz korzystać z usługi, upewnij się, że zostałeś ekspertem od drukarki 3D. Niektóre zadania drukowania 3D wymagają budowania złożonych projektów, co wymaga większej wiedzy na temat drukowania. Możesz skorzystać z podręcznika do nauki, który zwykle jest dostarczany z drukarką.

4. Sprzedawaj przedmioty wydrukowane w 3D online.

Witryny handlu elektronicznego znacznie ułatwiły sprzedaż online. Możesz skorzystać z platform np Craigslist, Odpuść, Etsy, eBay i Amazon, aby sprzedawać swoje produkty i zarabiać online. Wytwarzanie produktów takich jak okulary, rakiety, meble itp. jest całkowicie legalne.

Ponadto możesz również wytwarzać spersonalizowane produkty. Większość osób w mediach społecznościowych wyraziła zapotrzebowanie na spersonalizowane produkty z imionami lub zdjęciami swoich bliskich do wykorzystania jako prezent. Decyzja zakupowa tych osób jest często podyktowana emocjami, co pozwala wystawić wyższą cenę na pożądany przez nich produkt.

🔥 Zalecana:  Jak cele cenowe są wykorzystywane do manipulowania zapasami

5. Rozpocznij kurs drukowania 3D

Drukowanie 3D może być czasami trudne. Nauka korzystania z drukarki 3D może być czasochłonna, co jest problemem, który można rozwiązać, organizując wykłady online lub zajęcia fizyczne na temat drukowania przedmiotów w 3D.

Aby uzyskać większy dochód z tej pracy, możesz również oferować prywatne lekcje osobom indywidualnym i pobierać opłaty dodatkowe za każdy wykład. Przygotuj przewodnik krok po kroku, aby nadać swoim zajęciom profesjonalny charakter.

6. Twórz filmy z YouTube o drukowaniu 3D

YouTube ma szerokie grono odbiorców szukających rozrywki. Ludzie wydają setki dolarów, aby obejrzeć coś nowego i kreatywnego.

Tworzenie filmów drukowanych w 3D i pokazywanie światu swojej kreatywności ma duże prawdopodobieństwo zdobycia ogromnej publiczności na całym świecie. Celuj w stworzyć lukratywny kanał na YouTube i kształtuj swoje treści za pomocą przedmiotów wytworzonych w 3D z drukarki 3D. Upewnij się, że jesteś kreatywny i nie powtarzalny, aby osiągnąć długoterminowy sukces.

7. Załóż blog o drukowaniu 3D

Poza nauczaniem możesz wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie na temat drukarek 3D w blogowaniu.

Możesz założyć własnego bloga związane z drukarkami 3D, jak z nich korzystać i najlepsze drukarki 3D do kupienia. Możesz użyć kilku modeli biznesowych, aby zarobić więcej pieniędzy, takich jak reklamy, marketing afiliacyjny lub subskrypcje.

Jeśli znani blogerzy, tacy jak Adam Enfroy, mogą zarobić ponad 1,5 miliona dolarów w ciągu 2 lat, prowadząc blogowanie jako boczny zgiełk, ty też możesz.

Rzeczy do rozważenia przed zakupem drukarki 3D

Przed zakupem drukarki 3D należy wziąć pod uwagę 3 rzeczy:

 • Najlepsze drukarki 3D dostępne na rynku
 • Wybierz odpowiednią drukarkę 3D dla siebie
 • Sprawdź przystępność cenową

Aby ułatwić proces zakupu, mamy wszystkie informacje potrzebne do wyboru odpowiedniej drukarki.

Jakie są najlepsze drukarki 3D?

Wiele drukarek 3D dostępnych na rynku wykorzystuje różne technologie wpływające na ich ogólną wydajność, takie jak szybkość i jakość. Selective Laser Sintering (SLS), Stereolitografia (SLA) i Fused Deposition Modeling (FDM) to 3 najlepsze technologie stosowane w drukarkach 3D.

Oto najlepsze drukarki 3D wykorzystujące tak zaawansowaną technologię:

Jak wybrać odpowiednią drukarkę — dla profesjonalistów i entuzjastów drukarek

Aby wybrać odpowiednią drukarkę, rozważ opcje, których potrzebujesz najbardziej w stosunku do ceny.

Oto kilka unikalnych cech i cen rynkowych drukarek 3D:

Prusa i3 MKS+ (1000 $)

 • Niezła jakość
 • Obsługa wielu typów włókien
 • Łatwe w obsłudze oprogramowanie

Dremel DigiLab 3D45 (2000 $)

 • Doskonała jakość druku
 • Drukuje przez USB, Wi-Fi lub Ethernet
 • Bardzo ciche drukowanie
 • Atrakcyjny design

Ultimaker (7 000 $)

 • Podwójne wytłaczarki
 • Bardzo duża objętość kompilacji
 • Ekran dotykowy
 • Brak odgłosów drukowania
 • Najlepsza jakość druku

Jak wybrać odpowiednią drukarkę — dla początkujących

Prusa Mini (400 USD)

 • Obsługuje wiele typów filamentów
 • Dobra jakość obiektu

Monoprice Mini Delta V2 (235 USD)

 • Solidna stalowa i aluminiowa rama
🔥 Zalecana:  Cykl życia problemu uczenia maszynowego — Pisanie dla początkujących — W stronę sztucznej inteligencji

Anycubic Vyper (370 USD)

 • Automatyczne poziomowanie łóżka
 • Prosty montaż elementów
 • Dobry obszar zabudowy w stosunku do ceny

Ile kosztuje wydruk 3D?

Wyprodukowanie przedmiotu za pomocą drukarki 3D może kosztować od zaledwie 3 USD do 1000 USD lub więcej. Zależy to od różnych czynników, takich jak złożoność modelu i koszt materiałów.

Większość figurek 3D jest wykonana z tworzyw termoplastycznych wykonanych z włókien i proszku. Są niedrogie, kosztują od 20 do 70 dolarów za kilogram.

Najlepszym materiałem do druku 3D jest żywica, ale kosztuje ona znacznie więcej niż zwykły plastik. Dobra żywica może kosztować maksymalnie 300 USD za litr.

Ponadto konserwacja i energia elektryczna to inne koszty stałe, które musisz ponieść. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, zanim zaakceptujesz ofertę od swojego klienta.

Jeśli chcesz zarabiać pieniądze poza drukowaniem 3D, oto kilka pomysłów na zarabianie pieniędzy, które możesz wypróbować już teraz.

 • Zostań influencerem na Instagramie. Możesz zarabiać na Instagramie tworząc posty dla marek, promując różne produkty lub sprzedając swoje towary.
 • Zostań YouTuberem. Znajdź swoją niszę, stwórz swoje treści i zbuduj listę subskrybentów, i możesz zarabiać lukratywne dochody z YouTube poprzez sponsoring, vlogowanie, banery reklamowe, vlogowanie serii internetowych i nie tylko.
 • Zacznij blogować. Sprawdź to poradnik jak założyć bloga i przejdź do tego niezawodnego hosta internetowego, BlueHostktóra oferuje różne, bogate w funkcje opcje hostingu, które pomogą Ci zbudować witrynę bez wysiłku.
 • Zostań opiekunem lub pieszym. Zarabiaj na wyprowadzać psy lub posiedzenie z psem Wędrowiec i zarabiaj ponad 1000 $ miesięcznie. Godziny pracy są elastyczne, co pozwoli Ci włączyć pracę związaną z chodzeniem do harmonogramu pracy w niepełnym wymiarze godzin.
 • Grać w gry online. Jeśli jesteś graczem, ta aktywność jest idealnym dodatkowym zajęciem. Z platformami takimi jak pomyłka, Skrzynka odbiorczaDolaryLub Gamehag, możesz grać do woli, zdobywając wymienialne punkty na gotówkę lub karty podarunkowe. Uruchom kanał o grach na YouTube lub blog o grach wideo, na którym możesz również zarobić dodatkowe pieniądze.
 • Sprzedawaj swoje umiejętności jako freelancer. Internetowe platformy pracy, takie jak Fiverr, FlexJobs, a Upwork łączą pracodawców i freelancerów. Tak więc, jeśli masz umiejętności rynkowe, takie jak tworzenie oprogramowania, marketing, korekta, projektowanie graficzne itp., Powinieneś stworzyć imponujące CV i umieść swój profil na tych stronach z ofertami pracy.
 • Zacznij testować strony internetowe. Ta praca to świetne zajęcie na boku. Możesz zarabiać na testowaniu aplikacji i stron internetowych w zaciszu własnego domu, a zarobki wcale nie są złe. Często dostajesz 10 $ za 15 minut. Tyle, że trzeba cierpliwie czekać na okazje, bo wiele osób chce to zrobić.
 • Zdobądź zadanie wprowadzania danych. Możesz zarabiać pieniądze z domu. Podstawowe wymagania obejmują umiejętność pisania na klawiaturze, dbałość o szczegóły oraz połączenie z komputerem i Internetem. Oto niektóre wskazówki, jak to zrobić w polu wprowadzania danych.
 • Weź udział w ankietach internetowych i zarabiaj gotówkę lub karty podarunkowe na następujących platformach:
  • Swagbucks. Ten program nagród umożliwia zdobywanie punktów za przeglądanie stron internetowych, zakupy online i wypełnianie ankiet. Rejestracja z Swagbucks jest całkowicie darmowy. Twoje punkty są następnie zamieniane na bezpłatne karty podarunkowe lub zwroty gotówki. Przeczytaj nasze pełne Recenzja Swagbucksa Tutaj.
  • Skrzynka odbiorczaDolary. Zarejestruj się, zacznij wykonywać zadania online i zarabiaj dodatkowe pieniądze Skrzynka odbiorczaDolary. Wypełniaj ankiety, realizuj kupony, graj w gry online, oglądaj filmy, przeszukuj sieć i nie tylko. Zarabianie pieniędzy nie może być łatwiejsze! Przeczytaj nasze pełne Recenzja InboxDollars Tutaj.
  • Ankieta ćpuna. Możesz zarobić dodatkowe pieniądze przez Ankieta ćpuna wypełniając ankiety online lub udostępniając swoje dane. Otrzymasz zapłatę kartami upominkowymi lub gotówką przez Paypal. Przeczytaj nasze pełne Recenzja ankiety Junkie po więcej informacji.
🔥 Zalecana:  Stwórz swojego pierwszego chatbota za pomocą GPT 3.5, OpenAI, Pythona i Panelu. – W stronę SI

Często zadawane pytania (FAQ) – Jak zarabiać na drukarce 3D

Czy drukowanie 3D to dobry dodatek?

Tak, drukowanie 3D to fajna dodatkowa rozrywka. Niektóre projekty wymagają większej wiedzy, ale płacą wyższą cenę jako premię. Niektóre wymagają mniej wiedzy i czasu na ukończenie, ale muszą lepiej płacić.

Możesz wybrać projekty zgodnie ze swoimi preferencjami dla szybkich pieniędzy.

Jakie wydruki 3D sprzedają się najlepiej?

Oto lista najlepiej sprzedających się przedmiotów drukowanych w 3D na platformach internetowych:

 • miniatury
 • Przedmioty do cosplayu (kaski, rekwizyty, zbroje itp.)
 • Biżuteria
 • Zabawki
 • Akcesoria do pistoletów Nerfed
 • Modele architektury
 • Etui na telefony
 • Wazony o różnych wzorach
 • obudowy Raspberry Pi
 • Oprawki do okularów
 • Fantazyjne lampy

Ile pieniędzy może zarobić drukarka 3D?

Nie ma ograniczeń co do ilości pieniędzy, które możesz zarobić na swojej drukarce 3D. Jednak kwota, którą zarobisz, zależy od twoich umiejętności drukowania i zainwestowanego czasu.

Niektórzy ludzie zarobili 5 do 6 figurek zarabiając na swoich drukarkach lub umiejętnościach.

Wniosek – Jak zarabiać na drukarce 3D

Istnieje wiele sposobów zarabiać pieniądze z drukarką 3D, zarówno aktywnie, jak i pasywnie. Od oferowania usługi drukowania 3D, tworzenia produktów 3D na sprzedaż, tworzenia filmów lub blogów na temat drukowania 3D po wynajem maszyny — wszystkie te opcje świadczą o tym, że Twoja firma zajmująca się drukowaniem 3D może być stosunkowo łatwym i lukratywnym przedsięwzięciem.

Zacznij zarabiać na swojej drukarce 3D i zarabiaj dodatkowe pieniądze już teraz!

Jeśli szukasz innych pomysłów biznesowych, sprawdź te powiązane posty: