Jak zarabiać na czytaniu w wolnym czasie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać na czytaniu w wolnym czasie

Jedna z moich ulubionych stron, Swagbucks, oferuje mnóstwo sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy online. Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem, spróbuj! Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby łatwo zarobić pieniądze na stronie:

 • Grać w gry (do 110 USD za sztukę)
 • Testuj aplikacje (do 150 USD za sztukę)
 • Prześlij rachunki (łatwa gotówka)
 • Kupuj w swoich ulubionych sklepach (do 10% zwrotu)
 • Odpowiadaj na ankiety i ankiety (szybka gotówka w kilka minut!)

Nie ma nic bardziej uspokajającego niż zatopienie się w dobrej książce. Czuję się najbardziej spokojny i zrelaksowany, kiedy mój umysł przeczesuje słowa na każdej stronie książki. Więc kiedy dowiedziałem się, że ludziom naprawdę płacą za czytanie, nie było mowy, żebym stracił tę szansę.

Czytać i zarabiać pieniądze to spełnienie marzeń. Czytanie utrzymuje bystry umysł, rozwija wyobraźnię i wzmacnia umiejętność czytania i pisania. Czytanie i zarabianie to obopólnie korzystny interes.

Ta możliwość zarabiania pieniędzy nie jest dostępna tylko dla jednego gatunku lub jednego rodzaju publikacji; Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Znajdź swoje powołanie, korzystając z wymienionych tutaj sposobów zarabiania na czytaniu. Na szczęście nie musisz wybierać tylko jednej okazji.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Najlepsze sposoby zarabiania na czytaniu

Nie brakuje miejsc do czytania. Oto najlepsze sposoby, w jakie ludzie zarabiają na czytaniu. Chociaż nie musisz brać udziału w kursie korekty, aby odnieść sukces w tej branży, poniżej udostępniłem kilka opcji, które pomogą przyspieszyć Twój sukces.

1. Korekta książek

Jeśli zwracasz uwagę na szczegóły, korekta książek może być dla Ciebie dobrym wyborem.

Prace sprawdzające wymagają po prostu przeczytania i wyłapania błędów gramatycznych i interpunkcyjnych. Daje to autorowi pewność, że inna para oczu przejrzała ich pracę i wyłapała wszelkie niezauważone błędy.

Aby dowiedzieć się więcej o korekcie i tym, jak odnieść sukces, weź bezpłatnie Caitlin Pyle Korekta w dowolnym miejscu webinarium. Jej wprowadzenie do branży pomoże ci zdecydować, jak kontynuować karierę korektora.

2. Korekta artykułów

Artykuły publikowane są codziennie, często na temat bieżących wiadomości i wydarzeń. Konieczne jest, aby te ważne artykuły miały korektora, który je przejrzy, zanim ujrzą światło dzienne.

Korzystając ze swoich umiejętności korekty, możesz przeglądać artykuły przed ich publikacją. Współpracuj z firmami, aby być ich głównymi korektorami dla wszystkich ich publikacji i zarabiać na czytaniu artykułów. Ten plan może przynieść ci poważne pieniądze. Zarobiłem 36 000 $ w 2020 roku jako korektor artykułów i bardzo mi się to podobało!

Aspirujący korektorzy muszą wiedzieć, czego potrzeba, aby odnieść sukces jako korektor, od czego zacząć i jak znaleźć klientów.

Dołącz bezpłatnie do Caitlin Pyle Korekta w dowolnym miejscu seminarium internetowe, aby poznać wszystkie tajniki korekty i mądrze rozpocząć swoją karierę. Możesz również przeczytać moją recenzję Proofread Anywhere, aby dowiedzieć się, czy kurs jest odpowiedni dla Ciebie.

3. Korekta transkrypcji sądowych

Jeśli sprawy sądowe są dla Ciebie interesujące, to zarabianie na korekcie stenogramów sądowych może być dla Ciebie właściwym wyborem.

Dla kogoś, kto jest zaintrygowany przestępczością, rozważ dodanie stenogramów sądowych do listy sposobów zarabiania na czytaniu. Przejrzyj stenogramy, zauważ błędy popełnione przez osobę dokonującą transkrypcji i zapoznaj się z aktami sprawy.

Skorzystaj z kursu korekty transkrypcji Caitlin Pyle, aby rozpocząć karierę w sądzie. Transkrypcje sądowe są unikalne dla korekty. Dlatego ucz się od kogoś, kto ma z tym doświadczenie i zacznij od właściwej stopy.

🔥 Zalecana:  Jak uzyskać wyższą pozycję w Google w 2023 r. 10 Praktyczne wskazówki, jak (szybciej) wyświetlać się w wynikach Google w tym roku

4. Uruchom niszową witrynę z recenzjami książek

Załóż stronę internetową i poświęć całą swoją treść na książki, które czytasz i recenzujesz. Zanim zapaleni czytelnicy kupią książkę, chcą wiedzieć, czy będzie ona warta zakupu.

Zrób szczegółowe recenzje każdej książki, uważając, aby nie ujawnić żadnych wątków ani zakończeń. Każdy entuzjasta książek, który odwiedza Twoją witrynę, zwiększa ruch w Twojej witrynie. To jest to, czego potrzebujesz, aby zarabiać na swojej niszowej witrynie.

Rozważ wyświetlanie reklam w swojej witrynie, zostanie partnerem dla książek lub publikowanie sponsorowanych postów o książkach.

Powiązany: Jak zostać copyeditorem

Zarabiaj na czytaniu e-maili

Czytanie e-maili to całkiem pomysłowy sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ prawdopodobnie już codziennie odwiedzasz swoją skrzynkę odbiorczą.

5. Skrzynka odbiorczaDolary

Skrzynka odbiorczaDolary płaci Ci za czytanie e-maili, które wysyła do Twojej skrzynki odbiorczej. Otwieraj wiadomości e-mail, dowiaduj się o nowych produktach od firm, decyduj, czy chcesz skorzystać z produktu i zarabiaj.

To nie wystarczy, aby zastąpić twoje dochody. Jeśli jednak już codziennie czytasz e-maile, dlaczego nie otrzymać zapłaty w tym samym czasie? Sprawdź moją recenzję InboxDollars, aby dowiedzieć się więcej o firmie.

6. MojePunkty

Jedno z zadań dostępnych na stronie MojePunkty platforma obejmuje czytanie e-maili w zamian za płatność. Po prostu klikaj w e-maile, które są do Ciebie wysyłane, czytaj je i zarabiaj pieniądze. Możesz nawet pójść o krok dalej i postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w e-mailu, aby mieć szansę na zarobienie jeszcze większych pieniędzy.

Istnieje wiele innych sposobów zarabiania pieniędzy na MyPoints. Poznaj szczegóły w mojej pełnej recenzji MyPoints.

7. Swagbucks

Używając Swagbucks pulpitu nawigacyjnego, możesz zarabiać za pomocą funkcji e-mail „Kliknij i zarabiaj”. Zaloguj się na swoje konto i przeczytaj te e-maile. Opłata za przeczytanie wiadomości e-mail będzie się różnić.

Sprawdź wszystkie inne sposoby zarabiania pieniędzy na Swagbucks w mojej pełnej recenzji.

Zarabiaj na czytaniu książek i pisaniu recenzji

Najpierw zdobądź nowe wydania książek, rejestrując się, aby przeczytać i zrecenzować książki.

8. Kobiecy Przegląd Książek

Women’s Review of Books jest częścią Wellesley Centers for Women, szanowanej instytucji akademickiej skupiającej się na kobietach. Ten magazyn jest nastawiony na tematy związane z feminizmem i płaci 100 dolarów za recenzję. Napisanie recenzji obejmuje wysłanie oferty do redakcji zaproponowanie recenzji książki i punktu widzenia, jaki chcesz przyjąć w recenzji.

Powiązany: Zarabiaj, aby redagować dokumenty

9. Internetowy Klub Książki

Jeśli lubisz różnorodne książki, Online Book Club ma dla Ciebie wybór.

Jako bezpłatny członek Zespołu Recenzentów, Internetowy Klub Książki płaci za recenzję przesłaną za pośrednictwem jej platformy. Pierwsza recenzja, którą prześlesz, nie będzie płatna, ponieważ będzie to sposób na ocenę twoich umiejętności pisania i upewnienie się, że możesz postępować zgodnie z wytycznymi. Wynagrodzenie za każdą przesłaną recenzję książki będzie się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak gatunek, liczba ukończonych recenzji i długość książki.

Wyszukaj dostępne książki i umieść te, które chcesz zrecenzować, na swojej „półce”. Od książek dla dzieci, przez romanse, po fantasy i nie tylko, wybierz te, które Cię interesują.

Powiązany: Praca dla matek pozostających w domu

10. Kirkus Media

Możliwości recenzowania książek oparte na projektach są dostępne w Kirkus Media. Zarabiaj na czytaniu książek w języku angielskim lub hiszpańskim. Recenzje należy przesyłać po dwóch tygodniach od przydzielenia Ci książki. Każda recenzja będzie się różnić w płatności. Wybierz z niemal każdego gatunku i formatu i napisz swoją recenzję na około 350 słów.

Rozpocząć, prześlij CV, próbkę pisania i podaj listę swoich umiejętności.

Więcej popularnych ofert zarabiania pieniędzy

Zarabiaj więcej pieniędzy w wolnym czasie dzięki tym renomowanym firmom.

 • Darmowa gotówka PayPal
 • Płatne ankiety i wyszukiwania w sieci
 • Zarabiaj łatwy zwrot gotówki
 • Otrzymuj płatności bezpośrednio na konto PayPal
 • Dołącz i zarabiaj
 • PayPal, Visa, Amazon itp.
 • Płaci ci za NIC (z SJ Pulse)
 • Wystarczy zainstalować oprogramowanie
 • Weź udział w płatnych ankietach i badaniach
 • Dołącz i zdobądź gotówkę
🔥 Zalecana:  Jak firmy mogą robić angażujące zdjęcia na Instagramie

11. Przeglądaj książki

Złóż wniosek o zostanie recenzentem w witrynie Book Browse. Książki dostępne do recenzji obejmują beletrystykę dla dorosłych, literaturę faktu i młodzieżową. Wielu recenzentów przesyła recenzje raz w miesiącu i otrzymuje wynagrodzenie za czas spędzony na czytaniu i pisaniu recenzji.

Użyj Aplikacja online zacząć recenzować książki. Wraz z aplikacją musisz przesłać dwie próbki recenzji, które napisałeś.

Powiązany: Jak zostać recenzentem produktu

Zarabiaj na czytaniu książek na głos

Jako osoba, która już czyta na głos moim dzieciom, zarabianie na czytaniu książek na głos wydaje się fajnym sposobem na zarabianie pieniędzy.

12. Czytaj książki na kanale YouTube

Zarabiaj na czytaniu Biblii na głos na kanale YouTube. Niektórzy ludzie bardziej lubią słuchać niż czytać same słowa. Jako właściciel kanału YouTube możesz dodawać reklamy, aby zwiększać przychody.

Rozważ zarabianie na czytaniu książek dla dzieci. Wielu opiekunów gromadzi się w YouTube, by obejrzeć zabawną wersję czytanej na głos książki dla dzieci. Używaj rekwizytów, zabawnej muzyki i wyrazistej mowy ciała, aby zachęcić widzów do powrotu na Twój kanał.

Powiązany: Jak zarabiać ucząc dzieci angielskiego

13. Królik Głosu

Wielu marzy o zostaniu aktorem głosowym w ulubionej książce lub programie.

Z VoiceBunny, możesz stać się talentem stojącym za postaciami i zarabiać na czytaniu na głos. Przeczytaj na głos scenariusz, nagraj się i prześlij, aby otrzymać zapłatę. Talenty głosowe mogą ustalać własne stawki na podstawie doświadczenia. Otrzymasz zapłatę za każde zatwierdzone zgłoszenie, które wyślesz, w tym przesłuchania, nawet jeśli klient je odrzuci.

Utwórz konto, prześlij testowy lektor, uzyskaj recenzję i uzyskaj zgodę na rozpoczęcie otrzymywania zleceń. VoiceBunny oferuje inne sposoby zarabiania na czytaniu, w tym zaproszenia do konkursów.

14. AKX

Zarabiaj na czytaniu książek dla Audible through ACX, internetowy rynek dla agentów, autorów i innych posiadaczy praw, umożliwiający kontakt z osobami zajmującymi się produkcją audiobooków. Jako narrator audiobooków otrzymujesz wynagrodzenie na podstawie tantiem za książki, które czytasz na głos.

Zarabiaj na audible, zakładając konto z próbkami głosu, ustalając stawki i przesłuchując oferty pracy, które się pojawią. Rozpocznij nagrywanie po zaakceptowaniu oferty, przesyłaj ukończone rozdziały na platformę i zarabiaj.

Powiązany: Jak codziennie inwestować i zarabiać pieniądze

15. Doskonały dźwięk

Blask jest firmą należącą do Amazona. Z łatwością łączy czytelników i słuchaczy audiobooków z nowymi, popularnymi i modnymi tytułami. Aby zostać czytelnikiem audiobooków, zgłoś się do firmy jako „Wykonawca”. Zarabiaj, aby czytać książki na głos i kontynuować swoją karierę zawodową jako narrator poprzez przesłuchania.

16. Głosy

Użyj Voices, aby wylądować na następnym koncercie, tworząc narrację do książek. Pomóż autorom zwiększyć sprzedaż, czytając na głos swoją książkę, aby mogła być sprzedawana jako audiobook, generując w ten sposób większą sprzedaż.

Jako narrator w Voices, po prostu zarejestruj się, utwórz profil, prześlij kilka wersji demonstracyjnychi rozpocznij przesłuchania do pracy. Narratorzy mogą zarabiać od 200 do 300 USD za ukończoną godzinę, co oznacza, że ​​cała książka z narracją może potencjalnie zarobić nawet do 3000 USD. Niezły sposób na zarabianie na czytaniu książek w Audible.

Powiązany: Jak szybko zarobić 300 dolarów

17. Piątka

Wymień swoje własne usługi głosowe i stawki na Platforma Fiverr. Fiverr łączy freelancerów różnego typu z firmami szukającymi pomocy w swoich zadaniach. Usługi takie jak czytanie książek na głos można znaleźć na Fiverr.

Porównaj różne stawki innych freelancerów i podobnie wymień swoje usługi. Ta strona jest również dobra do ulepszania i rozwijania próbek audio do przyszłych, lepiej płatnych prac.

Powiązany: Najwyżej płatne strony z ankietami

Inne prace, które pozwalają ci czytać na zegarze

Włącz trochę czasu na czytanie jako część swojej pracy z tymi popularnymi pozycjami.

🔥 Zalecana:  Jak porównać 2 zbiory danych za pomocą profilowania Pand — w kierunku sztucznej inteligencji

18. Redaktor gazety

Zarabiaj, aby codziennie czytać artykuły jako redaktor gazety. Te prace nie są trudne do znalezienia, ponieważ prawie każde miasto będzie miało jakąś publikację. Znajdź pozycję blisko siebie i zacznij czytać za pieniądze.

Gazety są wydawane w celu informowania opinii publicznej o bieżących wydarzeniach. Praca redaktora jest ważna dla zapewnienia prawidłowego dostarczania informacji.

19. Bibliotekarz

Sprawdź lokalne biblioteki pod kątem wolnych miejsc jako bibliotekarz. Bibliotekarze muszą znać mnóstwo informacji o książkach. Możesz zarabiać na czytaniu książek jako bibliotekarz, dzięki czemu możesz dokładnie polecać książki tym, którzy szukają nowej lektury.

Wynagrodzenie bibliotekarza jest skromne. Jeśli nie kwalifikujesz się na stanowisko bibliotekarza, rozważ ubieganie się o stanowisko asystenta bibliotekarza i nadal zarabiaj na czytaniu w pracy.

Powiązany: Czy płatność za czytanie wiadomości e-mail jest prawdziwa? Pełna recenzja witryny

20. Opiekun

Zostań opiekunem i pomagaj innym w codziennych czynnościach, takich jak czytanie im na głos gazety, wspólne czytanie książek lub czytanie wskazówek, jak opiekować się daną osobą. Bycie opiekunem wiąże się z wieloma obowiązkami, a jednym z nich jest czytanie. Szukaj stanowisk dozorcy na Care.com.

21. Opiekunka do dziecka

Zarabiaj na czytaniu książek dzieciom podczas opieki nad nimi. Używać Care.com znaleźć pracę jako opiekunka do dziecka. Możesz także przeczytać instrukcje dotyczące prac domowych dla dzieci, przejrzeć przesłane prace domowe i pomóc im nauczyć się czytać własne książki. Praca jako opiekunka do dzieci to świetny sposób na zaszczepienie w dzieciach miłości do czytania, podczas gdy Ty możesz jednocześnie cieszyć się pomysłowymi historiami.

22. Opiekun psa

Z Care.com, możesz znaleźć pracę jako opiekun psa i zarabiać na czytaniu w pracy. Psy lubią rozmawiać i wiązać się z opiekunem. Możesz więc czytać im książki, które pomogą im na nerwy i stres podczas nieobecności właściciela. W zależności od tego, jak długo twój klient jest poza miastem, możesz potencjalnie zarabiać na czytaniu książek przez wiele godzin jako profesjonalny opiekun zwierząt domowych.

Powiązany: Jak zostać czytelnikiem wersji beta

Te prace są idealne dla tych, którzy pasjonują się czytaniem

Bez względu na to, jakiego rodzaju materiały lubisz czytać, jest praca dla Ciebie. Zarabianie na czytaniu to wyjątkowy i lukratywny biznes. Jeśli potrzebujesz pracy, która jest mało stresująca, ma niewielki wpływ i jest łatwa, rozważ dodanie jednego lub więcej z tych zadań do czytania do swojej listy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o książki, artykuły czy audiobooki, istnieje wiele możliwości zarabiania na czytaniu. Wybierz wykonywanie tych prac na boku lub zamień niektóre z nich w kwitnący biznes. To, dokąd zaprowadzi Cię ta szansa, zależy wyłącznie od Ciebie.

Nie czytaj już za darmo. Zarejestruj się, korzystając z różnych bezpłatnych platform wymienionych tutaj. Czytaj i zarabiaj gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz.

Powiązany: Zapłać za sen