Jak zarabiać na czyszczeniu szafy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać na czyszczeniu szafy

Nawet jeśli nie jesteśmy kandydatami do ekstremalnego reality show, większość z nas ma szafy, szuflady, pudełka lub półki wypełnione rzeczami, których nie używamy lub nie potrzebujemy.

Z drugiej strony ktoś inny byłby szczęśliwy, gdyby go miał. Oznacza to, że wszystkie te marnujące miejsce pochłaniacze kurzu są potencjalnymi możliwościami zarobienia dodatkowych pieniędzy.

W tym artykule opowiem ci o kilku zaletach porządków w szafie i porządkowaniu. Ponadto dam Ci kilka wskazówek, jak robić to bezpiecznie w czasach COVID i podzielę się kilkoma pomysłami, które możesz wykorzystać w domu.

Gotowy? Chodźmy.

Dobre powody, by posprzątać

Potencjalne zarobienie dodatkowych pieniędzy to doskonały powód, aby posprzątać szafę i uporządkować dom, ale nie jest to jedyny powód. Według Alice Boyes, Ph.D.ograniczenie bałaganu może:

Zmniejsz niepokój – Ewoluowaliśmy, aby docenić porządek, więc czasami odczuwamy niepokój, gdy brakuje porządku. Sprzątanie, sprzątanie i porządkowanie przestrzeni i miejsc może zmniejszyć ten niepokój i uczucie przytłoczenia.

Zmniejsz napięcie w domu – Bałagan utrudnia znalezienie rzeczy i dosłownie może nas potknąć!

Frustracja życia w połączeniu z zagraconą szafą, pokojem lub domem może objawiać się napięciami w naszych relacjach z naszymi partnerami, dziećmi lub współlokatorami.

Odgracanie może zmniejszyć te napięcia.

Zwiększ pewność siebie – Udane porządki w szafie i projekty porządkowania mogą zwiększyć zaufanie do naszych własnych umiejętności podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.

Pomóż na nowo odkryć stare skarby – Tak, ograniczanie bałaganu polega na pozbywaniu się potrzebnych rzeczy. Jednak nie ma nic złego w posiadaniu kilku skarbów.

Kiedy posprzątasz, istnieje duża szansa, że ​​odkryjesz na nowo kilka wyjątkowych przedmiotów, o których zapomniałeś.

Pobudzaj i motywuj – Różne decyzje, które nieuchronnie podejmujesz w krótkich odstępach czasu podczas porządkowania, mogą umieścić cię w przestrzeni nad głową, w której chcesz załatwić sprawy.

Może się okazać, że nie przestaniesz sprzątać swojej szafy i zdecydujesz się zająć szafkami kuchennymi lub strychem lub zająć się czymś zupełnie innym. Tak czy inaczej, odgracanie dodaje ci energii.

6 łatwych kroków do wyczyszczenia szafy

Teraz, gdy wiesz, że powinieneś posprzątać szafę, zobacz, jak możesz zacząć.

1. Zaplanuj sprzątanie: Usuwanie bałaganu może zająć trochę czasu. Upewnij się, że masz dobrą godzinę lub dwie odłożone na bok. Nie chcesz porzucić zadania w połowie.

2. Opróżnij szafę: Wyjmij absolutnie wszystko – ubrania, torby, buty, czapki, szaliki, akcesoria, a nawet wieszaki.

3. Posortuj ubrania w stosy: Stwórz twierdzę, sprzedaj, a może stos.

4. Ponownie oceń stos „może”: Zapytaj siebie:

  • Czy będę to nosić jeszcze raz?
  • Czy to pasuje?
  • Czy pasuje do mojego stylu życia?
  • Kiedy ostatnio go nosiłam?
  • Czy mi się to podoba?
🔥 Zalecana:  16 najlepszych rozszerzeń zakupów ze zwrotem gotówki i kuponami, aby zaoszczędzić pieniądze

Jeśli odpowiesz na jedno lub dwa „nie”, może się udać.

5. Wyczyść swoją szafę: Wyczyść wnętrze swojej szafy. Odkurzyć, wytrzeć i wypolerować wszystkie powierzchnie.

6. Zdecyduj, co powiesić, a co złożyć: Właściwa organizacja szafy zmniejszy ryzyko ponownego jej zagracenia. Jeśli masz system do zawieszania i składania, zawsze będziesz wiedział, gdzie znaleźć to, co chcesz ubrać.

Porządki w szafie podczas pandemii

W następstwie COVID-19 możesz być zaniepokojony potencjalnymi problemami zdrowotnymi oraz sprzedażą lub rozstaniem się w inny sposób ze swoim niechcianym bałaganem. Obawy te są w pełni uzasadnione, biorąc pod uwagę fakt, że świat wciąż ogarnięty jest pandemią.

O tym należy pamiętać:

  • Zdezynfekuj swoje rzeczy – Niezależnie od tego, czy chcesz coś sprzedać, podarować, podarować przyjaciołom (lub komukolwiek, kto może tego chcieć), zdezynfekuj to, zanim opuści Twój dom.

Wyczyść dokładnie przedmiot ściereczką nasączoną alkoholem i przechowuj w czystym pudełku lub torbie.

  • Przygotuj się na czekanie –Jeśli chcesz przekazać przedmioty na rzecz projektów informacyjnych, sklepów dobrej woli lub organizacji charytatywnych, sprawdź, czy przyjmują darowizny.

Być może trzeba będzie poczekać, aż ograniczenia związane ze zdrowiem publicznym zostaną złagodzone.

Pomysły na uporządkowanie (które mogą zarabiać)

Bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się kilku pomysłom, które mogą pomóc Ci uporządkować – iw wielu przypadkach zarobić dodatkowe pieniądze. Niezależnie od tego, czy chcesz obracać rzeczy dla zysku, czy po prostu zarabiać pieniądze pod stołem, może to być świetny sposób na rozpoczęcie.

Możesz skorzystać z tych sugestii w takiej postaci, w jakiej zostały podane, lub pozwolić im zainspirować kilka własnych pomysłów.

1. Sprzedawaj stare ubrania i akcesoria

Twoja szafa jest jednym z najlepszych miejsc do sprzątania, zwłaszcza jeśli ubrania, akcesoria i inne przedmioty, których nigdy nie nosisz, utrudniają utrzymanie porządku w niej lub w sypialni.

Przejrzyj swoją szafę i bądź bezwzględny. Jeśli w głębi duszy wiesz, że już nigdy czegoś nie założysz, nie trzymaj się tego.

Gdy masz już stos ubrań do sprzedania, zastanów się, jak chcesz znaleźć nabywców.

Chcesz sprzedawać pojedyncze rzeczy na grupach na Facebooku lub innym portalu, a może chcesz je sprzedać do sklepu z używaną odzieżą?

Niektóre sklepy, które kupują i sprzedają wcześniej posiadaną odzież i buty, kupują te artykuły na wagę.

2. Przejdź przez swoją sypialnię

Po co zatrzymywać się w szafie?

Posprzątaj swój pokój!

Wielu z nas ma sypialnie, które można trochę uporządkować, więc przejrzyj je od góry do dołu i pozbądź się tego, czego nie potrzebujesz.

Jeśli masz kolekcje zapachów, pluszowych misiów, dzieł sztuki, rękodzieła lub bibelotów, rozważ przekazanie ich chętnym nabywcom.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 500 $ tygodniowo dzięki DoorDash — najlepszy przewodnik

Możesz sprzedać bardziej przypadkowe bibeloty do sklepu z używaną odzieżą lub zrobić atrakcyjne zdjęcia i sprzedać je na ogłoszonej stronie. Ale jeśli masz przedmioty kolekcjonerskie, takie jak pluszowe misie, możesz uzyskać za nie lepsze ceny, sprzedając je w grupie kolekcjonerskiej na Facebooku.

3. Wyczyść swoje półki z książkami

Jeśli jesteś miłośnikiem książek, prawdopodobnie dobrze znasz odwieczny problem bibliofilów — nigdy nie ma dość miejsca!

Jeśli twoją pierwszą reakcją, gdy zobaczysz jęczące półki i krzywe wieże z książkami wokół domu, jest nerwowy chichot, czas trochę posprzątać.

Istnieją różne sposoby sprzedaży książek, których już nie potrzebujesz (lub nadal chcesz, ale nie masz na nie miejsca).

Najprościej będzie zanieść je do lokalnego antykwariatu. Jeśli masz specjalistyczne tytuły, podręczniki lub kolekcje, takie jak seria Koło czasu, rozważ sprzedaż ich za pośrednictwem odpowiednich grup fanów/kolekcjonerów na Facebooku lub za pośrednictwem witryny takiej jak eBay.

Innym podejściem jest wypróbowanie programu wykupu Amazon.

4. Sprzedawaj stare urządzenia mobilne

Nasze stoliki z szufladami i niektóre półki w naszych szafach mogą stać się schronieniem dla starych urządzeń mobilnych.

Dobrym pomysłem jest zachowanie starego telefonu i tabletu jako kopii zapasowej, jeśli coś pójdzie nie tak z technologią, z której korzystasz na co dzień. Ale nie potrzebujesz szuflady pełnej urządzeń, które śledzą ewolucję Twojej ulubionej marki, model po modelu, w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Sprzedaj technologię mobilną, której nie potrzebujesz lub nie chcesz.

Sklepy z używanymi rzeczami zwykle prowadzą szalony handel telefonami i tabletami, więc nie powinieneś mieć problemów ze sprzedażą swojego, jeśli jest w dobrym stanie.

Jeśli wycieczka do sklepu nie jest pożądana, reklamuj się na stronach z ogłoszeniami lub za pośrednictwem stron internetowych lub grup w mediach społecznościowych poświęconych handlowi lub sprzedaży używanych urządzeń mobilnych.

5. Uporządkuj swoją kuchnię

Szafki kuchenne są zwykle innym źródłem bałaganu, który można zamienić na gotówkę.

Przez „bałagan” mam na myśli urządzenia, sprzęt, naczynia i sztućce, a nie jedzenie. Wszyscy mamy w kuchni przedmioty, które w tamtym czasie wydawały się dobrym pomysłem. Ich sprzedaż lub darowizna może wreszcie być Twoją szansą na uczciwy użytek.

Jeden z nieoczekiwanym trendem roku 2020 był nagły wzrost gotowania i pieczeniaale nie każdego stać na nowiutkie wyposażenie kuchni.

W mgnieniu oka znajdziesz nabywców na niechciane opiekacze do kanapek, tostery, gofrownice, urządzenia do pieczenia ciastek, grille, urządzenia do gotowania jajek, urządzenia do gotowania ryżu, maszyny do pieczenia chleba i maszyny do lodów.

Wypróbuj swoje sąsiedztwo i lokalne grupy zainteresowań na Facebooku lub WhatsApp, zanim udasz się do sklepów z używaną odzieżą. Czasami kupujący mogą być na wyciągnięcie ręki!

🔥 Zalecana:  Powerbeats Pro nie ładuje się? Najlepsze poprawki do wypróbowania

6. Zamień swoją starą biżuterię na pieniądze

Twoja stara biżuteria, bez względu na to, czy jest antyczna, czy vintage, to pieniądze, które czekają, by się wydarzyć. Nie musisz daleko szukać, aby znaleźć jubilerów, agentów, kolekcjonerów oraz osoby zajmujące się recyklingiem klejnotów lub diamentów, które z przyjemnością kupią Twoje stare przedmioty. Są nawet strony internetowe, które kupią twoją starą biżuterię i inne przedmioty oraz dokończ proces sprzedaży posta.

Posortuj antyczną biżuterię, diamenty, klejnoty, elementy ze zwykłego złota, srebra lub platyny, zegarki i sztuczną biżuterię i spróbuj znaleźć nabywców, koncentrując się na każdym z nich.

Słowo ostrzeżenia — jeśli masz zabytkową biżuterię, oprzyj się pokusie samodzielnego jej wyczyszczenia, jeśli jest zmatowiona, zmatowiona lub zgromadził kurz i brud. Delikatna stara biżuteria i niektóre kamienie wymagają dotknięcia profesjonalnego konserwatora.

Robienie tego samodzielnie, postępując zgodnie z przypadkowymi instrukcjami znalezionymi w Internecie, może spowodować uszkodzenie nie do naprawienia.

7. Nie wyrzucaj — poddaj recyklingowi i sprzedawaj

Nieuchronnie znajdziesz szereg zepsutych, uszkodzonych lub niekompletnych przedmiotów podczas szaleństwa porządkowania.

Możesz mieć szczęście, oddając je w obecnym stanie. Ale przy odrobinie pomysłowości możesz je również przerobić na coś pięknego i użytecznego, co potencjalnie możesz sprzedać z zyskiem.

Możesz zamienić pudełko wyszczerbionych lub potłuczonych filiżanek w karmniki dla ptaków, dzieła sztuki ogrodowej lub lampę, a starą wolnostojącą szafkę możesz przekształcić w regał na książki, gablotę lub Wunderkammer.

Zamień stary gumowy but w doniczkę, użyj zestawu do nalewania świec, aby przekształcić niedopasowane filiżanki i spodki w świece. Na Pintereście i podobnych stronach można znaleźć mnóstwo pomysłów na upcykling.

8. Sprzedawaj karty podarunkowe

Nie wszyscy od razu korzystają z kart podarunkowych, które otrzymują na Boże Narodzenie lub urodziny. I tak często nie wydajemy całej kwoty od razu.

Jeśli masz stare karty podarunkowe, które nadal mają aktywne, dostępne salda i nie zamierzasz ich używać, sprzedawaj swoje karty podarunkowe online. Wypróbuj platformy takie jak GiftCardGranny i CardPool, które zamieniają karty podarunkowe na gotówkę.

Jak widzisz, porządki w szafie i porządkowanie mogą być przydatne dla twojego ciała, umysłu i salda bankowego.