Jak zarabiać na Audible (4 proste metody)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać na Audible (4 proste metody)

Kiedyś myślałem, że wyrosłem z miłości do czytania, którą miałem kiedyś jako dziecko. Ale potem odkryłem trend na audiobooki i zdałem sobie sprawę, że to nie książka jest problemem; to było czytanie. Teraz, gdy mogę słuchać audiobooków podczas pracy, prac domowych lub po prostu grając na telefonie, uważam, że książki są o wiele przyjemniejsze.

Dla ludzi takich jak ja, którzy lubią audiobooki, Audible to niesamowity sposób zarabiania na życie z domu. Tysiące przedsiębiorców, rodziców pozostających w domu, studentów, którzy chcą zarobić trochę dodatkowej gotówki, oraz tych, którzy szukają wyjątkowego sposobu na uzyskanie dodatkowego dochodu, może korzystać z Audible, aby zarabiać na życie prosto z kanapy.

Ale praca nad Audible to coś więcej niż tylko poboczne przedsięwzięcie. Przy prawidłowym użytkowaniu platforma może zapewnić użytkownikom całkiem imponujące dochody dzięki ogromnemu napływowi pracy z domu, który spowodował dramatyczny wzrost popytu na audiobooki.

To idealny czas, aby wskoczyć na ten wóz i dowiedzieć się, jak zarabiać na Audible, zapewniając wolność finansową Tobie i Twojej rodzinie lub po prostu dając ci dodatkową gotówkę na wydatki wakacyjne lub opłacenie rachunków.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Czy można zarabiać na Audible?

Audible oferuje kilka sposobów zarabiania w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin. Ta platforma jest popularna na całym świecie i zapewnia mnóstwo możliwości dla tych, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze.

Możliwość zarabiania pieniędzy w wolnym czasie, jednocześnie uwalniając swoją kreatywność, jest atrakcyjna dla wielu. Osiągnięcie sukcesu na tej platformie może być powolnym procesem, więc nie spodziewaj się, że od razu uzyskasz dochód w pełnym wymiarze godzin. Ale jeśli włożysz w to pracę, przekonasz się, że w końcu się to opłaci.

Powiązany: Najlepsze oferty pracy dla matek pozostających w domu

Cztery sposoby zarabiania pieniędzy na Audible

Istnieje kilka sposobów zarabiania pieniędzy na Audible i żaden z nich nie wymaga wcześniejszego doświadczenia. Proces jest prosty, więc możesz zacząć od razu.

1. Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny to prosty sposób na rozpoczęcie przygody z zarabianiem pieniędzy dzięki Audible. Zacznij szybko zarabiać, wykonując poniższe czynności:

 1. Odwiedzać Witryna partnerska Audible.
 2. Zarejestruj się, podając swoje dane.
 3. Zgadzam się z warunkami.
 4. Otrzymaj swój link partnerski.
 5. Poproś ludzi, aby zarejestrowali się za pomocą Twojego linku.
 6. Otrzymaj wypłatę.

Polecaj ludzi za pomocą unikalnego linku, a także publikuj go na swoich stronach w mediach społecznościowych. Chociaż za każdym razem, gdy ktoś zarejestruje się w Audible za pośrednictwem Twojego linku, zarobisz trochę gotówki, otrzymasz te pieniądze tylko raz na osobę, więc jest to tylko długoterminowa strategia zarabiania pieniędzy na Audible, jeśli konsekwentnie poszerzasz grono odbiorców.

Jeśli już prowadzisz bloga, prowadzisz podcast lub masz dużą liczbę obserwujących w mediach społecznościowych, marketing afiliacyjny będzie dla Ciebie konsekwentnym narzędziem do zarabiania pieniędzy. Zaoferuj swoim obserwatorom bezpłatny audiobook lub inną zachętę, aby zachęcić ich do dołączenia do Audible za pośrednictwem osobistego linku.

Ruch, który już generujesz za pośrednictwem jednej z tych platform, przyniesie Ci trwały, długoterminowy dochód z Audible, jeśli Twoi obserwatorzy będą konsekwentnie korzystać z Twojego łącza. Audible obecnie płaci użytkownikom 15 USD za każdą osobę, która użyje ich linków, aby zarejestrować się na 30-dniowy okres próbny. Możesz zarobić 150 USD miesięcznie, polecając 10 osób, ale stworzenie trwałego lejka sprzedaży może prowadzić do pasywnego 1500 USD lub więcej każdego miesiąca.

🔥 Zalecana:  Ponad 100 lokalizacji bankomatów z aplikacjami gotówkowymi (+ jak wypłacać za darmo)

Powiązany: Jak zarabiać na udostępnianiu linków w Internecie

2. Twórz książki audio

Czy siedziałeś nad pomysłem na prawdziwy thriller kryminalny? Fajny romans? A może kolejna zagadka kryminalna? Urzeczywistnij swoje marzenia o pisaniu, tworząc własny audiobook w Audible.

Jeśli jesteś kowalem słów i masz świetny pomysł na książkę, rozpocznij swoją podróż od napisania e-booka do sprzedaży w Audible, gdy tylko zostanie nagrany jako audiobook.

Nawet jeśli nie jesteś jeszcze pisarzem, nadal może to być dla Ciebie świetna opcja. Sprawdź wiele bezpłatnych kursów online i samouczków YouTube, a nawet weź udział w zajęciach z pisania.

Nie jest to wykonalne posunięcie dla wszystkich, więc inną opcją jest zatrudnienie pisarza. Dobry kowal słowny może zamienić Twój pomysł w prawdziwą przewracającą stronę. Jeśli masz budżet na zatrudnienie pisarza, znajdź odpowiedniego dla siebie na niezależnej platformie, takiej jak UpWork, Fiverr lub People Per Hour.

Aby całkowicie uniknąć części pisemnej, użyj książki o prawach do własnej marki (PLR), którą możesz przekształcić w audiobook z Twoim imieniem i nazwiskiem. W ramach tego procesu kupujesz prawa do istniejącej książki, którą możesz następnie sprzedać jako własną pracę.

Kiedy Twoje arcydzieło jest gotowe, następnym krokiem jest nagranie audiobooka. Możesz to zrobić sam lub znaleźć narratora na ACX, platformie należącej do Audible, która służy do pozyskiwania i promowania książek, wydawców, agentów i narratorów.

Zdecyduj, czy chcesz, aby Twoją książkę czytał mężczyzna, czy kobieta, i czy szukasz młodszego, czy bardziej dojrzałego głosu. Użyj ACX, aby zawęzić wyszukiwanie i przeszukać nieskończoną liczbę dostępnych narratorów.

Przed podjęciem decyzji posłuchaj klipów głosowych, sprawdź obowiązujące stawki i wyślij wiadomość do interesujących Cię narratorów. Ponieważ narratorzy są dostępni w cenie od 100 do 300 USD za godzinę, będzie to inwestycja, ale profesjonalny, dobrze wyszkolony mówca może przejść długą drogę w kierunku zniewolenia publiczności i zwiększenia sprzedaży.

Po zakończeniu procesu nagrywania audiobooka wszystko, co musisz zrobić, to wymyślić atrakcyjne zdjęcie na okładkę. Skorzystaj ze strony typu Płótno
stworzyć profesjonalnie wyglądającą okładkę audiobooka. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności artystycznych, znajdź tanie, ale profesjonalne usługi projektowania graficznego na Fiverr.

Teraz czas na publikację.

Zaangażuj się w promocję swojego audiobooka, gdy tylko zostanie opublikowany. Wyślij go znajomym i rodzinie, opublikuj o nim w mediach społecznościowych i zaprezentuj swoją pracę, aby wielu mogło o niej usłyszeć. Im więcej recenzji zbierzesz dla swojego nowego audiobooka, tym szybciej trafi on na szczyt sugestii gorliwych słuchaczy.

Krótkie podsumowanie, jak zarabiać na Audible dzięki audiobookom:

 1. Wymyśl historię, którą chcesz się podzielić.
 2. Przyłóż długopis do papieru.
 3. Opowiadaj lub znajdź narratora.
 4. Stwórz przyciągające wzrok zdjęcie w tle.
 5. Publikować!

Powiązany: Zarabiaj, aby być słuchaczem

3. Opowiadaj o książkach napisanych przez innych

Jeśli masz kojący głos, który przyprawiłby Morgana Freemana o zazdrość, lub mroczny i tajemniczy ton, który idealnie nadaje się do czytania historii o duchach, zamień swoje umiejętności narracji w dochodowy koncert z Audible.

Rozpoczęcie kariery narratora jest proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższe czynności:

 1. Zarejestruj się w ACX.
 2. Utwórz profil.
 3. Prześlij próbki swojej narracji.
 4. Przeszukaj ACX, aby znaleźć potencjalne koncerty.
 5. Stosować.
 6. Negocjuj stawkę.
 7. Zabierz się za czytanie.
🔥 Zalecana:  Najnowsze ustawienia kalibracji Dell S2716DG [GUIDE to Drivers, Speakers, Manual & Color]

Każdego miesiąca publikowane są dziesiątki tysięcy książek, więc znajdziesz wiele okazji, by wylądować na wielu koncertach. Zarabianie pieniędzy na Audible poprzez narrację nie jest tak proste, jak klient płacący ci za czytanie; istnieje kilka dostępnych opcji do wyboru.

ACX oferuje swoim narratorom trzy rodzaje warunków płatności:

PFH (za ukończoną godzinę)

Dzięki PFH narratorzy są po prostu opłacani za godzinę. Tak więc, kiedy nagrałeś całą książkę, twoja praca jest zakończona, a twoja wypłata będzie zakończona. Wielu narratorów woli płacić za godziny, ale PFH ma zarówno zalety, jak i wady.

Z jednej strony masz zagwarantowaną płatność i możesz uzyskać przyzwoitą stawkę godzinową za swoją pracę. Z drugiej strony, co jeśli nagrany przez Ciebie audiobook stanie się następnym? Twój głos usłyszą miliony ludzi na całym świecie, ale na jego sukcesie nie zarobisz więcej.

Opowiadanie całej książki jest czasochłonne, więc opcja PFH ograniczy ilość pieniędzy, które możesz wnieść każdego miesiąca.

Powiązany: Jak zostać korektorem

Udział tantiem

Dzięki tej opcji równo dzielisz sprzedaż książek z autorem lub zarabiasz procent od każdego zakupu. Będziesz nadal zarabiać pieniądze przez cały czas spędzony w Audible, potencjalnie zarabiając dużo gotówki, jeśli książka wystartuje.

Audiobook nie musi nawet stać się bestsellerem, aby uzyskać doskonały zwrot z inwestycji czasu. Stała sprzedaż przyniesie Ci więcej pieniędzy, niż zarobiłbyś na podstawie przepracowanej godziny.

Chociaż zostanie narratorem audiobooków nie uczyni cię milionerem, prawie 3000 książek jest publikowanych każdego dnia i kupowanych przez 3 miliony aktywnych użytkowników. Twoja praca może znaleźć się na wielu z tych list pobierania.

Udział w tantiemach Plus

Dzielenie się sprzedażą i otrzymywanie wynagrodzenia godzinowego to jeden z najbezpieczniejszych i najmądrzejszych sposobów zarabiania pieniędzy na Audible. Ta metoda pozwala zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy, jeśli audiobook okaże się klapą, a także zarobić dużo gotówki, jeśli stanie się hitem.

Procent, który zarobisz na każdej sprzedaży książki, jest znacznie niższy niż w przypadku Royalty Share, więc nie oczekuj podziału 50/50, chyba że autor czuje się wyjątkowo hojny.

Powiązany: Jak zostać recenzentem treści

4. Sprzedawaj swoje ulubione książki

Większość ludzi ma ulubione książki, do których często wraca. Jeśli ponowne czytanie książek jest czymś, co robisz, zarób na tym trochę pieniędzy! Dzięki Audible przeczytaj na głos wybraną przez siebie książkę, prześlij narrację i otrzymaj prowizję od każdej sprzedaży. Marketing własnych odczytów to prosty sposób na rozpoczęcie.

Korzystaj z mediów społecznościowych, biuletynów, reklam i ustnych wiadomości, aby informować ludzi o swoich książkach z narracją.

Rozważ skontaktowanie się z wpływowymi osobami w Twojej przestrzeni i poproszenie ich o promowanie Twojej książki w zamian za prowizję od każdej wygenerowanej przez nich sprzedaży. Wszystko, co muszą zrobić, aby zarobić część Twojej sprzedaży, to zarejestrować się jako partner Audible.

Nie będziesz musiał wkładać pracy, aby znaleźć koncerty narracyjne za pomocą tej metody. Wszystko, czego potrzeba, to ciężka praca, badania i wiara we własne możliwości. Jeśli książki, które opowiadasz, odniosą sukces, możesz w przyszłości wylądować na lepiej płatnych koncertach, budując swoje portfolio.

Powiązany: Jak zarabiać na słuchaniu podcastów, które Cię inspirują

Umiejętności potrzebne do prowadzenia narracji w Audible

Narracja nie jest tak prosta, jak czytanie książki na głos i zarabianie pieniędzy. Ta dziedzina wymaga o wiele więcej umiejętności, niż większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

Nagrywaj z odpowiednim sprzętem

Mikrofon, którego używasz podczas nagrywania narracji, ma ogromny wpływ na ostateczny wynik. Nagrywaj zarówno swoje próbki, jak i projekty, używając wysokiej jakości mikrofonu. Marka Blue Yeti jest popularny wśród twórców wideo i audio i jest dostępny w różnych przedziałach cenowych.

🔥 Zalecana:  Jak rozwiązać problem z brakiem kodu weryfikacyjnego na Twitterze

Postępuj zgodnie ze Skryptem

Zwróć szczególną uwagę na scenariusz/książkę. Pomijanie lub transponowanie słów jest naturalne dla większości czytelników, ale narratorzy muszą być precyzyjni. Czytanie sekcji przed ich narracją pomoże ci upewnić się, że nagrywasz wszystko poprawnie.

Oddechowy

Głęboki oddech w połowie zdania, gdy zabraknie powietrza, jest mile widziany w świecie narracji. Będziesz także musiał unikać przełykania i głośnego oddychania. Audiobooki są redagowane przed publikacją, więc im lepiej kontrolujesz swój oddech, tym mniej edycji będzie wymaganych.

Powiązany: Jak zostać redaktorem

Artykulacja

Ważne jest, aby poprawnie artykułować i wymawiać słowa i wyrażenia. Pozostań w charakterze. Unikaj seplenienia podczas wypowiadania słów z Cs i Ss i ogranicz liczbę zwartych podczas czytania twardych spółgłosek. Czytelnik słyszy tylko Twój głos i nie ma kopii książki do odczytania, więc wszelkie pomyłki będą bardzo zauważalne.

Zostań postacią

Narracja w audiobooku jest bardzo podobna do aktorstwa głosowego. Czytaj tak, jakbyś grał postać na scenie lub w filmie. Weź pod uwagę ich akcent, wiek i ton, a także ogólną scenę. Jeśli ściga ich zabójca, ale twój głos pozostaje monotonny i zdenerwowany, ten fragment nie będzie brzmiał autentycznie.

Pytania, które zadają inni twórcy audiobooków

Dzięki popularności Audible wiele osób zadało już pytania dotyczące zarabiania na platformie. Oto niektóre z najczęstszych.

Ile pieniędzy mogę zarobić na Audible?

Dochód, jaki możesz wygenerować z Audible, jest całkowicie zależny od Ciebie. Jeśli masz głos, którego łatwo się słucha, możesz zarobić ponad 100 USD na godzinę plus prowizję od sprzedaży. Stworzenie własnej książki, która następnie zostanie przekształcona w audiobook, może również przynieść ci pokaźną sumę.

Powiązany: Jak zostać czytelnikiem wersji beta

Czy zarabianie na Audible jest legalne?

Zarabianie na Audible to całkowicie legalna metoda zarabiania pieniędzy. Platforma zapewnia dochód narratorom, autorom, agentom, redaktorom i grafikom na całym świecie.

Jaki jest wymagany wiek do publikowania w ACX?

Aby publikować w ACX, musisz mieć ukończone 18 lat. Aby otrzymać płatność, możesz zostać poproszony o zweryfikowanie swojego wieku, a także o podanie danych bankowych. Każdy niepełnoletni użytkownik najprawdopodobniej zostanie oznaczony i zablokowany w systemie.

Powiązany: Jak zarabiać na czytaniu e-maili

Zbuduj stały i pasywny dochód z Audible

Możesz zarabiać na Audible, ale nie rezygnuj jeszcze z pracy – przynajmniej dopóki nie uzyskasz stałego dochodu z platformy.

Wykonaj pracę z wyprzedzeniem, aby zdobyć umiejętności, które możesz następnie wykorzystać do zarabiania pieniędzy w Audible. Istnieje wiele internetowych platform edukacyjnych, lokalnych kursów, podcastów i przewodników, które mogą pomóc Ci przygotować się do wykonywania wybranej specjalizacji.

Zrób krok teraz, z wiarą w siebie i swoje umiejętności. Każda książka zaczynała się od pomysłu, a ty możesz być kolejnym odnoszącym sukcesy autorem lub narratorem, który cieszy się pasywnym dochodem na całe życie.