Jak zarabiać jako kreatywny pisarz – 9 solidnych miejsc pracy dla kreatywnych pisarzy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zarabiać jako kreatywny pisarz – 9 solidnych miejsc pracy dla kreatywnych pisarzy

Więc pasjonujesz się kreatywnym pisaniem i chciałbyś spróbować swoich sił w zarabianiu pieniędzy w Internecie jako pisarz.

Ale po przeszukaniu sieci w poszukiwaniu pracy dla kreatywnych pisarzy, w końcu znajdujesz wiele występów dla młynów treści, copywritingu lub pisania akademickiego, które nie są w twoim stylu.

I co teraz?

Jak zamienić swoją pasję do kreatywnego pisania i umiejętności w płatną pracę?

Cóż, jest kilka dróg, którymi możesz pójść.

Kreatywni pisarze są zawsze poszukiwani, niezależnie od tego, czy chodzi o telewizję, reklamę czy książki. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć pracę odpowiednią dla siebie.

Jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać dzięki kreatywnemu pisaniu, czytaj dalej, aby dowiedzieć się dokładnie, dokąd zaprowadzi Cię Twoja kreatywność i umiejętności pisania!

Chcesz zwiększyć swoje dochody z pisania? Wymeldować się:

Jak zarabiać dzięki kreatywnemu pisaniu

Teraz nie ma prostego sposobu zarabiania na życie jako kreatywny pisarz.

W rzeczywistości nierzadko zdarza się, że freelancerzy podejmują się wielu rodzajów projektów i mają różne źródła dochodów.

Jest to jednak kilka typowych sposobów zarabiania na kreatywnym pisaniu i przekształcania swojej pasji w źródło dochodów.

1. Weź udział w konkursach pisarskich (i wygraj!)

Czasami trudno jest znaleźć stałą pracę jako kreatywny pisarz.

Z drugiej strony konkursy kreatywnego pisania…teraz są one dość powszechne!

Podobnie jak inne pasje i hobby, twórcze pisanie ma całą rywalizację, która oferuje rozgłos i duże nagrody pieniężne tym, którzy ją dominują.

Nie tylko będziesz zmotywowany finansowo do stworzenia swojej najlepszej pracy, ale jeśli weźmiesz udział w wystarczającej liczbie konkursów, będziesz mieć portfolio pełne ukończonych i dopracowanych prac, którymi możesz się podzielić w bardzo krótkim czasie.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest Podsumowanie pisarza czasopismo. Biegną kilka konkursów przez cały rok, aby objąć różne style twórczego pisania, w tym poezję, e-książki, opowiadania i osobiste eseje.

Nie widzisz swojego gatunku? Bez problemu!

Spróbuj wejść ich doroczny konkurs literackigdzie wszystko idzie!

Zwycięzca nagrody głównej otrzymuje 5000 $ w gotówce i wywiad w magazynie, a także całkiem niezłe nagrody dla zdobywców miejsc od 1 do 10 w każdej z wielu kategorii.

Szukasz więcej? Oto kilka innych konkursów do kasy:

Tom faktycznie wygrał konkurs pisarski lub dwa w szkole, więc jest to również dodatkowe zadanie, z którym uczniowie mogą się zmierzyć, ponieważ wiele konkursów jest przeznaczonych dla uczniów lub określonych klas.

2. Opublikuj książkę lub eBook

Innym sposobem na zarabianie pieniędzy dzięki kreatywnemu pisaniu jest opublikowanie własnej historii.

Chociaż publikowanie własnej książki może wydawać się onieśmielające, tak naprawdę masz tutaj kilka opcji.

Na początek, jeśli spędziłeś mniej więcej rok próbując swoich sił w konkursach pisarskich, ale okazało się, że nie przynoszą one wystarczających zysków, dobrą wiadomością jest to, że wygenerowałeś wystarczająco dużo treści, aby wydać antologię.

Alternatywnie, możesz wziąć swoją najlepszą historię i pracować nad rozwinięciem jej w pełnoprawną powieść.

Amazon to świetna platforma sprzedaży dla niezależnych pisarzy, zwłaszcza jeśli wiesz, jak się sprzedawać i sprzedawać.

Chociaż marzeniem wielu pisarzy jest zostać opublikowanym i zająć fizyczne miejsce na półce w księgarni, dla wielu jest to nierealne i nie tak opłacalne, jak mogłoby się wydawać – chyba że wydasz bestseller.

Jeśli uda ci się opublikować swoją książkę w tradycyjny sposób, nadal jest to świetny sposób, aby wyrobić sobie markę w świecie pisarskim.

Po prostu wiedz, że nie jest to niezawodny sposób zarabiania na życie.

Będzie to wymagało takiej samej ilości autopromocji i pracy, jak samopublikowanie, przy niższym wynagrodzeniu – jednak z pewnością może pomóc twojej karierze, jeśli twoja książka jest łatwo dostępna w księgarniach.

Ale jeśli Twoja książka stanie się hitem na Amazon, możesz spodziewać się poważnego dochodu pasywnego podczas pracy nad kolejnym projektem pisarskim.

🔥 Zalecana:  Czy monitory Dell, LG, AOC, Samsung mają głośniki?

Notatka: jeśli pójdziesz tą drogą i chcesz utrzymać się na powierzchni podczas próby ukończenia książki, sugeruję przejrzenie aplikacji ekonomicznych lub rozważenie drugiej pracy.

Dodatkowe czytanie – 19 sposobów zarabiania pieniędzy na Amazon.

3. Zmień blog w biznes

Innym sposobem zarabiania pieniędzy dzięki kreatywnemu pisaniu jest założyć własnego bloga i rozwijać go jako źródło dochodu.

Teraz jest to zdecydowanie trudniejsze niż pisanie niszowego bloga, przestrzeganie ścisłego SEO i podejście do bloga jak do firmy.

Jednak możliwe jest zarabianie pieniędzy na blogowaniu za pomocą różnych metod i niekoniecznie potrzebujesz tysięcy miesięcznych odwiedzających, aby zarabiać pieniądze… mała i pobożna obserwacja, taka jak Twoje historie, może być całkiem potężna!

Na przykład This Online World zarabia co najmniej 20 000 USD miesięcznie dzięki połączeniu reklam graficznych i dochodów stowarzyszonych:

Migawka dziennego dochodu Mediavine.

Powyższy zrzut ekranu jest migawką przychodów z reklam dla This Online World z Mediavine, premium sieci reklamowej dla blogerów.

Może to być trudne do osiągnięcia z blogiem, który koncentruje się tylko na kreatywnym pisaniu, ale możesz zarabiać z innych źródeł, takich jak marketing afiliacyjny, subskrypcje i sprzedaż własnej książki!

Tak więc, jeśli potrafisz być cierpliwy i ciężko pracować, na blogowaniu można zarobić, zwłaszcza jeśli publikujesz dobre treści i przyciągasz odpowiednich odbiorców.

Możesz zacząć od znalezienia rzeczy, które Cię interesują, i napisania o nich.

Im więcej treści możesz ujawnić, tym lepiej.

Zdobywanie publiczności to powolny proces, ale niezależnie od tego, jak się potoczy, na końcu i tak wyjdziesz z całkiem imponującym portfolio.

Chociaż zarabianie pieniędzy na blogowaniu może zająć więcej czasu, jest coś, co można powiedzieć o połączeniach i możliwościach nawiązywania kontaktów, które możesz zdobyć po drodze.

Społeczność blogerów jest ogromna i możesz łatwo znaleźć osoby z Twojej branży, które mogą udzielić Ci porady lub są chętne pomóc Ci w rozwoju kariery.

Dowiedz się więcej o blogowaniu w tym przewodniku! Czy powinienem założyć bloga? – Co warto wiedzieć przed podjęciem tej bocznej zgiełku.

Gotowy do rozpoczęcia blogowania? Sugeruję użycie SiteGround do hostingu bloga ponieważ są niedrogie i tego samego hosta, którego używam (i kocham) dla wszystkich moich stron internetowych.

4. Pisz na nośniku

Zarabianie pieniędzy na Medium to jeden z najłatwiejszych sposobów na zanurzenie się w świecie pisania dla zarobku.

Krótko mówiąc, Medium płaci ci, gdy członkowie Medium spędzają czas na czytaniu twoich treści. Najlepsi pisarze na Medium mogą zarabiać , co jest szalone.

Tom zarobił do tej pory ponad 1000 $, pisząc na Medium, z czego większość stanowi dochód pasywny.

Musisz zbudować przyzwoitą liczbę obserwujących i pisać historie z urzekającymi nagłówkami, aby rozkręcić piłkę, ale Medium jest przyjazne dla początkujących.

Na Medium nie musisz się martwić zakładaniem własnej strony internetowej, zwiększaniem ruchu organicznego, a nawet marketingiem swojej pracy tak bardzo; Ogromna platforma Medium ma już odbiorców.

Ponadto Medium jest również przeznaczone dla kreatywnych pisarzy.

Niektóre kategorie z ogromną liczbą obserwujących na Medium obejmują:

  • Części ludzkie (ludzkość).
  • Slackjaw (z humorem).
  • Poezja (ogólny temat, który jest popularny).
  • Spółdzielnia Pisania (pisanie).
  • Rozwój osobisty.
  • Better Humans (samodoskonalenie).

Krótko mówiąc, zarabianie na kreatywnym pisaniu jest możliwe na Medium, a jest tak wiele nisz, które możesz odkryć!

A jeśli masz trend fabularny lub utrzymujesz się na szczycie rankingów Medium w określonych tematach, zasadniczo zarabiasz na autopilocie, ponieważ wyświetlenia pojawiają się każdego dnia.

Dodatkowe czytanie – 6 najlepszych stron internetowych, takich jak Medium.

5. Pisz do publikacji online

Jeśli szukasz pracy dla kreatywnego pisarza o nieco większej strukturze niż blogowanie lub udział w konkursach pisarskich, najlepszym rozwiązaniem jest pisanie do publikacji internetowych.

Jest tak wiele artykułów online, że możesz łatwo znaleźć taki, który odpowiada Twoim zainteresowaniom lub stylowi pisania.

Cracked.com i The Onion będą publikować artykuły humorystyczne i oferować dobrą platformę do zwiększania widoczności.

🔥 Zalecana:  Jak zobaczyć, kto śledzi twoje konto na Instagramie

Długo czytający akceptują dobrze napisane, niefikcjonalne historie, które mogą być przydatne dla innych, i bardzo dobrze płacą za publikacje.

Jest nawet kilka opcji, o których warto pisać polityka i polityka zagraniczna, podróż, feminizmi wiele więcej. Jeśli masz ulubioną publikację online, którą uwielbiasz czytać, warto sprawdzić, czy przyjmują zgłoszenia!

Dodatkowe czytanie – zarabiaj 100 USD dziennie dzięki PayPal.

6. Napisz fragmenty i funkcje

Niektóre czasopisma faktycznie płacą za zgłoszenia mniejszych sekcji wypełniających.

Małe sekcje pisemne są niezbędne w każdym drukowanym artykule subskrypcyjnym, od przepisów, dowcipów, porad i sztuczek związanych ze stylem życia i prawie wszystkiego, co tylko przyjdzie ci do głowy.

Ogólny styl życia i magazyny konwersacyjne, takie jak Reader’s Digest zawsze szukają dodatkowych treści, a także działów rodzinnych czasopism takich jak Opiekun.

Nie daj się zwieść długości tych zgłoszeń… wciąż można uzyskać profesjonalną stawkę za tego typu prace.

Może to być doskonałe uzupełnienie twoich dochodów, a także stanowi niesamowitą okazję dla nowych pisarzy do wejścia do świata druku.

Podobnie jak w przypadku innych prac nadsyłanych, prace będą prawdopodobnie podlegać określonym wytycznym pod względem formatu, struktury i stylu, dlatego przed ukończeniem pracy należy przeprowadzić badania.

7. Pisz historie do gier

Jeśli jesteś już zaznajomiony z projektowaniem gier lub jeśli jest to coś, o czym chciałbyś się dowiedzieć, możesz wykorzystać swoje umiejętności kreatywnego pisania w świecie gier.

Jeśli chodzi o tworzenie gier, mniejsze zespoły zwykle umieszczają fabułę na dole listy priorytetów.

Jednak odpowiednie studio gier będzie znało wartość posiadania prawdziwego kreatywnego pisarza, który stworzy swoją fabułę, i możesz natknąć się na koncerty tego rodzaju.

W rzeczywistości możesz znaleźć koncerty fabularne online, a nawet na forach takich jak Reddit For Hire:

Trzeba przyznać, że ta praca z kreatywnym pisaniem jest prawdopodobnie najlepsza dla graczy, którzy również lubią kreatywne pisanie, ale może to być bardzo zabawna praca dodatkowa, jeśli lubisz grać w gry wideo.

Dodatkowa lektura – Jak zarabiać na Reddicie.

8. Zajmij się pisaniem telewizyjnym

Włamanie się do świata pisania telewizyjnego jest trudne, ale jeśli masz do tego talent, może to być Twoja szansa na wielki przełom.

Oprócz umiejętności pisania dobrze jest mieć obszerną wiedzę na temat historii telewizji. Musisz być ekspertem w gatunku, dla którego piszesz, i wiedzieć, dlaczego inne programy z tego gatunku albo zawiodły, albo odniosły sukces.

Jest też dużo pracy, którą musisz wykonać przed wylądowaniem w programie.

Weź udział w kursach mistrzowskich, brać udział w konkursach pisarskich dla telewizjii nawiązać kontakty z profesjonalistami z branży. Wszystkie te rzeczy dadzą ci przewagę w świecie pracy.

Kiedy poczujesz się gotowy, powinieneś napisać skrypt spekulatywny – znany również jako skrypt specyfikacji – który jest w zasadzie skryptem, który nie jest zlecany przez sieć.

Może to być twoja interpretacja odcinka już istniejącego programu lub coś oryginalnego, ale ma być wykorzystany przez twojego menedżera do zademonstrowania twojej kreatywności i umiejętności potencjalnym sieciom.

9. Zostań copywriterem

Ostatnim sposobem zarabiania na kreatywnym pisaniu jest zajęcie się copywritingiem, który zasadniczo polega na pisaniu na potrzeby reklamy.

Wiąże się to z celem końcowym, którym zwykle jest sprzedaż produktu lub usługi albo opowiedzenie lepszej historii marki.

Firmy cały czas zatrudniają copywriterów do takich rzeczy, jak przeprojektowanie strony internetowej, pomoc w kopiowaniu reklam oraz tworzenie broszur lub materiałów marketingowych.

Wspaniałą rzeczą w pracy jako copywriter jest to, że możesz pracować aż do stawki godzinowej.

To znaczy, sprawdź dane o wynagrodzeniach copywritera z Tabela płac.

Średnia stawka godzinowa wynosi , ale najwyższy percentyl copywriterów może zarobić niesamowitą pensję.

Teraz, jeśli chcesz odnieść sukces w copywritingu, zdecydowanie chcesz, aby podczas ubiegania się o pracę pokazywało się obszerne portfolio prac.

To zajmie trochę czasu, więc być może będziesz musiał zacząć od kilku mniejszych projektów stron internetowych i mniej płatnych koncertów, aby się rozwijać.

🔥 Zalecana:  Ciekawe i dziwaczne gadżety technologiczne na targach CES 2023

Kolejną wskazówką jest pisanie o wszystkim, co Cię interesuje i publikowanie tego na Medium lub na własnym blogu.

Im więcej pracy musisz pokazać, tym lepiej. Nie tylko będziesz mieć obszerne portfolio, ale twoje pisanie z pewnością stanie się lepsze.

Inną opcją jest skorzystanie ze stron internetowych dla freelancerów w celu podjęcia krótkoterminowych lub jednorazowych zleceń.

Fiverr, Ludzi na godzinęI praca nadrzędna to dobre opcje, w których możesz przeglądać mnóstwo ofert, aby znaleźć pracę odpowiadającą Twoim umiejętnościom.

Ważne jest, aby pamiętać, że te platformy są bardzo konkurencyjne, więc musisz być dobry w sprzedawaniu siebie i być przygotowanym na pobieranie konkurencyjnych cen za swoją pracę (które mogą być o wiele niższe niż jesteś przyzwyczajony).

Zaletą jest to, że gdy już dobrze zadomowisz się w społeczności, możesz być bardziej wybredny w wykonywaniu pracy i będziesz mieć możliwość zarządzania własnym harmonogramem.

Dodatkowa lektura – Wywiad z młodymi pieniędzmi – Jak Araminta została odnoszącą sukcesy niezależną copywriterką.

Kreatywne pisanie a pisanie treści – jaka jest różnica?

Dobrze jest zrozumieć różnicę między tym, co robisz – czyli kreatywnym pisaniem – a ogólną koncepcją pisania treści.

Powodem tego jest to, że większość pracy, którą można znaleźć w świecie niezależnego pisania, nie jest kreatywnym pisaniem; więc musisz omijać te koncerty.

Główną różnicą między pisaniem kreatywnym a pisaniem treści jest cel lub cel produktu końcowego.

Kreatywne pisanie jest często wykonywane w celach artystycznych lub dla przyjemnościi zwykle podlega motywom literackim i typowym strukturom narracyjnym.

Z drugiej strony pisanie treści ma być konsumpcyjne i przekonujące dla określonej grupy docelowej.

Ta forma pisania musi być jasna, zwięzła i łatwa do zrozumienia dla czytelnika. Często prace związane z pisaniem treści wymagają również zrozumienia SEO.

Z tego powodu zwykle wiąże się to ze ścisłymi zasadami lub wytycznymi, których należy przestrzegać pod względem tonu i struktury, z mniejszą przestrzenią na kreatywność.

Zazwyczaj autorzy treści są zatrudniani do opracowywania treści na potrzeby reklam, blogów, brandingu i nie tylko – przy czym ogólnym celem są wymierne wyniki pod względem widoczności, ruchu i zysków.

Jeśli jesteś bardziej kreatywnym pisarzem, możesz się martwić, że ograniczasz się do życia jako wygłodniały artysta.

Na szczęście, istnieje wiele sposobów na ukierunkowanie swojej kreatywności na bardziej lukratywne wyniki, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Końcowe przemyślenia

Jest tak wiele sposobów na sprzedaż online swoich umiejętności jako kreatywnego pisarza… wszystko polega na znalezieniu właściwej ścieżki dla swoich konkretnych talentów i znalezieniu pracy, która sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy.

Podczas gdy niektóre prace związane z kreatywnym pisaniem są zdecydowanie bardziej lukratywne niż inne, z pewnością możesz uzyskać stałe zarobki, jeśli poświęcisz swoją energię na którąkolwiek z powyższych opcji.

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, głównym na wynos jest po prostu pisanie.

Posiadanie dobrego portfolio – bez względu na jego zawartość – nie tylko sprawi, że będziesz bardziej opłacalną opcją przy ubieganiu się o stanowiska, ale gwarantuje, że będziesz lepszy w pisaniu.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci dowiedzieć się, jak zarabiać dzięki kreatywnemu pisaniu!

Jeśli szukasz innych pomysłów na maksymalizację dochodów, możesz również sprawdzić: