Jak założyć firmę sprzątającą i zarabiać na szorowaniu domów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak założyć firmę sprzątającą i zarabiać na szorowaniu domów

Jedna z moich ulubionych stron, Swagbucks, oferuje mnóstwo sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy online. Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem, spróbuj! Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby łatwo zarobić pieniądze na stronie:

 • Grać w gry (do 110 USD za sztukę)
 • Testuj aplikacje (do 150 USD za sztukę)
 • Prześlij rachunki (łatwa gotówka)
 • Kupuj w swoich ulubionych sklepach (do 10% zwrotu)
 • Odpowiadaj na ankiety i ankiety (szybka gotówka w kilka minut!)

Jest wiele rodzin, które są gotowe zapłacić innym ludziom, aby przychodzili do ich domów i sprzątali za nich. Spójrzmy prawdzie w oczy, życie może być zajęte, zwłaszcza z dziećmi, a bałagan nigdy się nie kończy. Pomoc kogoś, kto nauczył się, jak założyć firmę sprzątającą, może równie dobrze mieć tytuł „Superbohatera”, gdy przechodzi przez drzwi.

Firma sprzątająca jest zawsze czymś, czego ludzie będą szukać, niezależnie od tego, czy chodzi o jednorazowe gruntowne sprzątanie domu, czy rutynowe sprzątanie co jakiś czas. Może to być zmienny biznes, ale lukratywny, jeśli dobrze go zaplanujesz. Niektóre miesiące będą bardziej pracowite niż inne i tak długo, jak będziesz na to przygotowany, nie będzie to niespodzianką.

Dzięki firmie sprzątającej będziesz mieć możliwość kontrolowania swojego harmonogramu i dochodów, które chcesz zarobić. To ciężka praca, ale przede wszystkim szybkie pieniądze. Jeśli zastanawiasz się, co trzeba zrobić, aby założyć firmę sprzątającą, zapoznaj się z krokami tutaj i rozpocznij działalność wcześniej niż później.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

Czym jest firma sprzątająca?

Firma sprzątająca zazwyczaj obejmuje sprzątanie domu. Może to być dla rodzin, które chcą pomóc w utrzymaniu swoich domów lub mieszkań, które zostały opuszczone i wymagają gruntownego sprzątania, zanim wprowadzą się nowi lokatorzy. Firma sprzątająca może reklamować się na kilka sposobów.

Firma sprzątająca nie ogranicza się tylko do sprzątania domów; może również czyścić inne firmy. Naprawdę nie ma ograniczeń co do tego, kto może korzystać z firmy sprzątającej, czy to do użytku osobistego, czy biznesowego. Jednak mądrze jest wybrać branżę, której chcesz oferować swoje usługi.

Czy firma sprzątająca wymaga licencji?

Jest kilka rzeczy do rozważenia przed otwarciem firmy sprzątającej. Pierwszym z nich będzie ustalenie, czy tylko Ty będziesz sprzątać, czy też będziesz mieć do pomocy pracowników. Po ustaleniu tego możesz określić, jaki rodzaj licencji lub zezwolenia będzie wymagany.

Jako minimum, firmy sprzątające, które dopiero zaczynają, mogą ubiegać się o licencję sprzedawcy, dopóki nie staną się większe. Większe firmy sprzątające będą wymagać zezwolenia na prowadzenie działalności. Aby określić, który będzie potrzebny, sprawdź wymagania stanowe i lokalne, aby ubiegać się o właściwy.

Powiązany: Zabawne, dobrze płatne prace bez dyplomu

Inne wymagania i kwalifikacje firmy sprzątającej

Aby być renomowaną firmą sprzątającą, musisz mieć motywację do wykonywania nienagannej pracy, być oddanym każdemu klientowi i zorientować się na szczegóły. Dzięki tym kwalifikacjom będziesz mógł dalej rozwijać się w swojej firmie i sprawią, że klienci będą do Ciebie wracać. Firma sprzątająca musi spojrzeć poza bałagan na powierzchni i wejść głębiej w miejsca, w których znajdują się również ukryte bałagany.

🔥 Zalecana:  Recenzja Lootup (2023) – czy Lootup.me jest legalne i warte swojej ceny?

Sprzątanie firmy Wynagrodzenie lub oczekiwania płacowe

Według ZipRecruiter, średnia roczna pensja właściciela firmy sprzątającej wynosi prawie 56 000 USD. Wynagrodzenie to będzie się różnić w zależności od obszaru, któremu służysz. Niektóre obszary zapłacą więcej niż inne. Ponadto wynagrodzenie to może się zmieniać w zależności od posiadanego doświadczenia.

ZipRecruiter odnotował również roczne pensje właścicieli firm sprzątających sięgające 137 500 USD i zaledwie 16 500 USD. Należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych. Ważne jest, aby ustalić realistyczne oczekiwania dotyczące wynagrodzenia firmy sprzątającej.

Powiązany: Jak założyć firmę konsultingową w domu

5 prostych kroków do założenia firmy sprzątającej

Nie ma zbyt wielu kroków do założenia firmy sprzątającej. Jednak te kroki wymagają czasu i uwagi, aby upewnić się, że umieszczasz rzeczy dokładnie.

1. Sporządź biznesplan sprzątania

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to opracować biznesplan. Oznacza to zrozumienie, w jakiej branży będziesz obsługiwać, niezależnie od tego, czy będą to nieruchomości mieszkalne, biura korporacyjne czy małe firmy. Określenie branży, w której chcesz obsługiwać, pomoże Ci ocenić, ilu klientów możesz obsłużyć.

Następnie zastanów się, ile godzin tygodniowo będziesz mógł prowadzić swój biznes. Jako nowa firma sprzątająca dobrze jest zacząć od samodzielnego sprzątania domów lub firm, aby móc ocenić, ile czasu powinno zająć wykonanie każdego zadania do perfekcji. Dzięki temu dowiesz się, ile nieruchomości możesz posprzątać w ciągu dnia, tygodnia i miesiąca.

Następnie powinieneś określić wynagrodzenie, które chcesz zarabiać, i podzielić je przez liczbę klientów, których musisz przyjąć. To da ci wyobrażenie, jak zacząć zarabiać potrzebne pieniądze i uwzględnić wszelkie wydatki, takie jak środki czystości, podróże, licencje itp.

Powiązany: Zarabiaj, aby mieszkać w domu

2. Ustaw swoje ceny sprzątania

Nie wystarczy powiedzieć, że zajmujesz się sprzątaniem. Określ dokładniej rodzaj sprzątania, które wykonujesz. Możesz na przykład oferować usługi gruntownego sprzątania, czyszczenia dywanów, usług pralniczych i nie tylko. Wyceń swoją firmę na podstawie świadczonych usług i czasu potrzebnego na wykonanie tych zadań.

W końcu tak naprawdę chodzi o to, by otrzymać zapłatę za poświęcony czas. Niektóre domy będą trwać dłużej w zależności od ich wielkości, ale mniejsze domy mogą wymagać wykonania dodatkowych zadań, które mogą zająć więcej czasu. Bez względu na zadanie liczy się czas, który poświęcasz, i zawsze powinieneś zarabiać na sprzątaniu.

Ponadto zastanów się, jakie opłaty pobierają inne firmy sprzątające w Twojej okolicy i określ swoje stawki w tym zakresie. Możesz zacząć pobierać mniej, dopóki nie zdobędziesz więcej klientów, ale możesz szybko podnieść ceny z każdym obsługiwanym klientem.

Powiązany: Jak zostać opiekunem zwierząt

3. Promuj swoje usługi sprzątania

Wykorzystaj media społecznościowe do promowania swoich usług. Facebook jest świetnym narzędziem do tego celu. Korzystaj z funkcji Facebook Groups i Facebook Marketplace, aby się reklamować. W tych grupach możesz oglądać posty członków społeczności szukających firm sprzątających. Niektóre grupy umożliwiają również tworzenie postów autopromocyjnych.

Dodatkowo stwórz własne strony firmowe na Facebooku i Instagramie, aby pokazać potencjalnym klientom, czym się zajmujesz. Publikuj zdjęcia domów lub firm, które sprzątasz, przed i po. Twórz filmy o najlepszych produktach niezawierających chemikaliów, których używasz i o tym, jak dobrze je czyścisz. Istnieje kilka sposobów tworzenia angażujących treści, które wzbudzą zainteresowanie i biznes.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć połączone konto na Instagramie (korzystając z tych 4 kroków)

Możesz także stworzyć naklejkę na samochód służbowy i umieścić ją na szybach samochodu wraz ze swoimi danymi kontaktowymi. Będzie to pomocne, gdy jeździsz po mieście i inni zobaczą, że prowadzisz firmę sprzątającą.

Powiązany: Zarabiaj na oklejaniu samochodu

4. Znajdź klientów

Znalezienie klientów jest kluczem do nauczenia się, jak założyć firmę sprzątającą. Na początku będziesz musiał wykonać wiele pracy nóg, aby rozwinąć biznes. Udaj się do lokalnych dzielnic, aby zostawić ulotki na wyciągnięcie ręki, umieścić ulotki na skrzynkach pocztowych społeczności i zapytać lokalne firmy, czy potrzebują sprzątacza lub czy możesz zostawić im swoje wizytówki, aby przekazać je innym.

Twój zasięg społeczności będzie bardzo ważny dla udanego biznesu. Zareklamuj się na imprezach społecznościowych i używaj materiałów promocyjnych, takich jak znaki na trawnikach i flagi, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

Gdy masz już kilku klientów, poproś ich o rekomendacje, aby zwiększyć swoje przychody. Najlepszym sposobem na zdobycie większej liczby klientów jest marketing szeptany.

5. Poproś o referencje

Poproś klientów o referencje, które możesz wykorzystać w swoich mediach społecznościowych. Referencje są podobne do recenzji produktów, ponieważ potencjalni nabywcy chcą się upewnić, że inne osoby miały dobre doświadczenia, zanim kupią ten sam produkt. Ta sama koncepcja dotyczy usługodawców; referencje Twoich zadowolonych klientów zachęcą potencjalnego klienta do wypróbowania Cię.

Jako nowa firma sprzątająca możesz oferować usługi po niższych stawkach w zamian za referencje klientów. Może to dać klientowi większą motywację do dostarczenia ci referencji, jeśli wie, że dobrze z tego skorzysta.

Powiązany: Zarabiaj na recenzowaniu produktów

Więcej popularnych ofert zarabiania pieniędzy

Zarabiaj więcej pieniędzy w wolnym czasie dzięki tym renomowanym firmom.

 • Darmowa gotówka PayPal
 • Płatne ankiety i wyszukiwania w sieci
 • Zarabiaj łatwy zwrot gotówki
 • Otrzymuj płatności bezpośrednio na konto PayPal
 • Dołącz i zarabiaj
 • PayPal, Visa, Amazon itp.
 • Płaci ci za NIC (z SJ Pulse)
 • Wystarczy zainstalować oprogramowanie
 • Weź udział w płatnych ankietach i badaniach
 • Dołącz i zdobądź gotówkę

Pytania, które zadają nowe firmy sprzątające

Podejmowanie nowego biznesu może na początku być stresujące. Zanim przystąpisz do swojej, zapoznaj się z pytaniami, jakie zadają nowe firmy sprzątające.

Ile pieniędzy potrzebuję, aby założyć firmę sprzątającą?

Rozpoczęcie działalności związanej ze sprzątaniem będzie wiązało się z początkowymi kosztami, takimi jak zakup środków i sprzętu do sprzątania, opłacenie wszelkich zezwoleń lub opłat licencyjnych oraz ustalenie organizacji podróży. W zależności od tego, co już masz, Twoja początkowa inwestycja może wynosić kilka tysięcy. Jeśli jednak kupujesz produkty hurtowo, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Nie zniechęcaj się początkowymi kosztami, ponieważ istnieje duży potencjał szybkiego odzyskania tych pieniędzy, jeśli masz wystarczającą liczbę klientów na początek. Wszystko po to, aby Twoja firma zaczęła działać. Wydawanie pieniędzy to koszt prowadzenia biznesu.

Jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebuję, aby założyć firmę sprzątającą?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie jest złym pomysłem na wszelki wypadek. To ubezpieczenie chroni Cię przed roszczeniami klientów z tytułu zaniedbania. Wypadki się zdarzają i nie zawsze można zaplanować każdy najgorszy scenariusz. Dlatego dobrze jest mieć jakąś formę ubezpieczenia ochronnego.

🔥 Zalecana:  Latający rower jest dobry, ale czy kiedykolwiek będzie wystarczająco tani?

Jak opłacalny jest biznes sprzątający?

Jako właściciel firmy sprzątającej Twoja firma może być bardzo dochodowa. Weź pod uwagę wszystkie domy i firmy, które wymagają rutynowego sprzątania.

Nie wszyscy chcą iść do domu i posprzątać po długim dniu, a na pewno nie chcą spędzać na tym weekendu. Twoje usługi byłyby dla nich wygodne w zamian, co oznacza, że ​​możesz pobierać opłaty za tę wygodę.

Życie jest pełne bałaganu. Firma sprzątająca zawsze będzie potrzebna.

Powiązany: Najlepsze aplikacje dla kierowców dostawczych

Jak pozyskać klientów dla mojej firmy sprzątającej?

Zareklamowanie się to najlepszy sposób na zdobycie klientów. Nawiąż kontakty w swojej społeczności, zapytaj przyjaciół i rodzinę, czy potrzebują twoich usług, i poproś innych, aby pomogli ci w rozpowszechnianiu informacji o twojej nowej firmie. Zdobyte doświadczenie pomoże Ci tylko przyciągnąć więcej klientów.

Jeśli Twoje usługi są zgodne, rozważ nawiązanie współpracy z agentami nieruchomości i firmami z branży nieruchomości. Często rynek nieruchomości szuka firm sprzątających do sprzątania domów przed wprowadzeniem się nowego właściciela lub najemcy.

Czy warto założyć firmę sprzątającą?

Kwota pieniędzy, którą możesz potencjalnie zapłacić za sprzątanie domów lub firm, jest zdecydowanie tego warta. Jest sporo osób, które mogłyby regularnie korzystać z Twoich usług; musisz tylko poświęcić trochę czasu, aby je znaleźć i reklamować się otwarcie. Pieniądze, które możesz zarobić na firmie sprzątającej, mogą być zaskakujące.

Powiązany: Najlepsze oferty pracy dla matek pozostających w domu

Kto powinien założyć firmę sprzątającą?

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi ciężkiej pracy lub pomija różne rzeczy, firma sprzątająca nie jest dla Ciebie. Chcesz mieć mentalność, że gdyby twój klient przyszedł w białej rękawiczce po tym, jak posprzątałeś jego dom, nie znalazłby nigdzie drobiny kurzu ani brudu. Tak dobrze musi działać firma sprzątająca.

W przypadku firmy sprzątającej istnieje również wymóg zaufania, że ​​ty i / lub twoi pracownicy nie ukradną ani nie uszkodzą mienia, do którego jesteś zatrudniony. Jeśli jesteś osobą godną zaufania, która potrafi ciężko pracować i nie boi się ubrudzić sobie rąk, powinieneś założyć firmę sprzątającą.

Założenie firmy sprzątającej nie jest łatwe, ale można to zrobić, jeśli zaczniesz od właściwej stopy. Poznaj swoją branżę, reklamuj się w odpowiednich miejscach, wyceniaj uczciwie, a w mgnieniu oka możesz mieć odnoszący sukcesy biznes sprzątający. Jedyną rzeczą stojącą na drodze do tego nowego przedsięwzięcia jesteś ty.

Powiązany: Jak zarabiać na nic nie robieniu