Jak założyć bloga: platforma, projekt, SEO i rozwój

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak założyć bloga: platforma, projekt, SEO i rozwój

Jak na agencję zajmującą się zarządzaniem blogami, to trochę zaskakujące, że nie mam jeszcze gdzieś posta „jak założyć bloga”. Cóż, czas to naprawić.

Ten artykuł jest skierowany do osób, które są nieco obeznane z technologią lub wiedzą wystarczająco dużo, aby skonfigurować WordPress na jakimś planie hostingowym, ale mogą nie wiedzieć, jak rozpocząć biznesplan lub zoptymalizować projekt witryny pod kątem SEO. Więc powiedzmy średniozaawansowany. Daj mi znać, jeśli potrzebujesz pomocy przy rejestracji hostingu, zakupie i konfiguracji własnej domeny, instalacji WordPressa lub jakiejkolwiek innej części tego procesu.

Jeśli potrzebujesz pełnowymiarowego samouczka na poziomie eksperta na temat zakładania własnego bloga, to jest to. Przeprowadzę Cię przez cały proces, od założenia bloga do opublikowania pierwszego posta na blogu.

Technologia

Najpierw musisz położyć podwaliny pod solidnego bloga, budując stos technologii. Nie martw się; nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać, chyba że tego chcesz.

1. Twoja nazwa domeny

Krok 1 polega na wybraniu niestandardowej nazwy domeny. Wybór dobrej nazwy domeny jest trudny, ponieważ Twoja nowa domena jest stosunkowo trwała; jest to zasadniczo Twoja marka i nazwa bloga, a wiele nazw domen, o których myślisz, jest już prawdopodobnie zajętych.

Pomoże, jeśli wybierzesz coś, co Cię reprezentuje. Polecam wybrać coś atrakcyjnego i unikać wszystkiego, co jest zbyt podobne do istniejącej witryny, np domena dopasowania ścisłegolub coś, co Twoi użytkownicy mogą źle zinterpretować.

Nie mam dobrych rad dotyczących wyboru nazwy domeny. A prawda jest taka, że ​​możesz sprawić, by wszystko działało, o ile jest wystarczająco niezapomniane lub wymaga wystarczającej ilości czasu i wysiłku.

Po prostu wybierz coś, co rezonuje z Tobą i przekazuje pewne wyobrażenie o tym, o czym będzie Twoja witryna.

Jednym z moich ulubionych narzędzi do szybkiego sprawdzania dostępności nazwy domeny jest DDWhois. Istnieje od wieków, ale działa tylko w przypadku najpopularniejszych domen najwyższego poziomu. Mimo to możesz szybko sprawdzić setki nazw domen bez czekania na załadowanie czegokolwiek.

Jeśli szukasz domen .io lub rozszerzenia, którego nie ma na liście, możesz zamiast tego sprawdzić rejestratora domen, takiego jak Namecheap.

2. Twój hosting

Większość przewodników na temat zakładania blogów rozpoczyna się długimi sekcjami na temat hostingu internetowego, a jednocześnie zawiera linki partnerskie dla określonej firmy hostingowej, takiej jak Bluehost lub Hostgator. nie zamierzam tego robić. Prawda jest taka, że ​​obecnie większość płatnych firm hostingowych jest akceptowalna. Istnieje wiele czynników (serwer współdzielony a serwer prywatny, kraj zamieszkania gospodarza, ceny, specyficzne funkcje dla pobocznych przypadków użycia). Mimo to, do prowadzenia standardowego bloga, prawie wszystko będzie działać.

Unikaj bezpłatnych hostów, które umieszczają reklamy w Twojej witrynie lub hostów, które są znane z powolnego reagowania. W końcu szybkie czasy ładowania są jednym z największych współczesnych czynników sukcesu w sieci. Zalecam również unikanie współdzielonych pakietów hostingowych, ponieważ dostawcy usług hostingowych mogą pomieścić nawet 1000 klientów na jednym serwerze.

Nowi blogerzy powinni zaczynać od małych rzeczy, a gdy staniesz się odnoszącym sukcesy blogerem ze znaczną liczbą czytelników, zawsze możesz później przejść na wyższy poziom. Serwer dedykowany to najlepszy wybór, ale jest to najdroższa opcja. VPS jest drugim najlepszym rozwiązaniem, a host oparty na chmurze, taki jak Kinsta lub WP Engine, jest trzecią najlepszą opcją.

3. Twoja platforma blogowa lub system zarządzania treścią

Tworząc bloga, możesz wybrać, czy chcesz używać WordPress, Shopify, Wix, Squarespace, czy dowolnego z tuzina różnych systemów zarządzania treścią.

Tu będę szczery: istnieje bardzo niewiele powodów, aby nie używać WordPressa. Inne systemy CMS mogą mieć określone funkcje lub udogodnienia, których potrzebujesz, ale jeśli wiesz o nich wystarczająco dużo, i tak nie czytasz tego akapitu.

Po prostu użyj WordPressa. Jest to bezpłatna platforma blogowa, którą można łatwo pobrać na WordPress.org i skonfigurować. Ma ciągłe aktualizacje i ma dziesiątki tysięcy wtyczek i widżetów, które zwiększają funkcjonalność. Możesz także dostosować go do szalonego stopnia.

Polecam korzystanie z samoobsługowego WordPressa na darmowym blogu WordPress.com lub nawet ich płatnych „motywach premium”. Plany WordPress.com są dość ograniczone i są przeznaczone dla początkujących. Masz pełną kontrolę nad instalacją WordPress na swoim serwerze, ale na serwerach WordPress.com prawdopodobnie napotkasz wiele przeszkód po drodze, dopóki nie przejdziesz na instalację hostowaną samodzielnie.

Jedynym ważnym powodem, dla którego mogę wymyślić, aby uniknąć korzystania z WordPress, jest to, że używasz Shopify. Jeśli utworzyłeś swój sklep w Shopify, lepiej pozostać przy natywnym blogu Shopify niż mieć bloga WordPress w subdomenie. Jeśli jesteś na Shopify, pisałem o tym w osobnym poście tutaj i zachęcam do przeczytania go:

4. Twoja witryna sklepowa

Zamierzasz zbudować sklep? Rodzaje monetyzacji omówię później. Jeśli planujesz mieć sklep, musisz wybrać między Shopify a wtyczką WordPress eCommerce, taką jak WooCommerce. Wolę stronę WordPress, ale jest to wybór, którego możesz dokonać sam.

Shopify jest w porządku, jeśli nie planujesz prowadzić bloga w ich systemie z oczekiwaniami na poziomie WordPress. Blog Shopify jest dość prosty, ale jest to poświęcenie, którego będziesz musiał dokonać.

5. Twoje wtyczki lub rozszerzenia

Siłą witryny WordPress jest szeroki wachlarz wtyczek, które dodają praktycznie każdą funkcję, jakiej tylko zapragniesz. Polecam wtyczkę SEO (jak Yoast SEO lub Rank Math), wtyczkę optymalizacyjną i wtyczkę buforującą (jak WP Rocket), wtyczkę schematu (jak WP Schema Pro) i wtyczki do wszelkich dodatkowych funkcji, których możesz potrzebować. Istnieje wiele wtyczek udostępniania społecznościowego, bezpieczeństwa i antyspamowych.

Napisałem też kilka zasobów, które możesz chcieć przeczytać:

Istnieją dziesiątki doskonałych przewodników po wtyczkach, które warto rozważyć w swojej witrynie. Nie martwiłbym się o to, kiedy po raz pierwszy zaczynasz swojego bloga. O ile wtyczka znacząco nie zmieni wyglądu bloga lub układu Twojej witryny, zawsze możesz dodać ją później, gdy zajdzie taka potrzeba.

🔥 Zalecana:  Najlepsze uniwersalne aplikacje do zdalnego sterowania dla telewizorów innych niż Smart i Smart TV

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zainstalować na nowym blogu, jest Google Analytics. Pozwala śledzić postępy, wyznaczać cele, sprawdzać, skąd pochodzą Twoi użytkownicy i dowiedzieć się, które z Twoich nowych postów na blogu osiągają najlepsze wyniki w wyszukiwarce Google. Te dane pomagają skoncentrować wysiłki, wykryć problemy i poprawić ogólną jakość bloga.

Projektowanie

Po uruchomieniu technologii – lub przynajmniej podjęciu decyzji – musisz popracować nad zbudowaniem projektu bloga. Pamiętaj: projekt Twojej witryny jest częścią Twojej marki i musi być stosunkowo wyjątkowy i przekonujący. Jednak nie powinno być abstrakcją, że dostępność, użyteczność lub indeksowanie wyszukiwania przeszkadza.

1. Twój szablon/motyw bloga

Istnieją tysiące różnych motywów WordPress. Wiele z nich jest bezpłatnych, wiele innych jest płatnych, a zawsze możesz zatrudnić kogoś, kto zaprojektuje i zakoduje dla Ciebie nowy motyw.

Na przykład nasz motyw bloga został zaprojektowany i zakodowany od podstaw.

Uważaj na darmowe motywy WordPress, ponieważ często są one wypełnione spamem, za który możesz zostać ukarany, złośliwym oprogramowaniem lub jednym i drugim. W najlepszym razie mogą być źle zaprojektowane i pozbawione funkcjonalności.

Ogólnie rzecz biorąc, wybierając motyw, musisz zadać sobie kilka pytań.

 • Czy potrzebujesz frameworka lub narzędzia do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”? Coś w rodzaju struktury Genesis pozwala na błyskawiczne prędkości, ale poświęcasz kompatybilność z niektórymi wtyczkami i wieloma motywami blogów. Inne, takie jak Elementor, są łatwe w użyciu, ale mogą szybko spowolnić Twoją witrynę i zaszkodzić szybkości oraz ocenie jakości strony.
 • Jakie elementy projektu chcesz? Niektóre witryny umieszczają ogromne obrazy z przodu i na środku; niektóre skupiają się bardziej na tekście. Pamiętaj, że niektóre funkcje można zmienić w ramach danego motywu, na przykład, czy chcesz mieć jednokolumnową stronę bloga (lub dwie lub trzy).
 • Z jakich motywów korzystają twoi konkurenci? Na ogół nie chcesz wyglądać zbyt podobnie do innych w swojej niszy, ale niektóre wspólne elementy projektu będą nieuniknione.

Pamiętaj, wybierając motyw, nie podejmuj decyzji na podstawie przykładowych obrazów, zrzutów ekranu, kolorów, nagłówka, a nawet cen.

Wybierz motyw bloga na podstawie szkieletu witryny; wszystko inne można dostosować.

Struktura witryny jest często dużo trudniejsza do modyfikacji niż stylizacja.

2. Twoje wrażenia użytkownika

Jednym z najważniejszych elementów niejawnego SEO – czyli SEO, które nie wpływa bezpośrednio na wyszukiwarki, ale wpływa na to, jak cię postrzegają – jest twoje doświadczenie użytkownika.

Doświadczenie użytkownika obejmuje takie rzeczy jak:

 • Niezależnie od tego, czy używasz kategorii, czy tagów (polecam kategorie).
 • Rodzaj struktury nawigacji, której zdecydujesz się użyć.
 • Jak łatwo ludzie mogą znaleźć to, czego szukają w Twojej witrynie.
 • Jakie są możliwe przeszkody w dostępie lub przepływie użytkowników.

Skonfigurowanie dobrego doświadczenia użytkownika może być kwestią iteracji. Zmieniają się standardy, zmienia się SEO i zmieniają się preferencje użytkowników. Chcesz, aby Twoja witryna była użyteczna dla jak największej liczby osób, tak intuicyjnie, jak to możliwe.

Możesz także chcieć zoptymalizować pod kątem Podstawowe wskaźniki internetowe Google. Są to głównie elementy projektu związane z doświadczeniem użytkownika, takie jak „czy leniwie ładujący się obraz przesuwa zawartość, gdy się pojawia?” i może wymagać określonych poprawek i kodowania w celu optymalizacji.

3. Twoje SEO

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to ogromna część prowadzenia odnoszącego sukcesy bloga. W końcu ludzie muszą cię jakoś znaleźć, a większość z nich używa do tego Google.

Przytłaczająca ilość wiedzy i czynników rankingowych jest zagnieżdżona w SEO. Badanie słów kluczowych, projekt witryny, szybkość witryny, linki; to ogromny przemysł. Mam wiele zasobów, takich jak mój przewodnik na temat pisania treści przyjaznych dla SEO, ta doskonała lista 40 przydatnych wskazówek SEO oraz moje zestawienie różnic między SEO a technicznym SEO:

Ta kategoria jest prawdopodobnie najbardziej znaczącym obszarem, w którym większość z was będzie miała pytania, więc daj mi znać, jeśli mogę pomóc.

Cele

Założenie i prowadzenie odnoszącego sukcesy bloga to coś więcej niż tylko tworzenie treści i publikowanie ich online. Pomogłoby, gdybyś miał cele, plan i powód, dla którego to robisz. Zawsze jest to dość oczywiste, gdy bloger nie dba o swoją niszę blogową, temat lub biznes. Umieść myśl w planowaniu i budowaniu celów, a będziesz dobrze przygotowany do rozwoju.

1. Twój biznesplan

Czasy, kiedy można było prowadzić osobistego bloga lub pamiętnik w Internecie i odnosić sukcesy z dnia na dzień, minęły (chyba że jesteś już sławny w inny sposób). W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz odnieść sukces w blogowaniu, musisz opracować biznesplan.

Twój biznesplan to namacalna mapa drogowa, która pomaga w podejmowaniu decyzji i prowadzi do osiągnięcia celów. To także definicja tych celów. Jest to również nieco skomplikowane w konfiguracji, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Na szczęście napisałem kompletny przewodnik na temat tworzenia biznesplanu bloga, aby pomóc osobom, które wcześniej tego nie robiły.

2. Twoje persony odbiorców

Persona Kupującego/Odbiorcy to definicje osób i archetypów, które odwiedzą Twoją witrynę. Do kogo chcesz dotrzeć ze swoimi treściami? Kto ma czytać Twoje treści i jak go przyciągniesz i zatrzymasz?

Wiedza o tym, do kogo chcesz dotrzeć, określi, jakie rodzaje treści tworzysz i jakie rodzaje tekstów tworzysz. Pomoże Ci również odpowiedzieć na pytania takie jak:

 • Czy zamierzasz być Business-to-Business czy Business-to-Consumer?
 • Czy tworzysz treści i sprzedajesz rzeczy na boku, czy sprzedajesz rzeczy za pomocą bloga?
 • Powinieneś być bardziej swobodny czy bardziej formalny w swoim piśmie?
 • Czy Twoi odbiorcy będą na poziomie bardziej początkującym, czy bardziej zaawansowanym (lub jednym i drugim)?

Nigdy nie jesteś ograniczony do jednej grupy odbiorców, ale im dokładniej ją wybierzesz, tym lepiej będziesz w stanie przyciągnąć i zatrzymać tych ludzi. Zalecam wybranie podstawowej grupy odbiorców i rozszerzenie jej po zablokowaniu tej grupy odbiorców.

🔥 Zalecana:  Jak znaleźć kod Airplay na telewizorach Samsung, Vizio, LG i Roku

3. Twoja osobowość Bloggera

W przeszłości zidentyfikowałem dziesięć różnych osobowości blogerów. Zrozumienie, jakim typem blogera jesteś, pomoże Ci dostosować tworzenie treści do odbiorców.

Może ci również pomóc, gdy chcesz zatrudnić innych pisarzy, aby naśladowali twój styl lub wybrali styl, który różni się od twojego, aby wypełnić luki.

4. Twoja monetyzacja

Blogowanie nie przyniesie od razu pieniędzy. Jest to bardzo długoterminowa strategia, której realizacja zajmuje lata, jeśli nie dłużej, w zależności od tego, jak proaktywnie jesteś w jej rozwijaniu i zarabianiu.

Musisz zdecydować, w jaki sposób chcesz zarabiać na swoim blogu. Nie ma poprawnej odpowiedzi, a każda metoda ma swoje wady i zalety. Rozważać:

 • Reklamy displayowe, które płacą bardzo mało, ale są zarówno przypadkowe, jak i nieco oczekiwane (jeśli są natrętne) w sieci.
 • Linki marketingu afiliacyjnego mogą być bardziej lukratywne, ale są również trudniejsze do sprzedania, a także mają pewne obawy dotyczące SEO.
 • Prowadzenie sklepu wymaga mnóstwa pracy i infrastruktury, ale jest najbardziej opłacalne.
 • Dropshipping to sklep, który zleca realizację zamówienia innej firmie. Podczas gdy sklepy dropshipping są mniej pracochłonne w obsłudze, poświęcasz także część zysków.
 • Sprzedawanie treści dodaje więcej pracy związanej z produkcją treści na twoim talerzu, ale generalnie jest to więcej tego, co już robisz.
 • Doradztwo w zakresie sprzedaży wykorzystuje Twojego bloga jako reklamę i żyje lub umiera w zależności od tego, jak dobrze okazujesz autorytet.

Często można mieszać i dopasowywać kilka z nich, a to nie wszystkie. To wciąż determinacja, którą chcesz podjąć, jeśli chcesz mieć finansowo wypłacalnego bloga.

5. Twoja perspektywa długoterminowa

Wspominałem o tym kilka razy, ale muszę tu zrobić specjalną uwagę: samo blogowanie zajmuje dużo czasu. Prawdziwy ruch może zająć od 6 do 12 miesięcy, a zanim zbudujesz wystarczającą obecność, aby zacząć zarabiać pieniądze, może minąć od 1 do 3 lat.

Jasne, możesz to przyspieszyć, inwestując więcej czasu i pieniędzy w ten proces. Ale blogowanie będzie strategią długoterminową. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz być w stanie wytrwać w obliczu pozornie nie do pokonania apatii.

Praktyka

Prawie wszystko powyżej jest po prostu podstawą do prowadzenia bloga. A co z jego faktycznym uruchomieniem? Gdy już założysz bloga, musisz go prowadzić w nieskończoność. Spójność jest ważniejsza niż częstotliwość, aw niektórych przypadkach nawet ważniejsza niż jakość. Najlepsi blogerzy to ci, którzy publikują co tydzień od ponad 10 lat. Możesz do nich dołączyć, ale musisz zrobić to dobrze.

1. Twoje słowo się liczy

Jak długie powinny być posty na Twoim blogu?

Generalnie polecam 1500 słów jako absolutną dolną granicę. Coś krótszego, a nie masz miejsca, aby dodać wartość do posta lub tematu. Dążę do 2000 jako minimum dla treści mojego klienta, a czasami artykuły mogą czasami kończyć się na 2500 lub 3000 słowach.

Prawdziwie sztandarowe treści mogą skończyć się 5000 lub więcej, choć to więcej terytorium e-booków.

Sama długość oczywiście nie wystarczy. Mógłbym napisać post na 10 000 słów, który byłby kompletnym śmieciem pełnym puchu i nic by mi nie zarobił. Musisz zrównoważyć wysokiej jakości treści z długością.

Odradzam próby pisania i osiągania dokładnej liczby słów w każdym artykule; to dobry sposób na wprowadzenie bałaganu do artykułu i pogorszenie jakości treści.

2. Twój pomysł na temat

Pomysły na tematy to ogromna część prowadzenia bloga i jest to ciągły proces, który musisz stale wykonywać. Mam trzy odpowiednie posty do przejrzenia:

Pierwszy to przewodnik po strategii najwyższego poziomu. Wybieranie ogólnych kategorii treści, kierowanie tematów do konkretnych osób kupujących, określanie, jakiego rodzaju treści na blogu chcesz używać; wszystkie są istotne. Znaczną część mojego tygodnia spędzam na burzy mózgów, przeglądaniu danych i wybieraniu tematów blogów, które z największym prawdopodobieństwem odniosą sukces i będą wartościowe dla moich odbiorców.

Drugi pomaga opracować konkretne pomysły na posty na blogu dotyczące nowych treści w oparciu o różne strategie tworzenia pomysłów i przy użyciu kilku bardziej popularnych narzędzi na rynku.

Trzeci to mój proces wyboru tematów, zarówno dla mnie, jak i dla moich klientów. Jest tam kilka niesamowitych tajnych technik, więc spójrz na to. Wyjawiam wszystkie (no, większość!) moich sekretów.

3. Twoje konkurencyjne badania

Ogromną częścią sukcesu w blogowaniu jest świadomość tego, co robi konkurencja.

Musisz wiedzieć z trzech powodów.

 • Chcesz się upewnić, że nie jesteś szalenie poza celem, a oni wiedzą coś, czego nie wiesz.
 • Chcesz móc opierać się na pomysłach konkurencji lub odpowiadać na nie (i wyłudzać od nich wartość).
 • Chcesz obserwować, co robią, a kiedy nadarzy się okazja, prześcignąć ich w ich własnej grze.

Możesz użyć konkurencyjnych narzędzi badawczych, aby znaleźć ich najlepsze słowa kluczowe, i możesz monitorować, co robią, aby pokonać ich w ich grze SEO. W końcu nie możesz pokonać konkurencji, jeśli nie wiesz, co ona robi.

4. Twoje praktyki w zakresie łączenia

Linki są niezbędne do rozwoju i SEO Twojego bloga.

 • Linki wewnętrzne – linki z jednej strony w Twojej witrynie prowadzą do drugiej – są niezbędne, aby pomóc Google zaindeksować całą Twoją witrynę, utrzymać użytkowników na orbicie, dając im więcej treści do przeglądania i prezentując powiązane treści, które tworzysz.
 • Linki zewnętrzne – linki z Twojej witryny do innej witryny – są przydatne do „dalszego czytania” i cytowania źródeł. Pokazują, że jesteś częścią ekosystemu, a nie próbujesz pozostać w izolacji. Pomagają również Twoim czytelnikom, co buduje zaufanie do Ciebie.
 • Linki wsteczne – linki z innej strony do Ciebie – są najważniejszym źródłem wartości SEO, jaką możesz uzyskać na blogu. Poza tworzeniem treści zaryzykowałbym zgadywanie, że budowanie linków zwrotnych będzie istotną częścią twoich wysiłków związanych z prowadzeniem świetnego bloga.

Zaniedbywanie linków wewnętrznych może osłabić strukturę witryny bloga i uniemożliwić jej rozwój.

Łączenie się z witrynami o niskiej jakości lub karanymi może zaszkodzić Twojej reputacji, a budowanie sztucznych lub spamerskich linków zwrotnych może zaszkodzić Twojej wydajności. Dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi trzema typami linków.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić wentylator laptopa, który wydaje odgłosy szlifowania

5. Twoje typy treści i stron

W tym poście identyfikuję 12 rodzajów postów na blogach i jak z nich korzystać. Większość blogów będzie generalnie chciała mieszanki różnych typów treści, co oznacza zrozumienie, jak tworzyć i kiedy używać tych różnych typów treści.

Niektóre będą działać lepiej niż inne, w zależności od rodzaju bloga, który chcesz prowadzić. Możesz także poeksperymentować z różnymi rodzajami treści, aby zobaczyć, co najbardziej przemawia do odbiorców. Jeśli zajrzysz na mojego bloga, zobaczysz, że staram się uzyskać dobrą mieszankę ponadczasowych przewodników, samouczków, list i postów z często zadawanymi pytaniami.

Dobrym pomysłem jest również zbudowanie stron w witrynie. Silna strona główna, strona kontaktowa z formularzem kontaktowym, warunkami świadczenia usług i polityką prywatności (która ujawnia twój program partnerski, jeśli taki posiadasz), strona z informacjami; są to krytyczne zaufane strony, które wyszukiwarki i odwiedzający spodziewają się zobaczyć.

6. Twój potok treści

Sam akt tworzenia świetnych treści również musi zostać sformalizowany.

Pamiętaj, to wygląda mniej więcej tak:

 • Wymyślcie pomysły na temat.
 • Zdefiniuj atrybuty, takie jak format treści, typ treści, grupa docelowa i struktura.
 • Wybierz konkretne słowa kluczowe, które najlepiej pasują do posta.
 • Zarysuj post.
 • Napisz pierwszy szkic.
 • Optymalizuj, sprawdzaj, sprawdzaj gramatykę i edytuj.
 • Dodaj i zoptymalizuj linki.
 • Twórz obrazy.
 • Twórz metadane, takie jak opis i znaczniki alt obrazu.
 • Zaplanuj i opublikuj.
 • Monitoruj i reaguj na zaangażowanie.
 • Aktualizuj okresowo.

Powtarzaj, co tydzień, na zawsze.

Ten proces wymaga dużo pracy, a jedna osoba rzadko wykonuje to wszystko. Pisanie może być pracą na pełen etat, nie mówiąc już o tworzeniu grafiki, wyszukiwaniu tematów, edytowaniu, optymalizacji, przesyłaniu, aktualizowaniu i wszystkim, co jest potrzebne do prowadzenia udanego bloga.

Możesz więc poświęcić czas na skonfigurowanie zdefiniowanych procesów, uporządkowanie tworzenia treści, a nawet płacenie ludziom (takim jak ja!) za obsługę części lub całości.

Przyszłość

Gdzie chcesz być za rok? Za pięć lat? Czy chcesz, aby Twój blog był projektem hobbystycznym, dodatkowym zajęciem lub znaczącym biznesem? Wszystko sprowadza się do tego, ile zainwestujesz w rozwój swojego bloga.

1. Odświeżanie i audyty Twoich treści

Co roku warto przeprowadzić audyt treści. Przeanalizuj swoje stare treści i zobacz, co można zaktualizować i odświeżyć, wypolerować i ponownie wprowadzić do obiegu, wymieszać i połączyć z innymi treściami, a co może Cię powstrzymywać i powinno zostać usunięte.

Polecam odświeżanie starych postów i częste ich poprawianie, zwłaszcza te statystyczne 20%, które mają największy wpływ na Twoją witrynę.

2. Twoje zaangażowanie użytkownika

W miarę rozwoju witryny zaczniesz budować grupę odbiorców. Chcesz utrzymać zaangażowanie odbiorców.

To znaczy:

 • Utrzymuj listę e-mailową, wysyłając regularny biuletyn e-mail marketingowy, aby informować ludzi o publikowanych przez Ciebie treściach. Ta strategia jest jedną z najlepszych metod pozyskiwania odwiedzających i zapewniania ich powrotu w przyszłości. To także niskie tarcie; prośba o e-mail nie jest wielką prośbą w porównaniu z proszeniem gości o wyciągnięcie kart kredytowych.
 • Monitoruj komentarze na blogu i odpowiadaj na nie, gdy tylko się pojawią, aby podtrzymać konwersację.
 • Publikuj swoje treści, bądź aktywny w mediach społecznościowych i angażuj użytkowników, którzy komentują.

Wszystko to jest „społecznym” aspektem blogowania i często jest ignorowane na korzyść tworzenia treści i technicznych aspektów blogowania. Jest to jednak nie mniej istotne.

3. Twój zasięg i posty gościnne

Założenie bloga to dopiero początek. W miarę rozwoju musisz uczestniczyć w szerszej społeczności. Oznacza to wszystko, od uczestniczenia w czatach na Twitterze po prowadzenie dedykowanych blogów i publikowanie postów gościnnych. Zawsze jest więcej do zrobienia.

Publikowanie postów przez gości i docieranie do nich zyskuje złą sławę, zwłaszcza w przypadku marketingowców spamujących Twoją pocztę e-mail oraz firm sprzedających łącza PBN udające fałszywe usługi „docierania”.

Prawidłowo wykonana jest niezwykle skuteczną strategią.

Opublikowałem posty gościnne w Forbes, Entrepreneur, Inc, Business Insider i dziesiątkach innych publikacji.

Rozpoczęcie bloga

Jeśli chcesz założyć bloga i przeczytać ten post, możesz mieć oczy przeszklone całą pracą, jaką to pociąga za sobą. Cóż, mam dla ciebie dwie dobre wiadomości.

 • Po pierwsze, to wszystko jest bardzo niskie, gdy dopiero zaczynasz. O ile nie zainwestujesz w to mnóstwa pieniędzy, prawdopodobnie nie będziesz mieć znacznej publiczności przez co najmniej pierwszy rok. Oznacza to, że masz dużo czasu na dostosowanie się, wprowadzenie zmian i znalezienie swojej drogi, zanim będzie to miało znaczenie. Co więcej, pierwsze kilka lat da ci czas na włożenie ciężkiej pracy w doświadczenie użytkownika, jakość treści i marketing. Niektóre z rzeczy, o których wspomniałem, to rzeczy, o które nie musisz się martwić, dopóki twoje fundamenty nie będą mocne, a publiczność rośnie.
 • Po drugie, istnieją potężne zasoby, które mogą ci pomóc. Na przykład, jeśli przewiniesz do dołu tej strony (lub spojrzysz na górę), zobaczysz niebieski przycisk. Jeśli go klikniesz, możesz skontaktować się ze mną bezpośrednio i możemy uzgodnić, żebym mógł wykonać większość tej pracy za Ciebie. To fantastyczna okazja; nie chciałbyś tego przegapić.