Jak założyć blog o zwierzętach (i zarabiać pieniądze) Ostateczny przewodnik po blogach o zwierzętach i 10 najlepszych przykładów blogów o zwierzętach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak założyć blog o zwierzętach (i zarabiać pieniądze) Ostateczny przewodnik po blogach o zwierzętach i 10 najlepszych przykładów blogów o zwierzętach

Przemysł zoologiczny jest ogromny. W skali globalnej jest to warte podziwu 280 miliardów dolarów— i powstanie. Więc jeśli chcesz zarabiać na blogu, blogowanie dla zwierząt jest świetną opcją. Ponadto, jeśli kochasz swoich futrzastych przyjaciół, blogowanie o zwierzakach będzie świetną zabawą.

Omówimy wszystkie kroki, które musisz wykonać, aby założyć blog o zwierzętach i zarabiać na nim. Przyjrzymy się również fantastycznym i dobrze znanym blogom i przykładom poświęconym zwierzętom, abyś mógł dowiedzieć się, w jaki sposób ci blogerzy zajmujący się zwierzętami sprawiają, że ich blogi odnoszą sukcesy.

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem psów, kotów, czy po prostu masz złotą rybkę, blogowanie o zwierzętach może otworzyć przed Tobą zupełnie nowy świat. Gotowy do pracy? Zanurzmy się.

Jak założyć blog o zwierzakach (i zarabiać pieniądze): przykłady i przewodnik po Pet Blogger

 1. Znajdź odpowiednią niszę dla swojego bloga o zwierzakach
 2. Wybierz idealną nazwę domeny dla swojego bloga o zwierzakach
 3. Wybierz odpowiedni hosting, aby założyć internetowy blog o zwierzakach
 4. Zaprojektuj swojego bloga o zwierzakach za pomocą bezpłatnych narzędzi i platform
 5. Wymyśl inteligentne pomysły na posty na swoim blogu o zwierzakach
 6. Zrozum podstawy SEO, aby rozwijać swój blog o zwierzakach
 7. Użyj mediów społecznościowych, aby uzyskać ruch na swoim blogu o zwierzakach
 8. Jak zarabiać na blogu o zwierzakach (3 sprytne sposoby)
 9. Przykłady blogerów o zwierzętach: 10 najlepszych blogów o zwierzętach, z których można się uczyć

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).A teraz przejdźmy do mojego kompletnego przewodnika po blogowaniu zwierząt.

1. Znajdź odpowiednią niszę dla swojego bloga o zwierzakach

Wszystkie blogi mają swój własny „niszowy” lub skoncentrowany obszar tematyczny. W przypadku blogowania o zwierzętach prawdopodobnie nie będziesz blogować o możliwych tematach związanych ze zwierzętami.

Większość blogerów zajmujących się zwierzętami specjalizuje się w konkretnym zwierzęciu lub grupie zwierząt: bloguje o psach, kotach, gadach, puszystych małych zwierzakach, gryzoniach lub innych rodzajach zwierząt domowych. Niektórzy blogerzy zajmujący się zwierzętami jeszcze bardziej zawężają tę kwestię — na przykład mogą blogować o szczeniętach lub starszych psach, które mają problemy zdrowotne. Istnieje również wiele blogów poświęconych tresurze psów, na których eksperci dzielą się wskazówkami, jak mieć szczęśliwego, dobrze wyszkolonego psiaka.

Jaka nisza dla zwierząt będzie dla Ciebie odpowiednia? Możesz pomyśleć o:

 • Które zwierzęta najbardziej cię pociągają: Jeśli kochasz wszystkie rzeczy związane z kotami, blog o kotach może być dla Ciebie świetną opcją. Jeśli jesteś doświadczonym właścicielem psa, blog o psach ma sens.
 • Z jakimi zwierzętami masz duże doświadczenie: Być może jako nastolatek byłeś płatnym wyprowadzaczem psów w weekendy lub gdy dorastałeś, w Twojej rodzinie zawsze były chomiki i myszy. Być może adoptowałeś kota lub przygarnąłeś psa ratowniczego, co daje ci wyjątkowy wgląd w te obszary.
 • Niezależnie od tego, czy chcesz zająć się blogowaniem o zwierzętach pod określonym kątem: Może szczególnie lubisz pomagać nowym właścicielom zwierząt domowych w oswajaniu ich szczeniąt lub chcesz podzielić się pomocnymi wskazówkami dla doświadczonych właścicieli, którzy mają teraz starsze lub nawet niepełnosprawne zwierzęta.
 • Niezależnie od tego, czy chcesz głównie blogować o przygodach własnego zwierzaka: To może się sprawdzić, jeśli przeglądasz zabawki, które kochał twój zwierzak lub sprzęt, który uznałeś za przydatny – lub jeśli masz szczególnie fotogeniczne szczenię.
 • Twoja grupa docelowa: Możesz pomyśleć o swoich przyszłych czytelnikach i ich poziomie dochodów, liczbie posiadanych zwierząt domowych, ich obecnej wiedzy na temat zwierząt domowych i tak dalej. Pomoże to udoskonalić twoje ambicje związane z blogowaniem zwierząt domowych w kierunku, który zapewni odbiorcom, na których możesz zarabiać.

Twoja nisza w blogowaniu wpłynie na nazwę Twojego nowego bloga — więc nie ruszaj dalej, dopóki nie będziesz całkiem pewien, w jakiej niszy chcesz się znaleźć. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, sprawdź też moją listę dochodowych nisz.

2. Wybierz idealną nazwę domeny dla swojego bloga o zwierzakach

Wszystkie blogi mają nazwę domeny (adres strony internetowej). Mój to Nazwa Twojego bloga musi odzwierciedlać jego tematykę. Powinno być łatwe do zapamiętania i łatwe do wpisania w wyszukiwarce. Idealnie byłoby, gdyby to się skończyło , chociaż jest też wiele innych sufiksów domen do wyboru.

Jeśli chcesz przeprowadzić szybkie wyszukiwanie, aby sprawdzić, czy domena Twojego wymarzonego bloga o zwierzakach jest dostępna, możesz to zrobić szybko tutaj, korzystając z mojego generatora nazw domen:

Sprawdź, czy Twoja nazwa domeny jest dostępna:


Później przyjrzymy się szczegółowo kilku popularnym przykładom blogów o zwierzętach — na razie oto kilka ich nazw, aby dać ci wyobrażenie o zakresie możliwych nazw domen dla Twojej przygody z blogowaniem o zwierzętach:

 • Adoptuj zwierzaka
 • Czasy kocimiętki
 • Poczta Dogingtona
 • Body w drodze

Istnieje wiele firm, które mogą zarejestrować dla Ciebie nazwę domeny. Zalecam zarejestrowanie nazwy domeny w firmie hostingowej (do której przejdziemy za chwilę), ponieważ wielu dostawców usług hostingowych oferuje bezpłatną nazwę domeny wraz z hostingiem.

3. Wybierz odpowiedni hosting, aby umieścić swojego bloga o zwierzakach online

Każdy blog wymaga hostingu. Twój dostawca usług hostingowych bezpiecznie przechowuje wszystkie strony, obrazy itd. Twojej witryny i utrzymuje ją online 24/7/365.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 100 $ dziennie gwarantowane – 15 najlepszych pomysłów online i offline

Istnieją dziesiątki fantastycznych firm hostingowych, które mogą utrudniać ustalenie, czego szukać, gdy dopiero zaczynasz.

Zawsze polecam Bluehost I Dreamhost do początkujących. Obaj dostawcy usług hostingowych bezproblemowo współpracują z WordPress (zdecydowanie moja ulubiona platforma do blogowania) — i obaj mają świetne oferty na pierwszy rok blogowania. Otrzymasz również bezpłatną nazwę domeny, co pomoże jeszcze bardziej obniżyć koszty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych hostach internetowych i ich porównaniu, sprawdź moją pełną recenzję Bluehost vs Dreamhost.

4. Zaprojektuj swojego bloga o zwierzakach za pomocą bezpłatnych narzędzi i platform

Ostatecznie to od Ciebie zależy, której platformy blogowej użyjesz do swojego bloga o zwierzakach. Zawsze polecam WordPress: jest elastyczny i zbudowany z myślą o dobrym SEO bloga. Jeśli zastosujesz się do mojego obszernego przewodnika na temat zakładania bloga, właśnie w ten sposób założymy Twojego bloga o zwierzakach.

Po skonfigurowaniu WordPressa na swoim blogu — co zajmuje tylko jedno lub dwa kliknięcia w przypadku Dreamhost lub Bluehost — możesz zacząć dostosowywać swojego bloga, aby wyglądał świetnie.

Niektóre łatwe w użyciu narzędzia to:

 • Motywy WordPressa: Motyw WordPress jest jak szablon twojego bloga, który kontroluje takie rzeczy jak rozmiar czcionki, kolory i rozmieszczenie różnych elementów w twojej witrynie. Motyw możesz zmieniać tak często, jak chcesz — Twoje treści (posty na blogu i strony) nie ulegną zmianie. Istnieje wiele doskonałych motywów WordPress dostępnych całkowicie bezpłatnie, ale jeśli chcesz uzyskać dodatkowe funkcje, możesz także przejść na motywy premium (płatne). Jednym z moich ulubionych tematów jest Elementor: motyw łączy się z doskonałym narzędziem do tworzenia stron typu „przeciągnij i upuść” Elementora, dzięki czemu możesz łatwo dostosować swoją witrynę.
 • Wtyczki WordPressa: Jedną z najlepszych rzeczy w WordPressie jest to, że można go bez końca rozszerzać za pomocą wtyczek — dodatków do Twojego bloga. Wtyczki umożliwiają takie czynności, jak dodawanie formularza kontaktowego do witryny, sprzedaż produktów online, dodawanie przycisków udostępniania w mediach społecznościowych do bloga o zwierzakach i wiele więcej. Możesz nawet użyć wtyczek, aby utworzyć forum internetowe lub uruchomić podcast ze swojej witryny.
 • Darmowe obrazy: świetne zdjęcia zwierząt domowych zwiększą atrakcyjność wizualną Twojego bloga. Ważne jest, aby używać obrazów wolnych od praw autorskich, jeśli używasz zdjęć znalezionych w Internecie: na stronach internetowych Nierozpryskiwany, PixabayI Pexels są ich dobrymi źródłami.

5. Wymyśl sprytne pomysły na posty na swoim blogu o zwierzakach

O czym powinieneś pisać na swoim blogu o zwierzętach? Może chcesz podzielić się wiadomościami związanymi ze zwierzętami, recenzjami produktów lub wskazówkami dla właścicieli zwierząt. Możesz spędzić trochę czasu na burzy mózgów. Pomyśl o tym, co chciałbyś wiedzieć jako nowy właściciel zwierzaka lub czego dowiedziałeś się o swoich zwierzakach na przestrzeni lat.

Oto kilka gotowych pomysłów na blogi o zwierzętach:

 • Napisanie „przewodnika dla początkujących” dotyczącego posiadania psa/kota/królika/dowolnego zwierzaka, o którym piszesz na blogu.
 • Napisz o najpopularniejszych produktach dla zwierząt, które kupiłeś w ciągu ostatniego roku.
 • Dzielenie się wskazówkami dotyczącymi często zadawanych pytań lub problemów (np. jak powstrzymać kota przed drapaniem mebli).
 • Wskazówki dotyczące szkolenia (np. nauczenie psa chodzenia na smyczy).
 • Oznaki i objawy problemów zdrowotnych zwierząt domowych, takich jak pchły i kleszcze, oraz sposoby ich leczenia.
 • Udostępnianie cytatów lub zabawnych postów miłośników zwierząt.

Możesz także skorzystać z mojego narzędzia AI Prawy Blogger do generowania list pomysłów na posty na blogu. RightBlogger to także pełne narzędzie AI do pisania, które może pomóc Ci robić wiele innych rzeczy, na przykład pisać wysokiej jakości treści. Oto zestaw pomysłów, na które wpadł w ciągu zaledwie kilku sekund dla słowa kluczowego „szkolenie szczeniąt”:

Po odrobieniu pracy domowej na temat tego, o czym pisać na swoim blogu o zwierzętach, nadszedł czas, aby upewnić się, że Twoje pomysły są zgodne z prawdziwymi tematami, na które szukają odpowiedzi inni właściciele zwierząt. Wpisz: badanie słów kluczowych.

6. Zapoznaj się z podstawami SEO, aby rozwijać swój blog dla zwierząt domowych

Jeśli zamierzasz zarabiać na swoim blogu, SEO (optymalizacja wyszukiwarek) będzie ważną częścią Twojej strategii. Odnoszące sukcesy blogi o zwierzętach zwykle uzyskują duży ruch w witrynie z Google.

Optymalizacja wyszukiwarek to praktyka, dzięki której Twój blog i jego zawartość są łatwe do znalezienia i uszeregowania przez wyszukiwarki. Idealnie byłoby, gdyby Twoje posty na blogu przewyższały konkurencyjne artykuły na podobne tematy – tak, aby Twoje posty pojawiały się w najlepszych wynikach wyszukiwania Google na ich temat.

O SEO można się wiele dowiedzieć, ale podstawy są dość proste. Powinieneś:

 • Oprzyj swoje posty na słowie kluczowym. Słowo kluczowe to krótka fraza, którą ktoś wpisałby w wyszukiwarkę, szukając informacji. Na przykład „tresowanie szczeniaka w klatce” jest słowem kluczowym. Podobnie jak „najlepsze zabawki dla kotów”. Moje bezpłatne narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych pomoże Ci znaleźć słowa kluczowe do użycia (ta strona zawiera również wiele wskazówek i pomocy).
 • Użyj tego słowa kluczowego w tytule swojego posta. Pomaga to zarówno wyszukiwarkom, jak i ich użytkownikom wiedzieć, że Twój post jest bardzo trafny dla wyszukiwania użytkownika. Powinieneś również użyć słowa kluczowego w tekście swojego posta, a szczególnie dobrym pomysłem jest umieszczenie go w jednym lub kilku podtytułach. Skorzystaj z mojego darmowego generatora tytułów blogów, aby wymyślić świetne pomysły.
 • Zapisać się do Konsola wyszukiwania Google. Uzyskasz wtedy dostęp do wielu przydatnych narzędzi i informacji o swoim blogu o zwierzakach. Za pomocą Search Console możesz na przykład przesyłać mapę witryny, aby pomóc Google w przeszukiwaniu i indeksowaniu Twojego bloga.
 • Pisz posty gościnne dla innych blogów o zwierzętach. Pomaga to w budowaniu linków z powrotem do własnego bloga (świetne dla wyszukiwarek), a także ustanawia relacje z innymi właścicielami witryn.
🔥 Zalecana:  Ile kosztuje 7 cyfr? Najlepszy sposób na 7-cyfrowy dochód

Gdy będziesz publikować więcej wysokiej jakości treści i ugruntować swoją pozycję jako bloger o zwierzętach, będziesz mieć więcej okazji do pisania dla innych blogów i marek o zwierzętach, gdzie będziesz mógł tworzyć linki do swojego bloga – i obserwować, jak Twoje treści rosną w organicznych Rankingi wyszukiwania Google też.


7. Korzystaj z mediów społecznościowych, aby zwiększyć ruch na swoim blogu o zwierzakach

Oprócz korzystania z najlepszych praktyk SEO, aby Twój blog zyskał większą widoczność w Google i innych wyszukiwarkach, możesz korzystać z mediów społecznościowych, aby zwiększyć liczbę obserwujących swojego bloga.

Którą sieć społecznościową wybrać? Jeśli masz szczególnie fotogenicznego zwierzaka, Instagram może być dla Ciebie świetną opcją — zwłaszcza jeśli chcesz zostać influencerem w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz pisać o swoim zwierzaku w humorystyczny sposób, Twitter może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o listy pomysłów, produktów i działań, Pinterest może być idealny. A jeśli uwielbiasz tworzyć filmy, TikTok może być dla Ciebie odpowiednią przestrzenią online.

Ostatecznie prawdopodobnie nie ma jednej „właściwej” witryny społecznościowej dla Twojego bloga o zwierzakach: liczy się to, że znajdziesz witrynę, z której lubisz korzystać, gdzie możesz poświęcić czas na budowanie obserwujących i promowanie treści swojego bloga.

Jak zarabiać na blogu o zwierzakach (3 sprytne sposoby)

Podczas gdy niektórzy ludzie wchodzą na blogi o zwierzętach po prostu po to, by dzielić się opowieściami o wyczynach swoich zwierząt i ich rodzinnych przygodach, wielu blogerów zajmujących się zwierzętami ma na celu zarabianie pieniędzy. Przyjrzyjmy się trzem kluczowym opcjom zarabiania na blogach o zwierzętach, które pozwalają przynosić dochody z bloga o zwierzętach.

Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny oznacza promowanie produktów (lub usług) innych osób dla zwierząt domowych i zarabianie na prowizjach od sprzedaży, której dokonają w rezultacie.

Jest naprawdę łatwy do rozpoczęcia i doskonale nadaje się dla blogerów domowych, którzy piszą recenzje produktów lub podsumowania, przewodniki po prezentach lub cokolwiek innego, co wymaga linków do wielu produktów.

Wiele sklepów internetowych ma program partnerski: Amazon jest dobrze ugruntowaną i jedną z najpopularniejszych sieci afiliacyjnych dla blogerów zajmujących się zwierzętami domowymi. Dołączenie do programu partnerskiego Amazon zapewnia dostęp do wszelkiego rodzaju produktów dla zwierząt domowych, które można promować, w tym zabawek dla zwierząt domowych, karmy dla zwierząt domowych, sprzętu i nie tylko.

Pamiętaj, że zgodnie z wytycznymi FTC musisz ujawnić wszystkie swoje linki partnerskie. Oto moje zastrzeżenie dotyczące podmiotów stowarzyszonych, możesz je również używać w górnej części swoich postów (nad wszelkimi linkami partnerskimi):

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).

Posty reklamowe i sponsorowane

Innym sposobem zarabiania pieniędzy na blogowaniu zwierząt domowych jest publikowanie reklam i/lub postów sponsorowanych.

Podobnie jak w przypadku marketingu afiliacyjnego, promujesz usługi lub produkty innej osoby, ale zamiast otrzymywać wynagrodzenie na podstawie sprzedaży, otrzymujesz stałą stawkę (zwykle określaną na podstawie ruchu na Twoim blogu) lub niewielką kwotę za każde kliknięcie na reklamie.

Jeśli chodzi o reklamę, najprostszym sposobem na to jest zarejestrowanie się w sieci reklamowej, takiej jak Google AdSense. Istnieje również wiele sieci sponsorowania lub możesz zwrócić się bezpośrednio do marek, aby zapytać, czy chcą sponsorować post.

Podobnie jak w przypadku linków partnerskich, powinieneś ujawnić, czy dany post był sponsorowany.

Sprzedaż produktów i usług

Możesz także zarabiać na swoim blogu o zwierzętach, sprzedając własne usługi lub produkty skierowane do rodziców zwierząt domowych. Na przykład, jeśli jesteś ekspertem w opiece i szkoleniu szczeniąt, możesz sprzedawać online kurs na temat pierwszych 12 tygodni posiadania nowego szczeniaka. Możesz też udostępnić do pobrania e-booka, który opowiada historię posiadania Twojego zwierzaka.

Tworzenie produktów może zająć dużo czasu i zasobów, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z produktem fizycznym, który może wymagać zgodności z określonymi wymogami prawnymi. Większość blogerów domowych zaczyna od marketingu afiliacyjnego lub reklamy, a następnie rozważa dodanie własnych produktów, gdy ich blog zacznie zarabiać.

10 najlepszych blogów o zwierzętach do obserwowania w 2023 r. (Najlepsi blogerzy o zwierzętach)

Gotowy na inspirację blogerem dla zwierząt? Rzuć okiem na niektóre z moich ulubionych blogów o zwierzętach dzisiaj.

1. ZABAWA ZWIERZĄT

Blog Pet PLAY jest pełen artykułów o psach, obejmujących szereg różnych tematów, takich jak bezpieczeństwo, choroby, najlepsze produkty i nie tylko. Zawierają również posty gościnne innych blogerów zajmujących się zwierzętami, którzy chcą podzielić się swoimi historiami.

Produkty PLAY to luksusowe, ekologiczne produkty stworzone z myślą o „nowoczesnych właścicielach zwierząt domowych”. Należą do nich legowiska dla psów, legowiska dla kotów oraz szereg zabawek. Oprócz sprzedaży online za pośrednictwem strony internetowej, ich produkty są dostępne w wielu sklepach.

2. Blog dobrego psa (SitStay.com)

Blog Good Dog, z SitStay.com, z dumą ogłasza, że ​​jego posty są zarówno pisane, jak i recenzowane przez lekarzy weterynarii. Tematy poruszane na tym blogu o zwierzętach obejmują wszelkiego rodzaju aspekty szkolenia psów, produkty dla psów, kwestie takie jak linienie, zabawki i szeroki zakres problemów zdrowotnych psów.

🔥 Zalecana:  Jak szybko zarobić 800 $ – ponad 10 najlepszych pomysłów na szybką gotówkę!

SitStay.com zarabia na sprzedaży szeregu produktów w swoim sklepie internetowym (różnych marek). Ich posty na blogach również często promują te produkty.

3. Adoptuj zwierzaka

Adopt a Pet to blog poświęcony adopcji zwierząt domowych, który obsługuje witrynę Adopt a Pet — kojarząc schroniska, organizacje ratunkowe i prywatnych właścicieli z potencjalnymi adoptorami. Blog jest utrzymywany z reklam, ale istnieje głównie po to, by służyć platformie internetowej. Adoptuj zwierzaka ma również silną obecność na Facebooku.

4. Poczta Dogingtona

Dogington Post jest, jak można się spodziewać, w całości o psach. (Jego nazwa jest żartobliwym podejściem do Huffington Post). Ten blog o psach udostępnia wszelkiego rodzaju treści dla miłośników psów, w tym wiadomości, recenzje produktów, posty informacyjne i cotygodniowe podsumowania zabawnych treści związanych z psami w mediach społecznościowych.

5. Świadomy Kot

Świadomy kot udostępnia wiele informacji związanych z kotami, często z osobistymi uwagami autorów, którzy opowiadają o swoich osobistych doświadczeniach (jak w tym poście o koty i dzieci). Artykuły na tym kocim blogu dotyczą takich zagadnień, jak koty, które wciąż próbują uciec, jak nauczyć kota chodzenia na smyczy oraz informacje o pracujących kotach.

Blog zarabia na linkach afiliacyjnych, w szczególności do Amazon. Jest nawet przewodnik po produkcie który zawiera wiele ich recenzji i rekomendacji.

6. Czasy kocimiętki

The Catnip Times, założony przez Lauren Mieli, jest pełen wiadomości, faktów i artykułów dla właścicieli kotów. Obejmuje takie tematy, jak zachowanie kotów i pielęgnacja kotów, a także szereg artykułów oceniających i recenzujących produkty związane z kotami, takie jak drapaki. Zarabia na reklamach i linkach partnerskich.

7. Body w drodze

Bardziej osobiste podejście do blogowania o zwierzętach, Bodie on the Road śledzi przygody Bodiego i jego właścicielki Belindy Jones. Blog zawiera porady dotyczące podróży ze zwierzętami, wycieczki do miejsc przyjaznych psom, kurorty przyjazne psom, recenzje produktów Bodie i nie tylko. Książka Belindy, , jest promowana na blogu wraz z innymi jej książkami; witryna jest również zarabiana za pośrednictwem linków partnerskich.

8. Cały dziennik psa

Whole Dog Journal zawiera szeroki wybór postów różnych autorów, obejmujących często zadawane pytania i wyjaśniających tematy w sposób przyjazny dla początkujących. Istnieją artykuły na temat różnych opcji karmy dla psów, zachowania, szkolenia, zdrowia, sprzętu dla psów, opieki nad zwierzętami i nie tylko. Witryna jest uzupełnieniem publikacji Whole Dog Journal, która ukazuje się co miesiąc zarówno w formie drukowanej, jak i cyfrowej.

9. Najdzikszy

Obejmuje szereg klasycznych tematów blogowania o zwierzętach domowych, The Wildest obejmuje wszystkie podstawy zdrowia, żywienia, zachowania i nie tylko dla psów i kotów. Sprzedają program członkowski o nazwie The Wildest Pack, w którym uzyskujesz dostęp do pomocy na żywo i czatów premium, a nawet testu DNA dla swojego psa. Blog jest również monetyzowany za pośrednictwem linków afiliacyjnych.

10. Witryna Happy Puppy

Witryna Happy Puppy, prowadzona przez założycielkę i blogerkę Pippę Mattinson, jest pełna informacji o różnych rasach psów, opiece nad szczeniakami i ich rozwoju oraz nie tylko. Jest też przewodnik po imionach psów i porady krok po kroku dotyczące szkolenia w klatce, a także wiele innych wskazówek szkoleniowych. Witryna zarabia dzięki reklamom i linkom partnerskim oraz sprzedaży książek napisanych przez Pippę i jej córkę Lucy.

Gotowy do założenia własnego bloga o zwierzakach?

Mamy nadzieję, że te przykłady blogów o zwierzętach Cię zainspirowały i jesteś gotowy do założenia własnego bloga o zwierzętach.

Blogowanie o zwierzętach może być sposobem na rozpowszechnianie informacji o sprawach bliskich Twojemu sercu, takich jak adopcje zwierząt lub organizacje charytatywne i organizacje non-profit, które chcesz wspierać. Lub Twój blog dla zwierząt domowych może stać się dochodowym biznesem w pełnym wymiarze godzin: takim, który przynosi pieniądze ze sprzedaży produktów, prowizji partnerskich lub przychodów z reklam.

Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele związane z blogiem o zwierzakach, wszystko zaczyna się od umieszczenia witryny w Internecie. Jeśli utknąłeś lub nie jesteś pewien, jakie są następne kroki, po prostu sprawdź mój samouczek krok po kroku dotyczący zakładania własnego bloga. Możesz mieć gotowy blog o zwierzakach w zaledwie 10–15 minut.