Jak zaktualizować sterowniki GPU w systemie Windows 10

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zaktualizować sterowniki GPU w systemie Windows 10

Sterowniki GPU powinny być zawsze aktualne. Dotyczy to zwłaszcza graczy i innych osób, które angażują się w czynności związane z grafiką w wysokiej rozdzielczości. Niezależnie od tego, czy jest to film, zdjęcie czy tekst, sterownik graficzny kontroluje to, co widzisz. Brak aktualizacji może mieć wpływ na wydajność komputera.

Dlaczego warto zaktualizować sterownik karty graficznej

Należy zaktualizować sterownik karty graficznej, aby uniknąć lub rozwiązać problemy związane z grafiką. Jeśli jesteś graczem, powinieneś regularnie aktualizować sterowniki GPU w systemie Windows 10. Niezależnie od tego, czy są to karty graficzne NVIDIA, AMD czy Intel.

Ulepszenia tych sterowników graficznych są regularnie wprowadzane w celu znacznej poprawy wydajności podczas grania. Pomaga również w płynnym działaniu nowszego oprogramowania do aplikacji multimedialnych, takich jak oprogramowanie do edycji wideo i zdjęć. Aktualizacja sterownika karty graficznej pomaga również naprawić błędy i wprowadza nowe funkcje i opcje.

Pamiętaj jednak, że nie musisz aktualizować sterowników karty graficznej, jeśli nie występują problemy z grafiką. Aktualizuj sterowniki tylko wtedy, gdy producent komputera zaleca aktualizację grafiki, występują problemy związane z grafiką lub zaleca to pracownik obsługi klienta Twojej karty graficznej.

Istnieje kilka sposobów aktualizacji sterowników GPU w systemie Windows 10. Możesz to zrobić ręcznie, automatycznie lub za pomocą menedżera urządzeń. Przyjrzyjmy się krok po kroku metodzie aktualizacji sterowników GPU w każdym z nich.

Przeczytaj także: Co oznacza GPU

Jak zaktualizować sterowniki GPU w systemie Windows 10 — krok 1

Najpierw ręcznie zidentyfikuj wersję GPU.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start systemu Windows ikonę i wybierz Menadżer urządzeń
 • Jeśli pojawi się monit o pozwolenie od kontroli użytkownika, kliknij Tak. Jeśli nie, przejdź bezpośrednio do rozszerzenia pliku Adapter wyświetlacza Sekcja.
 • W menu rozwijanym kliknij prawym przyciskiem myszy swój Adapter wyświetlacza firmy Intel lub coś podobnego i wybierz Nieruchomości
 • Na wyświetlonej stronie zlokalizuj plik Zakładka Sterownik i kliknij na to. Na stronie wyświetlonej obok zobaczysz wersję swojego sterownika i inne niezbędne informacje.
🔥 Zalecana:  Jak zdecydować, gdzie w Meksyku produkować

Przeczytaj także: Jak przetaktować procesor i pamięć RAM laptopa w systemie Windows 10

Ręcznie zaktualizuj sterownik GPU w systemie Windows 10 za pomocą Menedżera urządzeń — krok 2

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start systemu Windows ikonę i wybierz Menadżer urządzeń
 • Następnie wybierz Karty graficzne rozszerzając go
 • W menu rozwijanym kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik GPU i wybierz Nieruchomości
 • Idź do Zakładka Sterownik i na wyświetlonej stronie kliknij Uaktualnij sterownik
 • Następnie wybierz Automatyczne wyszukiwanie sterowników

Jeśli zostanie znaleziona zaktualizowana wersja, zainstaluj ją i uruchom ponownie komputer.

Przeczytaj także: Jak przetaktować procesor i pamięć RAM laptopa w systemie Windows 10

Ręcznie zaktualizuj sterownik GPU Windows 10 za pomocą usługi Windows Update — opcja 2

 • Kliknij Menu startowea później Ustawienia Ikona
 • Wybierać Aktualizacja i bezpieczeństwo iz rozwijanego menu w lewym rogu wybierz Okna Aktualizacja. Powie ci, czy jesteś na bieżąco, czy nie.
 • Możesz wybrać Sprawdź aktualizacje aby sprawdzić, czy jest nowy i zainstalować go. Jeśli nie ma aktualizacji, będziesz musiał poczekać, aż się pojawi lub udać się na stronę producenta, aby potwierdzić.

Czytaj także: Najlepsze tanie laptopy dla uczniów szkół średnich

Pobierz sterownik GPU ze strony producenta – krok 2.1

Po ustaleniu wersji karty graficznej przejdź do witryny jej producenta, znajdź sekcję ze sterownikami i wprowadź wymagane informacje o swojej karcie graficznej, aby pobrać jej najnowszą wersję.

Niezależnie od tego, czy jest to sterownik graficzny NVIDIA, AMD czy Intel, wybór dokładnego modelu ułatwi pomyślne wyszukiwanie na stronie internetowej producenta. Karta NVIDIA jest dostarczana z narzędziem o nazwie NVIDIA GeForce Experience. To narzędzie działa w tle na twoim komputerze. Dzięki niemu możesz automatycznie pobrać i zainstalować najnowszy sterownik lub powiadomić Cię, gdy aktualizacja jest niedostępna.

🔥 Zalecana:  Marketing telegramowy: właściwa droga do promocji biznesu

W przypadku pobierania ze strony producenta wykonaj poniższe czynności ręcznie zaktualizuj sterowniki GPU w systemie Windows 10 za pomocą menedżera urządzeń (krok 2), ale zamiast automatycznego wyszukiwania sterowników, kliknij przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterowników. Zlokalizuje pobrany sterownik, a następnie możesz go zainstalować.

Przeczytaj także: Jak poprawić wydajność gier na laptopie z systemem Windows 10